Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TEHLİKE KAPIMIZDA
Afyonkarahisar'da koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti. Kentte Covid-19 tedavisi gören 70 yaşındaki erkek hasta hayatını kaybetti..

2

Image

'Üretime devam ediyoruz'
Avşar Emaye Genel Müdürü Murat Tabak, koronavirüs salgını ve ekonomik olarak olumsuz etkilerinin olmasına rağmen, firma olarak üretime devam ettikleri..

3

Image

'Kanserde erken teşhis önemli'
Kanser Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, kanserde erken teşhisin mücadele de büyük önem taşıdığını ifade etti ..

4

Image

3 bin 152 aileye nakdi yardım
Afyonkarahisar Valiliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla sosyal yardım veya aylık alan dezavantajlı 3 bin 512 aileye hane başına bin TL olmak üz..

5

Image

AFYON İÇİN VEFA VAKTİ
İş adamları, odalar, sivil toplum kuruluşları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde düzenlenecek “Afyon İçin Vefa Vakti” kampanyasının t..

6

Image

'Geçmişteki borçlar nedeniyle makineyi sattık'
Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, oda tarafından satışı yapılan patates sökme makinesinin odaya kayıtlı bir makine olduğunu ve usulsüz bir ..

7

Image

Tüm tedbirler değerlendirildi
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında il genelinde bugüne dek yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığındaki toplan..

8

Image

'Faturaların ertelenmesini istiyoruz'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferansta görüştü. Sezen, pandemi hakkında..

9

Image

'Tedbirlere uyalım'
Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Üstün, Afyonkarahisar'daki bakkal esnaflarının koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler..

10

Image

'O suçlara indirim yok'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İnfaz Kanunu değişiklik tasarısında cinsel istismar, terör ve uyuşturucu ticareti suçlarında herhangi..

11

Image

'Kampanyalar iktidarı rahatsız etti'
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP'li koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyalarının iktidarı rahatsız ettiğini bu yüzden..

12

Image

'Koruyucu maske üreteceğiz'
Koronavirüse karşı aldığı önlemler kapsamında toplu yaşam alanlarının temizliğinde hassasiyet gösteren, 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan va..

13

Image

'Milletin işi ve aşıyla ilgili tedbir alınmalı'
..

14

Image

'Avukatlarda kapsama alındı'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, koronavirüsle mücadele kapsamında avukatların ekonomik etkilerden mücbir sebep kapsamında etkilenecek sektör..

15

Image

'Ateş düşürücü mü verildi?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını..

16

Image

'Öncelik halkımızın sağlığı'
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya küresel pandemi koronavirüs ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de önceliğin halkın sağlığı olduğunu sö..

17

Image

'Basın mensupları dikkat etmeli'
İletişim Başkanlığı medya mensuplarının görevleri sırasında Kovid-19’a karşı dikkat etmesi gereken hususları içeren bir rehber hazırladı ..

Oteller destek bekliyor | Gazete3.com.tr
Image

Oteller destek bekliyor


Dünyayı etkisi altına alan ve küresel önlemler alınan koronavirüs ile mücadele kapsamında bilim kurulu kararı ile hamam ve saunaların da kapanmasına karar verildi. Bazı otellerin kapanma derecesine geldiğini söyleyen ZAFTADER Başkanı Gümüşhan, devletten destek beklediklerini söyledi
  SİYASET    18.03.2020 11:03:53

Koronavirüs ile mücadele kapsamında her gün yeni önlemler açıklanıyor. Son açıklanan önlemler paketinden hamam ve saunaların da kapanmasına yönelik karar çıktı. Bu karar Afyonkarahisar’daki termal otelleri kapanma noktasına getirdi. Oteller alınan karara anında uyum bağlayarak bu bölümlerini müşterilerin kullanımına kapattı. Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği de bu konu ile acil olarak bir toplantı gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Ali Gümüşhan, toplantının ardından Gazetemize açıklamalarda bulundu.

HAMAM, SAUNA VE SPA GİBİ
BÖLÜMLER KAPATILDI

Gümüşhan, alınan kararları tüm oteller olarak desteklediklerini ve hemen uygulamaya koyduklarını belirterek, şunları kaydetti: “Açıklanan önlemlerin ardından oteller olarak hemen toplantı. Yaptık. Alınan kararları tüm oteller olarak destekliyoruz. Otellerde hamam, sauna ve SPA gibi bölümlerimizi kapattık. Afyonkarahisar’daki oteller zaten bu alanlarla var olan oteller. Buraların kapanması demek otellerin kapanması anlamına geliyor. Tekrar oteller olarak bir toplantı daha yapacağız otellerin kapatılıp kapatılmaması ile ilgili. Biz devletimizin yanındayız. Bu küresel salgının da üstesinden geleceğiz. Biz her zaman olduğu gibi devletimizden destek bekliyoruz. Bu oteller yüzde 90 boşalmış durumda. Devletimizin daha önce de olduğu gibi şimdide bize destek olacağını düşünüyoruz. Çünkü tüm sektörlerde destek beklentisi var.
”
Gümüşhan, mayıs ayına kadar olan tüm rezervasyonların iptal olduğunu belirtti. İptal olan rezervasyon sayısının 10 milyona yaklaştığını ifade eden Gümüşhan, termal otellerin kapanmasının Afyon ve Türkiye ekonomisine olumsuz yansımasının mutlaka olacağını sözlerine ekledi.>>>Mustafa BAYER

  SİYASET    18.03.2020 11:03:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
02.04.2020
02.04.2020
02.04.2020
OZEL HABERLER