Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

3

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

4

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

5

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

6

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

7

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

8

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

9

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

10

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

11

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

12

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

13

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

14

Image

İmzalar atıldı

Vali Tutulmaz, Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı...

15

Image

Duyarlı çocuklar ödüllerini aldı

Vali Tutulmaz “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” Projesinde Duyarlı Olan Çocukların Ödül Törenine Katıldı..

16

Image

İlçenin asayişi konuşuldu

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Asayiş Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlık yaptı...

17

Image

Çay’da camilere belediye eli değdi

Çay Belediyesi İlçede bulunan camilerin bakım ve onarımlarını yapıyor. Bu kapsamda Aktaş Mahallesinde bulunan Hacı Latif Camiinde bakım onarım ça..

Muhtar adayından çevreci öneri | Gazete3.com.tr
Image

Muhtar adayından çevreci öneri


Eşrefpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Asım Akyel, kağıt israfının önlenmesi ve ormanların yok olmaması için her muhtarın değil, ortak oy pusulaları oluşturulmasını önerdi.
  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

31 Mart yerel seçimlere gün gün yaklaşılırken, gerek belediye, gerekse muhtarlıklar izin adaylar da belli olmaya başladı. Bazı mahallelerde muhtarlık için ondan fazla aday olurken, bazı mahallelerde ise aday sayısı az olarak ortaya çıktı. Afyonkarahisar’ın orta büyüklükteki ve 5 bin seçmeninin olduğu Eşrefpaşa Mahallesi’nde de muhtarlık için 6 aday yarışa gireceğini duyurdu. Bu adaylardan Asım Akyel, aday sayısının fazla olması ve her adayın kendi oy pusulasını bastıracak olmasından dolayı çok fazla kağıt israfı olduğunu söyledi.

“TÜM ADAYLARIN OLDUĞU TEK BİR PUSULA BASILMALI”

Akyel, israf ve ormanların korunması için çevreci bir önerisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Önümüzde bir yerel seçim var ve muhtarlarda seçilecek. Bende Eşrefpaşa Mahallesi muhtarlığı için aday oldum. Benimle birlikte 6 tane muhtar adayı var. Bu muhtar adayları her biri yaklaşık 10 bin tane oy pusulası bastıracak. Sadece bizim mahallemizde 60 bin tane oy pusulası demek. Fatih Mahallesi’nde 14 tane muhtar adayı var. Bunlarda en 10 bin tane bastırsa 140 bin demek. Bunu Türkiye geneline yayarsak, milyonlarca kağıt bastırılacak ve bunların çoğu atık olarak israf edilecek. Böyle bir uygulama yerine siyasi parti oy pusulaları gibi tüm muhtar adaylarının bulunduğu ve seçmen sayısı kadar bastırılsa, kağıt israfı azalmış olur. Böylece ormanlarımızı da korumuş oluruz.”

“MUHTARLIK SEÇİMLERİ REKLAM MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR”

Muhtarlık seçimlerinin bazıları tarafından reklam malzemesi olarak kullanıldığına da değinen Akyel, bu tür davranışların çevreye de zarar verdiğini söyledi. Akyel, “Seçimleri reklam için kullananlar da var. Bazı esnaf arkadaşlar seçilme kaygısı olmadan kendi işiyle ilgili reklam yapmak için adayım diye çıkıyor. Bu tür davranışlarda aday sayısını arttırdığı gibi kağıt israfını da arttırıyor. Birde oy kullanmak için kabine giren bazı kişiler rakiplerinin oy pusulalarını cebine koyup gidiyor. Bu tür davranışlar hem etik değil, hem de ormanlara zarar veren kağıt israfına neden oluyor” diye konuştu. >>> Mustafa BAYER  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER