Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Özdemir Şan, Ankara’ya atandı

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara Genelkurmay Başkanlığı Eğitim Dairesi Ba..

2

Image

Aracın çarptığı adam öldü

Afyonkarahisar Gazi Mahallesi’ndeki bir caddede meydana gelen trafik kazasında aracın çarptığı bir kişi hayatını kaybetti...

3

Image

Kadın meselesi cinayetle bitti

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde iş yeri kurşunlaması, alacak verecek ve kadın meselesi yüzünden çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti, ..

4

Image

Saçkan’dan Serteser’e ziyaret

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser..

5

Image

“Huzurlu, mutlu bir Afyon’u yakalamalıyız”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Şuhut’ta muhtarlarla bir araya geldi. Vali Tutulmaz, mutlu iller arasında gösterilerin Afyonkarahisar’da h..

6

Image

Emirdağ OSB gelişiyor

Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Birçok fabrikayı bünyesinde bulunduran Emirdağ OSB'ye bir firm..

7

Image

Afyon'da esrar operasyonu

Afyonkarahisar'da araziye kurutulmak üzere bırakılmış 17 bin 100 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi...

8

Image

“En önemli sorun göç ve sığınmacılar”
MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Türkiye göç güzergahında olan bir ülkedir. Türkiye’nin en önemli konu ve sorun başlıklarından birisi de..

9

Image

Amaç bir adım ileri gidebilmek

Mahalle muhtarlarıyla ikinci kez bir araya gelen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, konuşmasında “Amacımız Afyonkarahisar’ı bir adım ..

10

Image

Gürbüz’den Başkan Atlı’ya ziyaret

Hizmet-İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Gürbüz Çay Belediye Başkanı Uzman Doktor Hüseyin Atlı’yı makamında ziyaret etti. ..

11

Image

Annelerden AFSÜ hastanesine cihaz desteği

Türk Anneler Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesi yeni doğan ünitesine cihaz he..

12

Image

Afyon’da bin 404 öğretim elemanı var

TÜİK Manisa Bölge Müdürü Dr. Mehmet Akyol, Afyonkarahisar’da bin 404 Öğretim Elemanı bulunduğunu söyledi. ..

13

Image

Eczacı - aktar polemiği

Tıbbi ve Aromatik Bitkileri araştırmakla görevli meclis komisyonunda eczacıların bu tür bitkilerin aktarda değil, eczanelerde satılması gerektiği..

14

Image

Topaloğlu’na teşekkür plaketi

İscehisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arkeolog Ahmet Zeybek, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti. ..

15

Image

MEBİS, tekrar hizmete girdi

Sandıklı Belediyesi tarafından daha öncede hizmet veren Mezarlık Bilgi Sistemi MEBİS güncellenerek tekrar vatandaşların kullanımına sunuldu...

16

Image

Şehit ve gazi çocuklarına AEV’den destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Dernek Yönetimi, Afyon Eğitim Vakfı’..

17

Image

Irak Bakanı’nı Türkiye’ye davet etti

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Irak Tarım Bakanı Salih Hasani'ye Türkiye'deki yumurta üreticilerinin beklentilerini ileterek, kendi..

Eroğlu 10 dev projeyi açıkladı: Binlerce kişi istihdam edilecek | Gazete3.com.tr
Image

Eroğlu 10 dev projeyi açıkladı: Binlerce kişi istihdam edilecek


AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında binlerce kişinin istihdam edileceği 10 dev projeyi açıklayan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekilli Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Afyonkarahisar istikrardan gelen gelişiminden yana tavır koyacaktır” dedi.
  SİYASET    15.03.2019 10:36:07


AK Parti İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “İlimize askeri bir birlik konuşlanması içinde Çay ilçemizdeki eski SEKA arazisini komuta heyetine önerdik. Bununla birlikte Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar beyefendiyi, Genel Kurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarını Zafer bayramında kutlamalara davet ettik” dedi.

“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK”

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise “Bizim bugüne kadar dışarıda söylendiği iddia edildiği gibi parti içerisinde herhangi bir ayrımız gayrımız sorunumuz olmamıştır. Biz ilkeleri değerleri olan bir partiyiz diğer siyasi partilerde olmayan bizim profesyonelce profesyonel bir şekilde eğitilmiş seçim karargâh merkezimiz var. Programları onlar düzenler ve biz de programları uygularız” dedi.

“BİZ ZATEN BUNLARI YAPTIK”

Başkan Çoban, konuşmasında bazı belediye başkan adaylarının proje olarak açıkladığı vaatleri başkanlığı döneminde gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Yine bir Heyecan Parkı deniliyor. Yahu Macera Parkı yapılalı yıllar oldu. Gerçekten Türkiye'de 10 - 15 yerde var. Birilerinin ‘Heyecan Parkı’ dediği şeyin aynısı Macera Parkı'nda var. Ücretsiz mezar yeri vereceğini söylüyorlar. Ben değil, benden önce de zaten imkanı olmayanlara ücretsiz mezar imkanı veriliyordu. Dokuz yıldır Afyonkarahisar’da ücretsiz kefen veriliyor. Biz bunu alıyoruz. Afyonkarahisar halkı bunu zaten hazırlıyor. Dokuz yıldır bu hizmeti veriyoruz ama sadece dört defa talep oldu. Biz zaten bunları hazırlıyoruz” diye konuştu.

