Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

2

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

3

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

4

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

5

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

6

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

7

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

8

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

9

Image

‘65 bin yükümlü iş sahibi oldu’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu 2019 bütçesi üzerine TBMM’de konu..

10

Image

‘Geçici öğreticilere kadro verilmeli’
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kur’an Kursu öğreticilerine kadro verilmesini i..

11

Image

‘Gönüllere girecek projelerimiz var’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i makamında ziyaret etti. Zeybek, “Afyonkarahisar halkının g..

12

Image

‘Projelerin seçimi olacak’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

13

Image

Sendikacılardan teşekkür ziyareti
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Afyonkarahisar İl Temsilciliği’ne bağlı sendika başkanlarını makamınd..

14

Image

‘Bütçede vatandaş yok yandaş var’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'n..

15

Image

‘Afyon’u vatandaşlarla beraber yöneteceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “Önce insan” anlayışıyla hayal ettiği Afyonkarahisar’ı yine Afyo..

16

Image

‘Şehir içi trafik kanayan yara’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar’da trafiğin kanayan bir yara olduğunu söyledi...

17

Image

Taytak’tan Özel’e ayar
TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçelerinin görüşmeleri sırasın..

Çiftçilerin ve besicilerin talepleri iletildi | Gazete3.com.tr
Image

Çiftçilerin ve besicilerin talepleri iletildi


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisarlı çiftçi, besicilerin taleplerini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye iletti.
  SİYASET    10.11.2018 11:05:44

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Afyonkarahisar’ın tarımsal sorunları hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir görüşme yaparak ilimize ait tarımsal sorunlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapılan görüşmede Şeker Fabrikası yanındaki 2.200 dekar arazinin Tarım Kredi Kooperatifine tahsis edilerek düve yetiştirilmesi halinde ülkemizin ihtiyacı olan kırmızı et sektöründe önemli üretim merkezlerinden biri olan ilimizde çiftçi ve besicilere ciddi katkı sağlayacağı ifade edildi.

“KAYMAK ÜRETİMİ ARTTIRILMALI”

Afyonkarahisar’ın meşhur kaymağının daha fazla üretilerek şehrimize olumlu girdi sağlanabilmesi için AKÜ Veterinerlik Fakültesi’ne tahsisli ve Mandacılık Araştırma Enstitüsü olarak kullanılan 1.800 dekar arazide üniversitemiz ile birlikte daha fazla manda sütü ve Afyon Kaymağı üretiminin arttırılması konusu paylaşıldı. Yine ilimizde Çifti Kayıt Sistemine kayıtlı tarım arazisinin %57 oranında olduğu, %43 oranında kalan diğer arazi sahiplerinin hisse sorunu nedeniyle ÇKS’ye kayıt yaptıramadığından destek alamadıklarını belirten yakınmaları iletilerek konunun farklı yöntemlerle çözülmesi halinde oluşan mağduriyetlerin giderilebileceği Sn. Bakana iletilen konular arasında yer aldı.

“KİRAZ FİDANI DAĞITIMI YAPILMALI”

Sultandağı ve Çay bölgesine bodur kiraz ve normal kiraz fidanı dağıtımının yapılması ve Sultandağı’ndaki kiraz üretimi yapılan bölgenin “Hastalıktan Ari Bölge” ilanı için 3 yıldır devam eden kontrol süresinin göz önünde bulundurularak 5 yıllık bekleme süresinin beklenmeden mahsullerde Akdeniz Sineği olmadığının tespit ve ilan edilmesi sonucu Çin’e kiraz ihracatının önünün açılabilmesi hususunda istişare yapıldı. Bolvadin ilçesinde bulunan Alkoloid Fabrikası’nda morfin bazlı ilaç üretim çalışmalarının hızlandırılması ve mümkünse yönetiminin müstakil genel müdürlük şekline dönüştürülebilmesi halinde fabrikanın daha verimli olarak yörede istihdama katkı sağlayabileceği belirtildi. Yöremizin tamamını ilgilendiren arazi toplulaştırmasının hızlandırılması, gübre ve mazot desteklerinin artarak devam ettirilmesi, köy içme sularının elektrik enerjisinin TKDK’dan desteklenecek bir program dahilinde güneş enerjisi ile karşılanması konusunda çalışma yapılması ve madencilik sektöründe talep edilen izinlerin daha hızlı bir yöntemle sonuçlandırılması konularındaki talepler de Afyonkarahisarlı vatandaşlar adına Pakdemirli’nin bilgilerine sunuldu. Afyonkarahisar’ın tarım ve hayvancılığının gelişmesine yönelik konuların takipçisi olacaklarını ifade eden Özkaya, “İlimizin sorunlarıyla yakından ilgilenen Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    10.11.2018 11:05:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER