Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dinar’a özgü ürünler sergilendi

Türkiye Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması adı altında 12-16 Haziran tarihleri arasında Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde açılan f..

2

Image

Yumurtacılar iflasın eşiğinde
Yumurta ihracatında en önemli ülke olan Irak pazarının kapanmasıyla birlikte Yumurta üreticileri zor günler yaşıyor. Bazı firmalar kapılarına kilit vu..

3

Image

Dinar Belediyesi’nin borcu açıklandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Dinar Belediyesi’ni devraldığı toplam borcu 59 milyon 410 bin TL olduğu bel..

4

Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde ..

5

Image

Gül yağı Uzak Doğu’ya açılıyor

Afyonkarahisar ve Burdur'un dağ köylerinde ekolojik tarımla üretilen güllerden elde edilen gül yağı, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu pazarına açı..

6

Image

Seyid Cemal Sultan’ı andılar

Döğer Kasabası’nda 9’uncusu düzenlenen “Seyyid Cemal Sultanı Anma” etkinlikleri gerçekleşti. Tunceli’nin Hozat eski Belediye Başkanı Celalettin P..

7

Image

Bayat kilimlerine özel pul

PTT tarafından Bayat ilçesinin meşhur kökboyalı kiliminin tanıtımının yapılması amacıyla basılan pullar Bayat Kaymakamı Halil İbrahim Acır’a tesl..

8

Image

“Karamık’ta su sıkıntısı kalmadı”

Gazetemizin dile getirdiği Karamık köyündeki su depolarına yönelik olarak saldırılar üzerine harekete geçen Afyonkarahisar Valiliği söz konusu ol..

9

Image

YKS Koordinasyon Toplantısı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde A..

10

Image

Dinar’da karne heyecanı

Dinar da eğitim gören 8 bin 650 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi...

11

Image

Hac semineri

Dinar ilçesinden 2019 yılında Hac görevini yerine getirmek amacıyla Kutsal topraklara yola çıkacak hacı adayları için Müftülük Site Camii’nde 12-..

12

Image

‘Babalarımız en değerli varlıklarımızdır’

Babalar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Babalarımız, bizlere hayatın anlamını, zo..

13

Image

2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılandı

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, hayırlı olsun ziyareti için gelen misafirlerini makamında kabul etti...

15

Image

Protokol Babalar Günü’nü kutladı

Afyonkarahisar protokolü Babalar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

16

Image

‘Eğitimdeki sorunlar giderilmeli’

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yeni y..

17

Image

Karnelerini aldılar

Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler karnelerini alarak 3 ay sürecek olan yaz tatiline başladıla..

Çetinkaya: İttifak 30 büyükşehir için | Gazete3.com.tr
Image

Çetinkaya: İttifak 30 büyükşehir için


MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, MHP İl Başkanlığı’nın düzenlediği basın toplantısında, MHP ile AK Parti arasında olan ittifakın sadece 30 büyükşehir belediye başkanlığı için olduğunu belirterek, Afyonkarahisar belediye başkanlığı için iddialı olduğunu söyledi.
  SİYASET    29.12.2018 10:39:41


MHP İl Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Fahri Kartal, MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, İl Yönetim Kurulu üyesi Gönül Ar Güngör, kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı. Basın toplantısına geçtiğimi gün açıklanan asgari ücret ile başlayan İl Başkanı Kocacan, milyonlarca insanın asgari ücretin açıklanmasını merakla ve sabırla beklediğini dile getirdi.

“ASGARİ ÜCRET SEVİNDİRDİ AMA YETERLİ DEĞİL”

Açıklanan asgari ücretin yüzleri biraz da olsa güldürmesinin kendilerini sevindirdiğini belirten Kocacan, şöyle konuştu: “Enflasyonun yüksek banka faizlerinin 2.5 olduğu Türkiye’de, asgari ücret komisyonunda bulunan kişilerin hiç birisi asgari ücretle geçinmek zorunda olan kişiler değil. Binlerce çalışanın haklarını korumak adına her iki tarafından da masa oluşuyla bir karara bağlanmıştı asgari ücret. Vasıfsız çalışan işçiler için 2 bin 20 lira, en ağır işte çalışan işçinin de 2 bin 200 lira gibi ücret açıklandı. İnsanların istekleri, gereksinimleri, gelecek yıllar için yatırım yapmaları hiç 2 bin 20 lira ile olacak gibi değil” dedi.

SEÇİMDEN ÇEKİLECEĞİ İDDİASINA CEVAP VERDİ

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Fatih Çetinkaya, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir basın mensubunun “Seçimlerin son günlerinde adaylıktan çekileceğiniz yönünde söylentiler var” sorusuna cevap veren Çetinkaya, hurafe ve söylentilere Türkiye Cumhuriyeti’nde her zaman kapak yapan, cevap veren kişinin MHP lideri devlet bahçeli olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Genel Başkanımız geçen gün yaptığı basın mensuplarıyla buluşmasında ittifak konusunda son noktayı koymuştur. Açıklamasını takip etmeyenler için, ısrarla duymazdan gelenler için tekrar etmek istiyorum. 51 tane ilde yani Afyonkarahisar’ın da içinde bulunduğu illerde partiler kendi adayları, kendi meclis üyeleri ve kendi il genel meclisi üyeleri ile seçimlere gireceklerdir. İttifak için prensipte anlaşılan ve karara varılan 30 büyük şehir belediyesi içindir. Bu lafı söyleyenlere tekrar hatırlatıyorum. Afyonkarahisar büyükşehir değildir. 51 ilden birisidir. MHP aday olarak şahsımı layık görmüş, piyasaya koymuş, ben de şuanda MHP’nin adayı olarak projelerimi ve niyetimi insanlara anlatmak için gece gündüz çalışıyorum.” >>> Mustafa BAYER  SİYASET    29.12.2018 10:39:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER