Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Hedefimiz Afyon’u duyurmak ve tanıtmak’
Afyonkarahisar Belediyesi ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesi kapsamında tarih kokan Afyon Evleri’ni aslına uygun olarak restore etmeye devam ediyor. 3 eta..

2

Image

‘Teşkilatımızın gücüne güç katacaksınız’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem Mezuniyet Töreni, Türkiye genelindeki 22 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde aynı anda gerçe..

3

Image

MÜSİAD Çay’da toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ercan İşlek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Çay ilçesinde haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Çay Bel..

4

Image

AKܒye ziyaret
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sürdürülen Avrupa Birliği destekli Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi ..

5

Image

Taylan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ..

6

Image

İhsaniye’yi sel vurdu
İhsaniye ilçesinde sağanak yağmur yerleşim yerlerinde su baskınlarına neden oldu, tarım alanları zarar gördü..

7

Image

Taytak’tan destek sözü
Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’..

8

Image

Hayvan yavrularının tedavileri yapılıyor
Afyonkarahisar'da doğada bulunan hayvan yavrularının Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Mer..

9

Image

Türk Eğitim Sen, Emirdağ’da promosyon rekoru kırdı
Emirdağ ilçesinde banka promosyon ihalesinde görüşmeleri yapan Türk Eğitim Sen, Türkiye rekoru kırdı. 3 yıllık (36) ay yapılan anlaşmaya göre eğitim ç..

10

Image

‘Afyon turizmde ivme kazandı’
Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel biriki..

11

Image

‘100. yılda kültürel görkemli faaliyetlere imza atacağız’
Afyonkarahisar’da temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına bir kala, kültürel mirasımızın ..

12

Image

‘Yaraları saracağız’
İhsaniye’de sağanak yağmur dolayısıyla yaşanan sel felaketi, evlere ve tarım alanlarına zarar verdi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çizmel..

13

Image

9. Cumhurbaşkanı Demirel anıldı
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatının 7. yıldönümü dolayısıyla Anıtmezarında düzenlenen törene ka..

14

Image

Yıl sonu değerlendirme toplantısı
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Kaymakam Refiki Tolga Turan ile birlikte Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğünde okul müdürleri ve öğret..

15

Image

‘Üreticimizin, çiftçimizin hali perişan’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Görgöz, “20 yıllık AKP İktidarı, bu süre içerisinde uyguladığı yanlış ..

16

Image

Sulama sezonu başladı
Afyonkarahisar’da 15 Mayıs itibariyle sulama sezonunun başladığını söyleyen DSİ Genel Müdürü Lütfi Akca, 2022 yılı sulama sezonunda toplam 239 bin 250..

17

Image

Afyonkarahisar’da karne heyecanı
Afyonkarahisar’da ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 147 bin öğrenci, karnelerini törenle aldı. Sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler, yaz ta..

AKܒden 14 takım ön elemeyi geçti | Gazete3.com.tr
Image

AKܒden 14 takım ön elemeyi geçti


TEKNOFEST 2021’de 5 takım ile temsil edilen AKܒde öğrenci kulüp ve topluluklarının azimli çalışmaları sonuç verdi. AKܒnün çeşitli kategorilerdeki 14 takımı ön elemeleri geçerek TEKNOFEST 2022’ye katılmaya hak kazandı
  SİYASET    21.04.2022 17:51:24

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, AKÜ Kulüp ve Topluluk Atölyesine ziyarette bulunarak TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenecek yarışmalara katılacak takımlar hakkında bilgi aldı. Ziyarette Rektör Karakaş’a AKÜ bünyesinde faaliyet gösteren AKÜ Havacılık ve RC Araçlar Topluluğundan TEKNOFEST 2022 yarışmalarında ön elemeyi geçen 9 takım projelerini anlattı.

TEKNOFEST 2022 AKÜ HAKKINDA
Uluslararası İHA Yarışması Sabit Kanat Kategorisinde ZAFER TAKIMI, Uluslararası Serbest Görev Yarışmasında K.A.O.S, AKU-ZİHA, AKUSKYTECH, AKUFLYT3CH ve AKUFLYTECH takımları, Tarım Teknolojileri Yarışmasında K.A.O.S. AGTECH ve KOCATEPE AGTECH takımları ve Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışmasında ise AKUFLYTECH takımının diğer bir projesi ön eleme aşamalarını başarıyla geçerek ön katılım desteği almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da danışmanlığını Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu’nun yaptığı, akademik sorumluluğunu Öğr. Gör. Ahmet Kaysal’ın üstlendiği FRİG isimli elektrikli araç ile danışmanlığını Teknoloji Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Çakmakkaya’nın yaptığı GÖKBÖRÜ isimli elektrikli araçlar da Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kapsamında ön elemeleri geçerek bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazandı.

REKTÖR KARAKAŞ PLAKET TAKDİM ETTİ
Ayrıca bu yıl ilk kez TEKNOFEST 2022 Uçan Araba Yarışması Üniversite ve Üzeri Kategorisinde Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Naim Karasekreter’in danışmanlığında kurulan AKÜ_RISECAR takımı Proje Ön Tasarım aşamasını başarıyla tamamlayarak Final Tasarım aşamasına geçmeye hak kazandı. Yine Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Uçman Ergün’ün danışmanlığında kurulan BREATH OF THE NIGHT Takımı ve Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Uğur Fidan’ın danışmanlığında kurulan Med-Team Takımı ise bu yıl ilk kez Biyoteknoloji İnovasyon Yarışmasında başarılı şekilde ön elemeyi geçmeyi başardı. Ziyaret esnasında Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, atölyeyi ziyarete gelen İş İnsanı Murat Işık’a AKÜ Kulüp ve Topluluk Atölyesine ve TEKNOFEST 2022 yarışmalarına katılan takımlara katkılarından dolayı plaket takdim etti.>>>Fatma Yıldız

  SİYASET    21.04.2022 17:51:24

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER