Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye nereden nereye geldi?’
Kızılören ve Hocalar Kongreleri’nde Konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2002 yılınd..

2

Image

Afyonspor sezona galibiyetle başladı: 1-0
Mor beyazlı takıma sezonun ilk maçında üç puan kazandıran tek gol, 70.dakikada Onur Ramazan Toprak’tan geldi
..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

5

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

6

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

7

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

8

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

9

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

10

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

11

Image

‘ÜYELERİMİZİN SESİ OLDUNUZ’
Hisarcıklıoğlu’dan Oda ve Borsa Başkanlarına övgü:..

12

Image

‘Sandıklı için önemli bir fırsat’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop belediyeye ait çiçek serasını ziyaret etti. Kaymakam Tortop, çiçek serasının Sandıklı için ..

13

Image

‘Teşkilata örnek oldu’
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Başkan Zeybek’in cuma günü mahalle ziyaretlerinin teşkilata büyük örnek olduğunu söyledi ..

14

Image

‘Kardeşliğimizi bozamayacaklar’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Dinar ilçesinde yaşanan olayı Türk- Kürt çatışmasına döndürmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamaya..

15

Image

Afyonspor’da Gümüşhane hazırlıkları
Pazar günü kendi evinde oynayacağı sezonun ilk maçına oldukça hırslı hazırlanan Afjet Afyonspor’un teknik patronu Serhat Gülpınar, antrenman açığını k..

16

Image

‘Afyon’un her yerinde İYİ Parti olacak’
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Afyonkarahisar’ın tüm beldelerinde teşkilat binalarını faaliyete geçireceklerini söyledi..

17

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

AKܒden Kurucu Rektör Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı’na Vefa | Gazete3.com.tr
Image

AKܒden Kurucu Rektör Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı’na Vefa


Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) bulunan Merkez Kütüphaneye AKÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı’nın ismi verildi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Kurucu rektörü evinde ziyaret ederek kararı bildirdi.
  SİYASET    14.08.2020 10:34:03AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, üniversite senatosunun son toplantısında aldığı karar ile merkez kütüphaneye AKÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı’n adının verildiğini bildirdi.

“VEFA BORCU ÖDENDİ”

Karakaş, Bolvadin’de ikamet eden Kurucu Rektörü Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı evinde ziyaret ederek isminin yer aldığı kütüphane fotoğrafını hediye etti. Rektör Karakaş, AKÜ Senatosunda oy birliği alınan karar ile ilgili olarak Rektör Karakaş, şunları kaydetti:
“Bizim en son yaptığımız senato toplantısında hocamızın ismini yaşatalım, hocam da yaşarken bunu tevdi edelim istedik. Senatomuzun değerlendirmesi neticesinde birkaç alternatif vardı. Sizin hem kurucu rektörümüz olmanız, hem akademik kimliğinizin ön planda olmasından dolayı Merkez Kütüphanemize isminizin verilmesini senato üyelerimiz uygun buldu. Üniversitenin Rektörü olarak ben de bu durumdan çok memnun oldum. Bugün o vefa borcunu ödeme anlamında buradayız. Bu, şimdiye kadar gecikmiş bir işti. Kuruluş çok önemlidir. Bir kurum nasıl kurulduysa, kuruluş iskeleti üzerine devam ediyor. Kuruluş sürecinde yapmış olduğunuz katkılara, senatörlerimiz oy birliği ile aldıkları kararla vefa göstermiştir.”

KAMPÜSTE İNCELEME YAPILDI

Rektör Karakaş, Bolvadin’e yaptığı ziyaretler içinde Kırkgöz Kampüsü’nü de gezerek incelemelerde bulundu. Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Müdürü Prof. Dr. Ethem Kadri Pektaş ve Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. İsmail Hakkı Ciğerci’den bilgiler alan Rektör Karakaş, Bolvadin Kırkgöz Kampüsü’nün laboratuvar ve dersliklerinde incelemeler yaptı.

İLÇE PROTOKOLÜNÜ ZİYARET ETTİ

Rektör Karakaş, ilçe ziyareti sırasında Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk ve Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ı ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretlerde Rektör Karakaş’a AKÜ Genel Sekreteri İhsan Ceran, Bolvadin UBYO Müdürü Prof. Dr. Ethem Kadri Pektaş, Bolvadin MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Hakkı Ciğerci ve Emirdağ MYO Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız da eşlik etti.

  SİYASET    14.08.2020 10:34:03

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2020
21.09.2020
21.09.2020
OZEL HABERLER