Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Jeotermal enerji yatırımları geliştiriliyor
Kalkınma Yatırım Bankasının, Dünya Bankası ile jeotermal enerji yatırımlarının geliştirilmesini desteklediği bildirildi...

2

Image

‘Devletimizin her zaman yanındayız’
MHP İl Başkanı Kocacan, tüm MHP’lilerin devletimizin her zaman yanında olduğunu söyledi..

3

Image

‘Çetinkaya milli kahramandır’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Ali Çetinkaya'nın T..

4

Image

Hibe, teşvik ve krediler anlatıldı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile tüm ilçe müdürlüklerince tarımsal destekler, hibe, teşvik ve krediler hakkında, Merkez ve ilçelerde bilgilendirme topl..

5

Image

‘Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz’
Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Derya Aşkıner, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtt..

6

Image

Tarlacı’dan ziyaretler
Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Tarlacı Afyonkarahisar’da temaslarda bulundu
Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardıml..

7

Image

‘Sorunları torunlarımıza bırakmayacağız’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar’ın daha iyi ve güzel hale gelmesi için gece gündüz demeden gayret ettiklerini söyleyerek, “Biz sorun..

8

Image

GGK’den hologram eğitimine destek
TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu, Emirdağ’da “Hologram Okullarda” etkinliklerine destek verdi. ..

9

Image

Motosiklet hırsızları yakalandı
Jandarma ekipleri, Afyonkarahisar’da motosiklet hırsızlığı yapan şahısları yakaladı...

10

Image

‘Kıssayı bilmeyen şiirimizi anlayamaz’
Avukat, Yazar Hayati İnanç, Hz. Yusuf’un kıssasını bilmeyenin Türk Edebiyatı klasik şiirini anlayamayacağını söyledi...

11

Image

Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yapıldı
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan Dinar Belediyesi tarafından sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerinin yapılacak ..

12

Image

Başkanlardan ziyaret
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret ettiler...

13

Image

KAYNAK BULUNDU
Hizmete girmesiyle birlikte Afyon’a önemli katkıları olacak olan YHT ile ilgili sevindirici haber geldi. AK Parti Afyon Milletvekillerinin ısrarla tak..

14

Image

Boztepe’den Başkan Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

15

Image

Araç hibe edildi
Sinanpaşa Belediyesine hizmetlerinde kullanması amacıyla bir adet araç hibe edildi. ..

16

Image

Turizm turları devam ediyor
Sandıklı ilçesinde turizm faaliyeti kapsamında ilçe turları düzenleniyor. Başkan Mustafa Çöl, tur kapsamında ilçeye gelen vatandaşlarla her fırsatta ..

17

Image

Boztepe’den Başkan Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

Eczacı - aktar polemiği | Gazete3.com.tr
Image

Eczacı - aktar polemiğiTıbbi ve Aromatik Bitkileri araştırmakla görevli meclis komisyonunda eczacıların bu tür bitkilerin aktarda değil, eczanelerde satılması gerektiği yönünde bilgi vermesi sektörü karıştırdı.
  SİYASET    23.08.2019 11:13:06Eczacılar, aktarlarda satılan bitkilerin insanların hayatını tehlikeye sokabilecek ürünler olduğunu, eğitimini almış uzman kişiler kontrolünde satılması gerektiğini söylüyor. Aktarlar ise sattıkları ürünlerin doğal ürün olduğunu satılan ürünlerin yıllardır vatandaşlar tarafından kullanılan bitkiler olduğunu ifade ediyor. Eczacılar, bazı aktarların vatandaşın hayatını tehlikeye sokacak ürünleri bilinçsizce sattığını ileri sürüyor. Eczacılar aktarda satılan ürünlerin kötü koşullarda saklandığını savunarak, tıbbi bitkilerin satışının aktarlardan kurtarılması gerektiğini de dile getiriyor.
“HANGİ ECZANEDE ECZACI DURUYOR? KALFALAR İŞ YAPIYOR”
Afyonkarahisar’da yaklaşık 30 yıldır aktarlık yapan Zafer Murat Çakır, bu konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu: “Belli kriterler var. Bu kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Şuanda ilimizde olsun şehir dışında olsun ruhsatsız birçok işletme var drog satışı ile ilgili. Biz kurumuş bitkilere drog diyoruz. İlk önce ruhsatlandırılması gerekiyor. Gerekli hijyen koşullarının sağlanması gerekiyor. Bunun sonrası aktarda satılmaya devam edilebilir. Eczaneye gelince, hangi eczanede eczacı duruyor? Bana söylesinler; kalfalar iş yapıyor. Yani bu işi kalfalar yapacaksa, kalfaları bize göndersinler, eğitelim, ondan sonra eczanelere devredelim, bir sorun olmasın. Onu da yapabiliriz. Hiç sorun değil. Halkımızın çoğu bilmiyor. Biz aktarlar eczacılık şubeye bağlıyız sağlık müdürlüklerinde. Onlar tarafından denetleniyoruz. Bunun haricinde Tarım ve Köy İşleri de bizi denetliyor. Bizde denetimsizlik söz konusu değil.”
“TIBBİ BİTKİLER DE ZEHİRDİR, DOZU ÖNEMLİ”
Afyonkarahisar Eczacılar Odası Yönetim Genel Sekreteri Alper Pehlivanlı, konuya eczacılar penceresinden nasıl bakıldığını anlattı: “Biz eczacılar olarak, ilaçların ve tıbbi bitkilerin tek adresi eczanelerdir diyoruz. Tıbbi bitkilerle ilgili Türkiye’de akademik eğitim alan tek meslek mensubu eczacılardır. İlaçlarla tıbbi bitkiler arasında bir fark yoktur. İlacı zehirden ayıran dozudur. Aynı şekilde tıbbi bitkiyi de uygun dozda kullanmayıp, saklamazsanız tıbbi bitkilerde zehir etkisi gösterebilir. Tıbbi bitkilerin sadece eczacı danışmanlığında ve eczanelerden temin edilmesi gerektiğine inanıyoruz.”>>>Mustafa BAYER

  SİYASET    23.08.2019 11:13:06

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.02.2020
21.02.2020
21.02.2020
OZEL HABERLER