Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

6

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

7

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

8

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

9

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

10

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

11

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

14

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

Çiftçilerin ve besicilerin talepleri iletildi | Gazete3.com.tr
Image

Çiftçilerin ve besicilerin talepleri iletildi


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisarlı çiftçi, besicilerin taleplerini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye iletti.
  SİYASET    10.11.2018 11:05:44

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Afyonkarahisar’ın tarımsal sorunları hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir görüşme yaparak ilimize ait tarımsal sorunlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapılan görüşmede Şeker Fabrikası yanındaki 2.200 dekar arazinin Tarım Kredi Kooperatifine tahsis edilerek düve yetiştirilmesi halinde ülkemizin ihtiyacı olan kırmızı et sektöründe önemli üretim merkezlerinden biri olan ilimizde çiftçi ve besicilere ciddi katkı sağlayacağı ifade edildi.

“KAYMAK ÜRETİMİ ARTTIRILMALI”

Afyonkarahisar’ın meşhur kaymağının daha fazla üretilerek şehrimize olumlu girdi sağlanabilmesi için AKÜ Veterinerlik Fakültesi’ne tahsisli ve Mandacılık Araştırma Enstitüsü olarak kullanılan 1.800 dekar arazide üniversitemiz ile birlikte daha fazla manda sütü ve Afyon Kaymağı üretiminin arttırılması konusu paylaşıldı. Yine ilimizde Çifti Kayıt Sistemine kayıtlı tarım arazisinin %57 oranında olduğu, %43 oranında kalan diğer arazi sahiplerinin hisse sorunu nedeniyle ÇKS’ye kayıt yaptıramadığından destek alamadıklarını belirten yakınmaları iletilerek konunun farklı yöntemlerle çözülmesi halinde oluşan mağduriyetlerin giderilebileceği Sn. Bakana iletilen konular arasında yer aldı.

“KİRAZ FİDANI DAĞITIMI YAPILMALI”

Sultandağı ve Çay bölgesine bodur kiraz ve normal kiraz fidanı dağıtımının yapılması ve Sultandağı’ndaki kiraz üretimi yapılan bölgenin “Hastalıktan Ari Bölge” ilanı için 3 yıldır devam eden kontrol süresinin göz önünde bulundurularak 5 yıllık bekleme süresinin beklenmeden mahsullerde Akdeniz Sineği olmadığının tespit ve ilan edilmesi sonucu Çin’e kiraz ihracatının önünün açılabilmesi hususunda istişare yapıldı. Bolvadin ilçesinde bulunan Alkoloid Fabrikası’nda morfin bazlı ilaç üretim çalışmalarının hızlandırılması ve mümkünse yönetiminin müstakil genel müdürlük şekline dönüştürülebilmesi halinde fabrikanın daha verimli olarak yörede istihdama katkı sağlayabileceği belirtildi. Yöremizin tamamını ilgilendiren arazi toplulaştırmasının hızlandırılması, gübre ve mazot desteklerinin artarak devam ettirilmesi, köy içme sularının elektrik enerjisinin TKDK’dan desteklenecek bir program dahilinde güneş enerjisi ile karşılanması konusunda çalışma yapılması ve madencilik sektöründe talep edilen izinlerin daha hızlı bir yöntemle sonuçlandırılması konularındaki talepler de Afyonkarahisarlı vatandaşlar adına Pakdemirli’nin bilgilerine sunuldu. Afyonkarahisar’ın tarım ve hayvancılığının gelişmesine yönelik konuların takipçisi olacaklarını ifade eden Özkaya, “İlimizin sorunlarıyla yakından ilgilenen Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    10.11.2018 11:05:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER