Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar’a sevdalıyım’
Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı ziyaretlerine durmaksızın devam ediyor. Şanlı ziyaretlerinde, “Ben doğdu..

2

Image

Aday Adayı Köken’den ATSO’ya Ziyaret
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Semih Köken, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret et..

3

Image

Filistin’e destek, İsrail’e tepki
ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 59 Filistinliyi şehit edip 2 b..

4

Image

AK Parti Seçim Koordinasyon Başkanı Yılmaz: ‘24 Haziran’da yeni bir dönem başlayacak’
AK Parti seçim hazırlıklarını tamamladı. Seçim İşleri Başkanları ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi başkanları iftar yemeğinde bir araya geldi. Yapıl..

5

Image

Başkan Çoban, Osmangazi Mahallesi iftarına katıldı: ‘Mahalle iftarları gelenek haline geldi’
Ramazan ayı mahalle iftarlarını Osmangazi Mahallesi’nde başlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, belediye başkanlığı görev sürecinde Osmangazi Mah..

6

Image

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayları belli oldu: Taytak ilk sırada Parsak listede yok
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçimlerde Afyonkarahisar’da yarışacak olan milletvekili adayları belli ..

7

Image

Valiler kararnamesi yayınlandı: Köksal Şakalar Sinop Valisi oldu
Resmi Gazete'de valiler kararnamesi yayınlandı. Yayınlanan kararnameye göre 2 ilin valisi merkeze alınırken, 4 ile yeni vali atandı. Sandıklı Kaymakam..

8

Image

Başkan Çoban AKUT ekibini ağırladı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tamamı gönüllülerden oluşan ve ülkemizin önemli arama kurtarma ekiplerinden olan AKUT Arama Kurtarma Derneği Afyo..

9

Image

Bir TV bir bilgisayar kampanyası sürüyor
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 'eğitime destek' amacıyla başlatılan “Her Okula, Bir Bilgisayar..

10

Image

‘Hizmetlerimize milletvekili olarak devam etmek istiyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret et..

11

Image

‘ABD ve İsrail huzur ve barışa ihanet ediyor’
Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı üyeleri, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonucunda yaşanan Kudüs katliamına ili..

12

Image

‘İstikrar devam edecek’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ahmet Sarıdere Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ..

13

Image

Erken seçime vatandaş ne diyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin 24 Haziran'da yapılacağının açıklamasının ardından Afyonkarahisar’da vatandaşlar erken seçimi Gazete 3’e değerlend..

14

Image

“Denetimler artarak devam edecek”
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Acar, rutin olarak gerçekleştirilen işletme denetimlerinin Ramazan ayında daha da artırıldığını söyledi...

15

Image

“Ramazan ayında hava sıcaklıkları artacak”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ramazan ayının ilk haftasında hava sıcaklıklarının ülkemizin iç ve batı bölgelerinden başlayarak ha..

16

Image

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni üniversiteleri onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı. ..

17

Image

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban: ‘Belde belediyeleri kapatılmalı’
Ensar Vakfı’nın ikindi sohbetinde konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye’de belde belediyelerinin kapatılması gerektiğini ifade ederek, “..

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş: ‘Markalaşmanın yolu şehre sahip çıkmaktan geçiyor’ | Gazete3.com.tr
Image

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş: ‘Markalaşmanın yolu şehre sahip çıkmaktan geçiyor’Kanal 3 ekranlarında Özel Gündem Programında Mehmet Emin Güzbey’in sorularını yanıtlayan ve Afyonkarahisar’ın pek çok potansiyele sahip olduğunu ve marka değerine ulaşabileceğini kaydeden Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bir şehrin marka değerinin yükseğe çıkabilmesinin en temel koşulu, o şehrin insanlarının şehirlerine sahip çıkmasıdır. Sahip çıkma gerçekleşirse Afyonkarahisar bulunduğu durumdan daha yükseğe çıkacak ve şampiyon olacaktır” dedi.
  SİYASET    11.05.2018 10:35:12

Alkan KURT

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kanal 3 ekranlarında canlı yayında Özel Gündem programında Mehmet Emin Güzbey’in sorularını yanıtladı. Kurtulmuş 24 Haziran seçimleriyle beraber Türkiye’nin artık yeni bir sisteme geçiş yapacağını söyleyerek, “Öncelikle bu seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye 16 Nisan 2017 referandumunda bir karar verdi. Yönetim sisteminin değişmesini istedi şimdide 24 Haziran’da yönetim sisteminin fiilen değişmesi için seçim yapılacak. Eski parlamenter sistem değişiyor, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemine dönüşüyor. Bu sistemin en temel özelliği seçim akşamı hemen hükümetin kurulacak olması. Önceden olduğu gibi Türkiye geçmiş dönemlerde bazı sıkıntılar yaşadı. Ülke olarak 68 yıllık çok partili bir siyasi hayatımız var. Baktığınız zaman 17 ayda bir hükümet değişmiş. Sürekli Türkiye erken seçimlere gitmiş, seçimlerin yenilenmesi gündeme gelmiş. Siyasi istikrarsızlıklar olmuş, hükümet krizleri olmuş. Aylarca kurulamayan hükümetler olmuş. Dolayısıyla tüm bunları sonlandıran bir sisteme geçiyoruz. Parlamento dışından bir hükümet seçilecek” diye konuştu.

“YASAMA DAHA GÜÇLÜ HALE GELECEK”

Yeni sistemle yasamanın daha güçlü hale geleceğini söyleyen Kurtulmuş, “İttifaklarla seçime girilecek. Şu anki duruma bakacak olursak kurulan ittifaklarla 5-6 partinin parlamento da olacağı öngörülüyor. Dolayısıyla parlamento tek vazifesi olan yasama faaliyetleri üzerinde duracak. Yasamayla-yürütme tamamen birbirinden ayrı şekilde güçler ayrılığı ilkesi çerçevesinde verimli çalışmalar yürütecek. İstikrarlı, hükümet krizlerinin olmadığı bir şekilde Türkiye yönetilecek. Siyasi istikrar ortaya çıkacak, ekonomik istikrar ortaya çıkacak” dedi.

“TEK PARTİLİ HÜKÜMETLER DÖNEMİNDE BÜYÜME ORANIMIZ DAHA YÜKSEK”

Türkiye’nin 68 yıllık çok partili siyasi hayatında tek partinin hükümet olarak görev yaptığı süreçte büyüme hızının, koalisyon hükümetlerine göre daha yüksek olduğunu kaydeden Bakan Kurtulmuş, “Tek parti hükümetinin olduğu dönemdeki büyüme ortalaması yüzde 5.4 oranında iken, koalisyon dönemlerindeki büyüme oranı yüzde 4 olarak yaşanmış. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda daha etkin, verimli, ittifakların ortaya çıkmasıyla beraber Türkiye daha makul bir siyasi çerçeveye gidecek. Gerilimlerin, kutuplaşmaların ortadan kalktığı bir siyasal yapıya doğru gidilecek. İstikrarlı, hızlı karar alınan bir Türkiye yapısının oluşacağını rahmin ediyorum. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesi için yeni sistemin oturması teamüllerin değişmesi aynı zamanda sistemin gerekliliği olan yasal yapının da değişmesi bakımından da bir geçiş süreci olacak. Bunun da önümüzdeki parlamentonun en önemli sorumluluklarından birisi olduğunu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN ÖNÜ DARBELERLE KESİLDİ”

Türkiye’nin 5 defa darbeyle yolunun kesildiğini belirten Bakan Kurtulmuş, “Geriye baktığımızda ciddi oranda bir demokrasi birikimimiz var ama bu süreçte ülkemizin 5 defa darbeyle önünün kesildiğini görüyoruz. Bu darbelerinde bir hazırlanma süreci var. Bu hazırlanma noktasında siyasi gerilimlerin, istikrarsız hükümetlerin, kurulamayan hükümetlerin, icraat yapamayan hükümetlerin oluşturmuş olduğu boşlukların darbeci güçler tarafından nasıl kullanıldığını görüyoruz. 12 Eylül’e gelmeden önce yaşanan sağ-sol çatışmaları, siyasette hiçbir konuda biraraya gelemeyen parlamento, cumhurbaşkanı seçmek için 200’e yakın tur yapan parlamento, darbecilerin ekmeğine yağ sürmüş. Darbeciler iş yapmayan hükümetin faaliyetlerine son vermek için el koymalar yapmış. 12 Eylül’de bu müdahale ile herşeye el koymuşlar. Yeni sistemde böyle bir ihtimale yok. Cumhurbaşkanı ile parlamento anlaşamadığı zaman, karar alınamadığı zaman, yönetime darbeciler yerine milletin iradesinin karar vereceği bir mekanizmayı devreye sokuyoruz. Cumhurbaşkanı ve parlamentonun alınacak bir erken seçimler kendi dönemlerini de sonlandırdığı bir sistem geldi. Bu noktada her iki tarafa da beraber çalışma zorunluluğu getiriyor. Erken seçim kararının ardından sona erecek olan hükümet ve başkanın görevi sonrası halkın iradesi devreye girecek” ifadelerine yer verdi.

“KARŞITLIK ÜZERİNDEN SİYASET İNŞA EDİLEMEZ”

Muhalefet partilerinin kurdukları Millet İttifakı konusunda görüşlerini dile getiren Bakan Kurtulmuş, “Bir defa ittifaklar masa başında kurulmaz. AK Parti ile MHP arasındaki ittifak adı üstünde bir ittifaktır, bir birleşme değildir. 2 parti birleşerek tek parti halinde seçime gitmiyor. Epeyce bir süredir özellikle terörle mücadele konusunda ortak hareket eden 2 parti bu ortaklığı seçimlere yansıttı ve Cumhur İttifakını kurdu. Diğer tarafta ise daha önce böyle işbirliği olmayan birbirinden tamamen farklı düşüncelerde olan partiler, tamamen Erdoğan karşıtlığı neticesinde böyle bir ittifak kurdular. Karşıtlık üzerinden siyaset inşa edilmez. Cumhurbaşkanlığı seçimi noktasında tabii bir durum ortaya çıktı. Esas olan her adayın şimdi Türkiye’yi nasıl yöneteceğini anlatmasıdır. Yoksa Erdoğan karşıtlığı üzerinden yapılacak bir faaliyetin başarılı olabileceğini zannetmiyorum. Siyasi parti düşüncesi olan hepimizin birbirinden uzak noktaları var ama hepimiz Türkiye’nin daha iyi yerlere gitmesi için aynı düşünceleri besliyoruz” dedi.

“ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇTİ”

CHP’nin 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini ve daha sonra geri CHP’ye dönmelerini eleştiren Kurtulmuş, “Atı alan Üsküdar’ı geçti. CHP seçmeninin CHP’den milletvekili olarak takdir ettiği bir milletvekilini kapalı kapılar ardında yaptığı anlaşmayla sen nasıl İYİ Parti’ye gönderebilirsin Kılıçdaroğlu? Aynen yaptığı bu hareket 28 Şubat’ın kopyasıdır. Allah’tan burada milletin iradesi görüldüğü için giden arkadaşlar doğru yapmışlar. Hayırlı olsun CHP’li arkadaşlara partilerine geri döndüler” diye konuştu. Kurtulmuş, Türkiye’de ekonomik kriz olduğunu söyleyenlerin doğruları söylemediğini belirterek, “Bir ülkede ekonominin gücünü gösteren kriter ekonominin genel görüntüsüdür. Ekonominin kabiliyetidir, rekabetçi yapısıdır. Bunlara bakıldığı zaman çok şükür Türkiye çok sağlam yapıdadır. Bir takım spekülasyonlarla, ayak oyunlarıyla birilerinin operasyon yapmaya çalıştığını görüyoruz. Bundan dolayı vatandaşlarımızın korkmaması gerekiyor. Türkiye ekonomisinin bütün yapısal gücü yerindedir” şeklinde konuştu.

"TURİZM GELİRLERİMİZ İYİ DURUMDA”

Türkiye turizm konusunda bazı badireler atlattığını kaydeden Kurtulmuş, “Yaşadığımız bu badirelere rağmen turizm geliri ve sayısında önemli artışlar var. 2018 yılının ilk 3 ayındaki rakamlar bütün zamanlardaki turizm gelirleri içinde rekordur. 3 aylık süreçte 5.1 milyon turist geldi ülkemize, 4.4 milyar dolar turizm geliri elde ettik. Bu da kişi başına gelen turizm gelirinin 780 dolar seviyelerine çıkması anlamına geliyor. İyi yolda ilerliyoruz. Eldeki veriler devam ederse, 2018 yılında 40 milyon turist geleceğini düşünüyoruz. Turizm geliri de 30 milyar doların üzerine çıkacağı görünüyor” diye konuştu.

“MÜZE İNŞAATI KESİNLİKLE DURMAYACAK”

Afyonkarahisar’ın Milli Kurtuluş mücadelesinin kazanıldığı topraklar olduğunu bu noktada verdikleri önemi göstermek amacıyla burada toplantı yaptıklarını söyleyen Bakan Kurtulmuş, “Afyonkarahisar’da çok güzel bir müze yapıyoruz, bu müze inşaatı kesinlikle bir daha uzamayacak. Afyonkarahisar merkezi bir konumda, İç Anadolu ile Akdeniz’i bağlayan, muazzam bir tarihe ve kültüre sahip, İslam öncesi ve sonrası dönemlerin önemli merkezlerinden bir yer. Bununla beraber rakımı yüksek olduğu için spor turizmine elverişli, sağlık turizminin merkezi, kültür ve inanç turizmi açısından iyi bir konumda. Kongre turizmi, tarih turizmi, spor, inanç turizmlerinin hepsini üst üste koyarsanız Afyonkarahisar pek çok alanda merkez olacak durumda. Bizde bu noktada önümüzdeki yıllarda Afyonkarahisar’ın öne geçeceğini düşünüyoruz. Ancak şehirlerin marka değerlerinin arttırılması, sadece kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı şeyler değil. Bir şehrin marka değerinin yükseğe çıkabilmesinin en temel koşulu, o şehrin insanlarının şehirlerine sahip çıkmasıdır. Sahip çıkma gerçekleşirse Afyonkarahisar bulunduğu durumdan daha yükseğe çıkacak ve şampiyon olacaktır” dedi.

  SİYASET    11.05.2018 10:35:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER