Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

6

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

7

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

8

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

9

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

10

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

11

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

14

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

Muhtar adayından çevreci öneri | Gazete3.com.tr
Image

Muhtar adayından çevreci öneri


Eşrefpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Asım Akyel, kağıt israfının önlenmesi ve ormanların yok olmaması için her muhtarın değil, ortak oy pusulaları oluşturulmasını önerdi.
  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

31 Mart yerel seçimlere gün gün yaklaşılırken, gerek belediye, gerekse muhtarlıklar izin adaylar da belli olmaya başladı. Bazı mahallelerde muhtarlık için ondan fazla aday olurken, bazı mahallelerde ise aday sayısı az olarak ortaya çıktı. Afyonkarahisar’ın orta büyüklükteki ve 5 bin seçmeninin olduğu Eşrefpaşa Mahallesi’nde de muhtarlık için 6 aday yarışa gireceğini duyurdu. Bu adaylardan Asım Akyel, aday sayısının fazla olması ve her adayın kendi oy pusulasını bastıracak olmasından dolayı çok fazla kağıt israfı olduğunu söyledi.

“TÜM ADAYLARIN OLDUĞU TEK BİR PUSULA BASILMALI”

Akyel, israf ve ormanların korunması için çevreci bir önerisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Önümüzde bir yerel seçim var ve muhtarlarda seçilecek. Bende Eşrefpaşa Mahallesi muhtarlığı için aday oldum. Benimle birlikte 6 tane muhtar adayı var. Bu muhtar adayları her biri yaklaşık 10 bin tane oy pusulası bastıracak. Sadece bizim mahallemizde 60 bin tane oy pusulası demek. Fatih Mahallesi’nde 14 tane muhtar adayı var. Bunlarda en 10 bin tane bastırsa 140 bin demek. Bunu Türkiye geneline yayarsak, milyonlarca kağıt bastırılacak ve bunların çoğu atık olarak israf edilecek. Böyle bir uygulama yerine siyasi parti oy pusulaları gibi tüm muhtar adaylarının bulunduğu ve seçmen sayısı kadar bastırılsa, kağıt israfı azalmış olur. Böylece ormanlarımızı da korumuş oluruz.”

“MUHTARLIK SEÇİMLERİ REKLAM MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR”

Muhtarlık seçimlerinin bazıları tarafından reklam malzemesi olarak kullanıldığına da değinen Akyel, bu tür davranışların çevreye de zarar verdiğini söyledi. Akyel, “Seçimleri reklam için kullananlar da var. Bazı esnaf arkadaşlar seçilme kaygısı olmadan kendi işiyle ilgili reklam yapmak için adayım diye çıkıyor. Bu tür davranışlarda aday sayısını arttırdığı gibi kağıt israfını da arttırıyor. Birde oy kullanmak için kabine giren bazı kişiler rakiplerinin oy pusulalarını cebine koyup gidiyor. Bu tür davranışlar hem etik değil, hem de ormanlara zarar veren kağıt israfına neden oluyor” diye konuştu. >>> Mustafa BAYER  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER