Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor | Gazete3.com.tr
Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyorTürkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonun kapandığı ifade edildi.
  SİYASET    13.11.2019 11:25:00


Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 60. Başkanlar Konseyi, İstanbul Avrasya Derneği’nin ev sahipliğinde, 52 Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve temsilcilerinin katılımıyla 8-10 Kasım 2019 tarihlerinde, İstanbul’da toplandı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca başkanlığında düzenlenen toplantılar ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç Dr. Aysel Çetinkaya’nın “Dijital Medya” başlıklı sunumunun ardından 60. Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesi’nde belirlenen hususların, kamuoyu ile paylaşılması kararlaştırıldı.
150 GAZETE, 20 TELEVİZYON KAPANDI
Sonuç bildirgesinde şu görüşlere yer verildi: “Son bir yıl içinde, artan girdi fiyatları yüzünden kapanan yerel gazete sayısı 150’nin üzerindeyken; yaygın TV’lerle aynı fahiş uydu bedelini ödeyemedikleri için ekranlarını karartan yerel televizyonların sayısı, 20’leri bulmuş. Ülkenin her sorununu gündeme taşıyan yerel medyanın sorunlarının çözümü konusunda; siyaset kurumu, adeta bizleri yok saymaktadır. Her şeye rağmen muhalefetten gelen bu önergelerin, AK Parti ve MHP’li vekillerimiz tarafından kabul edilmesi, özgür basının tehditler altında görev yapmasının önüne geçilmesi, dileğimizdir.”
“BASIN KARTLARINI BİZ VERMEK İSTİYORUZ”
Bildirgede, basın kartları hakkında düzenleme yapılması gerektiğine vurgu yapılarak: “Sarı basın kartı, biz gazeteciler için onur kimliğidir. Yenilenen ve adını taşıdığı sarı rengi turkuaza dönüşen kartımızı, artık kendimiz vermek istiyoruz; çünkü yeni oluşan İletişim Başkanlığı, 8 aydır yenileme işlemlerini tamamlayamamış, gazetecilerin ancak yüzde 40’ı kartlarını alabilmiştir. İletişim Başkanlığı, ülkenin devlet yönetimindeki diğer önemli işlerle uğraşmalı, Batılı ülkelerde olduğu gibi basının kimlik kartları meslek örgütleri tarafından verilmelidir” ifadelerine yer verildi.
“SAHTE BASIN KARTI DAĞITANLAR VAR”
Sahte basın kartı dağıtımları yapanların olduğunun ve bunlara yönelik yasal başvuruların sonuç vermediğinin belirtildiği bildirgede: “Bazı kişilerin, kendilerini basın meslek örgütü gibi lanse ederek kimine para karşılığı, kimine de yerelde baskı unsuru kullanabilmek için sahte basın kartı dağıtıp, hayali il ve ilçe temsilcilikleri atamaları yapmakta oldukları tespit edilmiş, yasal başvurular sonuç vermemektedir. Kurum ve kuruluşların, bu tür sahtekârlara karşı dikkatli olmaları ve taviz vermeyerek şikayetçi olmalarını diliyoruz. Son olarak işsiz gazeteci sayısı, tüm bu çözümsüz sorunlar nedeniyle on binlere ulaşmıştır. Hürriyet gibi Babıali’nin Amiral Gemisi’nde sendikalı çalışanlar ve diğerleri, akıl almaz yöntemlerle işten çıkarılmaktadır. Evlerine gönderilen işe son verme tebligatlarının, çocuklarında yarattığı travmanın hesabını kimse veremez. Onlara bu azabı yaşatanları, şiddetle kınıyoruz” denildi.>>>Gazete3


  SİYASET    13.11.2019 11:25:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER