Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

8

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

9

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

Birlik ve dayanışmada zirve yaşandı | Gazete3.com.tr
Image

Birlik ve dayanışmada zirve yaşandıAfyonkarahisar Valiliği öncülüğünde başlatılan 2020 Sevgi Yılı projesi kapsamında Nisan ayı faaliyet konusu olarak “Yardımlaşma ve Dayanışma” konusu belirlenmişti. Nisan ayı için planlanan faaliyetler korona virüsle mücadele çalışmalarıyla birleşince “Yardım ve dayanışma”da zirveyi yaşadık

  SİYASET    14.05.2020 13:03:07

Birlik ve beraberliği pekiştirmek, unutulmaya yüz tutan temel değerleri yeniden hatırlamak, sevgi dilini ve sevginin birleştirici gücünü toplumun tümüne hâkim kılmak amacıyla Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde ilan edilen 2020 Sevgi Yılı Projesi çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bazı etkinlikler sınırlı çerçevede yapılıyor olsa da proje kapsamında her ay farklı bir tema işleniyor.

BEKLENENİN ÜZERİNDE
KATILIM SAĞLANDI
Bu ayın teması olan Komşularla Tanışma, Buluşma, Kaynaşma faaliyetleri de korona virüs salgını tedbirleriyle bir arada yürütülmeye çalışılıyor. Salgın nedeniyle dar bir çerçevede uygulanan bu içerikli projeler zor günlerde toplumsal bağlarımızı yeniden güçlendiriyor.
Geçen Nisan ayının teması olarak belirlenen Yardımlaşma ve Dayanışma etkinlikleri salgınla mücadele çalışmaları ile birleşince beklenenin çok üzerinde bir katılım ve kapsamla gerçekleşmiş oldu.

VEFA DESTEK GRUPLARI 31 BİN
KİŞİNİN TALEBİNİ KARŞILADI

Bu kapsamda Vefa Destek Grupları aracılığıyla toplam 31 bin kişinin talebi karşılandı. Polis, Jandarma, 112 ve Sağlık personeli, PTT, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gençlik Merkezleri, imamlar, öğretmenler, AFAD ekipleri, Aile ve Sosyal Politikalar personeli ve diğer kamu görevlilerinin oluşturduğu , toplam 3041 kahramandan oluşan Vefa Destek grupları aracılığıyla 31 bin 36 kişinin gıda talebi, maaş çekimi, doğum günü kutlaması gibi talepleri yerine getirildi. 10 bin 965 kişiye evinde maaş ödemesi yapılırken, 20 bin 71 kişinin gıda ve diğer taleplerine cevap verildi. Ekonomik İstikrar Kalkınma Programı Faz destekleri vesilesiyle 34 bin 939 kişiye evinde yardım teslimi gerçekleştirildi. Valilik ve Kaymakamlıklara bağlı SYDV aracılığıyla toplam 7 bin 769 aileye 2 milyon 315 bin 917 TL nakit yardım dağıtıldı.

20 BİNİ AŞKIN AİLEYE GIDA YARDIMI, 500 BİN ÜCRETSİZ MASKE

Belediyeler ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğiyle 19 bin 658 aileye gıda kolisi dağıtılırken, toplam 4 bin 838 aileye 825 bin 850 TL nakit yardım sağlandı.
Tüm vatandaşlara, ilçelere, kamu kurum ve kuruluşları ile fabrika ve eczanelere Valilik tarafından 440 bin adet, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 60 bin adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirildi. Fransa’dan dönen 179, Suudi Arabistan’dan dönen 182, Kuzey Irak’tan dönen 511, Irak’ın Basra bölgesinden dönen 136 kişi olmak üzere toplam 1008 vatandaş ilimizde konuk edilerek tüm ihtiyaçları karşılandı.

MAYIS AYI FAALİYETLERİ “KOMŞULUK” ÜZERİNE

Sevgi Yılı projesi kapsamında Mayıs 2020 faaliyet konusu olarak belirlenen Komşularla Tanışma, Buluşma, Kaynaşma faaliyetleri de yine salgınla mücadele kuralları kapsamında tüm hızıyla devam ediyor.>>>Gazete3

  SİYASET    14.05.2020 13:03:07

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER