Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HEYBELİ VE GAZLIGÖL Turizm Merkezleri iptal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Afyonkarahisar İhsaniye Gazlıgöl ve Bolvadin Heybeli Term..

2

Image

Otopark paralı oldu boş kaldı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 9 Eylül pazartesi gününden bu yana ücretli olarak hizmet vermeye başlayan kapalı otopark, ücret nedeniyle bo..

3

Image

Mezbahanede çalışmalar tamamlandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın göreve geldiği ilk günden itibaren başlattığı mezbahane revizyon çalışmaları tamamlandı...

4

Image

‘Yapılan yanlıştan dönülmelidir’


Gazlıgöl Havzası Termal Yatırımcılar ve İşletmeleri Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Başaran, Gazlıgöl Turizm Bölgesi’nin turizm sahasından..

5

Image

Arazi tartışması kanlı bitti

Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde, arazi anlaşmazlığı yüzünden çıktığı iddia edilen tartışmada av tüfeğiyle yaralanan kişi kaldırıldığı hastanede..

6

Image

İlçelere kaymakam bulunamıyor

Afyonkarahisar’ın ilçelerinden 9 tanesi kaymakam vekilleriyle yönetiliyor. Bu vekillerden üç tanesi ise iki görev yürütüyor. Birisi vali yardı..

7

Image

Başkanlar taleplerini iletti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak öncülüğünde MHP’li belediye başkanları Ankara’da bir dizi..

8

Image

‘Özel sektör dijitalleşmeli’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Facebook ve Habitat Derneği’nin işbirliği ile hayata geçirilen Facebook İstasyonu’nun açılışında konuş..

9

Image

Devlet Hastanesi’nde müzik dinletisi
Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde palyatif servisinde uzun süredir yatmakta olan hastaların refakatçilerine müzik dinletisi gerçekleştirilerek moral ..

10

Image

Çalınan hayvanlar bulundu


Çay ilçesine bağlı Kadıköy köyünde bir çiftlikten çalınan hayvanlar emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu kısa sürede bulunarak sahibine te..

11

Image

Kart kopyalama düzeneği ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda banka kartı kopyalama düzeneği ve beraberindeki teçhizatlar ele geçirildi. Olayla il..

12

Image

Teknoloji farkındalığı konuşuldu

75. Yıl İlkokulu tarafından hazırlanan Sandıklı Belediyesi ve Sandıklı Kaymakamlığı tarafından desteklenen “Teknoloji Farkındalık Projesi” kapsam..

13

Image

Yaz Şenlikleri devam ediyor

İscehisar Belediyesi Yaz Şenliklerinin 4. Gününde Osman Öztekin sahne aldı...

14

Image

VELİLERE UYARI

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,okul servisi özel izni olmayan ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce logo yapıştırılmay..

15

Image

87 yıldır leblebili helva yapıyorlar

Sandıklı ilçesinde 87 yıl önce açılan iş yerinde leblebili helva yapan Ayhopa ailesi, tatlı sevenleri bir asırdır aynı lezzetle buluşturuyor...

16

Image

Teminatlar geri alınabilecek

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı projeleri için hibe sözleşmesi imzalamış ancak bugüne kadar herhangi bir ödeme yapılmamış yat..

17

Image

‘MB’nin adımları moral veriyor’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası’nın bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını indirmesine i..

İmar planlarını İGM yapacak | Gazete3.com.tr
Image

İmar planlarını İGM yapacak


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, ilçe ve beldelerde yapımı devam eden yatırımları inceledi.
  SİYASET    22.05.2019 10:56:55

Özkaya, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Bitkisel Üretim Genel Müdürü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve Mera Daire Başkanı ile de bir araya geldi. Afyonkarahisar İl Genel Meclisi’nce köylerin imar planlarının yapılması süreçlerinde bakanlığın gerekli desteği ve kolaylığı sağlayacağı konusunda mutabık kalındığını belirten Özkaya, “İnşallah köylerimizin imar planlarını en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.
Sırasıyla Dinar, Sandıklı, Şuhut ilçeleri ile Haydarlı ve Sülümenli beldelerinde iftar programlarına katılan Özkaya, ilçe ve beldelerde yapımı devam eden yatırımları inceledi. Ziyaretlerine Sülümenli Belediye Başkanı İbrahim Eroğul’u makamında ziyaret ederek başlayan Özkaya bölgede bulunan tavuk gübresinden elektrik enerjisi üreten biyogaz tesislerinin çevreye verdiği zararın giderilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve yetkili birim personelleriyle yerinde incelemelerde bulunarak mevcut sorunların çözülebilmesi adına Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü ile görüştü. Özkaya, Afyonkarahisar’a kazandırılan bu tesislerin üretirken çevreye de gereken özeni göstermesi ve daha yeşil bir Afyonkarahisar için her türlü desteğin sağlanacağını ifade etti.
SOĞUK HAVA DEPOSU İNŞAATINDA İNCELEME
Özkaya, ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, Ramazan Ayı dolayısıyla Afyonkarahisar'ın her noktasındaki vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi. Dinar Çayüstü Göleti’nin hizmet vermeye başladığını dile getiren Özkaya, “Bölgede bulunan tarımsal arazilerin sulanmaya başlaması, yöre halkına önemli katkı sağlayacak. Göletin yapımında büyük emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Veysel Eroğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Sandıklı Akin köyünde yapımı devam eden soğuk hava depolarıyla ilgili de Özkaya, “Yöremizin meşhur patatesini daha iyi ve sağlıklı koşullarda saklayarak bölgemize en güzel patatesi sunacağız. Amacımız, patates üreticisinin daha iyi kazanç elde etmesini sağlamak. İnşallah, yapımı bitme aşamasında olan depolar en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacak." ifadelerini kullandı.
“AFYONKARAHİSAR KÖYLERİNİN İMAR PLANLARI TAMAMLANACAK”
Afyonkarahisar’da İl Özel İdaresi’ne bağlı köylerde imar planlarının tamamlanarak vatandaşlara daha iyi hizmet sunulabilmesi amacıyla girişimlerine devam eden Milletvekili Ali Özkaya, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Bitkisel Üretim Genel Müdürü, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve Mera Daire Başkanı ile bir araya geldi. Afyonkarahisar İl Genel Meclisi’nce köylerin imar planlarının yapılması süreçlerinde bakanlığın gerekli desteği ve kolaylığı sağlayacağı konusunda mutabık kalındığını belirten Özkaya, “İnşallah köylerimizin imar planlarını en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    22.05.2019 10:56:55

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.09.2019
14.09.2019
14.09.2019
OZEL HABERLER