Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yaşlılara alış veriş hizmeti
Başmakçı Belediyesi, Kovid-19 tedbirleri kapsamında evinden dışarı çıkamayan yaşlı, engelli ve kronik hastalara yönelik alışveriş hizmeti sunuyor..

2

Image

Camiler dezenfekte ediliyor
Şuhut ilçesinde Şuhut Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Korona virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında ilçe genelindeki camilerde i..

3

Image

Afyon’da bin 172 kişi boşandı
Türkiye İstatistik Kurumu boşanma verilerini açıkladı. Türkiye genelinde boşanmaların arttığı görülürken, Afyonkarahisar’da bin 172 kişi boşandı ..

4

Image

Tarihi eserler ele geçirildi
Gazlıgöl’de jandarma ekipleri yaptıkları operasyonda, çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

..

5

Image

‘Tedbirleri elden bırakmayın’
Başmakçı Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Gönüllü, vatandaşlardan tedbirl..

6

Image

‘Muazzam ağaçlandırma yaptık’
Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’nin orman varlığını arttırılan na..

7

Image

Kurulan şirket sayısı arttı
Bir önceki aya göre kurulan şirket sayısı %12,62 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısı %16,03 oranında azalmış olup kurulan kooperatif sayısı %15,..

8

Image

‘AĞAÇLANDIRMA REKORU KIRDIK’
Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Milletvekilli Eroğlu, Türkiye’nin 18 yıllık süreçte ağaçlandırmad..

9

Image

Yeni içme suyu hattı döşendi
İscehisar Fen İşlerine bağlı su işleri ekipleri, içme suyu hattı bulunmayan bölgelerde çalışmalarına hız verdi..

10

Image

Cuma namazları kılınmadı
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda bütün Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar İmaret Camii’nde de cuma namazı kılınmadı..

11

Image

‘Paket hayal kırıklığı yarattı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin toplumun sorunlarına çözüm yaratmayacağını söyl..

12

Image

Öğrencilerden örnek davranış
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle Afyon Merkez Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğretmenleri Türkiye Harp Malulü Gaziler,..

13

Image

Virüsten korunmak için 14 altın kural
Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ten korunmak için Sağlık Bakanlığı 14 altın kural açıkladı. ..

14

Image

Camiler ve okullar sürekli temizleniyor
İscehisar’da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında bulunan tüm okul, cami, sübyan mektebi ve kreşlerde başlatılan dezenfe..

15

Image

Afyon’da Kamera’nın 100.yılı konuşuldu
Gün FM’de yayınlanan Geçmiş Zaman Olur Ki isimli program dinleyicileriyle buluştu. Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ile Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Fa..

16

Image

Dezenfekte çalışmaları sürüyor
Afyonkarahisar Belediyesi korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor ..

17

Image

Akran eğitimi
Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı AFSU Genç Kızılay Teşkilatı okullardaki Öğrencilere Akran eğitimleri vermeye aralıksız devam ediyor..

FARKI FİYATI | Gazete3.com.tr
Image

FARKI FİYATI


Afyon Valiliği’nin ilimizi tanıtmak amacıyla oluşturduğu VİSİT AFYON sitesinin adeta kopyası olan versiyonu Valiliğe bağlı olan Kültür Turizm İl Müdürü tarafından AFYONDAYIZ ismiyle yaptırılmıştı. Aynı amaçlı bir iş için kamu kaynaklarının israf edildiğini gündeme getirmemizin ardından GAZETE 3 Haber Merkezi israfın boyutunu ortaya koyan bilgilere ulaştı.
  SİYASET    04.02.2020 11:07:34

PEK ÇOK İL ÖRNEK ALDI

İlimizde göreve başlamasının ardından Vali Mustafa Tutulmaz’ın il tanıtımına yönelik projelerinden birisi olan VİSİT AFYON internet sitesi yayına alınmış ve pek çok il tarafından da bu proje örnek olarak alınmıştı.

KAYNAK İSRAFI YAPILDI

VİSİT AFYON sitesinin ardından adeta kopyası niteliğindeki AFYONDAYIZ ismiyle bir site açan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, kamu kaynaklarını aynı iş için ikinci kez kullanarak israf etmeleri nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı.

DİKKAT ÇEKEN RAKAM

GAZETE 3’ün edindiği bilgilere göre Afyon Valiliği VİSİT AFYON isimli internet sitesinin yapım maliyeti olarak sadece 3.500.- TL öderken, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yaptırdığı internet sitesine 28.500.- TL ödettirdiği öğrenildi.

ŞİMDİ SIKI DURUN

Afyon Valiliği’nin yaptırmış olduğu ve Konya dahil pek çok il tarafından örnek alınan VİSİT AFYON sitesi Afyon’da yaptırılırken, Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yaptırdığı sitenin, Muğla’dan bir firmaya yaptırıldığı öğrenildi.

MÜDÜRLE BAĞI VARMI?

Valiliğin 3.500.- TL ye yaptırdığı sitenin kopyası durumundaki siteye kamu kaynaklarından Muğla’lı firmaya 28.500.- TL ödettiren İl Kültür Müdürü Mehmet Tanır’ın Muğla’lı olması akıllara şu soruyu getirtti? Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır madem böyle bir site yaptıracak, neden Afyon’lu bir firmayı tercih etmedi? Muğla’lı Müdür Tanır’ın Muğla’dan işi alan bu firma sahibi ile geçmişte tanışık olup olmadığı merak ediliyor.


  SİYASET    04.02.2020 11:07:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
31.03.2020
31.03.2020
31.03.2020
OZEL HABERLER