Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Eski Türkiye hortlatılmak isteniyor’
Danıştay’ın Öğrenci Andı’nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesine tepki gösteren Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Eski..

2

Image

İl İl FET֒nün yaptıklarını anlatıyor
Yaklaşık 35 yıldır emniyet teşkilatının içerisinde yer alan 48 yaşındaki Polis Başmüffettişi Ahmet Sula, il il gezerek lise ve üniversite öğrencilerin..

3

Image

AEV ilgi odağı oldu
Afyon Eğitim Vakfı, yaptığı hizmetlerle toplumun her kesiminden vatandaşların olduğu gibi bürokrasinin önemli isimlerinin de dikkatini çekiyor...

4

Image

Başkan Çoban muhtarları ağırladı
Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların halkla devlet arasında aracılık gibi önemli ..

5

Image

‘Halkın seçtiği bizim için kıymetlidir’
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bazı hatırlatmalarda bulunan Sezen mesajında “Halkın seç..

6

Image

‘Muhtarlar demokrasinin beşiğidir’
Muhtarlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarların, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini belirtti. ..

7

Image

Er ailesinin acı günü
Evinde geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle, Dinar Devlet Hastanesine kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan AK Parti Dinar İlçe Başkanı ..

8

Image

‘Okullar eğitim kampüslerine dönüştürülmeli’
MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, ilimizdeki okulların eğitim kampüsl..

9

Image

‘Muhtarlar devletin temsilcileridir’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, muhtarlık teşkilatının devletin her noktadak..

10

Image

‘Devletle milletin bütünleşme harcı’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların devletle milletin bütünleşmesinin harcını oluşturduğunu belirtti. ..

11

Image

‘İttifakı halkla yapacağız’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda yerel seçimlere ilişkin yol haritası gözden geçirildi. Yerel seçim topl..

12

Image

ETKİN PİŞMANLIĞI İSPATLAYANA TAHLİYE
FETÖ/PDY davalarında bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay’ın bozduğu karar sonrasında Antalya’da dün İstinaf Mahkemesinde görülen davada iki sanık tahli..

13

Image

‘Sıkıntılara çözümlerimiz hazır’
Saadet Partisi İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Yatırım ve Kalkınma Başkanı Hamza Gümüşkanat, STK ve Halkla İlişkiler..

14

Image

AK Parti Başmakçı’ya yeni atama
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanlığı görevine Kadir Elaziz getirildi. 15 kişilik asıl, 8 kişilik yedek yeni yönetim kurulu liste taslağını hazırlayarak A..

15

Image

‘Bir kesimin kadrolu omurgasızları’
AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, “ABD’li rahip Brunson’un alındığında ‘Bir papaz için Türkiye’..

16

Image

İşler’den Vali Tutulmaz’a ziyaret
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti...

17

Image

MHP’li İGM üyeleri Bahçeli’yi ziyaret etti
Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. ..

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş: ‘Markalaşmanın yolu şehre sahip çıkmaktan geçiyor’ | Gazete3.com.tr
Image

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş: ‘Markalaşmanın yolu şehre sahip çıkmaktan geçiyor’Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programında Mehmet Emin Güzbey’in sorularını yanıtlayan ve Afyonkarahisar’ın pek çok potansiyele sahip olduğunu ve marka değerine ulaşabileceğini kaydeden Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bir şehrin marka değerinin yükseğe çıkabilmesinin en temel koşulu, o şehrin insanlarının şehirlerine sahip çıkmasıdır. Sahip çıkma gerçekleşirse Afyonkarahisar bulunduğu durumdan daha yükseğe çıkacak ve şampiyon olacaktır” dedi.
  SİYASET    11.05.2018 10:35:12

Alkan KURT

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kanal 3 ekranlarında canlı yayında Özel Gündem programında Mehmet Emin Güzbey’in sorularını yanıtladı. Kurtulmuş 24 Haziran seçimleriyle beraber Türkiye’nin artık yeni bir sisteme geçiş yapacağını söyleyerek, “Öncelikle bu seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye 16 Nisan 2017 referandumunda bir karar verdi. Yönetim sisteminin değişmesini istedi şimdide 24 Haziran’da yönetim sisteminin fiilen değişmesi için seçim yapılacak. Eski parlamenter sistem değişiyor, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine dönüşüyor. Bu sistemin en temel özelliği seçim akşamı hemen hükümetin kurulacak olması. Önceden olduğu gibi Türkiye geçmiş dönemlerde bazı sıkıntılar yaşadı. Ülke olarak 68 yıllık çok partili bir siyasi hayatımız var. Baktığınız zaman 17 ayda bir hükümet değişmiş. Sürekli Türkiye erken seçimlere gitmiş, seçimlerin yenilenmesi gündeme gelmiş. Siyasi istikrarsızlıklar olmuş, hükümet krizleri olmuş. Aylarca kurulamayan hükümetler olmuş. Dolayısıyla tüm bunları sonlandıran bir sisteme geçiyoruz. Parlamento dışından bir hükümet seçilecek” diye konuştu.

“YASAMA DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEK”

Yeni sistemle yasamanın daha güçlü hale geleceğini söyleyen Kurtulmuş, “İttifaklarla seçime girilecek. Şu anki duruma bakacak olursak kurulan ittifaklarla 5-6 partinin parlamento da olacağı öngörülüyor. Dolayısıyla parlamento tek vazifesi olan yasama faaliyetleri üzerinde duracak. Yasamayla-yürütme tamamen birbirinden ayrı şekilde güçler ayrılığı ilkesi çerçevesinde verimli çalışmalar yürütecek. İstikrarlı, hükümet krizlerinin olmadığı bir şekilde Türkiye yönetilecek. Siyasi istikrar ortaya çıkacak, ekonomik istikrar ortaya çıkacak” dedi.

“TEK PARTİLİ HÜKÜMETLER DÖNEMİNDE BÜYÜME ORANIMIZ DAHA YÜKSEK”

Türkiye’nin 68 yıllık çok partili siyasi hayatında tek partinin hükümet olarak görev yaptığı süreçte büyüme hızının, koalisyon hükümetlerine göre daha yüksek olduğunu kaydeden Bakan Kurtulmuş, “Tek parti hükümetinin olduğu dönemdeki büyüme ortalaması yüzde 5.4 oranında iken, koalisyon dönemlerindeki büyüme oranı yüzde 4 olarak yaşanmış. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda daha etkin, verimli, ittifakların ortaya çıkmasıyla beraber Türkiye daha makul bir siyasi çerçeveye gidecek. Gerilimlerin, kutuplaşmaların ortadan kalktığı bir siyasal yapıya doğru gidilecek. İstikrarlı, hızlı karar alınan bir Türkiye yapısının oluşacağını rahmin ediyorum. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi için yeni sistemin oturması teamüllerin değişmesi aynı zamanda sistemin gerekliliği olan yasal yapının da değişmesi bakımından da bir geçiş süreci olacak. Bunun da önümüzdeki parlamentonun en önemli sorumluluklarından birisi olduğunu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN ÖNÜ DARBELERLE KESİLDİ”

Türkiye’nin 5 defa darbeyle yolunun kesildiğini belirten Bakan Kurtulmuş, “Geriye baktığımızda ciddi oranda bir demokrasi birikimimiz var ama bu süreçte ülkemizin 5 defa darbeyle önünün kesildiğini görüyoruz. Bu darbelerinde bir hazırlanma süreci var. Bu hazırlanma noktasında siyasi gerilimlerin, istikrarsız hükümetlerin, kurulamayan hükümetlerin, icraat yapamayan hükümetlerin oluşturmuş olduğu boşlukların darbeci güçler tarafından nasıl kullanıldığını görüyoruz. 12 Eylül’e gelmeden önce yaşanan sağ-sol çatışmaları, siyasette hiçbir konuda biraraya gelemeyen parlamento, cumhurbaşkanı seçmek için 200’e yakın tur yapan parlamento, darbecilerin ekmeğine yağ sürmüş. Darbeciler iş yapmayan hükümetin faaliyetlerine son vermek için el koymalar yapmış. 12 Eylül’de bu müdahale ile herşeye el koymuşlar. Yeni sistemde böyle bir ihtimale yok. Cumhurbaşkanı ile parlamento anlaşamadığı zaman, karar alınamadığı zaman, yönetime darbeciler yerine milletin iradesinin karar vereceği bir mekanizmayı devreye sokuyoruz. Cumhurbaşkanı ve parlamentonun alınacak bir erken seçimler kendi dönemlerini de sonlandırdığı bir sistem geldi. Bu noktada her iki tarafa da beraber çalışma zorunluluğu getiriyor. Erken seçim kararının ardından sona erecek olan hükümet ve başkanın görevi sonrası halkın iradesi devreye girecek” ifadelerine yer verdi.

“KARŞITLIK ÜZERİNDEN SİYASET İNŞA EDİLEMEZ”

Muhalefet partilerinin kurdukları Millet İttifakı konusunda görüşlerini dile getiren Bakan Kurtulmuş, “Bir defa ittifaklar masa başında kurulmaz. AK Parti ile MHP arasındaki ittifak adı üstünde bir ittifaktır, bir birleşme değildir. 2 parti birleşerek tek parti halinde seçime gitmiyor. Epeyce bir süredir özellikle terörle mücadele konusunda ortak hareket eden 2 parti bu ortaklığı seçimlere yansıttı ve Cumhur İttifakını kurdu. Diğer tarafta ise daha önce böyle işbirliği olmayan birbirinden tamamen farklı düşüncelerde olan partiler, tamamen Erdoğan karşıtlığı neticesinde böyle bir ittifak kurdular. Karşıtlık üzerinden siyaset inşa edilmez. Cumhurbaşkanlığı seçimi noktasında tabii bir durum ortaya çıktı. Esas olan her adayın şimdi Türkiye’yi nasıl yöneteceğini anlatmasıdır. Yoksa Erdoğan karşıtlığı üzerinden yapılacak bir faaliyetin başarılı olabileceğini zannetmiyorum. Siyasi parti düşüncesi olan hepimizin birbirinden uzak noktaları var ama hepimiz Türkiye’nin daha iyi yerlere gitmesi için aynı düşünceleri besliyoruz” dedi.

“ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇTİ”

CHP’nin 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini ve daha sonra geri CHP’ye dönmelerini eleştiren Kurtulmuş, “Atı alan Üsküdar’ı geçti. CHP seçmeninin CHP’den milletvekili olarak takdir ettiği bir milletvekilini kapalı kapılar ardında yaptığı anlaşmayla sen nasıl İYİ Parti’ye gönderebilirsin Kılıçdaroğlu? Aynen yaptığı bu hareket 28 Şubat’ın kopyasıdır. Allah’tan burada milletin iradesi görüldüğü için giden arkadaşlar doğru yapmışlar. Hayırlı olsun CHP’li arkadaşlara partilerine geri döndüler” diye konuştu. Kurtulmuş, Türkiye’de ekonomik kriz olduğunu söyleyenlerin doğruları söylemediğini belirterek, “Bir ülkede ekonominin gücünü gösteren kriter ekonominin genel görüntüsüdür. Ekonominin kabiliyetidir, rekabetçi yapısıdır. Bunlara bakıldığı zaman çok şükür Türkiye çok sağlam yapıdadır. Bir takım spekülasyonlarla, ayak oyunlarıyla birilerinin operasyon yapmaya çalıştığını görüyoruz. Bundan dolayı vatandaşlarımızın korkmaması gerekiyor. Türkiye ekonomisinin bütün yapısal gücü yerindedir” şeklinde konuştu.

"TURİZM GELİRLERİMİZ İYİ DURUMDA”

Türkiye turizm konusunda bazı badireler atlattığını kaydeden Kurtulmuş, “Yaşadığımız bu badirelere rağmen turizm geliri ve sayısında önemli artışlar var. 2018 yılının ilk 3 ayındaki rakamlar bütün zamanlardaki turizm gelirleri içinde rekordur. 3 aylık süreçte 5.1 milyon turist geldi ülkemize, 4.4 milyar dolar turizm geliri elde ettik. Bu da kişi başına gelen turizm gelirinin 780 dolar seviyelerine çıkması anlamına geliyor. İyi yolda ilerliyoruz. Eldeki veriler devam ederse, 2018 yılında 40 milyon turist geleceğini düşünüyoruz. Turizm geliri de 30 milyar doların üzerine çıkacağı görünüyor” diye konuştu.

“MÜZE İNŞAATI KESİNLİKLE DURMAYACAK”

Afyonkarahisar’ın Milli Kurtuluş mücadelesinin kazanıldığı topraklar olduğunu bu noktada verdikleri önemi göstermek amacıyla burada toplantı yaptıklarını söyleyen Bakan Kurtulmuş, “Afyonkarahisar’da çok güzel bir müze yapıyoruz, bu müze inşaatı kesinlikle bir daha uzamayacak. Afyonkarahisar merkezi bir konumda, İç Anadolu ile Akdeniz’i bağlayan, muazzam bir tarihe ve kültüre sahip, İslam öncesi ve sonrası dönemlerin önemli merkezlerinden bir yer. Bununla beraber rakımı yüksek olduğu için spor turizmine elverişli, sağlık turizminin merkezi, kültür ve inanç turizmi açısından iyi bir konumda. Kongre turizmi, tarih turizmi, spor, inanç turizmlerinin hepsini üst üste koyarsanız Afyonkarahisar pek çok alanda merkez olacak durumda. Bizde bu noktada önümüzdeki yıllarda Afyonkarahisar’ın öne geçeceğini düşünüyoruz. Ancak şehirlerin marka değerlerinin arttırılması, sadece kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı şeyler değil. Bir şehrin marka değerinin yükseğe çıkabilmesinin en temel koşulu, o şehrin insanlarının şehirlerine sahip çıkmasıdır. Sahip çıkma gerçekleşirse Afyonkarahisar bulunduğu durumdan daha yükseğe çıkacak ve şampiyon olacaktır” dedi.

  SİYASET    11.05.2018 10:35:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.10.2018
20.10.2018
20.10.2018
OZEL HABERLER