Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u turizmin başkenti yapacağız’
Vali Gökmen Çiçek, TBMM’deki Afyonkarahisar’ın tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değeriyle ilgili olarak konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Mi..

2

Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’
Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaları..

3

Image

Üniformalarıyla nikah masasına oturdular
Çay ilçesinde görev yapan jandarma astsubay çift, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine çok sevdikleri üniformalarıyla oturdu..

4

Image

‘201 adet toplanma alanımız var’
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu (AFAD) Müdürü Mehmet Buldan, olası bir afet riskine karşı kentte 201 acil toplanma alanı, 27’de çatır-konteynır ..

5

Image

Eğitime büyük destek
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Ya..

6

Image

‘Geleceği hep beraber inşa edeceğiz’
Dinar’daki mimarlar ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesinin geleceğini hep beraber inşa edeceklerini sö..

7

Image

‘Afyon’un ismini duyurmak için gayret gösteriyoruz’
Ayazini’de inceleme yapan Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’un isminin duyurulması noktasında var güçleriyle gayret gösterdik..

8

Image

Adım atılmadık yer bırakmadı
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunarak inceleme yaptı. Vali Çiçek, kentte adım atmadık yer bırakmadı ..

9

Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak
İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Ö..

10

Image

‘Üreten kadınlarımızın yanındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Üretici kadınlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Koyuncu, ..

11

Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamal..

12

Image

İş birliği yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü..

13

Image

HAYRAN KALDILAR
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, gizemlisehirafyon gezisinin son gününü Ayazini ve Emre Gölü’ne ayırdı. 2 gün boyunca Afyo..

14

Image

Sosyal mesafe unutuldu
Şuhut ilçesinde bankalar önünde işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruklarda zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dik..

15

Image

‘Cumhur İttifakı ruhuyla hizmet ediyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve il yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresinde tekrar il başkanlığı görevine seçil..

16

Image

‘Ticari ilişkilerin gelişmesinde Afyonkarahisar öne çıkacak’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dostluk ilişkilerin..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda görüş alışverişi yaptı ..

OSB GENİŞLİYOR | Gazete3.com.tr
Image

OSB GENİŞLİYOR


Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle toplantı yaptı. Toplantıda uzun süredir beklenen OSB’nin alanının genişletileceği müjdesi verildi
  SİYASET    26.01.2021 18:27:29

