Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Döğer’de karantina bitti
İhsaniye ilçesine bağlı yaklaşık 5 bin 500 nüfuslu Döğer beldesinde bir ayı aşkın süredir Koronavirüs nedeniyle devam eden sınırlandırma sona erdi..

2

Image

Afyonkarahisar’daki kazalar Mobesede
Afyonkarahisar’da geçtiğimiz ay meydana gelen trafik kazaları şehir polis kameraları tarafından kayıt altına alındı..

3

Image

Girne Koleji’nde tanışma toplantısı
Afyonkarahisar’da 2020-2021 Eğitim Yılında hizmet verecek olan Girne Koleji, öğretmen kadrosu ile tanışma ve kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte ..

4

Image

Leylak Fotoğraf ajansı açıldı
Teknolojinin geldiği son nokta sistemlerle donatılan Leylak Fotoğraf Ajansı, Afyonkarahisar’da dualarla açıldı ..

5

Image

Şüpheli bavuldan elbise çıktı
Afyonkarahisar’da otogar önünde unutulan bavul polisi alarma geçirdi. Karayolunun trafiğe kapandı, fünye ile patlatılan bavuldan elbise çıktı..

6

Image

‘Ayasofya’ya parayla değil abdestle gireceğiz’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Ayasofya’nın, Danıştay kararı sonrası yeniden cami statüsüne kavuşmasını, “Bu ülkenin her döneminde Fatihleri olmuş..

7

Image

Lavantalar büyülüyor
Afyonkarahisar’ın Dazkırı ilçesine bağlı İdris Köyü’nde her geçen gün artan lavanta bahçeleri gelenleri büyülüyor. Köy Muhtarı Sami Şahin, köydeki lav..

8

Image

Uslanmaz dolandırıcı tutuklandı
Adana'da daha önce de iki kez kendisini karayolları otoyol bölge müdürü olarak tanıtıp asfalt döktürme bahanesiyle binlerce lira dolandıran zanlı, 12 ..

9

Image

‘MHP yerel yönetimlerde markadır’
Afyonkarahisarlı MHP Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantı da konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin yerel yönetimlerde marka olduğu..

10

Image

Kooperatif binası karantinaya alındı
Şuhut ilçesinde Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde çalışan 1 personelin koronavirüs testi pozitif çıktığı için bina karantinaya alındı..

11

Image

Kaya, Vali Yardımcısı oldu
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Vali Yardımcılığı görevine getirildi..

12

Image

‘Kızılay Maden Suyu Afyon’a yakışıyor’
Kızılay Vakfı tarafından Türkiye'nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk İnsani Yardım Ar-Ge Merkezi, Afyonkarahisar'da kuruldu. Açılışta konuşa..

13

Image

Başkan Zeybek teşekkür etti
Başkan Zeybek, Afyon İçin Vefa Vakti kampanyasına destek veren STK ve iş adamlarına teşekkür belgelerini takdim etti ..

14

Image

İscehisar’da dezenfekte çalışmaları
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İscehisar ilçesinde bulunan tüm camiler ile resmi kurumların araçları ilaçlanarak dezenfekte e..

15

Image

Trendyol ile KOBİ’ler işbirliği yapacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Trendyol “Trendyol ile İşini Büyüt” KOBİ destek programını başlattı. Program ile KOBİ’lerin milyonlarca m..

16

Image

‘ATSO büyük destek sağladı’
ATSO Yönetimi’ne, Afyon İçin Vefa Vakti Kampanyasına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulunan Zeybek, kampanyadaki hedefin aşılarak, ö..

17

Image

AFİKAD’ın eğitimi başladı
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 32 saat sürecek olan STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adı..

AKܒye 13 ödül | Gazete3.com.tr
Image

AKܒye 13 ödül


116 farklı üniversiteden 841 başvurunun yapıldığı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 2020 yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi mekanda erişilebilirlik alanında toplam 13 ödüle layık görüldü. Bu başarı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkiye’de en çok ödüle layık görülen üniversite olma unvanını Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile paylaştı
  SİYASET    24.06.2020 20:07:37

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yücel Ocak ile ödül alan üniversitelerin rektörleri katıldı.
“HAREKET KABİLİYETİ ÖNEM KAZANIYOR”
Ödül töreninde bir konuşma yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından da küresel salgın ilan edilen olağanüstü durum nedeniyle geçen yıl YÖK’te yüz yüze gerçekleştirilen törenin dijital ortamda düzenlendiğini ifade etti. Salgın döneminde dünyada ve Türkiye’de yükseköğretim sistemlerinin önemli değişimlerle karşı karşıya olduğuna işaret eden Saraç, “Yükseköğretimde uzaktan eğitimin tamamen ön plana çıktığı, kitlesel çevrim içi açık derslerle eğitimin büyük önem kazandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu zorlu süreçte yapılabilecekler konusunda ülkelerin, kurumların ve üniversitelerin verdiği reaksiyonlar, hareket kabiliyeti önem kazanıyor” dedi.
ÖDÜLLER İLE ENGELSİZ ÖĞRENCİ SAYISI ARTACAK
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise “Engelsiz Türkiye” hedefine yönelik hareket ettiklerini ifade etti. Selçuk, “Engelsiz üniversite, bireylerin ve toplumun tüm kesimlerin önlerindeki fiziki, toplumsal, kültürel, ekonomik tüm engelleri aşabildiği, bizim ‘Engelsiz Türkiye’ diye adlandırdığımız idealimizin temel unsurlarından birisi aslında. Engelli bireylerin yükseköğrenim haklarını tam ve etkin, eşit şekilde kullanabildikleri engelsiz üniversiteleri hep birlikte sizlerle bölüm bölüm, fakülte fakülte, kampüs kampüs el birliği ile inşa etmeyi çok önemsiyoruz. Bu ödüllerin aynı zamanda üniversite eğitimi gören engelli öğrencilerimizin sayısını arttıracağının farkındayız, buna vesile olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
HAK TEMELLİ BİR YAKLAŞIMLA KAMPÜS ALANI OLUŞTURULDU
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise gerçekleştirdiği teşekkür konuşmasında, Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak 11 aktif fakülte, 5 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 33 araştırma ve uygulama merkezi ile eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak çevreci ve engelsiz bir kampüste öğrenci merkezli ve kalite odaklı eğitim ve araştırma anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Karakaş, “Bu kapsamda hak temelli bir yaklaşımla engelli öğrencilerimiz için engelsiz bir kampüs yaşamı oluşturmak için gayret ettik. Bu doğrultuda tüm birimlerimizde özellikle mekânda erişim sorunlarını ortadan kaldırdık. Tüm birimlerimizde engelli asansörü, engelli rampaları, engelli tuvaletleri, engelli takip yüzeyleri Braille alfabesi ile yön levhaları, engelli otoparklarını inşa ettik ve mekânda erişim konusunda şu anda hiçbir sorunumuz kalmadı. Yine eğitimde erişim noktasında da ciddi gayretler içerisinde olduk” dedi.
OTİZMLİ İLK YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ AKܒDE
Devlet Konservatuvarında hem lisans hem de lisansüstü programlarda özellikle otizmli ve görme engelli öğrencilere yönelik çalışmalar yapıldığını aktaran Karakaş, şunları kaydetti: “Bir öğretim üyemiz bizzat Braille alfabesini öğrenerek notaları çıkarttı ve görme engelli öğrencimize notaları öğretti. Yine bir başka öğretim üyemiz, otizmli öğrencimizi yüksek lisans programından bir hafta önce mezun etti. Dolayısıyla bu sonuçları görmekten mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Eğitimde erişim noktasında da engelleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Sosyo-kültürel alandaki faaliyetlerimiz de planlamalarla birlikte devam ediyor. Öğrencilerimizle kampüste buluştuğumuzda özellikle kulüp ve topluluklar çerçevesinde sosyo-kültürel nitelikteki erişim faaliyetlerimizi de sürdüreceğiz. Halihazırda üniversitemizde 110 engelli öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizle zaman zaman bir araya geliyoruz. Sorunlarını dinleyip, çözmeye gayret ediyoruz. Bu süreçlerde emeği geçen çalışma arkadaşlarım var. Öncelikli olarak bize bu ödülü layık gören başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Yekta Saraç’ın nezdinde Yükseköğretim Kurulumuza teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bununla birlikte üniversitemizde konuyla ilgili Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Peker hocama, yine engelsiz öğrenci birim temsilcimiz Prof. Dr. Yücel Ocak hocama ve diğer emeği geçen çalışanlarımıza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.”>>>Gazete3

  SİYASET    24.06.2020 20:07:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
10.07.2020
10.07.2020
10.07.2020
OZEL HABERLER