Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

5

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak | Gazete3.com.tr
Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak


İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Özel İdaresi’nin mizan istemesine rağmen göndermedikleri ifade edilerek, mizanını göndermeyen birliklere ödenek aktarılmaması teklif edildi. Önerge meclis tarafından ilgili komisyonlara havale edildi


  SİYASET    02.03.2021 09:33:35

İl Genel Meclisi mart ayı olağan toplantıları, dün yapılan ve Başkan Burhanettin Çoban’ın yönettiği ilk oturumla başladı. Toplantıda İl Özel İdaresi’nin sorumluluk alanındaki hizmetlerle ilgili kararlar alındı. Valilik makamından gönderilen iki gündem dışı konu meclise okunarak ilgili komisyonlara havale edildi. Gündem maddelerinde yer alan konular da sırayla meclise sunuldu. Gündem maddelerinin ardından meclis başkanlığına verilen bir önerge üyelere okundu.

BAZI BİRLİKLER PARAYI
HESAPLARINDA TUTUYOR
Önergede, bazı Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’nin elinde para olmasına rağmen yatırım yapmadığı, hesabında tutup atıl bekletildiği, buna karşılık bazı birliklerin ise hizmet yapmak için ödenek sıkıntısı çektiği dile getirildi. Verilen önerge ile bu birliklerin tespit edilmesi için birliklerden her ay aylık hesap mizanı göndermesi istendi. Hesap mizanı göndermeyen birliklere ödenek aktarımı yapılmayacak.

“MİZANLARINI GÖNDERMİYORLAR”

İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban açıklama yaparak konuya açıklık getirdi. Başkan Çoban, “Bir ilçemizin hesabında 2 milyon TL para var. 900 bin TL daha gönderildi, 2 milyon 900 bin TL oldu. İl Özel İdaremiz birliklerden mizanında ne kadar parasının olduğunu istiyor ama göndermiyorlar. Gönderseler, hesaplarda paranın olduğu anlaşılacak. Paraları faize yatırıyorlar. Faiz geliriyle diğer ihtiyaçlar gideriliyor. Bunlar 1-2-3’ü geçmeyen ilçeler. Bazı birlikler bilgileri vermiyorlar aynı zamanda görevlerini de yapmıyorlar. Bizlerde bu karar çıkarsa mizanı göndermeyen birliklere ödenek göndermeyeceğiz” dedi.>>>Gazete3


  SİYASET    02.03.2021 09:33:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER