Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HER YOL AFYON’DAN GEÇECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya mitinginde yüksek hızlı tren İstasyonu’nun Zafer Havalimanı’nda olacak açıklamasının ardından Milletveki..

2

Image

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’na yoğun ilgi

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete alınan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor...

3

Image

Özkaya’dan askeri birlik müjdesi

Çay ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen ve Çay Belediye Başkan Adayı Hüseyin Atlı’ya destek isteyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali ..

4

Image

‘Afyon’u ortak akılla yöneteceğiz’

ATSO Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, belediye başkanı olması durumunda, i..

5

Image

‘Gönüllere gireceğiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek 31 Mart yerel seçimleri önces..

6

Image

“Afyon’un her yerinde ayak izimiz var”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak hafta sonu programına 5 mahalle mitingi, esnaf ziyaretleri, köy gezilerini sığdır..

7

Image

Sayıştay Başkanı’ndan ziyaret

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. ..

8

Image

‘Vatandaşların her zaman yanında olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar halkının doğumundan ölümüne ka..

9

Image

‘Sandıklı’da rekor bekliyoruz’

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Hocalar ve Sandıklı ilçelerini ziyaret etti. Yurdunuseven, Sandıklı ilçesinde reko..

10

Image

İYİ Parti Çay Belediye Başkan Adayı Dündar: ‘Bütün sorunları çözeceğiz’
Çay ilçesinde vatandaşlara seslenen İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Serdar Dündar, belediye başkanı olması durumunda, vatandaşlarla istişare haline Ça..

11

Image

‘Dinler arası savaşa fırsat verilmemeli’
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu olay, sadece Yeni Zelanda'daki bir camiye girerek insanları, ibadet eden Müslümanları şehit etme şekli..

12

Image

‘Bolvadin bizim için önemli’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Bolvadin ilçesini ziyaret etti. Yurdunuseven, Bolvadin’e çok önem verdiklerini ve ..

13

Image

‘Afyon’a muazzam yatırımlar yaptık’

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yaptıkları baraj ve göletlerle arazilerdeki verimi arttırdıklarını ifade..

14

Image

“Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Yeşilyol esnafını ziyaret etti. “Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz” diyen Ko..

15

Image

‘Desteklerinizi bekliyoruz’

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu Beraberindeki Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Gümüşk..

16

Image

‘Şeffaf ve dürüst olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı ile ürettikleri projelerle Afyonkarahisar’ı yöneteceklerini söyleyen MHP Afyonkarah..

17

Image

‘Ayrım yapmayacağım’

31 Mart seçimleri için saha çalışmaları çerçevesinde Sahipata Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan..

Eroğlu 10 dev projeyi açıkladı: Binlerce kişi istihdam edilecek | Gazete3.com.tr
Image

Eroğlu 10 dev projeyi açıkladı: Binlerce kişi istihdam edilecek


AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında binlerce kişinin istihdam edileceği 10 dev projeyi açıklayan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekilli Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Afyonkarahisar istikrardan gelen gelişiminden yana tavır koyacaktır” dedi.
  SİYASET    15.03.2019 10:36:07


AK Parti İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “İlimize askeri bir birlik konuşlanması içinde Çay ilçemizdeki eski SEKA arazisini komuta heyetine önerdik. Bununla birlikte Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar beyefendiyi, Genel Kurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarını Zafer bayramında kutlamalara davet ettik” dedi.

“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOK”

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise “Bizim bugüne kadar dışarıda söylendiği iddia edildiği gibi parti içerisinde herhangi bir ayrımız gayrımız sorunumuz olmamıştır. Biz ilkeleri değerleri olan bir partiyiz diğer siyasi partilerde olmayan bizim profesyonelce profesyonel bir şekilde eğitilmiş seçim karargâh merkezimiz var. Programları onlar düzenler ve biz de programları uygularız” dedi.

“BİZ ZATEN BUNLARI YAPTIK”

Başkan Çoban, konuşmasında bazı belediye başkan adaylarının proje olarak açıkladığı vaatleri başkanlığı döneminde gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Yine bir Heyecan Parkı deniliyor. Yahu Macera Parkı yapılalı yıllar oldu. Gerçekten Türkiye'de 10 - 15 yerde var. Birilerinin ‘Heyecan Parkı’ dediği şeyin aynısı Macera Parkı'nda var. Ücretsiz mezar yeri vereceğini söylüyorlar. Ben değil, benden önce de zaten imkanı olmayanlara ücretsiz mezar imkanı veriliyordu. Dokuz yıldır Afyonkarahisar’da ücretsiz kefen veriliyor. Biz bunu alıyoruz. Afyonkarahisar halkı bunu zaten hazırlıyor. Dokuz yıldır bu hizmeti veriyoruz ama sadece dört defa talep oldu. Biz zaten bunları hazırlıyoruz” diye konuştu.

“BELEDİYE VE HÜKÜMET AFYON’A PEK ÇOK YATIRIM YAPTI”

Belediyenin ilgili kanununda mevzuatının belli olduğunu vurgulayan Eroğlu şöyle konuştu: “Bir defa belediye baraj ya da gölet yapabilir mi? Belediye bütün yolları, hızlı treni yapabilir mi? Bunu bakanlık yapar. Okulları belediye yapabiliyor mu? Üniversite kurabilir mi? Bunu kim yapıyor; hükümet yapıyor. Sağlık ile ilgili bütün testleri kim yaptı? Afyonkarahisar sağlıkta da bir numara oldu. Çünkü burada en modern cihazlar var. Bunları kim yapıyor? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. 400 + 200 yataklı bir devlet hastanesi var. Cumhurbaşkanımız, Sayın Mehmet Zeybek İl Başkanı iken talimat verdi. Bunu yapın diye. Biz de hemen gereğini yaptık” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ EROĞLU 10 ÖNEMLİ PROJEYİ AÇIKLADI

Eroğlu konuşmasında, “Bizim 10 tane ayağı yere basan çok önemli projemiz var. Bunlardan biri Şahitler kayası mevkiinde bir lojistik merkezi kuruyoruz. Burası gerçekten her bakımdan bir lojistik merkezi olacak. Çok sayıda kişi burada istihdam edilecek. Sayılarını şimdi vermek istemiyorum bir diğeri seralar. Bu konuda bir parametre önerdim. Enerji maliyeti, gece gündüz sıcaklık oranları ve güneş alma oranı konusunda bir çalışma yaptım. İnşallah seralar ile ilgili bir çalışma yapacağız. Cumhurbaşkanımız termal şehir konusunda müjde verdi. Bu nedir biliyor musunuz? Tedaviye muhtaç, fizik tedavi ihtiyacı olan insanlar için tedavi merkezi. Bunun için bir termal şehir projesi var. Bakın burada tahmin ediyoruz ki en az 5000 kişi istihdam edilecek. Çünkü bir otelde 400 kişi çalışıyor. Burada en az 5000 kişi istihdam edilecek. Bir diğer husus da biliyorsunuz şimdi teşvikler var. Teşviklerden de en çok istifade eden Afyonkarahisar’dır. Bir de bu bölgenin tabiat turizmini geliştirmek için çok büyük bir seferberlik başlatıyoruz. Biliyorsunuz Zafer Ormanı, Akdağ, Frig vadisi, Emre gölü gibi tabiat alanlarında turizmin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Demirçevre’nin üst kısmında bir alan ayarladık. Yazın açılışını yapacağımız ilk yer burası olacak. Sahipata mesire yeri olarak muhteşem bir mesire yeri alanı hazırlıyoruz. Burada çok sayıda personel istihdam edilecek” ifadelerini kullandı.

“OSB GENİŞLETİLİYOR”

OSB’nin genişletileceğini belirten Eroğlu, “Arkadaşlar bir de sanayi konusu var. Geçtiğimiz günlerde BMC Türkiye Genel Müdürü Osman Dur beyefendi buraya geldi. Onunla istişarelerde bulunduk. Organize Sanayi Bölgemiz genişletiliyor. Ticaret Sanayi Odamız ile birlikte yaklaşık 5000 kişinin çalışacağı ihracat yapılacak yeni bir İhtisas Orta-Yüksek Seviyeli Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalar başladı. Bir de borsa çok önemli. Canlı Hayvan Ticaret Borsası. Mandacılık ile ilgili bir projemiz var. Büyük bir mandacılık üretim merkezi kuruyoruz. Tabii burada 500 kilovatlık da elektrik santrali kuruyoruz. Sene de 3000 ton kiraz ihracatı yapılacak. Bu arada Pekin'de İstanbul'dan sonra dünyanın en büyük havaalanı açılıyor. Afyonkarahisar lokumu da orada satılacak. Ayrıca bir de biz burada yeni bir sektör oluşturuyoruz. Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi yapıyoruz. Bu muhteşem bir proje ve ciddi bir istihdam sağlayacak. Dünyada bu konu ile ilgili yılda 115 milyar dolar pazar var. Bundan en çok Çin istifade ediyor. İlaç sanayi çok önemli. İlaç sanayisini geliştirmek için Sağlık Bilimleri Üniversitesinin içinde bir alanı ilaç üretimi için ayırdık ve bu konuda da Cumhurbaşkanımız destek verecek. Bazıları vatandaşı belediyede istihdam etme vaadinde bulunuyor. Diyor ki ‘seni belediyeye alacağım.’ Belediyenin personeli var. Belediyenin bütün personellerini çıkartıp yerine yenisi mi alacaksın. Afyonkarahisar ben inanıyorum ki istikrardan gelen gelişimden yana tavır koyacak” ifadelerine yer verdi.>>>Mehmet Tabak


  SİYASET    15.03.2019 10:36:07

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.03.2019
25.03.2019
25.03.2019
OZEL HABERLER