Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

2

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

3

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

4

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

5

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

6

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

7

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

8

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

9

Image

‘65 bin yükümlü iş sahibi oldu’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu 2019 bütçesi üzerine TBMM’de konu..

10

Image

‘Geçici öğreticilere kadro verilmeli’
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kur’an Kursu öğreticilerine kadro verilmesini i..

11

Image

‘Gönüllere girecek projelerimiz var’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i makamında ziyaret etti. Zeybek, “Afyonkarahisar halkının g..

12

Image

‘Projelerin seçimi olacak’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

13

Image

Sendikacılardan teşekkür ziyareti
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Afyonkarahisar İl Temsilciliği’ne bağlı sendika başkanlarını makamınd..

14

Image

‘Bütçede vatandaş yok yandaş var’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'n..

15

Image

‘Afyon’u vatandaşlarla beraber yöneteceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “Önce insan” anlayışıyla hayal ettiği Afyonkarahisar’ı yine Afyo..

16

Image

‘Şehir içi trafik kanayan yara’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar’da trafiğin kanayan bir yara olduğunu söyledi...

17

Image

Taytak’tan Özel’e ayar
TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçelerinin görüşmeleri sırasın..

Bakanlık neden Ensar Vakfı ile içli dışlı? | Gazete3.com.tr
Image

Bakanlık neden Ensar Vakfı ile içli dışlı?


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a istismar olayı ile gündeme gelen Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın neden hala daha içli dışlı olduğunu sordu.
  SİYASET    13.11.2018 11:01:44

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a eğitim sisteminde yaşanan sorunları dile getirdi. Bakan Selçuk'a merdiven altı eğitim kurumlarının neden kapatılmadığını soran Milletvekili Köksal, "Sayın Bakan, "5 yaş erken çocukluk eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alınacak." diyorsunuz, 2023 Eğitim Vizyonu'nuzda bu var fakat hangi tarihte başlayacağını belirtmiyorsunuz. Şimdi, iktidar kanadı "Çocuklarınızı merdiven altı eğitim kurumlarına teslim etmeyin." diyor, şaka gibi. Ben de şunu soruyorum: Yetki sizde, neden bu merdiven altı kurumlarını kapatmıyorsunuz, bunlara neden müdahale etmiyorsunuz? Kameralara ayrı konuşup uygulamada neden ayrı davranılıyor? Ensar Vakfı'na bağlı bir okulda yaşanan, bir evde yaşanan bir istismar olayıyla hepimiz günlerce üzüldük ancak görüyorum ki adı istismar olayına karışan bu vakıfla Bakanlık hâlâ içli dışlı. En son geçtiğimiz Ekim ayında Türkiye Değerler Eğitimi Ödül Töreni'nde bu vakıfla yan yanaydı Bakanlık ve yarışma ve ödül projesiyle okullarda tanıtım, afiş ve broşürlere hâlâ Ensar Vakfı sokuluyor. Eğitim-Sen'in müracaatı vardı Ensar Vakfı'yla ilgili imzalanan bir projenin iptaliyle ilgili, bu Danıştay kararına rağmen hâlâ Ensar Vakfı'yla yan yana olmakta, iş birliği yapmaktaki ısrar neden?" dedi.

TÜRKİYE OKULU TERK ETMEDE AVRUPA BİRİNCİSİ

Türkiye’nin Okulu terk etmede Avrupa 1'incisi olduğunun önemle altını çizen Köksal, "Yine, Avrupa Birliğine bağlı bir araştırma şirketi olan Eurostat'ın yaptığı araştırmaya göre Türkiye okulu terk etmede Avrupa 1'incisi oldu. 18-24 yaş aralığındaki her 10 kişiden 4'ü ortaöğretimi tamamlamadan okulu terk ediyor. Bunun nedeni ekonomik kriz olmakla beraber Anadolu lisesini kazanamayan çocukların istemedikleri hâlde imam-hatip veya meslek liselerine yönlendirilmesi olarak değerlendiriliyor uzmanlar tarafından. Çocuk istemediği bir okula gitmeyi reddediyor ve gitmiyor. Aynı zamanda Türkiye liseler arası devamsızlıkta 53 ülke arasında 6'ıncı ülke oldu. En fazla devamsızlık yapılan ki, Bakanlığınızın yapmış olduğu değerlendirme raporu verilerine göre konuşuyorum okul türü yüzde 39,81'le meslek liseleri olurken bunu yüzde 30,96'yla imam-hatip liseleri takip ediyor. Bu konuda Bakanlık olarak ne yapacaksınız? Bu çocukların okula devamı için bundan sonra nasıl bir sistem öngörüyorsunuz? Çözüm önerileriniz nelerdir? İfadelerini kullandı.

NİTELİKLİ-NİTELİKSİZ OKULLAR HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENDİ?

Sınav merkezli eğitim sisteminin değiştirilmesi anlamında hiç bir somut adım atılmadığını kaydeden Köksal, "Yine, sınavla öğrenci alan okul sayısının azaltılmasını hedefliyorsunuz eğitim vizyonunuzda ancak sınav merkezli eğitim sistemini değiştirmek anlamında hiçbir somut öneri getirilmediğini görüyorum. Sınav merkezli eğitim devam edecek mi? TEOG'du, LYS'ydi, LGS'ydi derken çocuklarımız yıllardır mağdur oluyor, istedikleri okula yerleşemiyor. "Bu yıl sekizinci sınıfta okuyan çocuklardan başarılı olanlar istedikleri okullara yerleşecek." dediniz ancak yüzde 5'lik dilimde yer alıp 90 ve üzeri not ortalaması olan çocukların istedikleri okullara yerleşemediğine bizzat şahit oldum. Bu çocuklar imam-hatiplere, meslek liselerine veya açık liseye yönlendirildi maalesef. Bizzat kendi ilimde yüzlerce çocuk bu şekilde istemediği okula gitmek zorunda kaldı. Bu sene bunu önleyecek bir sisteminiz var mı? Bunu sadece bir vekil olarak sormuyorum, sekizinci sınıfta iyi bir liseye yerleşmek için çabalayan ama sürekli değişen sınav sistemi yüzünden gelecek kaygısı taşıyan 13 yaşındaki bir çocuğun annesi olarak soruyorum size. Okulları nitelikli-niteliksiz diye ayırdınız. Hangi kriterleri esas aldınız? Örneğin benim ilimde son derece başarılı olan liseleri, başarı ortalaması yüksek olan liseleri niteliksiz sınıfına ittiniz. Bunun kriterleri nelerdir?" şeklinde konuştu.>>>Gazete3


  SİYASET    13.11.2018 11:01:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER