Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Dinler arası savaşa fırsat verilmemeli’
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu olay, sadece Yeni Zelanda'daki bir camiye girerek insanları, ibadet eden Müslümanları şehit etme şekli..

2

Image

‘Bolvadin bizim için önemli’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Bolvadin ilçesini ziyaret etti. Yurdunuseven, Bolvadin’e çok önem verdiklerini ve ..

3

Image

‘Şeffaf ve dürüst olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı ile ürettikleri projelerle Afyonkarahisar’ı yöneteceklerini söyleyen MHP Afyonkarah..

4

Image

“Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Yeşilyol esnafını ziyaret etti. “Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz” diyen Ko..

5

Image

‘Desteklerinizi bekliyoruz’

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu Beraberindeki Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Gümüşk..

6

Image

‘Afyon’a muazzam yatırımlar yaptık’

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yaptıkları baraj ve göletlerle arazilerdeki verimi arttırdıklarını ifade..

7

Image

‘Ayrım yapmayacağım’

31 Mart seçimleri için saha çalışmaları çerçevesinde Sahipata Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan..

8

Image

‘İpi göğüsleyeceğiz’

Emirdağ’daki Nevruz kutlamaları ve partisinin programına katılmak için ilçeye gelen AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, “Başkan Adayımız Serkan..

9

Image

Müdürlerden ziyaret

SGK İl Müdürü Samet Fidan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İnan, Megabirlik Medya’yı zi..

10

Image

‘Afyon’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz’

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nın açılışında konuşan eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Pa..

11

Image

‘Hatay’da 6 tane baraj var’

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da baraj olm..

12

Image

‘TIR değil paket bile gelmedi’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısında Afyon’a yedi TIR yardım geldiği yönündeki iddialara cevap veren Orman v..

13

Image

‘Afyon’a Derman Belediyeciliği gelecek’


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, vatandaşl..

14

Image

Gülmeye doyacaksınız

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonun ikinci oyunu için perdelerini açıyor...

15

Image

‘Halkla beraber destan yazacağız’

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak Kanlıca Mahallesi’nde yaptığı toplantıda, “Bana verdiğiniz emanetinizi asla çalma..

16

Image

‘Başkan Çoban büyük hizmetler yaptı’

ATSO tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna düzenlenen yemekte konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’..

17

Image

‘Afyonkarahisar ehline emanet olacak’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Sandıklı ve Kızılören ilçelerinde seçim çalışmasında bul..

Muhtar adayından çevreci öneri | Gazete3.com.tr
Image

Muhtar adayından çevreci öneri


Eşrefpaşa Mahallesi Muhtar Adayı Asım Akyel, kağıt israfının önlenmesi ve ormanların yok olmaması için her muhtarın değil, ortak oy pusulaları oluşturulmasını önerdi.
  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

31 Mart yerel seçimlere gün gün yaklaşılırken, gerek belediye, gerekse muhtarlıklar izin adaylar da belli olmaya başladı. Bazı mahallelerde muhtarlık için ondan fazla aday olurken, bazı mahallelerde ise aday sayısı az olarak ortaya çıktı. Afyonkarahisar’ın orta büyüklükteki ve 5 bin seçmeninin olduğu Eşrefpaşa Mahallesi’nde de muhtarlık için 6 aday yarışa gireceğini duyurdu. Bu adaylardan Asım Akyel, aday sayısının fazla olması ve her adayın kendi oy pusulasını bastıracak olmasından dolayı çok fazla kağıt israfı olduğunu söyledi.

“TÜM ADAYLARIN OLDUĞU TEK BİR PUSULA BASILMALI”

Akyel, israf ve ormanların korunması için çevreci bir önerisi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Önümüzde bir yerel seçim var ve muhtarlarda seçilecek. Bende Eşrefpaşa Mahallesi muhtarlığı için aday oldum. Benimle birlikte 6 tane muhtar adayı var. Bu muhtar adayları her biri yaklaşık 10 bin tane oy pusulası bastıracak. Sadece bizim mahallemizde 60 bin tane oy pusulası demek. Fatih Mahallesi’nde 14 tane muhtar adayı var. Bunlarda en 10 bin tane bastırsa 140 bin demek. Bunu Türkiye geneline yayarsak, milyonlarca kağıt bastırılacak ve bunların çoğu atık olarak israf edilecek. Böyle bir uygulama yerine siyasi parti oy pusulaları gibi tüm muhtar adaylarının bulunduğu ve seçmen sayısı kadar bastırılsa, kağıt israfı azalmış olur. Böylece ormanlarımızı da korumuş oluruz.”

“MUHTARLIK SEÇİMLERİ REKLAM MALZEMESİ OLARAK KULLANILIYOR”

Muhtarlık seçimlerinin bazıları tarafından reklam malzemesi olarak kullanıldığına da değinen Akyel, bu tür davranışların çevreye de zarar verdiğini söyledi. Akyel, “Seçimleri reklam için kullananlar da var. Bazı esnaf arkadaşlar seçilme kaygısı olmadan kendi işiyle ilgili reklam yapmak için adayım diye çıkıyor. Bu tür davranışlarda aday sayısını arttırdığı gibi kağıt israfını da arttırıyor. Birde oy kullanmak için kabine giren bazı kişiler rakiplerinin oy pusulalarını cebine koyup gidiyor. Bu tür davranışlar hem etik değil, hem de ormanlara zarar veren kağıt israfına neden oluyor” diye konuştu. >>> Mustafa BAYER  SİYASET    03.01.2019 13:46:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.03.2019
23.03.2019
23.03.2019
OZEL HABERLER