Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

10

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

11

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

Emirdağ’a 50 milyon Euro’luk yatırım | Gazete3.com.tr
Image

Emirdağ’a 50 milyon Euro’luk yatırımBursa Merkezli bir firma Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne dondurulmuş gıda üzerine 50 milyon Euro’luk yatırım yapacak.
  SİYASET    20.09.2019 11:07:26


Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesinin ardından Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin uyumlu çalışması meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz ay içinde Emirdağ Organize Sanayi Bölgesine bir kimya firmasına 25 bin metrekarelik yer tahsisinin yapılmasının ardından yeni bir yatırımcıyla sözleşme imzalandığı bildirildi.
SÖZLEŞME İMZALANDI
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük tarafından Bursa ilinde yaptıkları görüşmelerin ardından Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak 1994 yılından bu yana dondurulmuş gıda sektöründe hizmet veren Fine Food Gıda San. ve Tic. İhracat İthalat A.Ş. ile sözleşme imzaladılar.
250 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK
İmzalanan sözleşmeyle Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde 150 bin metrekare arsa üzerine 38 bin metrekare kapalı alanda kurulacak olan fabrikanın yaklaşık yatırım değerinin 50 Milyon Euro olduğu öğrenildi. Yer teslimi, proje hazırlık aşamalarının ardından bahar ayında inşaata başlaması beklenen fabrikanın tamamlanmasının ardından ilk etapta 250 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.
“EMİRDAĞ OSB’Yİ YATIRIMCILARA TANITIYORUZ”
Emirdağ Belediye Başkanı aynı zamanda Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı da olan Serkan Koyuncu şunları kaydetti; “Emirdağ Organize Sanayi Bölgesini, bölgemiz ve ülkemiz için önemli bir yatırım alanı olarak yatırımcılara tanıtıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ OSB Yönetim Kurulu Üyelerimizle ciddi görüşmeler gerçekleştirdik. Dönemimizde geçtiğimiz ay bir kimya firmasıyla imzalanan ilk sözleşmenin ardından ikinci sözleşmeyi de dondurulmuş gıda üreticisi firmamızla Bursa’da sözleşme imzaladık.”
“İYİ BİR UYUM YAKALADIK”
Başkan Koyuncu sözlerine şöyle devam etti; “Emirdağ ve bölgesi için büyük bir yatırım olacak olan bu fabrikanın yatırım maliyeti yaklaşık 50 milyon Euro olarak belirlendiği bildirildi. Emirdağ ve bölgesinin ekonomisine ciddi bir yatırımı Emirdağ’ımıza kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. Emirdağ’da çok iyi bir uyum yakaladık ve Emirdağ’a yatırım için çalmadığımız kapı kalmıyor. Meyvelerini de toplamaya başladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.
“EMİRDAĞ’IN DAHA FAZLA GELİŞMESİ İÇİN GAYRET EDİYORUZ”
Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Aktepe ise şunları kaydetti; “Bilindiği üzere Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Emirdağ OSB’nin kurucusu ve ortaklarındandır. Yıllardan beri sürdüre geldiğimiz çalışmalar herkesin malumudur. TOBB bünyesinde bulunduğumuz her ortamda ilçemizin ve OSB’mizin stratejik önemini, 5. bölge teşviklerini anlatmaya bölgemizi tanıtmaya gayret ettik. 630 dekar genişlemenin tamamlanması, doğalgazın sınırımıza kadar gelmesi ve yeni yönetimle yakalamış olduğumuz ortak akıl ve uyum elimizi daha da güçlendirdi.”
“GÖRÜŞMELER SONUÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR”
Aktepe, ilçeye yatırım kazandırma konusunda yapılan görüşmelerin sonuç vermeye devam ettiğini belirterek, “Yapılan girişimler görüşmeler sonuç vermeye başladı. Önce Necm Kimya (25000 m2 en az 50 kişilik istihdam) şimdi ise Fine Food (150.000 m2 en az 250 kişilik istihdam) firmaları ile sözleşmeler imzalandı. 2020 yılı içinde nasip olursa çalışmalar başlayacak. İçinde bulunduğumuz ekonomik ortam göz önüne alındığında yapılacak olan bu yatırımlar daha da değer kazanmakta, sağlayacağı istihdamdan da öte özellikle bölge ekonomisine katacağı katma değerin çok daha değerli olacağını düşünmekteyiz” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    20.09.2019 11:07:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER