Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u çok önemsiyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin Afyonkarahisar’ı çok önemsediğini belirterek, “Afyonkarahisar bizim için çok öneml..

2

Image

Motosikletler denetlendi

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde motosiklet kullanıcılarına yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi...

3

Image

Bu salon 7 gün 24 saat açık

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Merkez Kütüphanesinin, 7 gün 24 saat esasına göre, öğretim elamanları ve öğrencilere hizmet verecek olan okuma ..

4

Image

‘Çimentoda ihracat şampiyonuyuz’

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması dolayısıyla yayımladığı kutlam..

5

Image

Özhaseki’den, Tutulmaz ve Zeybek’e ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret..

6

Image

‘KURSUNLAR ÇOK LAZIMSA’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni parti kurmak isteyenlere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Kendileri bilirler. Yüzlerce açık ..

7

Image

Akademisyenler cübbelerini giydi

Profesör ve doçent kadrolarına atanmış olan akademisyenler için “Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi...

8

Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarması

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kaps..

9

Image

Dinar’da aşure coşkusu

Dinar Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure günü vesilesi ile Ulu Cami ve Yeni Sanayi Camisi’nde aşure dağıtıldı. ..

10

Image

Zeybek, Ahilik Kaftanı giydi

Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kapsamında esnaflara verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, Ahilik Kaftanı takdim edildi...

11

Image

Kooperatif sayısı azaldı

Türkiye’de 2019 yılı Ağustos ayında kurulan kooperatif sayısı bir önceki aya göre %14,42 oranında azaldı...

12

Image

AB projesi için ekipman alındı

Bolvadin Meslek Yüksekokulunun (MYO) proje partneri olduğu “WirelessUp!” isimli Avrupa Birliği projesi için ekipman alımı yapıldı...

13

Image

‘Çocuklarımız geleceğimizin teminatı’

Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu heyetini makamında kabul eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, çocukların geleceğimizin teminatı olduklarını söy..

14

Image

Kamp başlıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar’da Korel Termal Otel’de Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin b..

15

Image

Karakaş, bankacıları ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vakıfbank Eskişehir Bölge Müdürü Yunus Ayten ile beraberindeki heyeti makamın..

16

Image

‘Yarışı kaybeden yok olur’

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof.Dr. Veysel Eroğlu, ülkemizi ayakta tutabilmenin yolunun güçlü olmaktan geçtiğini belirterek, Biz 2023-..

17

Image

75 bin kap aşure dağıtıldı

Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretlerini Anma ve Şifalı Aşure Günü etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar’da 27 ayrı noktada 75 bin kap aş..

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu | Gazete3.com.tr
Image

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri hem E-devlet üzerinden hem de kayıt merkezlerine gelerek başladı. Kayıt merkezini ziyaret eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, ayrılan kontenjanların yüzde 90’ına yakının dolduğunu belirtti.
  SİYASET    20.08.2019 16:22:34


Bu sene 27 yılını dolduran Afyon Kocatepe Üniversitesi, yeni eğitim yılı için tercihini AKܒden yana kullanan öğrencilerin kayıtlarını almaya başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesine bu yıl 7 Bin 922 lisans ve ön lisans kontenjan ayrıldığını ifade eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, şunları söyledi. “Ayrılan kontenjana karşılık 6 bin 774 kişinin Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni tercih etti. Bu öğrencilerden 3 binin üzerinde internet üzerinden kayıtlarını yaptırdı. E devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler içinde bugün itibari ile kayıt merkezinde kayıt işlemleri yapılıyor. 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek.”
Yüzde 91 doluluk oranı var
Ayrılan kontenjanlara karşılık tercih oranının kendilerini mutlu ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Peker, “Lisans genelindeki tercihlere baktığımızda oranın yüzde 86 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ön lisans tercihlerinde de yüzde 91 civarında doluluk oranımız oluştu. Lisans tercihlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi bölümlerinde biraz eksiğimiz var. Bu eksiklikte bu bölümleri tercih etmek için 300 bin taban sıralamasından kaynaklanıyor. Yaptığımız araştırmada da Türkiye genelinde bu bölümlerde doluluk oranında düşüklük göze çarpıyor. İkinci öğretim programlarına da ilginin az olduğu ortaya çıktı” diye konuştu. >>Mustafa Bayer

  SİYASET    20.08.2019 16:22:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2019
21.09.2019
21.09.2019
OZEL HABERLER