Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Azeriler Afyon’daki sistemi örnek alacak

Afyonkarahisar’ın Türkiye’de tek olan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde inceleme yapan Azerbaycanlı heyet, tesisin çalışma sistemini örnek alacaklarını..

2

Image

Emirdağ’a 50 milyon Euro’luk yatırım

Bursa Merkezli bir firma Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne dondurulmuş gıda üzerine 50 milyon Euro’luk yatırım yapacak. ..

3

Image

AFYON’U ATSO temsil etti
Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde ATO Congresium’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde stant açan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Oda..

4

Image

İstanbul basketbol takımına Akhisar Belediyespor talip


Afyon Belediyespor’un mücadele ettiği Basketbol Süper Ligi’nde yer alan takımlardan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un ligden çekilebileceğ..

5

Image

İstişareler sürüyor

AFSÜ Hastanesi’nin hizmet kalitesini arttırmak amacıyla haftada bir istişare toplantısı yapılıyor. ..

6

Image

‘Sizlere minnet borcumuz var’

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Bu ş..

7

Image

Canlı Hayvan Borsası genişletilecek

Şuhut ilçesinde geçmişte sadece tabelası olan Başkan Bozkurt’un yoğun girişimleri sonucu yapımı tamamlanan Canlı Hayvan Borsası’nda genişletme ça..

8

Image

AFSܒye yapılacak yatırımlar görüşüldü

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ile AFSܒye..

9

Image

‘Hedef 5 milyar dolar’

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı’nda konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler konusun..

10

Image

Jandarmadan uyuşturucuya geçit yok

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipleri Dereçine beldesinde yaptıkları çalışmalar sonrası çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi. ..

11

Image

BAL 8.GRUP İLK YARI FİKSTÜRÜAfyonkarahisar’ı Sandıklıspor ve Bolvadin Belediyespor’un temsil edeceği Bölgesel Amatör Lig’in 8.Grubu’nda 2019-2020 sezonu bu hafta o..

12

Image

Sağlık hizmetleri değerlendirildi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri İl Değerlendirme Toplantısı yapıldı...

13

Image

Gaziler Günü kutlandı

Afyonkarahisar’ın İscehisar ve Sandıklı ilçelerinde Gaziler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
..

14

Image

Aşure duası yapıldı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Afyonkarahisar'ın abide şahsiyetlerinden Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretleri'nin anılması amacıyla h..

15

Image

Başkan Şahin’den öğrencilere jest

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Yaz Şenliklerinin son gününde verdiği sözü tutarak, ilçedeki 3 bin öğrenciye verilmek üzere okul idarecil..

16

Image

BİR GÜNDE İKİ ÖDÜL

Afyonkarahisar’da mermer sektörünün en büyük firmalarından biri olan Tureks Mermer’in kurucusu Turunç, dedesinin yanında başladığı ticaret hayatı..

17

Image

Emirdağ heyetinden Bursa çıkarması


Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu beraberindeki heyetle, Bursa’da ziyaretlerde bulundular. ..

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyat | Gazete3.com.tr
Image

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyatAfyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 82 yaşındaki bir hastanın kalın bağırsak, dalak ve karaciğerinde oluşan kanserli bölge kapalı sistem ameliyat ile alındı.
  SİYASET    24.08.2019 10:49:3082 yaşındaki hasta İbrahim Helvacıoğlu’nda karın bölgesinde ağrı olduğunu söyleyerek Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastanın yapılan muayenesinde çok nadir görülen kalın bağırsağın iki farklı yerinde kanserli hücre olduğu tespit edildi. Kalın bağırsağın hem dalak hem de karaciğer tarafında kanser bulunan hastada ayrıca safra taşı ve kasık fıtığı da bulunmaktaydı. Kalın bağırsağın dalak tarafındaki kanser çok ilerlemiş ve diyaframa yapışmış durumda iken hasta hastane Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serdar Boztekin ve ekibi tarafından ameliyat edildi.
“KANSER ÇOK İLERLEMİŞ 15 SANTİMETRE BÜYÜKLÜĞÜNE ULAŞMIŞ VE DİYAFRAMA YAPIŞMIŞ İDİ”
Türkiye’de çok ender olan bu durum yapılan başarılı ameliyat ile tedavi edildi. Taburcu edilen ve kontrole gelen hastayı Hastane Başhekimi Mehmet Duran ve doktoru Boztekin ziyaret etti. Yapılan başarılı operasyon ve hastanın durumu ile ilgili bilgi veren Dr. Boztekin şunları söyledi. “Hastamız İbrahim Helvacıoğlu’nda çok nadir görülen kalın bağırsağın iki farklı yerinde kanser bulunmaktaydı. Kalın bağırsağın hem dalak hem de karaciğer tarafında kanser bulunan hastada ayrıca safra taşı ve kasık fıtığı da vardı. Kalın bağırsağın dalak tarafındaki kanser çok ilerlemiş 15 santimetre büyüklüğüne ulaşmış ve diyaframa yapışmış idi. Hastanın ameliyatında laparoskopik olarak hem karaciğer hem dalak tarafındaki kalın bağırsak kanserleri çıkarıldı, diyaframı tamir edildi, kapalı safra kesesi ve kasık fıtığı ameliyatları yapıldı. Ameliyatın 9. gününde şifa ile taburcu olan hastamıza bugün onkolojik tedavi başlandı.”
“BECERİ GEREKTİREN AMELİYATLAR HASTANEMİZDE YAPILMAKTADIR”
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran ise hastanenin bölgenin en gelişmiş hastanelerinden biri olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Çok az hastanede kapalı olarak yapılan özel aletler ve beceri gerektiren bu ameliyatlar hastanemizde başarıyla yapılmaktadır. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bölgenin en büyük ve en yoğun hastanesi olmasına rağmen özel hastanelerinde ötesinde hizmet vermektedir. Hastanemiz ameliyathanesinde de ancak 3. basamak hastanelerde yapılan nitelik olarak A grubu denilen ameliyatlarda yapılmaktadır.”
“HASTANE ORTAMI BİZE EVİMİZDE OLMA HİSSİNİ YAŞATTI”
Başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuşan 82 yaşındaki Helvacıoğlu ise “Burada 15 gün kadar kaldık. Hastane ortamı bize evimizde olma hissini yaşattı. Bir hayli alışmışız buraya. Hastane çok iyi, doktorlarımız mükemmel. Doktorumuza çok teşekkür ediyoruz. Bize hem güç hem moral verdi. Çok başarılı bir operasyon geçirdim. Bundan sonraki süreçte devam edecek tedavi ile daha sağlıklı bir hayat umuyorum” diye konuştu.>>> Mustafa BAYER

  SİYASET    24.08.2019 10:49:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.09.2019
20.09.2019
20.09.2019
OZEL HABERLER