Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

3

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

4

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

5

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

6

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

Kurumlararası işbirliği yapılacak

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu ile AKÜ kurumlararası işbirliği kapsamında görüşmeler yaptı. ..

10

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

11

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

12

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

13

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

14

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

15

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

16

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

Emirdağ’a 50 milyon Euro’luk yatırım | Gazete3.com.tr
Image

Emirdağ’a 50 milyon Euro’luk yatırımBursa Merkezli bir firma Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne dondurulmuş gıda üzerine 50 milyon Euro’luk yatırım yapacak.
  SİYASET    20.09.2019 11:07:26


Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesinin ardından Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin uyumlu çalışması meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz ay içinde Emirdağ Organize Sanayi Bölgesine bir kimya firmasına 25 bin metrekarelik yer tahsisinin yapılmasının ardından yeni bir yatırımcıyla sözleşme imzalandığı bildirildi.
SÖZLEŞME İMZALANDI
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük tarafından Bursa ilinde yaptıkları görüşmelerin ardından Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak 1994 yılından bu yana dondurulmuş gıda sektöründe hizmet veren Fine Food Gıda San. ve Tic. İhracat İthalat A.Ş. ile sözleşme imzaladılar.
250 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK
İmzalanan sözleşmeyle Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde 150 bin metrekare arsa üzerine 38 bin metrekare kapalı alanda kurulacak olan fabrikanın yaklaşık yatırım değerinin 50 Milyon Euro olduğu öğrenildi. Yer teslimi, proje hazırlık aşamalarının ardından bahar ayında inşaata başlaması beklenen fabrikanın tamamlanmasının ardından ilk etapta 250 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.
“EMİRDAĞ OSB’Yİ YATIRIMCILARA TANITIYORUZ”
Emirdağ Belediye Başkanı aynı zamanda Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı da olan Serkan Koyuncu şunları kaydetti; “Emirdağ Organize Sanayi Bölgesini, bölgemiz ve ülkemiz için önemli bir yatırım alanı olarak yatırımcılara tanıtıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ OSB Yönetim Kurulu Üyelerimizle ciddi görüşmeler gerçekleştirdik. Dönemimizde geçtiğimiz ay bir kimya firmasıyla imzalanan ilk sözleşmenin ardından ikinci sözleşmeyi de dondurulmuş gıda üreticisi firmamızla Bursa’da sözleşme imzaladık.”
“İYİ BİR UYUM YAKALADIK”
Başkan Koyuncu sözlerine şöyle devam etti; “Emirdağ ve bölgesi için büyük bir yatırım olacak olan bu fabrikanın yatırım maliyeti yaklaşık 50 milyon Euro olarak belirlendiği bildirildi. Emirdağ ve bölgesinin ekonomisine ciddi bir yatırımı Emirdağ’ımıza kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Emirdağ’da çok iyi bir uyum yakaladık ve Emirdağ’a yatırım için çalmadığımız kapı kalmıyor. Meyvelerini de toplamaya başladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.
“EMİRDAĞ’IN DAHA FAZLA GELİŞMESİ İÇİN GAYRET EDİYORUZ”
Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Aktepe ise şunları kaydetti; “Bilindiği üzere Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Emirdağ OSB’nin kurucusu ve ortaklarındandır. Yıllardan beri sürdüre geldiğimiz çalışmalar herkesin malumudur. TOBB bünyesinde bulunduğumuz her ortamda ilçemizin ve OSB’mizin stratejik önemini, 5. bölge teşviklerini anlatmaya bölgemizi tanıtmaya gayret ettik. 630 dekar genişlemenin tamamlanması, doğalgazın sınırımıza kadar gelmesi ve yeni yönetimle yakalamış olduğumuz ortak akıl ve uyum elimizi daha da güçlendirdi.”
“GÖRÜŞMELER SONUÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR”
Aktepe, ilçeye yatırım kazandırma konusunda yapılan görüşmelerin sonuç vermeye devam ettiğini belirterek, “Yapılan girişimler görüşmeler sonuç vermeye başladı. Önce Necm Kimya (25000 m2 en az 50 kişilik istihdam) şimdi ise Fine Food (150.000 m2 en az 250 kişilik istihdam) firmaları ile sözleşmeler imzalandı. 2020 yılı içinde nasip olursa çalışmalar başlayacak. İçinde bulunduğumuz ekonomik ortam göz önüne alındığında yapılacak olan bu yatırımlar daha da değer kazanmakta, sağlayacağı istihdamdan da öte özellikle bölge ekonomisine katacağı katma değerin çok daha değerli olacağını düşünmekteyiz” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    20.09.2019 11:07:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER