Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sandıklı’yı konuştular
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ile ilgili konuları görüşmek için İzmir Sandıklılılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini kabul ett..

2

Image

Alev Türe güven tazeledi
Afyonkarahisar Tabip Odası’nın olağan seçimli genel kurul toplantısı hafta sonu Oda’da yapıldı. Oda’nın mevcut Başkanı Dr. Alev Türe tekrar göreve seç..

3

Image

Kabirlerin tahsisleri yapıldı
Afyonkarahisar Belediyesi, Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirler kura ile hak sahiplerine tahsis edilmeye başladı. ..

4

Image

Başkan Zeybek’e ziyaretler
AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük ve İnci Pastanesi sahibi Osman Çavdar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti..

5

Image

İGM toplantıları başladı
İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı ilk oturumunda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ..

6

Image

‘AFYON LİG ATLADI’
Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig ..

7

Image

Akıllı parklar kuruluyor
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla Emirdağ ilçesinde akıllı parklar kuruluyor
..

8

Image

Yardım birimine teşekkür belgesi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınıyla mücadelede görev alan Yardım Hizmetleri Birimi personelini unutmaya..

9

Image

‘İktidar Baroların sesini kısmak istiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Çok Baro Teklifine” karşı TBMM Adalet Komisyonu’nda yaptığı konuşmada AKP’nin k..

10

Image

‘Karalama kampanyasının hedefi olduk’
MÜSİAD’tan yapılan ortak açıklamada, havai fişek fabrikasında yaşanan patlaması sonrası yaşanan olaylarla ilgili karalama kampanyasının hedefi oldukla..

11

Image

‘İGM LOKOMOTİF OLACAK’
İl Genel Meclisi temmuz ayı ilk oturumuna katılan Vali Çiçek, Afyon’un büyümesinde İGM’nin lokomotif olacağını söyledi ..

12

Image

‘Kıdem tazminatı işçilerin hakkıdır’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Arslan, kıdem tazminatının her işçinin hakkı olduğunu belirterek, “Bu salgın döneminde ülkemizin yaşadığı ekonomik ..

13

Image

‘Hedefsiz tatil kriz doğurur’
Pedagog Şenbabaoğlu tatil döneminde çocuk eğitimi konusunda bilgiler vererek, “Hedefsiz tatil kriz doğurur” dedi ..

14

Image

Sebze hali yenilendi
Çay ilçesi Kocayol mevkiinde bulunan sebze ve meyve halinde başlatılan çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı..

15

Image

AK Parti grubu toplandı
Şuhut Belediyesi AK Parti Grubu toplantısı AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşti...

16

Image

‘Hep beraber Afyon için çalışacağız’
Vali Gökmen Çiçek, tüm kurumlarla ve kuruluşlarla işbirliği içinde Afyonkarahisar’ı daha fazla geliştirmek için çalışacaklarını söyledi ..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyonkarahisar’a vali olarak atanan ve görevine başlayan Vali Gökmen Çiçek’e, Afyonkarahisar protokolü h..

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor | Gazete3.com.tr
Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyorTürkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonun kapandığı ifade edildi.
  SİYASET    13.11.2019 11:25:00


Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 60. Başkanlar Konseyi, İstanbul Avrasya Derneği’nin ev sahipliğinde, 52 Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve temsilcilerinin katılımıyla 8-10 Kasım 2019 tarihlerinde, İstanbul’da toplandı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca başkanlığında düzenlenen toplantılar ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç Dr. Aysel Çetinkaya’nın “Dijital Medya” başlıklı sunumunun ardından 60. Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesi’nde belirlenen hususların, kamuoyu ile paylaşılması kararlaştırıldı.
150 GAZETE, 20 TELEVİZYON KAPANDI
Sonuç bildirgesinde şu görüşlere yer verildi: “Son bir yıl içinde, artan girdi fiyatları yüzünden kapanan yerel gazete sayısı 150’nin üzerindeyken; yaygın TV’lerle aynı fahiş uydu bedelini ödeyemedikleri için ekranlarını karartan yerel televizyonların sayısı, 20’leri bulmuş. Ülkenin her sorununu gündeme taşıyan yerel medyanın sorunlarının çözümü konusunda; siyaset kurumu, adeta bizleri yok saymaktadır. Her şeye rağmen muhalefetten gelen bu önergelerin, AK Parti ve MHP’li vekillerimiz tarafından kabul edilmesi, özgür basının tehditler altında görev yapmasının önüne geçilmesi, dileğimizdir.”
“BASIN KARTLARINI BİZ VERMEK İSTİYORUZ”
Bildirgede, basın kartları hakkında düzenleme yapılması gerektiğine vurgu yapılarak: “Sarı basın kartı, biz gazeteciler için onur kimliğidir. Yenilenen ve adını taşıdığı sarı rengi turkuaza dönüşen kartımızı, artık kendimiz vermek istiyoruz; çünkü yeni oluşan İletişim Başkanlığı, 8 aydır yenileme işlemlerini tamamlayamamış, gazetecilerin ancak yüzde 40’ı kartlarını alabilmiştir. İletişim Başkanlığı, ülkenin devlet yönetimindeki diğer önemli işlerle uğraşmalı, Batılı ülkelerde olduğu gibi basının kimlik kartları meslek örgütleri tarafından verilmelidir” ifadelerine yer verildi.
“SAHTE BASIN KARTI DAĞITANLAR VAR”
Sahte basın kartı dağıtımları yapanların olduğunun ve bunlara yönelik yasal başvuruların sonuç vermediğinin belirtildiği bildirgede: “Bazı kişilerin, kendilerini basın meslek örgütü gibi lanse ederek kimine para karşılığı, kimine de yerelde baskı unsuru kullanabilmek için sahte basın kartı dağıtıp, hayali il ve ilçe temsilcilikleri atamaları yapmakta oldukları tespit edilmiş, yasal başvurular sonuç vermemektedir. Kurum ve kuruluşların, bu tür sahtekârlara karşı dikkatli olmaları ve taviz vermeyerek şikayetçi olmalarını diliyoruz. Son olarak işsiz gazeteci sayısı, tüm bu çözümsüz sorunlar nedeniyle on binlere ulaşmıştır. Hürriyet gibi Babıali’nin Amiral Gemisi’nde sendikalı çalışanlar ve diğerleri, akıl almaz yöntemlerle işten çıkarılmaktadır. Evlerine gönderilen işe son verme tebligatlarının, çocuklarında yarattığı travmanın hesabını kimse veremez. Onlara bu azabı yaşatanları, şiddetle kınıyoruz” denildi.>>>Gazete3


  SİYASET    13.11.2019 11:25:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER