Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

6

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

7

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

8

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

9

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

10

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

11

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

14

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

İmece usulü 5 bin kişilik yemek | Gazete3.com.tr
Image

İmece usulü 5 bin kişilik yemekAfyonkarahisar'da yaklaşık 15 yıldır Ramazan Ayı’nda yardımseverlerin katkısıyla belediye yemekhanesinde pişirilen 5 bin kişilik yemek, her gün iftar çadırlarında dağıtılıyor, mahallelerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

  SİYASET    15.05.2019 10:49:14


Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı öncülüğünde geleneksel hale getirilen hizmet kapsamında, iftar yemeği ihtiyacını karşılamak için bazı hayırseverler para bazıları da malzeme desteğinde bulunuyor. Belediyenin yaklaşık 40 kişilik ekibi, sabah başladıkları yemek mesaisinde her gün yaklaşık 300 kilo soğan soyuyor. Menüye göre 240 kilogram pirinç veya bulgurun pilav yapıldığı yemek mesaisinde çalışmalar iftar vaktine kadar devam ediyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaptığı açıklamada, ramazanın yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı bir ay olduğunu belirtti. Belediye olarak her yıl Ramazan Ayı’nda gerek iftar çadırları gerekse dağıtım noktalarında 5 bin kişiye iftar yemeği ulaştırdıklarını aktaran Zeybek, şunları kaydetti:

5 BİN KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ HAZIRLANIYOR
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Ramazan Ayı’nın yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı bir ay olduğunu belirterek, “Ramazan Ayı manevi duyguların en üst düzeyde yaşandığı bir ay. Afyonkarahisar’ın değerli hayırsever insanları, imkanları ölçüsünde katkıda bulunarak iftar yemeği için yardım ediyor. 15-16 yıldır bu yardımlaşma ve iftar yemeği hazırlama maratonu devam ediyor. Son yıllarda yapılan yardımlarla iftar yemeği miktarını arttırdık. Şu an günlük 5 bin kişiye iftar yemeği çıkartıyoruz. 3 bin kişilik yemek şehrimizin 6 ayrı dağıtım noktasından mahallelerde dağıtılıyor. 2 bin kişilik iftar yemeği de her gün steril kaplarda Afyonkarahisar merkezdeki ikisi sabit, bir diğeri de her gün farklı bir mahallede olmak üzere iftar çadırında vatandaşlarımıza ikram ediliyor” diye konuştu. Başkan Zeybek, belediye yemekhanesinde hazırlanan bu yemeklerin 4 ayrı ekipten oluşan yaklaşık 40 kişilik personel ile gerçekleştirildiğini aktardı.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    15.05.2019 10:49:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER