Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

2

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

3

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

4

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

5

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

6

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

7

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

8

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

9

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

10

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

11

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

12

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

13

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

14

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

15

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

16

Image

İş-Kur hizmet noktası açılacak
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim çalışmalarındaki projelerinden biri olan “Kariyer İstihdam Merkezi” projesinin ilk adımı atıldı. Emi..

17

Image

Başkan Şahin’e plaket
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’e derneğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaket..

İYİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ | Gazete3.com.tr
Image

İYİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ


AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO-AKÜ işbirliği ile iyi işlere imza atacaklarını söyledi.
  SİYASET    17.07.2019 10:17:46

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Karakaş ile beraberindeki heyet, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Ziyarete AKÜ heyetinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Veteriner Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Turan Civelek, Akredite Doğaltaş Analiz Labarotuvarı Müdürü Prof. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Zafer Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Teknoloji Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayhan Erol, Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Metin Özgül, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ersan Mertgenç katıldı. AKÜ heyetinin ziyaretinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra Meclis Başkan Yardımcısı Bekir Bayana, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Hacı Sait Evrenkaya, Hayrettin Güzbey, Muammer Türker ve Genel Sekreter Ali Şenol hazır bulundu.
YENİ ODAK NOKTALARI ÖNE ÇIKACAK
Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, “Biz bu toplantının yapılmasını aslında daha önce kararlaştırmıştık. Başkan Bey ve ATSO heyeti bize hayırlı olsun ziyaretine geldiğinde ‘Biz de iade-i ziyarette bulunacağız. Bu klasik bir iade-i ziyaret olmasın’ dedik ve ekibimizle birlikte geleceğimizi söyledik. Bu ekibe katabileceğimiz başka arkadaşlarımız da var. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ciddi anlamda altyapısı bulunuyor. Var olan eğitim kalitemizi daha da yükseltmek istiyoruz. Bunun yanında üniversitelerimiz geçen yıl ayrıldı. Afyon’da iki üniversite oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi ayrıldıktan sonra Üniversitemiz’in yeni odak noktalarına ihtiyaçları vardı. Bu odak noktaları oluşturma süreci de bize nasip oldu. Daha önce sağlık ve tıp eğitimi odaklı bir üniversite iken, onlar ayrıldıktan sonra Üniversitemiz’in tabir-i caizse amiral gemilerimizin teşhisi ve öne çıkarılması gerekiyordu. Biz en başta öğrenci merkezli, kalite odaklı bir eğitim inşa edip uygulamak istiyoruz” dedi.
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN KALBİ ATSO
Üniversite-Sanayi işbirliğine önem verdiklerini vurgulayan Karakaş, “Üniversite-Şehir ve Üniversite-Sanayi işbirliğini destekleyici, Hükümetimiz’in de üniversitelere genel yaklaşımını içerecek şekilde Teknoloji Fakültelerimiz’in belli bölümlerini, Veteriner Fakültemiz’i, Turizm Fakültemiz’i bu anlamda öne çıkaracak ve odak noktası hâline getirecek politikalar uygulamayı tasarladık. Ekibimizi de bu doğrultuda oluşturduk. Ticaret ve Sanayi Odamızı’ı Üniversite-Sanayi işbirliğinin atan kalbi olarak görüyoruz” diye konuştu.
“2009’DAN BERİ ÜNİVERSİTE İLE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise kalabalık bir heyetle gerçekleştirilen ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serteser, “2009 yılından itibaren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğum için Üniversitemiz ile her dönemde en iyi şekilde çalıştık. Bundan önceki Rektörlerimiz’e de teşekkür ediyoruz. Bu çalışmamızın sizinle artarak devam edeceğini düşünüyoruz. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu da hep söyler, icat çıkarmak önemlidir. Bunu da sadece Üniversite ile birlikte yapabiliriz. Gündemimizdeki birinci madde, Üniversite-Sanayi işbirliğidir. Bu vizyona sahip olduğunuzu çok net görüyoruz ki bu konseptte bir ziyaret gerçekleştirdiniz. Bunun için ayrıca teşekkür ediyoruz. 2009’dan bu yana Üniversitemiz ile çalışma hâlindeyiz. Üniversite ve sanayi işbirliğini ön plana çıkarmak gerekli. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Biz kendi altyapımıza güveniyoruz, Üniversitemiz’in de altyapısı zaten güçlü. İnşallah iyi işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.
ATSO, KURUMSALLAŞMAYA ÖNEM VERİYOR
Serteser, ATSO olarak kurumsallaşmaya önem verdiklerinin de altını çizerek konuşmasına şöyle devam etti: “Biz de Ticaret ve Sanayi Odası’nı kurumsallaştırmak için çalışıyoruz. Yapacağımız tüm faaliyetlerde, bu konuda bir destek varsa proje ile yapmaya gayret ediyoruz. Personelimizi kendi konusunda uzmanlaşan bölümlere ayırdık. AR-GE ve Proje Bölümü’nü ayırdık. Yeni alacağımız personelde, ihtiyacımız varsa, yabancı dili iyi bilmesini istiyoruz. Genel Sekreterimiz Ali Şenol, proje hazırlama süreçlerinde yetkindir. Her kurum kendini zamana uydurmak zorunda. Üyelerine en iyi hizmet veren, lobi faaliyetleri sayesinde üyeler ve sektörlerin sorunlarını çözebilen, çözülmesine katkı sağlayan bir Oda olmak için çalışıyoruz. Mesela, turizm ile ilgili hazırlanan yasada termal otellerden alınması planlanan katkı payının düşürülmesini, siyasilerimize, milletvekillerimize, Bakanlarımız’a, taleplerimizi ileterek sağladık. Yumurtacılık sektöründe de sıkıntıların giderilmesi için lobi faaliyeti yaptık.” Ziyaretin ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a mermerden yapılmış fincan takımı hediye etti. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    17.07.2019 10:17:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.01.2020
25.01.2020
25.01.2020
OZEL HABERLER