Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Jeotermal enerji yatırımları geliştiriliyor
Kalkınma Yatırım Bankasının, Dünya Bankası ile jeotermal enerji yatırımlarının geliştirilmesini desteklediği bildirildi...

2

Image

‘Devletimizin her zaman yanındayız’
MHP İl Başkanı Kocacan, tüm MHP’lilerin devletimizin her zaman yanında olduğunu söyledi..

3

Image

‘Çetinkaya milli kahramandır’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Ali Çetinkaya'nın T..

4

Image

Hibe, teşvik ve krediler anlatıldı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile tüm ilçe müdürlüklerince tarımsal destekler, hibe, teşvik ve krediler hakkında, Merkez ve ilçelerde bilgilendirme topl..

5

Image

‘Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz’
Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Derya Aşkıner, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtt..

6

Image

Tarlacı’dan ziyaretler
Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Tarlacı Afyonkarahisar’da temaslarda bulundu
Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardıml..

7

Image

‘Sorunları torunlarımıza bırakmayacağız’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar’ın daha iyi ve güzel hale gelmesi için gece gündüz demeden gayret ettiklerini söyleyerek, “Biz sorun..

8

Image

GGK’den hologram eğitimine destek
TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu, Emirdağ’da “Hologram Okullarda” etkinliklerine destek verdi. ..

9

Image

Motosiklet hırsızları yakalandı
Jandarma ekipleri, Afyonkarahisar’da motosiklet hırsızlığı yapan şahısları yakaladı...

10

Image

‘Kıssayı bilmeyen şiirimizi anlayamaz’
Avukat, Yazar Hayati İnanç, Hz. Yusuf’un kıssasını bilmeyenin Türk Edebiyatı klasik şiirini anlayamayacağını söyledi...

11

Image

KAYNAK BULUNDU
Hizmete girmesiyle birlikte Afyon’a önemli katkıları olacak olan YHT ile ilgili sevindirici haber geldi. AK Parti Afyon Milletvekillerinin ısrarla tak..

12

Image

Boztepe’den Başkan Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

13

Image

Araç hibe edildi
Sinanpaşa Belediyesine hizmetlerinde kullanması amacıyla bir adet araç hibe edildi. ..

14

Image

Turizm turları devam ediyor
Sandıklı ilçesinde turizm faaliyeti kapsamında ilçe turları düzenleniyor. Başkan Mustafa Çöl, tur kapsamında ilçeye gelen vatandaşlarla her fırsatta ..

15

Image

Boztepe’den Başkan Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

16

Image

Başkan Çöl, CHP’lileri ağırladı
Cumhuriyet Halk Partisi Sandıklı İlçe Başkanı Raşit Güneş ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret ederek işl..

17

Image

‘Ekonomi düzene sokulmalı’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Türkiye’de ekonomi düzeni sağlamak için borç-faiz-vergi-trafik cezası ekonomisinden, üretim-ist..

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu | Gazete3.com.tr
Image

AKܒde kontenjanlar yüzde 90 doldu


Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni yeni kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri hem E-devlet üzerinden hem de kayıt merkezlerine gelerek başladı. Kayıt merkezini ziyaret eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, ayrılan kontenjanların yüzde 90’ına yakının dolduğunu belirtti.
  SİYASET    20.08.2019 16:22:34


Bu sene 27 yılını dolduran Afyon Kocatepe Üniversitesi, yeni eğitim yılı için tercihini AKܒden yana kullanan öğrencilerin kayıtlarını almaya başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesine bu yıl 7 Bin 922 lisans ve ön lisans kontenjan ayrıldığını ifade eden AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, şunları söyledi. “Ayrılan kontenjana karşılık 6 bin 774 kişinin Afyon Kocatepe Üniversitesi’ni tercih etti. Bu öğrencilerden 3 binin üzerinde internet üzerinden kayıtlarını yaptırdı. E devlet üzerinden kayıt yaptırmayan öğrenciler içinde bugün itibari ile kayıt merkezinde kayıt işlemleri yapılıyor. 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek.”
Yüzde 91 doluluk oranı var
Ayrılan kontenjanlara karşılık tercih oranının kendilerini mutlu ettiğini belirten Rektör Yardımcısı Peker, “Lisans genelindeki tercihlere baktığımızda oranın yüzde 86 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ön lisans tercihlerinde de yüzde 91 civarında doluluk oranımız oluştu. Lisans tercihlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Mühendislik Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi bölümlerinde biraz eksiğimiz var. Bu eksiklikte bu bölümleri tercih etmek için 300 bin taban sıralamasından kaynaklanıyor. Yaptığımız araştırmada da Türkiye genelinde bu bölümlerde doluluk oranında düşüklük göze çarpıyor. İkinci öğretim programlarına da ilginin az olduğu ortaya çıktı” diye konuştu. >>Mustafa Bayer

  SİYASET    20.08.2019 16:22:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.02.2020
21.02.2020
21.02.2020
OZEL HABERLER