Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yurdunuseven, cezaevini inceledi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti...

2

Image

Efelerimiz, Tokat’ta galibiyet arayacak
Efeler Voleybol Ligi’nin ikinci yarısına geçtiğimiz hafta İnegöl Belediyespor karşısında kazandığı 3-0’lık galibiyetle başlayan İkbal Afyon Belediye Y..

3

Image

‘Seçimlere kendi adımızla katılacağız’
Demokrat Parti İl Başkanı Gürcan Şensoy, belediye başkan adaylarının belirleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, seçimlere kendi isimleriy..

4

Image

Talepler iletildi
Başkan Çoban, Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ş..

5

Image

‘Her zaman desteğinizi gördük’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve beraberinki heyeti makamında kabul etti. Doğa Koruma..

6

Image

‘Sıkıntılara çare olacağız’
Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da tüm kesimlerle ortak projeler yaparak, h..

7

Image

Minik Muhammet yoğun bakımda
Anne karnında enfeksiyon kapan ve ilaç tedavisi yapılan 8 aylık Muhammet Akçeşme, ilaçlarının 22 gündür kullanamadığı için havale geçirerek yoğun bakı..

8

Image

‘Kenevir işinin takipçisi olacağız’
Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısında konuşan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, kenevir üretimi noktasın..

9

Image

‘Helvayı da karacağız yatırımı da yapacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyarete devam ediyor...

10

Image

‘STK’lar ihalelerde muhatap olacak’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışması programı kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde..

11

Image

Başkan Çoban’a teşekkür ziyaretleri
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretleri devam ediyor. ..

12

Image

‘Derdimiz Afyonkarahisar’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Kanlıca mahallesindeki TOKİ konut sakinleriyle bir araya geldi...

13

Image

‘YATIRIM YAPIN’
Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programında yurt dışında yaşayan Afyonkarahisarlılara çağrıda bulunan Vali M..

14

Image

‘Kontrol noktası kurulmalı’
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Meclis Genel Kurulu’nda hayvancılık sektörüne katkı sağlaması sebeb..

15

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
AK Parti tarafından tekrar Sandıklı Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Mustafa Çöl’e, Sandıklı ilçesinden esnaflar, vatandaşlar ziyaret ederek, d..

16

Image

‘Şeffaf yönetim sözü veriyorum’
İYİ Parti tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisa..

17

Image

‘Gençleri geleceğe hazırlıyoruz’
Limit Okulları Tarih Öğretmeni ve Halkla İlişkiler Müdürü Gizem Can, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziya..

Fuarlar güçleniyor Afyon gelişiyor | Gazete3.com.tr
Image

Fuarlar güçleniyor Afyon gelişiyorAfyonkarahisar’da yıllardır düzenlenen, bu yıl uluslararası düzeye ulaşan, yerli yabancı 128 firmanın stant açarak katılım gösterdiği, Kültür Park ve Fuar Alanı’nda 15 Nisan’a kadar hizmet verecek olan 8. Uluslararası Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da düzenlenen fuarların güçlenerek yüksek boyutlara ulaşmasının kentin gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti.
  SİYASET    13.04.2018 15:00:20
Alkan KURT

Uluslararası Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Kültürpark ve Fuar Alanı’nda açıldı. Bu yıl ilk kez “uluslararası” unvanı Fuar’ın açılışına Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül ile protokol üyeleri katıldı. Kültür Park ve Fuar Alanı'nda geniş katılımlı bir törenle açılışı yapılan fuar, daha ilk gününde büyük ilgi gördü. Yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarda yerli ve yabancı 128 firma stant açtı. Fuarın açılış töreninde yapılan konuşmalarda, gelişen dünya koşullarında özellikle tarımda verimlilik ve rekabet gücünün yakalanması için teknolojinin etkin kullanılması gerektiğine dikkat çekilirken, bu noktada ihtisas fuarlarının önemli bir misyonu yerine getirdiği ifade edildi.

TARIM FUARI ULUSLARARASI DÜZEYE YÜKSELDİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmalarına geçildi. Fuarın organizatörlüğünü yapan Şafak Arıkan, Afyonkarahisar’da uzun süredir düzenlenen bu fuarın bu yıl kendisini geliştirerek, uluslararası düzeye ulaştığını ifade etti. Açılış töreninde bir konuşma yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, “Afyon, tarım ve hayvancılık konusunda Türkiyemiz’in önde gelen illerinden birisidir, kırsal kesimde nüfusu en fazla olan illerimizden de birisidir. Vişne üretiminde birinciyiz, haşhaş üretiminde Türkiye birincisiyiz, patates üretiminde Türkiye üçüncüsüyüz, kiraz üretiminde Türkiye 5’incisiyiz. Tarımımızın gelişmesi, hayvancılığımızın daha iyi noktalara gelmesi için bu fuarların katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

“YENİ FUAR ALANI PROJEMİZ BEKLEMEDE”
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, fuarın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üretici ve çiftçilere bereket getirmesini diledi. Geçen yıl yapılan fuarda, 'termal turizm bölgesinde, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla birlikte 150 bin metrekarelik yeni bir fuar alanı yapılacağı' yönünde bir açıklaması olduğunu hatırlatan Başkan Çoban, "Bu konuyla ilgili Belediyemiz; çalışmalarını bitirip, Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden de tüm plan değişikliklerini gerçekleştirmişti. Ancak orada devletimizin, özellikle üniversitemizin çok büyük termal sağlık köyü projesinden dolayı fuar alanı projemiz şimdilik beklemeye alındı" dedi.

“AFYONKARAHİSAR TARIM VE HAYVANCILIK
ALANINDA TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İLLERİ ARASINDA”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da “İlimiz tarım ve hayvancılık yönünden, ülkemizin en önde gelen birkaç vilayetinden birisidir. Potansiyelimizi iyi değerlendirmemiz açısından yeni teknolojileri üretimimize kazandırmak adına fuarı önemsiyoruz. Geçmişten beri tarım makineleri konusunda da önemli üreticilerimiz var. Bu fuarlar vasıtasıyla da onların da işlerini genişleteceğine ve ilimize sayısız fayda sağlayacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MARKA ŞEHİR OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ”
Fuarlarımızın güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Tutulmaz; “Gerek altyapı gerek katılımcılar ve gerekse ziyaretçiler olarak bunun güçlü bir fuara dönüşmesini arzuluyoruz. Bu konuda da her türlü desteği vermeye hazırız. İlimiz her geçen gün gelişiyor. Biz her zaman ilimizin marka şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Marka şehir haline getirirken de bunun değişik yönlerden ve farklı özelliklerden faydalanılması önemliydi. Bu doğrultuda her türlü aktivitenin yanında olduk, olmaya devam ediyoruz. Bir kısmını da bizzat kendimiz organize ediyoruz. Bugünler ilimiz adına dolu dolu geçiyor. Geçtiğimiz hafta klasik müzik festivali başladı. Bir haftadır da devam ediyor. Bugün tarım fuarını açıyoruz. Üç gün o devam edecek ve daha sonra önümüzdeki hafta 3 üç gün sürecek olan GASTRO AFYON 1. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivalini başlatacağız. Ardından 9 gün sürecek olan Afyonkarahisar Kitap Fuarını açacağız. Yine akabinde Caz Festivali olacak. Tabii her hafta da otellerimizde değişik kurumların kongreleri, çalıştayları ve sempozyumları olmaktadır. Dolayısıyla ilimizde her gün, gerek tarih açısından gerek kültür açısından gerek kongreler açısından dolu dolu yaşanmaktadır. Bunun karşılığını da işte marka şehir olma yönünde ilerlememiz olacaktır” dedi.


FUAR, 15 NİSAN’A KADAR AÇIK
Konuşmaların ardından, protokol üyeleri Fuar’a katılan firmaların stantlarını ziyaret etti. Yerli ve yabancı 128 firmanın katıldığı Fuar, 15 Nisan 2018 tarihine kadar açık olacak.


Demireller Stant 1 foto altı: Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, traktör üstünde objektiflere poz verdi.

Demireller Stant 2 foto Altı: Tarım fuarında Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başsavcı Mehmet Özel, Demireller Massey Ferguson stantını ziyaret etti. Firma Yönetim Kurulu Başkanı Nebahattin Demirel’den bilgiler aldı.
Son teknoloji ürünü traktörleri inceledi. 1966 yılında otomotiv sektörüne adım atan Demireller 1988 yılından bu yana uluslararası üne sahip Massey Ferguson traktörleri ve 2014 yılından bu yana Renault - Dacia binek-hafif ticari araçlar yetkili satıcılığını yürütüyor. Demireller 2018 yılı 3.çeyreğinde modern traktör plazasını da müşterilerinin hizmetine sunmaya hazırlanıyor.


  SİYASET    13.04.2018 15:00:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.01.2019
19.01.2019
19.01.2019
OZEL HABERLER