“BELEDİYE VE HÜKÜMET AFYON’A PEK ÇOK YATIRIM YAPTI”

Belediyenin ilgili kanununda mevzuatının belli olduğunu vurgulayan Eroğlu şöyle konuştu: “Bir defa belediye baraj ya da gölet yapabilir mi? Belediye bütün yolları, hızlı treni yapabilir mi? Bunu bakanlık yapar. Okulları belediye yapabiliyor mu? Üniversite kurabilir mi? Bunu kim yapıyor; hükümet yapıyor. Sağlık ile ilgili bütün testleri kim yaptı? Afyonkarahisar sağlıkta da bir numara oldu. Çünkü burada en modern cihazlar var. Bunları kim yapıyor? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. 400 + 200 yataklı bir devlet hastanesi var. Cumhurbaşkanımız, Sayın Mehmet Zeybek İl Başkanı iken talimat verdi. Bunu yapın diye. Biz de hemen gereğini yaptık” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ EROĞLU 10 ÖNEMLİ PROJEYİ AÇIKLADI

Eroğlu konuşmasında, “Bizim 10 tane ayağı yere basan çok önemli projemiz var. Bunlardan biri Şahitler kayası mevkiinde bir lojistik merkezi kuruyoruz. Burası gerçekten her bakımdan bir lojistik merkezi olacak. Çok sayıda kişi burada istihdam edilecek. Sayılarını şimdi vermek istemiyorum bir diğeri seralar. Bu konuda bir parametre önerdim. Enerji maliyeti, gece gündüz sıcaklık oranları ve güneş alma oranı konusunda bir çalışma yaptım. İnşallah seralar ile ilgili bir çalışma yapacağız. Cumhurbaşkanımız termal şehir konusunda müjde verdi. Bu nedir biliyor musunuz? Tedaviye muhtaç, fizik tedavi ihtiyacı olan insanlar için tedavi merkezi. Bunun için bir termal şehir projesi var. Bakın burada tahmin ediyoruz ki en az 5000 kişi istihdam edilecek. Çünkü bir otelde 400 kişi çalışıyor. Burada en az 5000 kişi istihdam edilecek. Bir diğer husus da biliyorsunuz şimdi teşvikler var. Teşviklerden de en çok istifade eden Afyonkarahisar’dır. Bir de bu bölgenin tabiat turizmini geliştirmek için çok büyük bir seferberlik başlatıyoruz. Biliyorsunuz Zafer Ormanı, Akdağ, Frig vadisi, Emre gölü gibi tabiat alanlarında turizmin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Demirçevre’nin üst kısmında bir alan ayarladık. Yazın açılışını yapacağımız ilk yer burası olacak. Sahipata mesire yeri olarak muhteşem bir mesire yeri alanı hazırlıyoruz. Burada çok sayıda personel istihdam edilecek” ifadelerini kullandı.

“OSB GENİŞLETİLİYOR”

OSB’nin genişletileceğini belirten Eroğlu, “Arkadaşlar bir de sanayi konusu var. Geçtiğimiz günlerde BMC Türkiye Genel Müdürü Osman Dur beyefendi buraya geldi. Onunla istişarelerde bulunduk. Organize Sanayi Bölgemiz genişletiliyor. Ticaret Sanayi Odamız ile birlikte yaklaşık 5000 kişinin çalışacağı ihracat yapılacak yeni bir İhtisas Orta-Yüksek Seviyeli Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalar başladı. Bir de borsa çok önemli. Canlı Hayvan Ticaret Borsası. Mandacılık ile ilgili bir projemiz var. Büyük bir mandacılık üretim merkezi kuruyoruz. Tabii burada 500 kilovatlık da elektrik santrali kuruyoruz. Sene de 3000 ton kiraz ihracatı yapılacak. Bu arada Pekin'de İstanbul'dan sonra dünyanın en büyük havaalanı açılıyor. Afyonkarahisar lokumu da orada satılacak. Ayrıca bir de biz burada yeni bir sektör oluşturuyoruz. Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi yapıyoruz. Bu muhteşem bir proje ve ciddi bir istihdam sağlayacak. Dünyada bu konu ile ilgili yılda 115 milyar dolar pazar var. Bundan en çok Çin istifade ediyor. İlaç sanayi çok önemli. İlaç sanayisini geliştirmek için Sağlık Bilimleri Üniversitesinin içinde bir alanı ilaç üretimi için ayırdık ve bu konuda da Cumhurbaşkanımız destek verecek. Bazıları vatandaşı belediyede istihdam etme vaadinde bulunuyor. Diyor ki ‘seni belediyeye alacağım.’ Belediyenin personeli var. Belediyenin bütün personellerini çıkartıp yerine yenisi mi alacaksın. Afyonkarahisar ben inanıyorum ki istikrardan gelen gelişimden yana tavır koyacak” ifadelerine yer verdi.>>>Mehmet Tabak


  SİYASET    15.03.2019 10:36:07

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.08.2019
23.08.2019
23.08.2019
OZEL HABERLER