Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’
Belediye başkanlığında işin ehli olduklarını söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı da..

2

Image

‘Trafik sorununu sona erdireceğiz’


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ilimizin trafik sorununa neşter vuracak. Zeybek, hafif raylı sistemler ile akıllı ve katlı oto..

3

Image

‘Vakti geldi’

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik içinde ortak akılla yönetim anlayışı sergileyeceklerini ifad..

4

Image

Taraftarlardan seferberlik
İkinci yarı öncesi TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey’in başkanlığında bir araya gelerek mor beyazlı takıma tam destek kararı alan Afjet Afyonspor taraft..

5

Image

Taytak’tan Ateş’e ziyaret

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Si..

6

Image

‘Her zaman desteğinizi gördük’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve beraberinki heyeti makamında kabul etti. Doğa Koruma..

7

Image

‘Seçimlere kendi adımızla katılacağız’
Demokrat Parti İl Başkanı Gürcan Şensoy, belediye başkan adaylarının belirleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, seçimlere kendi isimleriy..

8

Image

Yurdunuseven, cezaevini inceledi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti...

9

Image

‘Sıkıntılara çare olacağız’
Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da tüm kesimlerle ortak projeler yaparak, h..

10

Image

Talepler iletildi
Başkan Çoban, Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ş..

11

Image

Efelerimiz, Tokat’ta galibiyet arayacak
Efeler Voleybol Ligi’nin ikinci yarısına geçtiğimiz hafta İnegöl Belediyespor karşısında kazandığı 3-0’lık galibiyetle başlayan İkbal Afyon Belediye Y..

12

Image

Minik Muhammet yoğun bakımda
Anne karnında enfeksiyon kapan ve ilaç tedavisi yapılan 8 aylık Muhammet Akçeşme, ilaçlarının 22 gündür kullanamadığı için havale geçirerek yoğun bakı..

13

Image

‘Kenevir işinin takipçisi olacağız’
Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısında konuşan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, kenevir üretimi noktasın..

14

Image

‘Helvayı da karacağız yatırımı da yapacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyarete devam ediyor...

15

Image

‘STK’lar ihalelerde muhatap olacak’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışması programı kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde..

16

Image

Başkan Çoban’a teşekkür ziyaretleri
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretleri devam ediyor. ..

17

Image

‘Derdimiz Afyonkarahisar’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Kanlıca mahallesindeki TOKİ konut sakinleriyle bir araya geldi...

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Çalışma azmim beni hayata bağlıyor’ | Gazete3.com.tr
Image


Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Çalışma azmim beni hayata bağlıyor’Şehrimize ve ülkemize kazandırdığı eserlerle 'Suyun Fatihi' unvanını alan Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu Taşpınar Dergisi’nin 20’nci sayısına konuk oldu. Orman ve Su İşleri eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Ben iş hastasıyım. İşkolik derler bana. Enerjimi çalışma azmimden alıyorum. Vatandaşla iç içe oluyorum. Bu beni hayata bağlıyor.” diye konuştu.
  SİYASET    09.01.2019 12:12:51


Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi’nin yayını olan Taşpınar Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Türkiye’de asırlık projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Asırlık projeleri hayata geçirdik. 2009 yılında 218 metre gövde yüksekliğiyle Ermenek Barajı’nı, 2010 yılında Ege’nin 141 yıllık hayali Çine Adnan Menderes Barajı’nı, 2011 yılında Ege’nin en büyük barajı Dalaman Akköprü Barajı’nı hizmete aldık. Ayrıca Konya Ovası’nın hayali olan ve yıllık 414 milyon m3 suyu Konya Kapalı Havzası’na aktaracak olan “Mavi Tünel” Projesi, Deriner Barajı ve HES, Borçka Barajı, Gördes Barajı, Zamantı Tüneli, Suruç Tüneli, Naras Barajı tamamladığımız dev tesisler arasındadır. Yalnız 81 ilimizin değil, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de içmesuyu problemini çözdük. Asrın projesi “KKTC Su Temin Projesi” ile 107 kilometre uzunluğundaki isale hattı ile yavru vatana yılda 75 milyon metreküp su iletiyoruz. Şimdi de 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 3. yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nı Çoruh Nehri üzerinde inşa ediyoruz. Ayrıca gövde hacmi bakımdan Atatürk Barajı’ndan sonra ikinci, enerji bakımından dördüncü sırada yer alan ve Dicle Nehrindeki en büyük barajlarımızdan olan Ilısu Barajı’nda bu yıl içerisinde su tutmaya başlayacağız. Afrika’da toplam 1,75 milyon kişiye içmesuyu temin ettik. Hedefimiz 2019 yılın 3 milyon kişiye su temini sağlamaktır” diye konuştu.
18 YILDA 18 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Afyonkarahisar’a 18 yılda 18 milyar TL’lik yatırım yapıldığını kaydeden Eroğlu, “Konumu itibariyle ülkemizin en önemli kavşak noktalarından biri olan; zaferin, mermerin, lezzetin ve termalin başkenti Afyonkarahisar’a 2003’den bu yana hükümet olarak 18 milyar TL, Bakanlık olarak da 2 milyar 510 milyon TL tutarında yatırım yaptık. Biz merkezi idare olarak bu yatırımları yaparken mahalli idarelerimizde gerek şehir merkezinde gerekse de ilçelerimizde muazzam yatırımlar yaptılar. Ulaşımdan turizme, sağlıktan spora, baraj ve göletlerden içme suyu tesislerine yatırım yapmadığımız hiçbir alan kalmadı. Özellikle ulaştırma alanında gerek bölünmüş yollar olsun gerekse de Zafer Havalimanı olsun şehrimize hem hızlı hem de güvenli ulaşım sağlanmaya başlandı. Tesis edilen 5 yıldızlı otellerle birlikte sağlık turizminin göz bebeği haline gelen şehrimiz aynı zamanda kongre merkezi olma yolunda da hızla ilerledi. Artık kamu kurum ve kuruluşları toplantılarını şehrimizde yapıyor yine AK Parti kampları Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Bu gelişmeler şehrimizin doğru yolda ilerlediğinin en büyük göstergesidir. Bölgeye hitap eden otel konforunda bir hastanemiz oldu, dev bir spor merkezimiz oldu, Afyonkarahisar’ın vizyonu olan Akarçay memleketimize bambaşka bir değer kattı. Biz de Bakanlık olarak boş durmadık elbet, bir ayağımızla ülkemizi şehir şehir gezerken bir ayağımızla da şehrimizi ilçe ilçe gezdik insanımızın neye ihtiyacı varsa karşılamaya çalıştık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak 2003’ten bu yana Afyonkarahisar’ımızda 38 adet baraj ve 21 gölet inşa ettik, 528 bin 320 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yılda 518 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 213 adet derenin ıslahını tamamladık, 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk, 11 bal ormanı ve 5 şehir ormanı, 22 mesire yeri tesis ettik. Yine 42 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet havaalanı meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet meteoroloji radarı ile 1 adet yıldırım tespit ve takip sistemi kurduk. Ecdadımıza ve tarihimize vefamızı göstermek adına Başkomutanlık Milli Parkı’mız başta olmak üzere şehrimizin tarihi değerlerine sahip çıktık. Her yıl iki dini iki de milli bayramımızda olmak üzere şu ana kadar 185 adet müjde verdik. Bu müjdelerin 135’ini tamamladık diğerlerini de hızla tamamlayacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

“AFYONKARAHİSAR’DA ÇOK ŞEY BAŞARDIK”

Afyonkarahisar’da çok fazla yatırım yaptıklarını ve ilkleri hayata geçirdiklerini kaydeden Eroğlu, “Çok şey başardık. Herhalde benden daha fazla tesis açan Bakan yoktur. Afyonkarahisar bizden önce unutulmuş bir şehirdi, Afyonkarahisar’ı adından ziyadesiyle söz edilen tanınan bir şehir haline getirdik. Yeter mi? Tabii ki yetmez, daha yapacak çok işimiz var. 15 sene önceki Afyonkarahisar’la şimdiki Afyonkarahisar arasında çok büyük farklar var. Afyonkarahisar her geçen gün daha çok gelişti, daha çok büyümeye ve daha çok değişmeye başladı. Seneler önce Afyonkarahisar’a gelenler, şehri bilenler, bu muazzam dönüşümü çok daha iyi anlıyorlar” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    09.01.2019 12:12:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER