Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

8

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

9

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

Kök hücre toplama işlemi tamam | Gazete3.com.tr
Image

Kök hücre toplama işlemi tamam


AFSÜ ile Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) arasındaki işbirliği kapsamında Terapotik Aferez Merkezi'ne yönlendirilen bir donörle, kök hücre toplanma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi
  SİYASET    19.05.2020 17:27:56

Donörün uygunluk tetkiklerinin yapılıp değerlendirilmesi ve kök hücre toplama işleminden oluşan iki haftalık sürecin iyi organize edilerek başarılı bir şekilde tamamlandığını ifade eden TÜRKÖK yetkilileri, AFSÜ personeline teşekkür etti.
"BİZİM İÇİN MUTLULUK KAYNAĞI"
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde, “immün plazma” elde edilerek koronavirüse (Kovid-19) karşı hastalara uygulanmasına yönelik tedavilerin titizlikle sürdürüldüğünü belirtti. Prof. Dr. Okumuş, AFSÜ personeline yönelik kemik iliği ve kök hücre nakli seminerine katıldıktan sonra kök hücre bağışçısı olmaya karar veren bir dönör ile çalışma yürütülmesinin, AFSܒde konu ile ilgili hayata geçirilen çalışmaların meyve vermeye başladığını göstermesi açısından mutluluk kaynağı olduğunu dile getirdi.
RUHSATLANDIRMA SÜRECİ TAMAMLANDI
AFSܒde Pediatrik Kemik İliği Nakli ruhsatlanma sürecinin tamamlandığını kaydeden Prof. Dr. Okumuş, şöyle konuştu: “Sağlık Bakanlığı görevlileri, ruhsatlandırma sürecinde Kemik İliği ve Kök Hücre Nakli Ünitemizi, Kök Hücre Toplama Ünitemizi, Akım Sitometri Laboratuvarımızı, Kök Hücre İşleme, Saklama ve Dondurma Ünitemizi denetlediler. Bütün denetimlerin ardından, AFSÜ olarak uluslararası standartlarda örnek bir merkezi ülkemize kazandırmamız dolayısıyla takdirlerini ifade ettiler" dedi.
"İLERLEYİŞİMİZ SÜRÜYOR"
Koronavirüs sonrası normalleşme süreci ile birlikte kemik iliği ve kök hücre naklinin yapılacağını belirten Okumuş, "Kovid-19 salgınının etkisini yitirmesiyle yakın bir gelecekte beklediğimiz normalleşme ile birlikte, AFSܒde pediatrik kemik iliği ve kök hücre nakli tedavisi de başlayacaktır. AFSÜ, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında olduğu gibi hematoloji ve onkoloji alanlarında da önemli bir ulusal merkez olma yolunda gelişimini sürdürüyor. Bu gelişimde emeği ve katkısı olan bütün personelimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    19.05.2020 17:27:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER