Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

ATA’YI ANDILAR | Gazete3.com.tr
Image

ATA’YI ANDILARTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) tören ve akabinde düzenlenen konferans ile anıldı.
  SİYASET    12.11.2019 11:02:51


Ahmet Necdet Sezer Kampüsü tören alanında gerçekleştirilen anma töreni, AKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Yalçın’ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Anıtkabir 13. Dönem Komutanı Emekli Albay Muzaffer Taytak tarafından “Mustafa Kemal’den Cumhuriyet’e” konulu konferans verildi. Atatürk’ün çocukluğundan ve eğitim hayatından bahseden Taytak, “1881’de değil de 1880’de doğmuş deniyor. Ne olmuş, ne önemi var? Mustafa Kemal 6 kardeş, 4’ünü erken kaybediyor. Okul zamanı geldiğinde de son derece dindar bir anlayışa sahip olan ve Molla Zübeyde diye bilinen annesi Zübeyde Hanım’ın isteği üzerine, mahalle mektebine gönderiliyor. Geleneksel bir eğitim görüyor orada. Bir süre sonra babasını da ikna ederek mahallesindeki Şemsi Efendi Mektebi’ne gidiyor. Şemsi Efendi Mektebi, Atatürk’ün kişiliğinin gelişiminde ve Atatürk’ün oluşmasındaki temel taşlardan birisidir” diye konuştu.
“ÇANAKKALE SAVAŞI SIRASINDA
17 KİLO KAYBETMİŞTİR”
Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci ruhundan da bahseden Taytak, konuşmasına şöyle devam etti: “Çanakkale Savaşı sırasında Mustafa Kemal, Sofya’da askeri ateşe olarak görevini yürütüyor. İstese oturduğu yerden keyfine bakabilirdi. Oysa kendisi, İstanbul’a telgraf çekerek arkadaşlarının yanında yer almak istediğini ve savaşa katılmak istediğini söylüyor. Genelkurmay da kendisinden orada kalmasını istiyor. Mustafa Kemal ise cevaben, ‘eğer benim subaylığıma güvenmiyorsanız, rütbelerimi söküyorum, er olarak savaşa gelmek istiyorum, ben yine savaşmak istiyorum’ diyor. Bu kadar ısrar sonrasında Genelkurmay, kendisini 19. Tümen Komutanı olarak yarbay rütbesi ile tayin edecektir.”
“ESARET TÜRKÜN HUYUNDA
VE KARAKTERİNDE YOKTUR”
Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkış sürecini de anlatan Taytak, şunları kaydetti: “Mustafa Kemal Atatürk’ü 19 Mayıs’ta padişah gönderdi, derler. Tabii ki padişah gönderdi. Şimdi burada rektörün izni ve imzası olmadan birisi, bir yere görevlendirme yapılabilir mi? Yapamaz. O dönemde, o bölgeye gidecek müfettişi de tabii ki padişah gönderdi. Gönderilecek kişi aranırken, Mustafa Kemal Paşa’nın tevdi edilen görevleri yapabileceğini düşünerek gönderiyorlar. Yanında 18 kişi ile birlikte 16 Mayıs 1919 tarihinde İstanbul’dan Samsun’a gönderiyorlar. Samsun, o dönemde İngiliz işgali altında. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen, ‘Yüksel ey Türk! Senin için yükselmenin sınırı yoktur’ diyen bu kahraman Türk evladı, Türkün esir edilemeyeceğine olan inancıyla ‘Ya istiklal, ya ölüm’ diyerek Samsun’dan Havza’ya, Havza’dan da Amasya’ya geçecektir. Bir İngiliz generalinin sözünü de hatırlamakta fayda var: “Türkler öldürülebilirler ama esir edilemezler, esaret Türkün huyunda ve karakterinde yoktur.”>>>Gazete3

  SİYASET    12.11.2019 11:02:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER