Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Başkanımız çok gayretli birisi”
..

2

Image

“Siyaset yapılmayacak kadar hassas”
..

3

Image

“Kadınlarımız saygıyı hak ediyor”
..

4

Image

“Vatandaşın defterini dürüyorlar”
..

5

Image

“Bu mücadeleye hazırız”
..

6

Image

“Vazgeçmeyeceğiz!”
..

7

Image

“Ekonomik olarak büyük destanlar yazdık”
..

8

Image

Özhaseki’den Başkan Zeybek’e övgüler
..

9

Image

Afyon’da yakalanan şüpheli tutuklandı
..

10

Image

“ABD, güneyde terör devleti kurmak istiyor”
..

11

Image

“2023’te yine biz kazanacağız”
..

12

Image

AK Parti’den öğretmenlere karanfil
..

13

Image

“Derhal kış saati uygulamasına geçilmeli”
..

14

Image

“Ülkede kardeşliği tesis edeceğiz”
..

15

Image

Özhaseki, bugün Afyon’da
..

16

Image

“Çürümüşlüğün zirvesi!”
..

17

Image

“Vatandaşla dalga geçiyorlar”
..

Görgöz, ‘Çiftçimiz ne yapsın?’ | Gazete3.com.tr
Image

Görgöz, ‘Çiftçimiz ne yapsın?’  SİYASET    19.10.2021 12:35:44


Ülkedeki ekonomik tablonun kötüye gittiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, haftalık basın toplantısında iktidara seslendi ve çiftinin artan zamlar sonrası ne yapması gerektiğini sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, haftalık basın toplantısını parti il binasında gerçekleştirdi. CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ve partililerin katıldığı toplantıda konuşan CHP’li Görgöz, geçen hafta İscehisar’da 5 öğrencinin ölümü ve 5 öğrencinin yaralanması ile sonuçlanan kazayı hatırlatarak, sorular sordu.
“SORUMLULUĞUNUZ YOKMUŞ GİBİ KENARDA OTURUN VE İZLEYİN!”
Yalçın Görgöz, konuşmasında “Olay sonrası aracı şoförü tutuklandı. Daha sonra ihaleyi alan firma sahibi de tutuklandı. Bir kere daha kaybettiğimiz evlatlarımızı rahmetle anıyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bu acı olay gündemdeki yerini koruyor. Çünkü altından birçok inanılmaz vakalar ve tabiri caizse çapanoğlu çıktı. Konu yargıya intikal edildi, 2 kişi tutuklandı. Tamam. Peki bu ihaleyi veren İscehisar ilçe milli eğitim müdürü ve gerekli denetimleri yapmayan İl Milli Eğitim Müdürünün hiç suçu yok mu? Siz bu yaşanan acı sonucun zeminini hazırlayın. Usulsüz ihalelere göz yumun. Böyle içler acısı bir durumla karşı karşıya kalınca, şoförle, araç sahibi tutuklansın. Siz de hiç bir sorumluluğunuz yokmuş gibi kenarda oturun ve izleyin. Yetkilileri göreve, gereğini yapmaya davet ediyorum. Bu olay taşımalı sistemde yaşanabilecek ve olası birçok köylerimizde de rastlanabilecek usulsüz ihalelere örnektir. Gereğini yapın, milli eğitim müdürlerine derhal bu yaşananların hesabı sorulsun, gereken cezalar verilsin” diye konuştu.
“BU İKTİDARIN MİADI DOLDU, ARTIK YÖNETEMİYOR”
Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen farklı festivallerin çok güzel olduğuna dikkat çeken CHP’li Başkan, gelen zamlar üzerinden iktidarı eleştirdi: “İlimizde son aylarda gerçekleşen festivaller, kitap fuarları, turnuvalar gibi etkinlikler güzel, olumlu gelişmeler. Afyonumuzun tanıtımı adına yapılmasında yarar vardır. Ancak bu etkinlikler, ülkemizin gerçek gündemini unutturmuyor. Son birkaç gün içerisinde üst üste akaryakıta, doğalgaza, elektriğe gelen zamlar, vatandaşı eziyor, perişan ediyor. Bugün gece yarısı motorine yine zam var. Bu zamlar, sadece akaryakıtla, doğalgazla kalmıyor. İğneden-ipliğe her şeye yansıyor. 12 kg’lık mutfak tüpü 165 lira, 1 ton kömür 3200 lira, LPG litresi 6 liraya yaklaştı. Motorin 8 liraya, benzin 9 liraya yaklaştı. Dolar bugün 9 lira 30 kuruş. Bunun sonu nereye varacak? Bu iktidarın miadı doldu, artık yönetemiyor!”
“ÇİFTÇİMİZİN GÜBRE ALACAK PARASI KALMADI”
“Bakın 1 ay önce gübrenin tonu 4 bin 500 liraydı. Bugün 8 bin lira! Çiftçimiz bu durumda ne yapsın? Bu olacak iş mi? Çiftçimizin bunu alacak parası kalmadı. Parası olsa da almaya kalksa, ortada gübre yok! Mazot, gübre, ilaç, tohum fiyatları uçuyor. Çiftçimiz kredi almak için tarlasını karşılık gösteriyor ama tohumunu, ilacını, gübresini alabilecek krediyi dahi alamıyor. Unutmayalım; Çiftçisi aç olan bir ülkenin halkı da açtır. Damat bakan ayrıldı. Üç yılda üç Merkez Bankası başkanı değişti. Başkan yardımcıları değişiyor. Ancak emeklinin maaşı, vatandaşın çektiği yokluk, işsizlik, pahalılık, yoksulluk, halkın çektiği sıkıntılar değişmiyor. Çünkü ‘Ekonominin sorumlusu benim ben’ diyen ve kararları veren bir tek adamın yönetim anlayışı değişmiyor. O halde iktidar değişecek. CHP iktidarında; esnafımızın, çiftçimizin, işçimizin, işsizimizin, emeklimizin, EYT’lilerin halkımızın yüzü gülecek. İktidara gelir gelmez ilk bir hafta içerisinde, esnafımızın ve çiftçimizin kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Anaparayı da vatandaşımızın ödeyebileceği şekilde taksitlendireceğiz. Milli gelirin yüzde 1’i çiftçimize ödenecek. Çiftçi Kayıt Sistemi kuracağız. Kayıtlı Çiftçilerimizin tamamının SSK primlerini devlet ödeyecek. Faizcinin, tefecinin, rantçıların iktidarı gidecek, halkın iktidarı, halkçı iktidar gelecek” dedi. >>>Ferhat Yüksel


  SİYASET    19.10.2021 12:35:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER