Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kampanya uzatıldı
Afyonkarahisar PTT Başmüdür Mehmet Örsdemir, PTT Kargo’nun yöresel ürün gönderim kargo indirimi kampanyasını 1 ay daha uzattıklarını söyledi..

2

Image

Eroğlu’ndan jet çözüm
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte şehrimizin ekonomik değerlerinden olan OGAŞ Şekerleme Yönetim Kur..

3

Image

‘Herkes Çetinkaya’yı örnek almalı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen Ali Çetinkaya’yı Anma töreninde konuşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, herkesin Ali Çetinkaya’yı örnek alm..

4

Image

‘Rehberlik mesleği önemli”
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen etkinlikte 21 Şubat Dünya Rehberler Günü kutlandı. Programda konuşan AKÜ Rekt..

5

Image

Proje uygulanmaya başladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca başlatılan "2019'da Ülkem İçin Bir Fikrim Var" projesi kapsamında sunulan fikirler, ilgili bakanlıklar ve kuru..

6

Image

‘Başkanlar büyük işler başardı’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, il yöneticilerini ve MHP’li belediye başkanlarını Ankara’da m..

7

Image

Başkanlar istişare etti
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan’ı makamında ağırladı ..

8

Image

Başkan Çöl destek sözü aldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçe ile ilgili talepleri, milletvekillerine ileterek, destek sözü aldı

..

9

Image

Yazar Keskin söyleşi yaptı
Şuhut ilçesinde açılan 3.kitap Fuarı’na katılan yazar Nursefa Keskin, öğrencilerle söyleşi yaptı..

10

Image

Zafer 03 Teras Kafe hizmete açıldı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda İşletme Müdürlüğü bünyesinde Zafer Meydanı’nda açılan Zafer 03 Kafe’nin camlı teras bölümü de ..

11

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Dinar ilçesinde Sevgi Yılı Projesi kapsamında düzenlenen toplantı da konuşan Kaymakam Selami Kapankaya, Dinar ilçesinin menfaatlerinin söz konusu oldu..

12

Image

Öğrencilere su tasarrufu anlatıldı
İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni ziyaret eden Anıtkaya Ortaokulu ve Anıtkaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, su tasarrufunun önemini öğrendi..

13

Image

TÜBA Başkanı Şeker’den ziyaret
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı makamında ziy..

14

Image

Kitap okudular
Çay ilçesi Şehit Kamil Tuna Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nun da katılımıyla Kitap okuma etkinliği düzenl..

15

Image

Girne Koleji’nden ziyaret
Girne Amerikan Koleji yetkilileri İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin'i makamında ziyaret etti...

16

Image

‘Eğitime desteğimiz sürecek’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e, ilçede faaliyet gösteren okullardan teşekkür ziyaretleri gelmeye devam ediyor...

17

Image

Atık Ekmek Projesi
Çay ilçesine hayata geçirilen Atık Ekmek Projesi hakkında, Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’na proje ekibi bilgilendirme yaptılar..

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyat | Gazete3.com.tr
Image

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyatAfyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 82 yaşındaki bir hastanın kalın bağırsak, dalak ve karaciğerinde oluşan kanserli bölge kapalı sistem ameliyat ile alındı.
  SİYASET    24.08.2019 10:49:3082 yaşındaki hasta İbrahim Helvacıoğlu’nda karın bölgesinde ağrı olduğunu söyleyerek Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastanın yapılan muayenesinde çok nadir görülen kalın bağırsağın iki farklı yerinde kanserli hücre olduğu tespit edildi. Kalın bağırsağın hem dalak hem de karaciğer tarafında kanser bulunan hastada ayrıca safra taşı ve kasık fıtığı da bulunmaktaydı. Kalın bağırsağın dalak tarafındaki kanser çok ilerlemiş ve diyaframa yapışmış durumda iken hasta hastane Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Boztekin ve ekibi tarafından ameliyat edildi.
“KANSER ÇOK İLERLEMİŞ 15 SANTİMETRE BÜYÜKLÜĞÜNE ULAŞMIŞ VE DİYAFRAMA YAPIŞMIŞ İDİ”
Türkiye’de çok ender olan bu durum yapılan başarılı ameliyat ile tedavi edildi. Taburcu edilen ve kontrole gelen hastayı Hastane Başhekimi Mehmet Duran ve doktoru Boztekin ziyaret etti. Yapılan başarılı operasyon ve hastanın durumu ile ilgili bilgi veren Dr. Boztekin şunları söyledi. “Hastamız İbrahim Helvacıoğlu’nda çok nadir görülen kalın bağırsağın iki farklı yerinde kanser bulunmaktaydı. Kalın bağırsağın hem dalak hem de karaciğer tarafında kanser bulunan hastada ayrıca safra taşı ve kasık fıtığı da vardı. Kalın bağırsağın dalak tarafındaki kanser çok ilerlemiş 15 santimetre büyüklüğüne ulaşmış ve diyaframa yapışmış idi. Hastanın ameliyatında laparoskopik olarak hem karaciğer hem dalak tarafındaki kalın bağırsak kanserleri çıkarıldı, diyaframı tamir edildi, kapalı safra kesesi ve kasık fıtığı ameliyatları yapıldı. Ameliyatın 9. gününde şifa ile taburcu olan hastamıza bugün onkolojik tedavi başlandı.”
“BECERİ GEREKTİREN AMELİYATLAR HASTANEMİZDE YAPILMAKTADIR”
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran ise hastanenin bölgenin en gelişmiş hastanelerinden biri olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Çok az hastanede kapalı olarak yapılan özel aletler ve beceri gerektiren bu ameliyatlar hastanemizde başarıyla yapılmaktadır. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bölgenin en büyük ve en yoğun hastanesi olmasına rağmen özel hastanelerinde ötesinde hizmet vermektedir. Hastanemiz ameliyathanesinde de ancak 3. basamak hastanelerde yapılan nitelik olarak A grubu denilen ameliyatlarda yapılmaktadır.”
“HASTANE ORTAMI BİZE EVİMİZDE OLMA HİSSİNİ YAŞATTI”
Başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuşan 82 yaşındaki Helvacıoğlu ise “Burada 15 gün kadar kaldık. Hastane ortamı bize evimizde olma hissini yaşattı. Bir hayli alışmışız buraya. Hastane çok iyi, doktorlarımız mükemmel. Doktorumuza çok teşekkür ediyoruz. Bize hem güç hem moral verdi. Çok başarılı bir operasyon geçirdim. Bundan sonraki süreçte devam edecek tedavi ile daha sağlıklı bir hayat umuyorum” diye konuştu.>>> Mustafa BAYER

  SİYASET    24.08.2019 10:49:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2020
22.02.2020
22.02.2020
OZEL HABERLER