Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eroğlu ikinci üniversiteyi müjdeledi
Afyonkarahisarlıların günlerdir beklediği müjdeli haberi Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu verdi. İkinci üniversitenin kurulacağı habe..

2

Image

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: “Afyonkarahisar gelişmeye devam edecek”
AK Parti heyetini Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, A..

3

Image

BAŞKANLAR İSTEKLİ...
YURDUNUSEVEN: İZİN BEKLİYOR DEMİRKIRKAN: KESİN ADAY ADAYI KARAGÖZ: DÜŞÜNÜYOR

24 Haziran seçimlerinde TBMM’ye 6 milletvekili gönderecek olan ..

4

Image

Yurdunuseven, Kılıçdaroğlu’nu taşıyıcı anneye benzetti
AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İYİ Parti’nin seçim..

5

Image

Cemil Paslı kitapseverlerle buluştu
Afyonkarahisar’da Kültür Park Fuar Alanı’nda 29 Nisan’a kadar devam edecek olan Kitap Fuarı’nda kendisine ait 5 kitabı için imza günü düzenleyen Basın..

6

Image

Eski Bakanlardan İsmet Attila’dan ATSO’ya ziyaret:“Başarılı olduğunuz için oybirliğiyle seçildiniz”
50, 51, 52 ve 53’üncü Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri’nde Bakanlık yapmış olan İsmet Attila ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın eski Genel ..

7

Image

Özkal şehit çocuklarına Ankara’yı gezdirdi
Batman'daki terör saldırısında şehit düşen Uzman Çavuş İbrahim Çetin'in Afyonkarahisar'da yaşayan kızları Yağmur ve Nehir’e Ankara’yı gezdirdi. ..

8

Image

Kitap Fuarı’nda Yasin Aktay’dan söyleşi
Afyonkarahisar Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yazar Prof. Dr. Yasin Aktay’ın söy..

9

Image

Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay: “İttifaktan nasıl bir sonuç doğacak göreceğiz”
Afyonkarahisar’da katıldığı bir söyleşi öncesi CHP’li 15 milletvekilinin istifa ederek İYİ Parti’ye katılmasını değerlendiren AK Parti Siirt Milletvek..

10

Image

“Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde olmalı”
29 Nisan’a kadar Afyonkarahisar’da Kültür Park Fuar Alanı’nda hizmet verecek olan Kitap Fuarı’nda bir söyleşi yapan Yazar Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırm..

11

Image

CHP’liler 23 Nisan’ı kutladı
Cumhuriyet Halk Partililer Afyonkarahisar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanması yaptı. ..

12

Image

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya: “İşte seçim işte sandık”
AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 24 Haziran’da yapılacak erken seçime ilişkin, "Muhalefet 'Türkiye’de sıkın..

13

Image

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “Hizmet yapma konusunda hiç kimse bizimle yarışamaz”
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda dün düzenlenen AK Parti İl Kadın Kolları Kongresinde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. V..

14

Image

Orman ve SU İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “24 Haziran’da gümbür gümbür iktidara geleceğiz”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Seçimler fevkalade önemli milat olacak. Tarihi önemi var. Sadece Türkiye değil, gönül coğrafyamızl..

15

Image

“Çiftçilerimize sulama konusunda yardımcı olunmalı”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından haftalık olağan basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mehmet Karagöz, Afyonka..

16

Image

“Bu erken değil baskın seçimdir”
24 Haziran 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılan erken seçim konusunda açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, yapılacak olan ..

17

Image

Köksal: 4C'li personel yine mağdur edildi
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 4C’li personelin 4B’li sözleşmeli statüye geçirilmesi konusunun sadece kağıt üze..

Fuarlar güçleniyor Afyon gelişiyor | Gazete3.com.tr
Image

Fuarlar güçleniyor Afyon gelişiyorAfyonkarahisar’da yıllardır düzenlenen, bu yıl uluslararası düzeye ulaşan, yerli yabancı 128 firmanın stant açarak katılım gösterdiği, Kültür Park ve Fuar Alanı’nda 15 Nisan’a kadar hizmet verecek olan 8. Uluslararası Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da düzenlenen fuarların güçlenerek yüksek boyutlara ulaşmasının kentin gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti.
  SİYASET    13.04.2018 15:00:20
Alkan KURT

Uluslararası Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Kültürpark ve Fuar Alanı’nda açıldı. Bu yıl ilk kez “uluslararası” unvanı Fuar’ın açılışına Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül ile protokol üyeleri katıldı. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarda yerli ve yabancı 128 firma stant açtı. Fuarın açılış töreninde yapılan konuşmalarda, gelişen dünya koşullarında özellikle tarımda verimlilik ve rekabet gücünün yakalanması için teknolojinin etkin kullanılması gerektiğine dikkat çekilirken, bu noktada ihtisas fuarlarının önemli bir misyonu yerine getirdiği ifade edildi.

TARIM FUARI ULUSLARARASI DÜZEYE YÜKSELDİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmalarına geçildi. Fuarın organizatörlüğünü yapan Şafak Arıkan, Afyonkarahisar’da uzun süredir düzenlenen bu fuarın bu yıl kendisini geliştirerek, uluslararası düzeye ulaştığını ifade etti. Açılış töreninde bir konuşma yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, “Afyon, tarım ve hayvancılık konusunda Türkiyemiz’in önde gelen illerinden birisidir, kırsal kesimde nüfusu en fazla olan illerimizden de birisidir. Vişne üretiminde birinciyiz, haşhaş üretiminde Türkiye birincisiyiz, patates üretiminde Türkiye üçüncüsüyüz, kiraz üretiminde Türkiye 5’incisiyiz. Tarımımızın gelişmesi, hayvancılığımızın daha iyi noktalara gelmesi için bu fuarların katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

“YENİ FUAR ALANI PROJEMİZ BEKLEMEDE”
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, fuarın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üretici ve çiftçilere bereket getirmesini diledi. Geçen yıl yapılan fuarda, 'termal turizm bölgesinde, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla birlikte 150 bin metrekarelik yeni bir fuar alanı yapılacağı' yönünde bir açıklaması olduğunu hatırlatan Başkan Çoban, "Bu konuyla ilgili Belediyemiz; çalışmalarını bitirip, Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden de tüm plan değişikliklerini gerçekleştirmişti. Ancak orada devletimizin, özellikle üniversitemizin çok büyük termal sağlık köyü projesinden dolayı fuar alanı projemiz şimdilik beklemeye alındı" dedi.

“AFYONKARAHİSAR TARIM VE HAYVANCILIK
ALANINDA TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İLLERİ ARASINDA”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da “İlimiz tarım ve hayvancılık yönünden, ülkemizin en önde gelen birkaç vilayetinden birisidir. Potansiyelimizi iyi değerlendirmemiz açısından yeni teknolojileri üretimimize kazandırmak adına fuarı önemsiyoruz. Geçmişten beri tarım makineleri konusunda da önemli üreticilerimiz var. Bu fuarlar vasıtasıyla da onların da işlerini genişleteceğine ve ilimize sayısız fayda sağlayacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”
Fuarlarımızın güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Tutulmaz; “Gerek altyapı gerek katılımcılar ve gerekse ziyaretçiler olarak bunun güçlü bir fuara dönüşmesini arzuluyoruz. Bu konuda da her türlü desteği vermeye hazırız. İlimiz her geçen gün gelişiyor. Biz her zaman ilimizin marka şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Marka şehir haline getirirken de bunun değişik yönlerden ve farklı özelliklerden faydalanılması önemliydi. Bu doğrultuda her türlü aktivitenin yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Bir kısmını da bizzat kendimiz organize ediyoruz. Bugünler ilimiz adına dolu dolu geçiyor. Geçtiğimiz hafta klasik müzik festivali başladı. Bir haftadır da devam ediyor. Bugün tarım fuarını açıyoruz. Üç gün o devam edecek ve daha sonra önümüzdeki hafta 3 üç gün sürecek olan GASTRO AFYON 1. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivalini başlatacağız. Ardından 9 gün sürecek olan Afyonkarahisar Kitap Fuarını açacağız. Yine akabinde Caz Festivali olacak. Tabii her hafta da otellerimizde değişik kurumların kongreleri, çalıştayları ve sempozyumları olmaktadır. Dolayısıyla ilimizde her gün, gerek tarih açısından gerek kültür açısından gerek kongreler açısından dolu dolu yaşanmaktadır. Bunun karşılığını da işte marka şehir olma yönünde ilerlememiz olacaktır” dedi.


FUAR, 15 NİSAN’A KADAR AÇIK
Konuşmaların ardından, protokol üyeleri Fuar’a katılan firmaların stantlarını ziyaret etti. Yerli ve yabancı 128 firmanın katıldığı Fuar, 15 Nisan 2018 tarihine kadar açık olacak.


Demireller Stant 1 foto altı: Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, traktör üstünde objektiflere poz verdi.

Demireller Stant 2 foto Altı: Tarım fuarında Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başsavcı Mehmet Özel, Demireller Massey Ferguson stantını ziyaret etti. Firma Yönetim Kurulu Başkanı Nebahattin Demirel’den bilgiler aldı.
Son teknoloji ürünü traktörleri inceledi. 1966 yılında otomotiv sektörüne adım atan Demireller 1988 yılından bu yana uluslararası üne sahip Massey Ferguson traktörleri ve 2014 yılından bu yana Renault - Dacia binek-hafif ticari araçlar yetkili satıcılığını yürütüyor. Demireller 2018 yılı 3.çeyreğinde modern traktör plazasını da müşterilerinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.


  SİYASET    13.04.2018 15:00:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
26.04.2018
26.04.2018
26.04.2018
OZEL HABERLER