Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘MİT ve polise mi hesap soracaksınız?’
..

2

Image

‘Gazetecilik önemli bir meslektir’
..

3

Image

‘Gazetecilerimiz takdiri hak etmektedir’
..

4

Image

‘Basın emekçilerimizin günü kutlu olsun’
..

5

Image

‘Basına büyük görev düşüyor’
..

6

Image

‘Zam haberi ile uyanıyoruz’
..

7

Image

Özkaya, muhtarları TBMM’de ağırladı
..

8

Image

Turan coğrafyasında buluşma
..

9

Image

‘Muhtarlar, mahallemizin büyüğüdür’
..

10

Image

Kumartaşlı’dan Mısırlıoğlu’na ziyaret
..

11

Image

Zeybek ‘Gönül birliğimizi sürdüreceğiz”
..

12

Image

CHP’li başkanlardan Kılıçdaroğlu’na ziyaret
..

13

Image

‘Aile yapısı tehdit altında’
..

14

Image

Görgöz, ‘Çiftçimiz ne yapsın?’
..

15

Image

Cemiyet üyeleri, CHP Çalıştayı’nda
..

16

Image

‘Çok ciddi yatırımlar yaptık’
..

17

Image

Uluçay, ‘2023’ü başarıyla alacağız’

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Genişletilmiş Danışma Meclis toplantısında konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüsey..

Başkan Ayva, Valileri tebrik etti | Gazete3.com.tr
Image

Başkan Ayva, Valileri tebrik ettiSaadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, üniversite öğrencileri, veliler ve görevli personelden PCR testinin istenilmesini iptal eden Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ve kamu kurumlarda PCR testinin istenilmesini iptal eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i tebrik etti
  SİYASET    13.10.2021 11:37:39Basın toplantılarına devam eden Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı’nda Başkan Hüseyin Ayva, gündemi değerlendirdi. Parti il binasında gerçekleşen toplantıya partililer de katıldı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın domates fiyatları açıklamasını eleştirdi. Başkan Ayva, “2 bin 825 TL alan bir asgari ücretli bu fiyatlardaki domatesi nasıl alacak. Vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz? Çalışanlarımız her ay bir Milletvekillerimiz gibi 25.000 TL almıyor ki her ay. Fiyatlara bakan yok; Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan 46 yaşında emekli oldu. 20 senedir emekli maaşı alıyor. 81 bin 500 TL aylık maaşının yanında birde emekli maaşı alıyor. Tüm masraflarını devlet karşılıyor ama emeklilikte yaşa takılanlar fırsatçı oluyor. Bu ne biçim adalet? Bu ne biçim kalkınma?” diye sordu.
“HİZMETİ HER MAHALLEYE EŞİT YAPIN!”
Afyonkarahisar Belediyesi’nin parke taşlarının değiştirilmesinde mahalle ayrımı yaptığını iddia eden Başkan Ayva, “Her mahallede parke taşlarında yıpranma var belediye tümü değiştirmek yerine çok masrafa girmektense arızalı olan taşları değiştirmiş olsa bizce daha iyi olur. Bununla beraber logar kapaklarının da gözden geçirilmesi gerekmektedir. Karayolları Kavşağı’na yapılan alt geçit çalışması… Sayın Zeybek, projeyi 195 günde tamamlayarak hizmete sunmayı hedeflediklerini belirtmişti, kış aylarına girdik bakalım bu çalışma zamanında tamamlanacak mı merakla bekliyoruz” dedi.
“ŞU YOLCU VE MÜŞTERİ GARANTİLİ İŞLERDEN VAZGEÇİN ARTIK”
Başkan Ayva, “Daha önce demiştik; Şimdi biz belediyeye desek, trafik ve otoparkı çözün, ondan sonra bu işlere para verirsiniz. Hemen derler ki bizden para çıkmayacak, yap işlet devret ile yaptırıyoruz. Nasıl yaptırıyorsunuz? 25 yıl işletme hakkı ve yıllık 140 bin müşteri garantisiyle. Peki, yıllık 140 bin yolcu binmezse ne olacak? Aradaki farkı belediye ödeyecek. Hani sizden para çıkmıyordu? Şu yolcu ve müşteri garantili işlerden vazgeçin artık. Köprülerde ne kadar ödediğimizi görmüyor musunuz? Hava alanlarında ne kadar ödediğimizi görmüyor musunuz?” ifadelerini kullandı.
“TEBRİK EDİYORUZ”
Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinin yanı sıra okullara girmek isteyen öğrenci velilerinden ve yurtlarda görevli tüm personelden 2 doz Covid-19 aşısı olmayanlar için istenen negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğunu iptal ettiğini hatırlatan Başkan Ayva, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun ‘Tüm Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerden eksik aşılı olanlar ile aşısız olanların haftada iki defa PCR testi yaptırarak kurum amirlerine ibraz etmelerinin sağlanması hususunun iptal edilmesine karar verdiğini söyledi. Başkan Ayva, “İki valimizi almış oldukları kararlardan dolayı tebrik ediyoruz” dedi. >>>Ferhat Yüksel

  SİYASET    13.10.2021 11:37:39

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER