Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’
Belediye başkanlığında işin ehli olduklarını söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı da..

2

Image

‘Trafik sorununu sona erdireceğiz’


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ilimizin trafik sorununa neşter vuracak. Zeybek, hafif raylı sistemler ile akıllı ve katlı oto..

3

Image

‘Vakti geldi’

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik içinde ortak akılla yönetim anlayışı sergileyeceklerini ifad..

4

Image

Taraftarlardan seferberlik
İkinci yarı öncesi TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey’in başkanlığında bir araya gelerek mor beyazlı takıma tam destek kararı alan Afjet Afyonspor taraft..

5

Image

Taytak’tan Ateş’e ziyaret

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Si..

6

Image

‘Her zaman desteğinizi gördük’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve beraberinki heyeti makamında kabul etti. Doğa Koruma..

7

Image

‘Seçimlere kendi adımızla katılacağız’
Demokrat Parti İl Başkanı Gürcan Şensoy, belediye başkan adaylarının belirleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, seçimlere kendi isimleriy..

8

Image

Yurdunuseven, cezaevini inceledi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti...

9

Image

‘Sıkıntılara çare olacağız’
Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da tüm kesimlerle ortak projeler yaparak, h..

10

Image

Talepler iletildi
Başkan Çoban, Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ş..

11

Image

Efelerimiz, Tokat’ta galibiyet arayacak
Efeler Voleybol Ligi’nin ikinci yarısına geçtiğimiz hafta İnegöl Belediyespor karşısında kazandığı 3-0’lık galibiyetle başlayan İkbal Afyon Belediye Y..

12

Image

Minik Muhammet yoğun bakımda
Anne karnında enfeksiyon kapan ve ilaç tedavisi yapılan 8 aylık Muhammet Akçeşme, ilaçlarının 22 gündür kullanamadığı için havale geçirerek yoğun bakı..

13

Image

‘Kenevir işinin takipçisi olacağız’
Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısında konuşan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, kenevir üretimi noktasın..

14

Image

‘Helvayı da karacağız yatırımı da yapacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyarete devam ediyor...

15

Image

‘STK’lar ihalelerde muhatap olacak’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışması programı kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde..

16

Image

Başkan Çoban’a teşekkür ziyaretleri
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretleri devam ediyor. ..

17

Image

‘Derdimiz Afyonkarahisar’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Kanlıca mahallesindeki TOKİ konut sakinleriyle bir araya geldi...

Muhtar adayından çevreci öneri | Gazete3.com.tr
Image

Muhtar adayından çevreci öneri


Eşrefpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Asım Akyel, kağıt israfının önlenmesi ve ormanların yok olmaması için her muhtarın değil, ortak oy pusulaları oluşturulmasını önerdi.
  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

31 Mart yerel seçimlere gün gün yaklaşılırken, gerek belediye, gerekse muhtarlıklar izin adaylar da belli olmaya başladı. Bazı mahallelerde muhtarlık için ondan fazla aday olurken, bazı mahallelerde ise aday sayısı az olarak ortaya çıktı. Afyonkarahisar’ın orta büyüklükteki ve 5 bin seçmeninin olduğu Eşrefpaşa Mahallesi’nde de muhtarlık için 6 aday yarışa gireceğini duyurdu. Bu adaylardan Asım Akyel, aday sayısının fazla olması ve her adayın kendi oy pusulasını bastıracak olmasından dolayı çok fazla kağıt israfı olduğunu söyledi.

“TÜM ADAYLARIN OLDUĞU TEK BİR PUSULA BASILMALI”

Akyel, israf ve ormanların korunması için çevreci bir önerisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Önümüzde bir yerel seçim var ve muhtarlarda seçilecek. Bende Eşrefpaşa Mahallesi muhtarlığı için aday oldum. Benimle birlikte 6 tane muhtar adayı var. Bu muhtar adayları her biri yaklaşık 10 bin tane oy pusulası bastıracak. Sadece bizim mahallemizde 60 bin tane oy pusulası demek. Fatih Mahallesi’nde 14 tane muhtar adayı var. Bunlarda en 10 bin tane bastırsa 140 bin demek. Bunu Türkiye geneline yayarsak, milyonlarca kağıt bastırılacak ve bunların çoğu atık olarak israf edilecek. Böyle bir uygulama yerine siyasi parti oy pusulaları gibi tüm muhtar adaylarının bulunduğu ve seçmen sayısı kadar bastırılsa, kağıt israfı azalmış olur. Böylece ormanlarımızı da korumuş oluruz.”

“MUHTARLIK SEÇİMLERİ REKLAM MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR”

Muhtarlık seçimlerinin bazıları tarafından reklam malzemesi olarak kullanıldığına da değinen Akyel, bu tür davranışların çevreye de zarar verdiğini söyledi. Akyel, “Seçimleri reklam için kullananlar da var. Bazı esnaf arkadaşlar seçilme kaygısı olmadan kendi işiyle ilgili reklam yapmak için adayım diye çıkıyor. Bu tür davranışlarda aday sayısını arttırdığı gibi kağıt israfını da arttırıyor. Birde oy kullanmak için kabine giren bazı kişiler rakiplerinin oy pusulalarını cebine koyup gidiyor. Bu tür davranışlar hem etik değil, hem de ormanlara zarar veren kağıt israfına neden oluyor” diye konuştu. >>> Mustafa BAYER  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER