Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dinar’a özgü ürünler sergilendi

Türkiye Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması adı altında 12-16 Haziran tarihleri arasında Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde açılan f..

2

Image

Yumurtacılar iflasın eşiğinde
Yumurta ihracatında en önemli ülke olan Irak pazarının kapanmasıyla birlikte Yumurta üreticileri zor günler yaşıyor. Bazı firmalar kapılarına kilit vu..

3

Image

Dinar Belediyesi’nin borcu açıklandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Dinar Belediyesi’ni devraldığı toplam borcu 59 milyon 410 bin TL olduğu bel..

4

Image

Gül yağı Uzak Doğu’ya açılıyor

Afyonkarahisar ve Burdur'un dağ köylerinde ekolojik tarımla üretilen güllerden elde edilen gül yağı, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu pazarına açı..

5

Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde ..

6

Image

Seyid Cemal Sultan’ı andılar

Döğer Kasabası’nda 9’uncusu düzenlenen “Seyyid Cemal Sultanı Anma” etkinlikleri gerçekleşti. Tunceli’nin Hozat eski Belediye Başkanı Celalettin P..

7

Image

YKS Koordinasyon Toplantısı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde A..

8

Image

Bayat kilimlerine özel pul

PTT tarafından Bayat ilçesinin meşhur kökboyalı kiliminin tanıtımının yapılması amacıyla basılan pullar Bayat Kaymakamı Halil İbrahim Acır’a tesl..

9

Image

“Karamık’ta su sıkıntısı kalmadı”

Gazetemizin dile getirdiği Karamık köyündeki su depolarına yönelik olarak saldırılar üzerine harekete geçen Afyonkarahisar Valiliği söz konusu ol..

10

Image

Protokol Babalar Günü’nü kutladı

Afyonkarahisar protokolü Babalar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

11

Image

Dinar’da karne heyecanı

Dinar da eğitim gören 8 bin 650 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi...

12

Image

Hac semineri

Dinar ilçesinden 2019 yılında Hac görevini yerine getirmek amacıyla Kutsal topraklara yola çıkacak hacı adayları için Müftülük Site Camii’nde 12-..

13

Image

Karnelerini aldılar

Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler karnelerini alarak 3 ay sürecek olan yaz tatiline başladıla..

14

Image

Zeybek’e önemli görev

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği 2019 Yılı Olağan Meclis Toplantısı'nda Jeotermal Kaynaklı B..

15

Image

‘Babalarımız en değerli varlıklarımızdır’

Babalar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Babalarımız, bizlere hayatın anlamını, zo..

16

Image

2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılandı

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı..

17

Image

‘Eğitimdeki sorunlar giderilmeli’

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yeni y..

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Çalışma azmim beni hayata bağlıyor’ | Gazete3.com.tr
Image


Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Çalışma azmim beni hayata bağlıyor’Şehrimize ve ülkemize kazandırdığı eserlerle 'Suyun Fatihi' unvanını alan Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu Taşpınar Dergisi’nin 20’nci sayısına konuk oldu. Orman ve Su İşleri eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Ben iş hastasıyım. İşkolik derler bana. Enerjimi çalışma azmimden alıyorum. Vatandaşla iç içe oluyorum. Bu beni hayata bağlıyor.” diye konuştu.
  SİYASET    09.01.2019 12:12:51


Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi’nin yayını olan Taşpınar Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Türkiye’de asırlık projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Asırlık projeleri hayata geçirdik. 2009 yılında 218 metre gövde yüksekliğiyle Ermenek Barajı’nı, 2010 yılında Ege’nin 141 yıllık hayali Çine Adnan Menderes Barajı’nı, 2011 yılında Ege’nin en büyük barajı Dalaman Akköprü Barajı’nı hizmete aldık. Ayrıca Konya Ovası’nın hayali olan ve yıllık 414 milyon m3 suyu Konya Kapalı Havzası’na aktaracak olan “Mavi Tünel” Projesi, Deriner Barajı ve HES, Borçka Barajı, Gördes Barajı, Zamantı Tüneli, Suruç Tüneli, Naras Barajı tamamladığımız dev tesisler arasındadır. Yalnız 81 ilimizin değil, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de içmesuyu problemini çözdük. Asrın projesi “KKTC Su Temin Projesi” ile 107 kilometre uzunluğundaki isale hattı ile yavru vatana yılda 75 milyon metreküp su iletiyoruz. Şimdi de 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 3. yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nı Çoruh Nehri üzerinde inşa ediyoruz. Ayrıca gövde hacmi bakımdan Atatürk Barajı’ndan sonra ikinci, enerji bakımından dördüncü sırada yer alan ve Dicle Nehrindeki en büyük barajlarımızdan olan Ilısu Barajı’nda bu yıl içerisinde su tutmaya başlayacağız. Afrika’da toplam 1,75 milyon kişiye içmesuyu temin ettik. Hedefimiz 2019 yılın 3 milyon kişiye su temini sağlamaktır” diye konuştu.
18 YILDA 18 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Afyonkarahisar’a 18 yılda 18 milyar TL’lik yatırım yapıldığını kaydeden Eroğlu, “Konumu itibariyle ülkemizin en önemli kavşak noktalarından biri olan; zaferin, mermerin, lezzetin ve termalin başkenti Afyonkarahisar’a 2003’den bu yana hükümet olarak 18 milyar TL, Bakanlık olarak da 2 milyar 510 milyon TL tutarında yatırım yaptık. Biz merkezi idare olarak bu yatırımları yaparken mahalli idarelerimizde gerek şehir merkezinde gerekse de ilçelerimizde muazzam yatırımlar yaptılar. Ulaşımdan turizme, sağlıktan spora, baraj ve göletlerden içme suyu tesislerine yatırım yapmadığımız hiçbir alan kalmadı. Özellikle ulaştırma alanında gerek bölünmüş yollar olsun gerekse de Zafer Havalimanı olsun şehrimize hem hızlı hem de güvenli ulaşım sağlanmaya başlandı. Tesis edilen 5 yıldızlı otellerle birlikte sağlık turizminin göz bebeği haline gelen şehrimiz aynı zamanda kongre merkezi olma yolunda da hızla ilerledi. Artık kamu kurum ve kuruluşları toplantılarını şehrimizde yapıyor yine AK Parti kampları Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Bu gelişmeler şehrimizin doğru yolda ilerlediğinin en büyük göstergesidir. Bölgeye hitap eden otel konforunda bir hastanemiz oldu, dev bir spor merkezimiz oldu, Afyonkarahisar’ın vizyonu olan Akarçay memleketimize bambaşka bir değer kattı. Biz de Bakanlık olarak boş durmadık elbet, bir ayağımızla ülkemizi şehir şehir gezerken bir ayağımızla da şehrimizi ilçe ilçe gezdik insanımızın neye ihtiyacı varsa karşılamaya çalıştık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak 2003’ten bu yana Afyonkarahisar’ımızda 38 adet baraj ve 21 gölet inşa ettik, 528 bin 320 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yılda 518 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 213 adet derenin ıslahını tamamladık, 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk, 11 bal ormanı ve 5 şehir ormanı, 22 mesire yeri tesis ettik. Yine 42 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet havaalanı meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet meteoroloji radarı ile 1 adet yıldırım tespit ve takip sistemi kurduk. Ecdadımıza ve tarihimize vefamızı göstermek adına Başkomutanlık Milli Parkı’mız başta olmak üzere şehrimizin tarihi değerlerine sahip çıktık. Her yıl iki dini iki de milli bayramımızda olmak üzere şu ana kadar 185 adet müjde verdik. Bu müjdelerin 135’ini tamamladık diğerlerini de hızla tamamlayacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

“AFYONKARAHİSAR’DA ÇOK ŞEY BAŞARDIK”

Afyonkarahisar’da çok fazla yatırım yaptıklarını ve ilkleri hayata geçirdiklerini kaydeden Eroğlu, “Çok şey başardık. Herhalde benden daha fazla tesis açan Bakan yoktur. Afyonkarahisar bizden önce unutulmuş bir şehirdi, Afyonkarahisar’ı adından ziyadesiyle söz edilen tanınan bir şehir haline getirdik. Yeter mi? Tabii ki yetmez, daha yapacak çok işimiz var. 15 sene önceki Afyonkarahisar’la şimdiki Afyonkarahisar arasında çok büyük farklar var. Afyonkarahisar her geçen gün daha çok gelişti, daha çok büyümeye ve daha çok değişmeye başladı. Seneler önce Afyonkarahisar’a gelenler, şehri bilenler, bu muazzam dönüşümü çok daha iyi anlıyorlar” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    09.01.2019 12:12:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER