Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

10

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

KANAL 3’TE SABAH | Gazete3.com.tr
Image

KANAL 3’TE SABAH


Hasan Öğünç’ün hazırlayıp sunduğu Kanal3’te Sabah programına Afyonkarahisar Basın yayın Deneği Başkanı Sezer Küçükkurt konuk oldu. Gazetecilik mesleğinin dününün ve bu günün konuşulduğu programdan bazı notları sizlerle paylaşalım.
  SİYASET    14.01.2020 09:38:05

“1961 yılında bu güne gazeteci meslektaşlarımıza dönemin yöneticileri tarafından verilen kanuni haklarla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlanmaktadır.”
10 OCAK VE 24 TEMMUZ GÜNLERİ ÖNEMLİDİR
“Bizim biliyorsunuz gazeteciler olarak yıl içerisinde kutladığımız iki önemli günümüz var, birisi 24 Temmuz basın bayramı diğeri 10 Ocak çalışan gazeteciler günü. Son dönemde bu iki günün haricinde 3 Mayıs dünya Gazeteciler Günü gibi bir şey ilan edilmeye başlandı. Aslında bunu meslektaşlarımızda çok benimsemiyorlar. 24 Temmuz ve 10 Ocak benimsenmiş kemikleşmiş bir yapıya sahip. Basın sektörünün, gazetecilerin gazetecilik mesleğinden geçinenlerin sorunlarını dile getirmek adına onların kamuoyundaki demokrasi içerisindeki önemine işaret yapmak adına bu iki günde etkinlikler düzenleniyor. “
ZAMAN ZAMAN GERİLEDİK
“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, adı üstünde bu meslekten geçimini sağlayan, bu sektörün her kademesinde gazete dağıtmaktan tutun kamera başındaki görevine kadar sahada, haber kamerasıyla fotoğraf makinesiyle haber kovalayan arkadaşlarımızın özlük haklarına ilişkin onların daha iyileşmesine yönelik çalışmaların yapıldığı hatırlatmaların yapıldığı ifadelerin dile getirildiği bir gün. 1961’den beri bu güne kadar devam ediyor. 1961’den beri neler yapıldığına bakarsak zaman zaman iyi günlerimiz, zaman zaman gerilediğimiz günlerimiz oldu diyebiliriz.”
ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İFA EDİYORLAR
“Aslında bu gün iyi imkânlara sahibiz, bunlar yeterlimi elbette ki değil çünkü gazeteciler ve gazetecilik toplumun önemli bir kesimi toplumsal düzen içerisinde demokratik düzen içerisinde önemli görevi ifa eden insanlar bu insanların daha iyi imkanlara sahip daha iyi konumlarda daha iyi haklara sahip bir şekilde görev yapması kendilerine fayda sağlayacağı gibi elbette ki topluma da fayda sağlayacaktır”
SORUNLARI YETKİLİ MAKAMLARA AKTARIYORUZ
“Bundan dolayı mevcut hakları, gazetecilerin sahip olduğu konumları ve hakları daha iyisi olabilir diye düşünüyoruz. Meslektaşlarımız olarak bu yöndeki çalışmalarımız çabalarımız devam ediyor. Elbette ki bizler kanun koyucu değiliz. Kamuoyunun taleplerini isteklerini yönetim kademesine aktardığımız gibi kendi isteklerimizi taleplerimizi de böyle günler vasıtasıyla böyle etkinlikler ve sizlerin programları diğer kutlama etkinlikleri vasıtasıyla yönetim kademelerine aktarmaya çalışıyoruz.”
ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE EDİLDİ
“Ben bir buçuk yıldır Basın Yayın Derneği’ni temsil etmeye çalışıyorum. Böyle bir 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde Kanal 3’te yapılan bir program bu işin temelinin atılmasına sebep oldu. O güne kadar Afyonda faaliyet gösteren basın kuruluşları, basın kuruluşları derken yerel gazeteler diyelim. Yerel gazeteler böyle birbirleriyle biraz daha rekabet içinde biraz daha diyalogları eksik bir atışma içerisindeydi. O gün yapılan programda Hüsnü Serteser beyefendinin ve Muammer Türker beyefendinin ev sahipliğinde yerel gazete sahipleri kanal 3 stüdyolarında bir araya geldiler o programda aynı şimdi yaptığımız gibi sektörün sorunları meslektaşlarımızın problemleri dile getirildikten sonra gerçekten hoş bir diyalog ortamı olutsu burada birer cay içimlik süre zarfında insanlar gördüler ki aslında çokta öyle aralarında büyük problemler yok. Aslında herkes aynı hedefe doğru aşağı yukarı bir şeyler yapmaya çalışıyorlar fakat yolları farklı. Bu yolları birleştirmenin el birliği güç birliği yapmanın faydalı olacağı fikri ortaya cıktı ve Hüsnü beyin öncülüğünde birliktelik çalışmalarına başlanıldı ve sonrasında birkaç defa toplantılar yapıldı. Yani görüş ayrılıkları nerede birleşebiliriz bunlar ortaya konuldu. Burada Afyon Gazeteciler Cemiyetinin Başkanı Mehmet Emin Güzbey ve Mehmet Abdioğulları gerçekten kendilerinden taviz vererek hem derneklerini kapatıp yeni bir dernek çatısı altında toplanmak hem kendi bulundukları makamdan fedakarlık ederek bir özveri gösterdiler. Bu gün artık çok daha güçlü ve tek ses olarak hareket ediyoruz. Gazeteci arkadaşlarımızın sorunlarını çözümü konusunda elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi

  SİYASET    14.01.2020 09:38:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER