Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz’

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nın açılışında konuşan eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Pa..

2

Image

‘Hatay’da 6 tane baraj var’

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da baraj olm..

3

Image

‘TIR değil paket bile gelmedi’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısında Afyon’a yedi TIR yardım geldiği yönündeki iddialara cevap veren Orman v..

4

Image

‘Afyon’a Derman Belediyeciliği gelecek’


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, vatandaşl..

5

Image

‘Başkan Çoban büyük hizmetler yaptı’

ATSO tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna düzenlenen yemekte konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’..

6

Image

‘Halkla beraber destan yazacağız’

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak Kanlıca Mahallesi’nde yaptığı toplantıda, “Bana verdiğiniz emanetinizi asla çalma..

7

Image

Gülmeye doyacaksınız

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonun ikinci oyunu için perdelerini açıyor...

8

Image

250 milyon Euro’luk tasarruf

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümü tarafından Tünel Açma Makineleri (TBM) Tanıtımı etkinliğinde ko..

9

Image

Afyon’un lezzetleri tanıtıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi Kulübü, Pamukkale Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Yöresel Mutfak Günleri etki..

10

Image

‘Sanayicileri destekleyeceğiz’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına hız verdi...

11

Image

‘Afyonkarahisar ehline emanet olacak’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Sandıklı ve Kızılören ilçelerinde seçim çalışmasında bul..

12

Image

‘Her zaman destek oldunuz’

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibini makamında kabul etti. Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas y..

13

Image

‘Hizmet hükümetsiz olmaz’
AK Parti Çobanlar Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, Belediye yatırımlarında hükümet vurgusu yaptı. Belediyenin özellikle bakanlıkların desteği ile y..

14

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’

Ataköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı ..

15

Image

TALİMAT VERDİ
Kanal 3 televizyonunun 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla ziyarette bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu B..

16

Image

Vatandaşların gönüllerine giriyor

Bolvadin ilçesinde AK Parti'den Belediye Başkan Adayı olan Halil İbrahim Sevim, renkli seçim çalışmasıyla seçmenlerin gönlünde yer buluyor...

17

Image

‘Ağaçlandırmada çığır açtık’

11 yıl boyunca orman teşkilatından sorumlu olan, AK Parti Hükümetlerinde en uzun süre Bakanlık yapan, teknik yönüyle bir bilim insanı olan, Orman..

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Çalışma azmim beni hayata bağlıyor’ | Gazete3.com.tr
Image


Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu: ‘Çalışma azmim beni hayata bağlıyor’Şehrimize ve ülkemize kazandırdığı eserlerle 'Suyun Fatihi' unvanını alan Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu Taşpınar Dergisi’nin 20’nci sayısına konuk oldu. Orman ve Su İşleri eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Ben iş hastasıyım. İşkolik derler bana. Enerjimi çalışma azmimden alıyorum. Vatandaşla iç içe oluyorum. Bu beni hayata bağlıyor.” diye konuştu.
  SİYASET    09.01.2019 12:12:51


Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi’nin yayını olan Taşpınar Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Türkiye’de asırlık projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Asırlık projeleri hayata geçirdik. 2009 yılında 218 metre gövde yüksekliğiyle Ermenek Barajı’nı, 2010 yılında Ege’nin 141 yıllık hayali Çine Adnan Menderes Barajı’nı, 2011 yılında Ege’nin en büyük barajı Dalaman Akköprü Barajı’nı hizmete aldık. Ayrıca Konya Ovası’nın hayali olan ve yıllık 414 milyon m3 suyu Konya Kapalı Havzası’na aktaracak olan “Mavi Tünel” Projesi, Deriner Barajı ve HES, Borçka Barajı, Gördes Barajı, Zamantı Tüneli, Suruç Tüneli, Naras Barajı tamamladığımız dev tesisler arasındadır. Yalnız 81 ilimizin değil, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de içmesuyu problemini çözdük. Asrın projesi “KKTC Su Temin Projesi” ile 107 kilometre uzunluğundaki isale hattı ile yavru vatana yılda 75 milyon metreküp su iletiyoruz. Şimdi de 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 3. yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nı Çoruh Nehri üzerinde inşa ediyoruz. Ayrıca gövde hacmi bakımdan Atatürk Barajı’ndan sonra ikinci, enerji bakımından dördüncü sırada yer alan ve Dicle Nehrindeki en büyük barajlarımızdan olan Ilısu Barajı’nda bu yıl içerisinde su tutmaya başlayacağız. Afrika’da toplam 1,75 milyon kişiye içmesuyu temin ettik. Hedefimiz 2019 yılın 3 milyon kişiye su temini sağlamaktır” diye konuştu.
18 YILDA 18 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Afyonkarahisar’a 18 yılda 18 milyar TL’lik yatırım yapıldığını kaydeden Eroğlu, “Konumu itibariyle ülkemizin en önemli kavşak noktalarından biri olan; zaferin, mermerin, lezzetin ve termalin başkenti Afyonkarahisar’a 2003’den bu yana hükümet olarak 18 milyar TL, Bakanlık olarak da 2 milyar 510 milyon TL tutarında yatırım yaptık. Biz merkezi idare olarak bu yatırımları yaparken mahalli idarelerimizde gerek şehir merkezinde gerekse de ilçelerimizde muazzam yatırımlar yaptılar. Ulaşımdan turizme, sağlıktan spora, baraj ve göletlerden içme suyu tesislerine yatırım yapmadığımız hiçbir alan kalmadı. Özellikle ulaştırma alanında gerek bölünmüş yollar olsun gerekse de Zafer Havalimanı olsun şehrimize hem hızlı hem de güvenli ulaşım sağlanmaya başlandı. Tesis edilen 5 yıldızlı otellerle birlikte sağlık turizminin göz bebeği haline gelen şehrimiz aynı zamanda kongre merkezi olma yolunda da hızla ilerledi. Artık kamu kurum ve kuruluşları toplantılarını şehrimizde yapıyor yine AK Parti kampları Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Bu gelişmeler şehrimizin doğru yolda ilerlediğinin en büyük göstergesidir. Bölgeye hitap eden otel konforunda bir hastanemiz oldu, dev bir spor merkezimiz oldu, Afyonkarahisar’ın vizyonu olan Akarçay memleketimize bambaşka bir değer kattı. Biz de Bakanlık olarak boş durmadık elbet, bir ayağımızla ülkemizi şehir şehir gezerken bir ayağımızla da şehrimizi ilçe ilçe gezdik insanımızın neye ihtiyacı varsa karşılamaya çalıştık. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak 2003’ten bu yana Afyonkarahisar’ımızda 38 adet baraj ve 21 gölet inşa ettik, 528 bin 320 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yılda 518 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 213 adet derenin ıslahını tamamladık, 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk, 11 bal ormanı ve 5 şehir ormanı, 22 mesire yeri tesis ettik. Yine 42 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet havaalanı meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet meteoroloji radarı ile 1 adet yıldırım tespit ve takip sistemi kurduk. Ecdadımıza ve tarihimize vefamızı göstermek adına Başkomutanlık Milli Parkı’mız başta olmak üzere şehrimizin tarihi değerlerine sahip çıktık. Her yıl iki dini iki de milli bayramımızda olmak üzere şu ana kadar 185 adet müjde verdik. Bu müjdelerin 135’ini tamamladık diğerlerini de hızla tamamlayacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

“AFYONKARAHİSAR’DA ÇOK ŞEY BAŞARDIK”

Afyonkarahisar’da çok fazla yatırım yaptıklarını ve ilkleri hayata geçirdiklerini kaydeden Eroğlu, “Çok şey başardık. Herhalde benden daha fazla tesis açan Bakan yoktur. Afyonkarahisar bizden önce unutulmuş bir şehirdi, Afyonkarahisar’ı adından ziyadesiyle söz edilen tanınan bir şehir haline getirdik. Yeter mi? Tabii ki yetmez, daha yapacak çok işimiz var. 15 sene önceki Afyonkarahisar’la şimdiki Afyonkarahisar arasında çok büyük farklar var. Afyonkarahisar her geçen gün daha çok gelişti, daha çok büyümeye ve daha çok değişmeye başladı. Seneler önce Afyonkarahisar’a gelenler, şehri bilenler, bu muazzam dönüşümü çok daha iyi anlıyorlar” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    09.01.2019 12:12:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
OZEL HABERLER