1984 yılında faaliyetine başlayan Merkez Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni yatırımcılara sunulabilecek alanlar oluşturmak için genişleme çalışmaları sonuçlandırıldı. İlimizin istihdamına en büyük katkıyı sağlayan Bölge Müdürlüğü’nde yüzde 100 doluluk oranına ulaşılması nedeniyle yatırımcıların yer tahsisi konusundaki talepleri karşılanamıyordu. Bu konuda daha önce OSB yönetimiyle görüşen Vali Gökmen Çiçek ile Milletvekilleri ve Belediye Başkanı’nın da desteği ile yaptıkları girişimler sonuç verdi. 314 parsel sayısı bulunan, 284 işletmede yaklaşık 9 bine yakın çalışanın istihdam edildi Organize Sanayi Bölgesi genişletilecek.
“AFYONKARAHİSAR HER
GEÇEN GÜN GELİŞİYOR”
Afyonkarahisar’ın gözle görülür bir değişim yaşadığını vurgulayan ve şehrin bir cazibe merkezi olduğunu söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Gizemli Şehir diyerek tanımladığımız Afyonkarahisar her geçen gün gelişmekte ve değişmekte. Gerçekten gözle görülür bir değişim yaşıyor. 10 yıl önce gelenlerin tanıyamadığı, ilçeleriyle ile birlikte büyüyen ve bizleri gururlandıran bir şehir haline geldi. Ankara’ya yakın olması, yolların kavşak noktasında olması, yatırımcılar açısından cazibe merkezi olmamızı ve onların Afyonkarahisar’ı tercih etmesini sağlıyor. Öyle tahmin ediyorum ki bu hızla gittiğimizde çok daha büyük firmalar ve yatırımlara ev sahipliği yapacağız” dedi.
“AFYONKARAHİSAR İÇİN EN GÜZEL
HABERLERDEN BİRİSİNİ ALDIK”
Yeni yatırımcıların gelmesi açısından genişlemenin önemli olduğuna dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Son zamanlarda OSB’nin doluluğa ulaşması, gelen yatırımcıların fazla olması bizim gündemimizdeydi. Bu konuda hep birlikte beyin fırtınası yaptık. Benim, sayın vekillerimiz ve başkanımızın gayretleri bazı işlerin hızlanmasını sağladı. Bekir Yeşilay olmak üzere tüm OSB yönetimine teşekkür ediyorum. Onların da gayretleri ile bugün beklenen müjdeyi artık verebiliriz. OSB’yi genişletiyoruz. Yatırım için yer isteyen ve bekleyen tüm yatırımcıya yerimiz hazır. Birkaç ay içinde hazır olarak yeni alana tüm yatırımcıları yatırım yapmaya davet ediyoruz. Sayın Milletvekillerimizin ve OSB yönetimine üstün gayretleri için teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e de kamulaştırma, alt yapı ve genişleme çalışmalarındaki yoğun gayretleri için teşekkür ediyorum. Ben çok mutluyum Afyonkarahisar için olabilecek en güzel haberlerden birisini aldık. Emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Kamulaştırma çalışmaları başladı. İnşallah daha büyük ve daha güzel bir OSB’ye önümüzdeki yıl kavuşuruz” açıklamalarında bulundu.
“İNŞALLAH KISA SÜREDE BU
ALAN KAMULAŞTIRILACAK”
Afyonkarahisar’ın tarım, gıda, hayvancılık, mermer, termal konusunda Türkiye’de ve dünyadan bilinen bir şehir olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Ali Özkaya şöyle devam etti: “Son dönemde sanayi tesislerinde yüksek kalite ve teknoloji üretimleri ile adını duyurmaya başladı. Son dönemde gelen yatırımcıların ihtiyacı olan daha geniş alanları karşılamak amacıyla gösterdiğimiz gayret sonuca ulaşmış görünüyor. Bu konuda OSB Başkanı, Belediye Başkanımız, Vekiller olarak bizler ve Valimizin gayretleri ile güzel bir sonuca ulaştık. İnşallah kısa sürede bu alan kamulaştırılacak. Daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve daha fazla katma değerin şehrimize kazandırılacak olmasına el birliğiyle, gönül birliğiyle katkı sunacağız. İnşallah bu yıl OSB, Devlet Demiryolları ile iltisak hakkını yapacak. AFRAY Projemizin bir parçası ile buraya da ulaşılacak. Burada üretilen ürünler istasyonlara, limanlara daha ucuz maliyetle ulaşmasını temin edeceğiz. Bu sebeple bizleri bir araya getiren çok kıymetli Valimize, Belediye Başkanımıza ve OSB Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun, bereketli olsun” diye konuştu.
“YENİ YATIRIMCILAR HIZLA GELECEK”
OSB’nin genişlemesiyle yeni firmaların ve yatırımcıların hızla geleceğini söyleyen Milletvekili İbrahim Yurdunuseven: “TBMM’nin tatil olmasıyla birlikte Afyonkarahisar’da esnafımızla, vatandaşımızla ve iş dünyası ile toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bugün de burada sonucu güzel olacak bir toplantı gerçekleştirdik. Hükümetimizin uygulamasıyla ada bazında kamulaştırmanın çıkmasıyla birlikte OSB’lerine yatırım yapmak isteyenlere kamulaştırılacak alanların açılmasıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. İnşallah yeni alanın açılmasıyla Afyonkarahisar’ımıza büyük yatırım ve istihdam sağlayacak firmalar hızla gelecek. Ben başta Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve OSB Başkanımız olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“İSTİMLAK VE ALT YAPI KONUSUNDA DESTEK OLACAĞIZ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise konuşmasında: “İl Başkanlığı yaptığım dönemde de siyaseten birlikte çalıştığımız Organize Sanayi Bölgesi Başkanımız Bekir Yeşilay ile sık sık bir araya geliyorduk. O dönemde de OSB ile ilgili yapılacak her çalışma da yanlarında olduk. Belediye olarak da OSB’de daha fazla yatırımcıya yer açalım, daha fazla istihdam, daha fazla üretim sağlayalım düşüncesindeyiz ama büyük firmalar için yerimiz kalmamıştı. OSB’nin genişlemesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyordu. Daha önce topluca yapılacak parselleme işleminin parsel bazında da yapılabileceği müjdesi gelince bizler de elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret göstereceğiz. İstimlâk olayında biz devredeyiz, alt yapı konusunda da destek olacağız. El birliğiyle yatırımcıları Afyonkarahisar’a çekelim ve daha çok istihdam sağlayalım. Bu toplantı inşallah hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.
“BU YILIN 6 AYINDA PARSEL AÇMAK İSTİYORUZ”
OSB’nin büyümesiyle ilgili sürecin uzun süredir devam ettiğini kaydeden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay: “Milletvekillerimizin, Valimizin, belediye başkanımızın da söylediği gibi 2016-2017 yılında yatırım programına giren organizemizin büyümesiyle ilgili çalışmalar uzun süredir devam ediyordu. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız çok ciddi şekilde bu işe önem veriyorlardı. Ne yapılması gerekiyorsa tüm isteklerimizi geri çevirmiyorlardı. Sağ olsunlar biraz önce vekillerimiz, belediye başkanımız, valimiz konuyla ilgili geniş bir bilgilendirme yaptı. Ben bize, sanayimize ve sanayicimize göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı. Belediye başkanımıza, valimize, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Söylenildiği üzere çok hızlı ve seri bir şekilde yatırım yapmaya gelecek tüm sanayicilere parselasyon ve kamulaştırma alanında belediye başkanımızla birlikte ortak çalışarak, bu yılın ilk 6 ayında yatırımcıya parsellerimizi açmak istiyoruz” şeklinde konuştu.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    26.01.2021 18:27:29

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER