Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

2

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

3

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

4

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

5

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

6

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

7

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

8

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

9

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

10

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

11

Image

‘Ticari ilişkileri geliştirileceğiz’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini söyledi..

12

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

13

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

14

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

15

Image

VER DAİRELERİ AL LOJMANLARI
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Afyon Belediyesi’ne ait AFDORA Sitesi’ndeki evlerin, İl Özel İdaresi’ne ait lojmanlarla takas edilmesi konusu gö..

16

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

17

Image

Gönüllüler çevreyi temizliyor
Emirdağ Kalkınma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) öncülüğünde bir araya gelen Emirdağ gönüllüleri; daha temiz bir Emirdağ sevgisiyle 20 gün boyunca Emirda..

ATA’YI ANDILAR | Gazete3.com.tr
Image

ATA’YI ANDILARTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) tören ve akabinde düzenlenen konferans ile anıldı.
  SİYASET    12.11.2019 11:02:51


Ahmet Necdet Sezer Kampüsü tören alanında gerçekleştirilen anma töreni, AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Yalçın’ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Anıtkabir 13. Dönem Komutanı Emekli Albay Muzaffer Taytak tarafından “Mustafa Kemal’den Cumhuriyet’e” konulu konferans verildi. Atatürk’ün çocukluğundan ve eğitim hayatından bahseden Taytak, “1881’de değil de 1880’de doğmuş deniyor. Ne olmuş, ne önemi var? Mustafa Kemal 6 kardeş, 4’ünü erken kaybediyor. Okul zamanı geldiğinde de son derece dindar bir anlayışa sahip olan ve Molla Zübeyde diye bilinen annesi Zübeyde Hanım’ın isteği üzerine, mahalle mektebine gönderiliyor. Geleneksel bir eğitim görüyor orada. Bir süre sonra babasını da ikna ederek mahallesindeki Şemsi Efendi Mektebi’ne gidiyor. Şemsi Efendi Mektebi, Atatürk’ün kişiliğinin gelişiminde ve Atatürk’ün oluşmasındaki temel taşlardan birisidir” diye konuştu.
“ÇANAKKALE SAVAŞI SIRASINDA
17 KİLO KAYBETMİŞTİR”
Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci ruhundan da bahseden Taytak, konuşmasına şöyle devam etti: “Çanakkale Savaşı sırasında Mustafa Kemal, Sofya’da askeri ateşe olarak görevini yürütüyor. İstese oturduğu yerden keyfine bakabilirdi. Oysa kendisi, İstanbul’a telgraf çekerek arkadaşlarının yanında yer almak istediğini ve savaşa katılmak istediğini söylüyor. Genelkurmay da kendisinden orada kalmasını istiyor. Mustafa Kemal ise cevaben, ‘eğer benim subaylığıma güvenmiyorsanız, rütbelerimi söküyorum, er olarak savaşa gelmek istiyorum, ben yine savaşmak istiyorum’ diyor. Bu kadar ısrar sonrasında Genelkurmay, kendisini 19. Tümen Komutanı olarak yarbay rütbesi ile tayin edecektir.”
“ESARET TÜRKÜN HUYUNDA
VE KARAKTERİNDE YOKTUR”
Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkış sürecini de anlatan Taytak, şunları kaydetti: “Mustafa Kemal Atatürk’ü 19 Mayıs’ta padişah gönderdi, derler. Tabii ki padişah gönderdi. Şimdi burada rektörün izni ve imzası olmadan birisi, bir yere görevlendirme yapılabilir mi? Yapamaz. O dönemde, o bölgeye gidecek müfettişi de tabii ki padişah gönderdi. Gönderilecek kişi aranırken, Mustafa Kemal Paşa’nın tevdi edilen görevleri yapabileceğini düşünerek gönderiyorlar. Yanında 18 kişi ile birlikte 16 Mayıs 1919 tarihinde İstanbul’dan Samsun’a gönderiyorlar. Samsun, o dönemde İngiliz işgali altında. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen, ‘Yüksel ey Türk! Senin için yükselmenin sınırı yoktur’ diyen bu kahraman Türk evladı, Türkün esir edilemeyeceğine olan inancıyla ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek Samsun’dan Havza’ya, Havza’dan da Amasya’ya geçecektir. Bir İngiliz generalinin sözünü de hatırlamakta fayda var: “Türkler öldürülebilirler ama esir edilemezler, esaret Türkün huyunda ve karakterinde yoktur.”>>>Gazete3

  SİYASET    12.11.2019 11:02:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
08.07.2020
08.07.2020
08.07.2020
OZEL HABERLER