Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

5

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

16

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

17

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

İGM toplantıları başladı | Gazete3.com.tr
Image

İGM toplantıları başladı


İl Genel Meclisi aralık ayı birinci oturumu düzenlendi. Toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
  SİYASET    03.12.2019 11:10:45

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Aralık Ayı Toplantıları, Burhanettin Çoban başkanlığında başladı. Toplantıda, Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın Merkez ve İlçelerdeki Mütevelli Heyeti’nde, hayırsever iki kişinin seçilmesi ilgili komisyona gönderildi. Ayrıca; 2019 Mali Yılı Bütçesi Evciler Okul Bakım Onarım Harcama kalemindeki kalan ödenekten 30 bin liranın Evciler İlçe Halk Eğitim Merkez Binası’nın dış cephe sıvası ve dış cephe boyasında kullanılmak üzere tahsis değişikliği yapılması, komisyondan gelen rapor doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Diğer bir maddede ise; Sandıklı Koçhisar Köyü okul yapımı için tahsis edilen mevcut ödenek ile ihale bedeli arasındaki farkı olan ödeneğin temin edilmesi durumunda, yer tesliminin yapılarak işin tamamlanması konusunda bilgilendirme yapıldı.
BOLVADİN’E İŞ MAKİNESİ TAHSİS EDİLDİ
2019 mali yılı gider bütçesinin, Evciler birlik yardımı transfer kalemine tahsis edilen kalan ödenek ile Evciler beton parke ve bordür yapımı transfer kalemindeki ödeneğin, Bostancı ve Madenler köylerine açık pazar yeri yapımında kullanılmak üzere ödenek aktarılması; Bolvadin İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne ait Hidromek marka 102S kazıcı yükleyici iş makinesinin, Bolvadin Kaymakamlığı İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi; 2019 yılı çalışma sezonunun devam etmesi ve aralık ayından itibaren yapılacak karla mücadele çalışmalarında sıkıntı yaşanmaması için Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde bulunan, sıcak asfalt yapımı harcama kalemindeki ödenekten 2 milyon liranın Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’ndeki akaryakıt ve madeni yağ alımları harcama kalemine aktarılması oy birliği ile kabul edildi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    03.12.2019 11:10:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER