Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Otomobil devrildi: 2 ölü
Bolvadin ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı..

2

Image

Bozkurt, sosyal konutları inceledi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatlarıyla durumu iyi olmayan 4 aile için yapılan sosyal konutların inşaatı devam ediyor...

3

Image

Fay hatlarının röntgeni çekiliyor
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir öncülüğündeki bir grup uzman, kazdıkları he..

4

Image

‘5 günde 45 kişi öldü’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, “Bayramda 5 günde 45 ..

5

Image

Metruk evde yangın
Bolvadin ilçesinde metruk ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi..

6

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

7

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Kurban Bayramı dolayısıyla önce şehit ailelerini daha sonra gazileri ziyaret etti.Kapar, şehit ailelerinin her zaman ya..

8

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

9

Image

Tabiat Parkı’nda yangın
Afyonkarahisar’da 26 Ağustos Tabiat parkı içinde çıkan küçük çaplı ot yangını panik yarattı..

10

Image

‘Fiyatlar makul seviyeye çekilmeli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Tüvtürk araç muayene ücretlerinin çok yüksel olduğunu söyleyerek, fiyatların makul bir seviyeye çekil..

11

Image

Hint kenevirleri imha edildi
Çay ve Bolvadin ilçeleri arasında yer alan Eber Gölü'nde bir adacıkta tespit edilen 1805 kök Hint keneviri imha edildi..

12

Image

Helikopterle DENETİM

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında dönüş yolculuğunda yaşanacak yoğunluğa bağlı olarak trafik dü..

13

Image

‘Afyon potansiyeli olan bir il’
Vali Gökmen Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın potansiyeli olan bir il oldu..

14

Image

‘Günü gelince görecekler’
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti heyetinin Ankara’dan hangi yatırımları getirdiğini basın aracılığı ile soran bazı..

15

Image

Gölette boğulan anne ve kızı toprağa verildi
Bilecik'te gölet kenarında piknik yaptıkları sırada düştükleri suda boğulan kız ile onu kurtarmak isteyen annesi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine ..

16

Image

Uyuşturucu taciri tutuklandı
Şuhut ilçesinde düzenlenen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1'i tutuklandı..

17

Image

Kaçan kurbanlık 3 saatte yakalandı
Şuhut ilçesinde sahibinin elinden kaçan büyükbaş kurbanlık yaklaşık 3 saat süren kovalamaca sonrası yakalandı. Kaçan kurbanlığın yakalanmasını ise çev..

İGM toplantıları başladı | Gazete3.com.tr
Image

İGM toplantıları başladı


İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı ilk oturumunda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı
  SİYASET    07.07.2020 10:55:36

Afyonkarahisar İGM meclis toplantıları Başkan Burhanettin Çoban başkanlığında yapılıyor. İlk oturumda 49 meclis üyesi hazır bulundu. AK Parti sıralarında üye değişikliği oldu. Çay ilçesi Meclis Üyesi Kadir Çetin’i partisinin İlçe Başkanı seçilmesinden dolayı ve istifa etmesi üzerine yerine meclise giren Abdülkadir Cantürk, ilk kez toplantıda yer aldı. Cantürk, meclis üyelerine kendilerini tanıttı. Daha sonra toplantı normal gündemine göre devam etti. Gündem maddelerinin öncesinde Vali Gökmen Çiçek imzalı meclise gönderilen iki gündem dışı konu okunarak ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edildi.

MADDELER İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Daha sonra gündemin birinci maddesinde yer alan İhsaniye İlçesi Karacaahmet Belediyesi’nin kapanmasından sonra, 2014 yılında İl Özel İdaresi’ne devredilen hidromek marka kazıcı yükleyicinin Karacaahmet Köy Muhtarlığı’na devir edilmesi konusu ilgili komisyona gönderildi. Ayrıca Dinar İlçesi sınırları içerisinde bulunan Dinar Saz Arazileri Sulama Tesisinin işletme, bakım, onarım sorumluluğunun devredilmesi konusu da görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

13 ADET KADRO DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK

İl Özel İdaresi Kanunu’nun 10/L ile İl Özel İdareleri norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmeliğin 11. maddeleri gereğince 13 adet kadro değişikliği de ilgili komisyonun olumlu raporu doğrultusunda kabul edildi. İlk oturumun son gündem maddesinde Kocatepe'ye giden yolda Şuhut'u ve Kurtuluş savaşını anlatan Şuhut Zafer Yolu Tanıtım Merkezli Müze Yapılması için ödenek aktarılmasına karar verildi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    07.07.2020 10:55:36

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER