Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Başkan Çöl, işyeri açtı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede hizmet verecek olan bir işyerinin açılış törenine katıldı. ..

2

Image

Güreşin kalbi Afyon’da attı
Küçük Yıldızlar Grekoromen Güreş Grup müsabakası ile İşitme Engelli Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası tamamlandı...

3

Image

Şehitler Takvimi yayınlandı
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı...

4

Image

Mücadeleler boşa gidiyor
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Oy kaygısıyla çıkarılan imar afları, sağlam yapı mücadelelerinin boşa gitmesine sebep oluyor” dedi...

5

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Türkiye’nin her alanda öncü güç olması için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. ..

6

Image

YARDIMLAR YOLA ÇIKTI
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçelerdeki Oda ve Borsalar, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için yardım topladı. Yardımların bulunduğ..

7

Image

Habis ruhlu insan müsveddeleri
Özkaya Elazığ depremi sonrası doğal afet üzerinden rant sağlamak isteyenlere ateş püskürerek, ‘Habis ruhlu çukur insan müsveddeleri’ benzetmesini yapt..

8

Image

Sizlerin de katkılarını bekliyoruz
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Belçika’da bulunan Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, Afyonkarahisar’ın gastronomi yolculuğuna yurt dışında da katkı be..

9

Image

Üretim sürecini tüketiciye gösterin
GS1 Türkiye’den yapılan açıklamada, bu uygulamanın firmalar için şeffaflığı artıracağına dikkat çekilerek, tüm üretimler için değerlendirilmesi gerekt..

10

Image

İddialar gerçek dışı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, basın kartına yönelik tüm işlemlerin yasalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyleyerek, bası..

11

Image

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Serteser, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun önderliğinde depremzedelere yönelik olarak başlatılan kampanyaya, Afyonkarahisar..

12

Image

Şehir Postası okuyucuyla buluştu
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Şehir Postası okuyucuyla buluştu. ..

13

Image

Tedbirler deprem olmadan alınmalı
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Elazığ depremi sonrası Türkiye’nin her yerinden giden yardımların güzel olduğunu fakat deprem olmadan..

14

Image

AKYILDIZ BAŞKAN
Afyonkarahisar merkez ilçe örgütünde, Ömer Akyıldız başkanlığa seçildi...

15

Image

‘Çok iyi bir noktadayız’
İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Saffet Acar, İYİ Parti’nin iyi bir durumda olduğunu ve her geçen gün ivme kazandığını belirtti..

16

Image

‘Yatırımların takipçisiyiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Dinar ilçesine yapılan ve yapılacak olan yatırım ile hizmetlerin takipçisi olduklarını söyl..

17

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

KANAL 3’TE SABAH | Gazete3.com.tr
Image

KANAL 3’TE SABAH


Hasan Öğünç’ün hazırlayıp sunduğu Kanal3’te Sabah programına Afyonkarahisar Basın yayın Deneği Başkanı Sezer Küçükkurt konuk oldu. Gazetecilik mesleğinin dününün ve bu günün konuşulduğu programdan bazı notları sizlerle paylaşalım.
  SİYASET    14.01.2020 09:38:05

“1961 yılında bu güne gazeteci meslektaşlarımıza dönemin yöneticileri tarafından verilen kanuni haklarla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanmaktadır.”
10 OCAK VE 24 TEMMUZ GÜNLERİ ÖNEMLİDİR
“Bizim biliyorsunuz gazeteciler olarak yıl içerisinde kutladığımız iki önemli günümüz var, birisi 24 Temmuz basın bayramı diğeri 10 Ocak çalışan gazeteciler günü. Son dönemde bu iki günün haricinde 3 Mayıs dünya Gazeteciler Günü gibi bir şey ilan edilmeye başlandı. Aslında bunu meslektaşlarımızda çok benimsemiyorlar. 24 Temmuz ve 10 Ocak benimsenmiş kemikleşmiş bir yapıya sahip. Basın sektörünün, gazetecilerin gazetecilik mesleğinden geçinenlerin sorunlarını dile getirmek adına onların kamuoyundaki demokrasi içerisindeki önemine işaret yapmak adına bu iki günde etkinlikler düzenleniyor. “
ZAMAN ZAMAN GERİLEDİK
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, adı üstünde bu meslekten geçimini sağlayan, bu sektörün her kademesinde gazete dağıtmaktan tutun kamera başındaki görevine kadar sahada, haber kamerasıyla fotoğraf makinesiyle haber kovalayan arkadaşlarımızın özlük haklarına ilişkin onların daha iyileşmesine yönelik çalışmaların yapıldığı hatırlatmaların yapıldığı ifadelerin dile getirildiği bir gün. 1961’den beri bu güne kadar devam ediyor. 1961’den beri neler yapıldığına bakarsak zaman zaman iyi günlerimiz, zaman zaman gerilediğimiz günlerimiz oldu diyebiliriz.”
ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İFA EDİYORLAR
“Aslında bu gün iyi imkânlara sahibiz, bunlar yeterlimi elbette ki değil çünkü gazeteciler ve gazetecilik toplumun önemli bir kesimi toplumsal düzen içerisinde demokratik düzen içerisinde önemli görevi ifa eden insanlar bu insanların daha iyi imkanlara sahip daha iyi konumlarda daha iyi haklara sahip bir şekilde görev yapması kendilerine fayda sağlayacağı gibi elbette ki topluma da fayda sağlayacaktır”
SORUNLARI YETKİLİ MAKAMLARA AKTARIYORUZ
“Bundan dolayı mevcut hakları, gazetecilerin sahip olduğu konumları ve hakları daha iyisi olabilir diye düşünüyoruz. Meslektaşlarımız olarak bu yöndeki çalışmalarımız çabalarımız devam ediyor. Elbette ki bizler kanun koyucu değiliz. Kamuoyunun taleplerini isteklerini yönetim kademesine aktardığımız gibi kendi isteklerimizi taleplerimizi de böyle günler vasıtasıyla böyle etkinlikler ve sizlerin programları diğer kutlama etkinlikleri vasıtasıyla yönetim kademelerine aktarmaya çalışıyoruz.”
ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE EDİLDİ
“Ben bir buçuk yıldır Basın Yayın Derneği’ni temsil etmeye çalışıyorum. Böyle bir 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde Kanal 3’te yapılan bir program bu işin temelinin atılmasına sebep oldu. O güne kadar Afyonda faaliyet gösteren basın kuruluşları, basın kuruluşları derken yerel gazeteler diyelim. Yerel gazeteler böyle birbirleriyle biraz daha rekabet içinde biraz daha diyalogları eksik bir atışma içerisindeydi. O gün yapılan programda Hüsnü Serteser beyefendinin ve Muammer Türker beyefendinin ev sahipliğinde yerel gazete sahipleri kanal 3 stüdyolarında bir araya geldiler o programda aynı şimdi yaptığımız gibi sektörün sorunları meslektaşlarımızın problemleri dile getirildikten sonra gerçekten hoş bir diyalog ortamı olutsu burada birer cay içimlik süre zarfında insanlar gördüler ki aslında çokta öyle aralarında büyük problemler yok. Aslında herkes aynı hedefe doğru aşağı yukarı bir şeyler yapmaya çalışıyorlar fakat yolları farklı. Bu yolları birleştirmenin el birliği güç birliği yapmanın faydalı olacağı fikri ortaya cıktı ve Hüsnü beyin öncülüğünde birliktelik çalışmalarına başlanıldı ve sonrasında birkaç defa toplantılar yapıldı. Yani görüş ayrılıkları nerede birleşebiliriz bunlar ortaya konuldu. Burada Afyon Gazeteciler Cemiyetinin Başkanı Mehmet Emin Güzbey ve Mehmet Abdioğulları gerçekten kendilerinden taviz vererek hem derneklerini kapatıp yeni bir dernek çatısı altında toplanmak hem kendi bulundukları makamdan fedakarlık ederek bir özveri gösterdiler. Bu gün artık çok daha güçlü ve tek ses olarak hareket ediyoruz. Gazeteci arkadaşlarımızın sorunlarını çözümü konusunda elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi

  SİYASET    14.01.2020 09:38:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.01.2020
29.01.2020
29.01.2020
OZEL HABERLER