Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bursluluk sınavı başvuruları sürüyor
Girne Koleji’nden yapılan açıklamada, 22-23 Şubat’ta yapılacak olan bursluluk sınavının başvurularının devam ettiği belirtildi..

2

Image

Afyon’a layık olmaya devam edeceğiz’
Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Afyonkarahisar’a yapacakları hizmetlerle layık olmaya devam edeceklerini söy..

3

Image

‘Bu mücadele yıpratılmamalı’
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu belirter..

4

Image

‘İşlenmiş et ihraç etmek istiyoruz’
Budapeşte’de incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Avrupa’ya, Türkiye’den işlenmiş et ihraç edilmesinin önünü..

5

Image

‘İlişkileri geliştirmek istiyoruz’
Balıkesir Sındırgı Belediyesi heyetini ağırlayan, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, 2 ilçe arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirt..

6

Image

‘AYM tarihi bir karar verdi’
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, gazetecilerin yıpranma hakkı için konulan ‘basın kartı sahibi olma’ şartına ilişkin kan..

7

Image

Başkan Şahin’den ziyaret
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp'i ziyaret etti...

8

Image

‘Aramızda güçlü bağlar var’
Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 6. Toplantısı için Pakistan’ın başkenti İslamabad’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyi..

9

Image

‘Türkiye’de herkes girişimciği keşfetti’
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de herkes girişimciliği keşfetti. Türkiye’de girişimcilik konuşuluyorsa burada TOBB’un rolü bir numara” ..

10

Image

‘Savaş çığırtkanlığı yapmak doğru değil’
CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Suriye üzerinden Rusya ve Türkiye’nin kapıştırılmaya çalışıldığını ifade ederek, “Ekonomiyi bu kadar sıkıntıya sokacak sa..

11

Image

Zeybek talepleri iletti
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek daha sonra AK Parti Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte şehrimizle ilgili de..

12

Image

Yabancı öğrenci sayısı arttırılacak
Rektör Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi’ndeki uluslararası öğrenci sayısının artırılması için Türkiye Maarif Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü kurumla..

13

Image

Talimatı Cumhurbaşkanımız verdi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, FETÖ'ye yönelik topyekûn başlatılan arındırma operasyonlarının talimatının bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

14

Image

Birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz
TOBB Eğitim Meclisi Başkanı Dr. Yusuf Ekinci ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz’ı ağırlayan, ATSO Yönetim Kurulu ..

15

Image

AK Parti’de ilçe kongreleri başlıyor
AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı ilçelerde yapılacak olan kongre takvimini belirledi. 22 Şubat’ta başlayacak olan kongreler süreci 22 Martta sona ..

16

Image

Sosyal Medya tam çöplük haline geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siber zorbalıklar çeşitleniyor ve artıyor. Sosyal medya bu anlamda tam bir çöplük. İnsanların taciz edildiği, dolandırıldığı,..

17

Image

Akıncı istifa etmeli
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanlık görevinden istifa etmesi gerektiğini söyle..

FARKI FİYATI | Gazete3.com.tr
Image

FARKI FİYATI


Afyon Valiliği’nin ilimizi tanıtmak amacıyla oluşturduğu VİSİT AFYON sitesinin adeta kopyası olan versiyonu Valiliğe bağlı olan Kültür Turizm İl Müdürü tarafından AFYONDAYIZ ismiyle yaptırılmıştı. Aynı amaçlı bir iş için kamu kaynaklarının israf edildiğini gündeme getirmemizin ardından GAZETE 3 Haber Merkezi israfın boyutunu ortaya koyan bilgilere ulaştı.
  SİYASET    04.02.2020 11:07:34

PEK ÇOK İL ÖRNEK ALDI

İlimizde göreve başlamasının ardından Vali Mustafa Tutulmaz’ın il tanıtımına yönelik projelerinden birisi olan VİSİT AFYON internet sitesi yayına alınmış ve pek çok il tarafından da bu proje örnek olarak alınmıştı.

KAYNAK İSRAFI YAPILDI

VİSİT AFYON sitesinin ardından adeta kopyası niteliğindeki AFYONDAYIZ ismiyle bir site açan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, kamu kaynaklarını aynı iş için ikinci kez kullanarak israf etmeleri nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı.

DİKKAT ÇEKEN RAKAM

GAZETE 3’ün edindiği bilgilere göre Afyon Valiliği VİSİT AFYON isimli internet sitesinin yapım maliyeti olarak sadece 3.500.- TL öderken, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yaptırdığı internet sitesine 28.500.- TL ödettirdiği öğrenildi.

ŞİMDİ SIKI DURUN

Afyon Valiliği’nin yaptırmış olduğu ve Konya dahil pek çok il tarafından örnek alınan VİSİT AFYON sitesi Afyon’da yaptırılırken, Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yaptırdığı sitenin, Muğla’dan bir firmaya yaptırıldığı öğrenildi.

MÜDÜRLE BAĞI VARMI?

Valiliğin 3.500.- TL ye yaptırdığı sitenin kopyası durumundaki siteye kamu kaynaklarından Muğla’lı firmaya 28.500.- TL ödettiren İl Kültür Müdürü Mehmet Tanır’ın Muğla’lı olması akıllara şu soruyu getirtti? Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır madem böyle bir site yaptıracak, neden Afyon’lu bir firmayı tercih etmedi? Muğla’lı Müdür Tanır’ın Muğla’dan işi alan bu firma sahibi ile geçmişte tanışık olup olmadığı merak ediliyor.


  SİYASET    04.02.2020 11:07:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2020
14.02.2020
14.02.2020
OZEL HABERLER