Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Suç işlemenin önüne geçilmeli”

Artan kadın cinayetleri nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, önleyici tedbirlerin alınması ve caydırıcı ..

2

Image

Başkanların Akören buluşması

Sinanpaşa ilçe ve belde belediye başkanları Akören Belediye Başkanı Hacı Candan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Sinanpaşa Belediye Başkanı Er..

3

Image

Atatürkçü gençler kampta buluşuyor
Büyük Taarruzun 97. Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Reşat Çiğiltepe Gençlik ve Eğitim kampı başladı...

4

Image

Pilotlar, zafer coşkusunu doruğa çıkaracak

Milli Mücadelenin kilit şehri Afyonkarahisar Büyük Taarruz ’un 97. Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri kapsam..

5

Image

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM”

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevinden Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan Tuğgeneral Özdemir Şan, “Vatansızlığ..

6

Image

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyat

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 82 yaşındaki bir hastanın kalın bağırsak, dalak ve karaciğerinde oluşan kanserli bölge kapalı sistem ameliyat..

7

Image

Meclis 2 Eylül’de toplanacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi 2 Eylül Pazartesi günü saat 18:30’da toplanacak...

8

Image

Yurdunuseven’den ziyaret turları

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı, AFSÜ Hastanesi’ni ziyaret etti ve Dünya Mot..

9

Image

İşte öğrencilerin tatil günleri

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 9 Eylül'de başlayacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl ilk kez uygulanacak ara tatillerin tar..

10

Image

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdiv..

11

Image

Yarın Büyük Taarruz’u anlatacaklar

Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri bu yıl Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez’in paneliyle renklenecek. Ülkemizin yetiştirdi..

12

Image

Kaymakam Tortop'un köy ziyaretleri

Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Örenkaya, Alamescit, Asmacık ve Menteş köylerini ziyaret etti.
..

13

Image

Adalet için Kılıçdaroğlu’na gidiyor

İzmir Menemen Belediyesinde çaycılık yaparken haksız şekilde işine son verildiğini iddia eden Bayram Akbaş, Afyonkarahisar’da mola verdi. İzmir’d..

14

Image

Genç Fenerlilerden Başkan’a ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yeni Nesil Basketbol Spor Kulübünde oynayan ve Fenerbahçe U15 takımına transfer olan Batın Fidan ve Fenerbahçe U1..

15

Image

Yükümlülerde ‘Hayır’ diyebilecek

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Sarayı'nda, haklarında denetimli serbestlik kararı bulunan 70 yükümlüye "Hayır Di..

16

Image

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başk..

17

Image

Tüketici Güven Endeksi 58,3 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen Tüketici Eğilim Anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etk..

İYİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ | Gazete3.com.tr
Image

İYİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ


AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO-AKÜ işbirliği ile iyi işlere imza atacaklarını söyledi.
  SİYASET    17.07.2019 10:17:46

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Karakaş ile beraberindeki heyet, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Ziyarete AKÜ heyetinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Veteriner Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Turan Civelek, Akredite Doğaltaş Analiz Labarotuvarı Müdürü Prof. Dr. İ. Sedat Büyüksağiş, Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. İsa Sağbaş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Zafer Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Teknoloji Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayhan Erol, Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Metin Özgül, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ersan Mertgenç katıldı. AKÜ heyetinin ziyaretinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yanı sıra Meclis Başkan Yardımcısı Bekir Bayana, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir, Hacı Sait Evrenkaya, Hayrettin Güzbey, Muammer Türker ve Genel Sekreter Ali Şenol hazır bulundu.
YENİ ODAK NOKTALARI ÖNE ÇIKACAK
Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, “Biz bu toplantının yapılmasını aslında daha önce kararlaştırmıştık. Başkan Bey ve ATSO heyeti bize hayırlı olsun ziyaretine geldiğinde ‘Biz de iade-i ziyarette bulunacağız. Bu klasik bir iade-i ziyaret olmasın’ dedik ve ekibimizle birlikte geleceğimizi söyledik. Bu ekibe katabileceğimiz başka arkadaşlarımız da var. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ciddi anlamda altyapısı bulunuyor. Var olan eğitim kalitemizi daha da yükseltmek istiyoruz. Bunun yanında üniversitelerimiz geçen yıl ayrıldı. Afyon’da iki üniversite oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi ayrıldıktan sonra Üniversitemiz’in yeni odak noktalarına ihtiyaçları vardı. Bu odak noktaları oluşturma süreci de bize nasip oldu. Daha önce sağlık ve tıp eğitimi odaklı bir üniversite iken, onlar ayrıldıktan sonra Üniversitemiz’in tabir-i caizse amiral gemilerimizin teşhisi ve öne çıkarılması gerekiyordu. Biz en başta öğrenci merkezli, kalite odaklı bir eğitim inşa edip uygulamak istiyoruz” dedi.
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN KALBİ ATSO
Üniversite-Sanayi işbirliğine önem verdiklerini vurgulayan Karakaş, “Üniversite-Şehir ve Üniversite-Sanayi işbirliğini destekleyici, Hükümetimiz’in de üniversitelere genel yaklaşımını içerecek şekilde Teknoloji Fakültelerimiz’in belli bölümlerini, Veteriner Fakültemiz’i, Turizm Fakültemiz’i bu anlamda öne çıkaracak ve odak noktası hâline getirecek politikalar uygulamayı tasarladık. Ekibimizi de bu doğrultuda oluşturduk. Ticaret ve Sanayi Odamızı’ı Üniversite-Sanayi işbirliğinin atan kalbi olarak görüyoruz” diye konuştu.
“2009’DAN BERİ ÜNİVERSİTE İLE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise kalabalık bir heyetle gerçekleştirilen ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serteser, “2009 yılından itibaren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğum için Üniversitemiz ile her dönemde en iyi şekilde çalıştık. Bundan önceki Rektörlerimiz’e de teşekkür ediyoruz. Bu çalışmamızın sizinle artarak devam edeceğini düşünüyoruz. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu da hep söyler, icat çıkarmak önemlidir. Bunu da sadece Üniversite ile birlikte yapabiliriz. Gündemimizdeki birinci madde, Üniversite-Sanayi işbirliğidir. Bu vizyona sahip olduğunuzu çok net görüyoruz ki bu konseptte bir ziyaret gerçekleştirdiniz. Bunun için ayrıca teşekkür ediyoruz. 2009’dan bu yana Üniversitemiz ile çalışma hâlindeyiz. Üniversite ve sanayi işbirliğini ön plana çıkarmak gerekli. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. Biz kendi altyapımıza güveniyoruz, Üniversitemiz’in de altyapısı zaten güçlü. İnşallah iyi işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.
ATSO, KURUMSALLAŞMAYA ÖNEM VERİYOR
Serteser, ATSO olarak kurumsallaşmaya önem verdiklerinin de altını çizerek konuşmasına şöyle devam etti: “Biz de Ticaret ve Sanayi Odası’nı kurumsallaştırmak için çalışıyoruz. Yapacağımız tüm faaliyetlerde, bu konuda bir destek varsa proje ile yapmaya gayret ediyoruz. Personelimizi kendi konusunda uzmanlaşan bölümlere ayırdık. AR-GE ve Proje Bölümü’nü ayırdık. Yeni alacağımız personelde, ihtiyacımız varsa, yabancı dili iyi bilmesini istiyoruz. Genel Sekreterimiz Ali Şenol, proje hazırlama süreçlerinde yetkindir. Her kurum kendini zamana uydurmak zorunda. Üyelerine en iyi hizmet veren, lobi faaliyetleri sayesinde üyeler ve sektörlerin sorunlarını çözebilen, çözülmesine katkı sağlayan bir Oda olmak için çalışıyoruz. Mesela, turizm ile ilgili hazırlanan yasada termal otellerden alınması planlanan katkı payının düşürülmesini, siyasilerimize, milletvekillerimize, Bakanlarımız’a, taleplerimizi ileterek sağladık. Yumurtacılık sektöründe de sıkıntıların giderilmesi için lobi faaliyeti yaptık.” Ziyaretin ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a mermerden yapılmış fincan takımı hediye etti. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    17.07.2019 10:17:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.08.2019
24.08.2019
24.08.2019
OZEL HABERLER