Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

ÖZEL HABER “Çatalzeytin’de Afyon iz bıraktı” | Gazete3.com.tr
Image

ÖZEL HABER “Çatalzeytin’de Afyon iz bıraktı”  SİYASET    21.11.2021 12:04:54


Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, 2021 yılı yatırım yılını Gazete3’e değerlendirdi. Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde İl Özel İdaresi’nin de Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında bölgede önemli görevler gerçekleştirdiğini söyledi. Başkan Çoban, Afyonkarahisar’ın Kastamonu Çatalzeytin’de güzel izler bıraktığını belirtti
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban, yatırım yılı değerlendirmelerinde Kastamonu’da yaşanan sel felaketini Gazete3’e anlattı. Başkan Çoban, “Bizim 30’a yakın personelimiz, 30’a yakın iş makinemiz, araç gerecimiz, en önemlisi değerli Valimiz Gökmen Çiçek orada işin başındaydı. Kastamonu’da 5 tane Koordinatör Vali görevlendirildi. Bunlardan birisi de Afyon Valimiz Gökmen Çiçek idi. Her Valiye bir bölge ayırdılar. Sayın Valimize ve Afyon ilimize de Çatalzeytin ilçesi bölgesi düştü. Bu ilçenin ilçe nüfusu 3500 kişi ancak 42 tane köyü, 102 ayrı yerleşim yeri var. Önemli bir yer” dedi.
“BÜTÜN PARTİLİ İNSANLAR VE BELEDİYELER ORADAYDI”
İGM Başkanı Burhanettin Çoban, İGM üyeleri ile birlikte bölgeye gittiklerini, Vali Gökmen Çiçek ve İl Özel İdare ekiplerine destek olmaya çalıştıklarını dile getirdi: “Biz de tabi Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve ekiplerimize destek amacıyla İGM üyelerimizle oraya gittik, gördük yerinde… O coğrafyada hizmet etmenin ne denli zor olduğunu, ne denli büyük meblağlar gerektiğini yatırımlar için, orada müşahede ettik… Sağolsun devletimizin gücü, bizim gönderdiğimiz iş makinaları ve personeller ama yine özellikle bunu iftiharla söylemek istiyorum. Orada biz sadece Çatalzeytin’e gitmedik, Bozkurt’a da gittik, Kastamonu merkeze de gittik. İnanın hangi siyasi partiye mensup olursa olsun, bu terör örgütünün partisi hariç orada İYİ Partili, CHP’li, AK Partili, MHP’li, BBP’li, Saadet Partili insanları ve belediyeleri orada gördük. Herkes kendi gücünde biri vidanjör göndermiş, birisi exgavatör göndermiş, birisi sulama ihtiyacı olduğundan itfaiye aracını göndermiş. Çok önemli. Her belediye ordaydı yani. Hemen hemen tüm Özel İl İdareleri ordaydı. Bu sayede çok kısa zamanda toparlandı orası… Bizim Su müdürümüz Kadir Örnek bey orada görev yaptı. Yol Müdürümüz Faik Karakoç bey orada görev yaptı. Biz olaydan 10 gün sonra gittik. Hala ulaşılamayan köyler vardı. Ekiplerimiz ve araçlarımız oradan geldi. Ulaşılamayan köy kalmadı, suyu olmayan köy kalmamış, yollar yapılmaya başlandı, çok güzel oldu. Çatalzeytin’de Afyon iz bıraktı. Bunu da oradaki herkes söylüyor. Özellikle Valimizin çalışmalarını takdir ettiklerini söylüyorlar.”
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TÜM KURULUŞLARIYLA ORADAYDI”
Türkiye’nin çok tecrübeli bir ülke olduğunu belirten Başkan Çoban, “Allah ülkemize böyle felaketler vermesin ama bence Türkiye Cumhuriyeti, AFAD’ıyla, bakanlıklarıyla, il özel idareleriyle, belediyeleriyle, STK'larıyla, yardım kuruluşlarıyla ordaydı. İnanın dünyada afetlerde sel olsun, deprem olsun başka türlü yangın felaketleri olsun, olaya en kısa sürede intikal edip sıkıntıları da en kısa sürede bertaraf eden bir ülke oldu. Bu konuda çok tecrübeliyiz. Bu anlamda da gelişmiş birçok Avrupa ülkesine, Amerika’ya bakıldığında benzer felaketler orda da var. Hala daha enkazların kaldırılmadığı, pisiklerin temizlenmediğin orda görüyoruz. Ancak ülkemiz böyle değil. Halkımızda tabii maddi veya manevi çok büyük destek veriyor” diye konuştu.
“ÜLKEMİZİN EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞU BİRLİK VE BERABERLİKTİR”
Başkan Çoban, Vali Gökmen Çiçek için ayrı bir parantez açarak, hizmetin yanında birleştirici güç olduğunu da ifade etti: “Bizim Valimiz Gökmen Çiçek orada sadece hizmet etmemiş. Mesela ister istemez siyasette aynı ittifak içerisindeki partiler bile olsa bunların kendisiyle mülki idari amiri arasında, ilçe başkanları arasında, STK'lar arasında sıkıntılar veya dargınlıklarda olabiliyor. Orada Sayın Valimizin bu dargınlıkları da, küskünlükleri de sona erdirdiğini de görmüş olduk. İnsanları uzun zamandır ilk defa bir masa etrafında, bir arazide toplayabildiğini ve aradaki ahengi arttırdığını da gördük. Bu da çok önemli… Bizim ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliktir. Madem aynı bayrak altındayız, ülkenin güçlenmesinden yanayız dolayısıyla beraber olmak çok önemli. Bunu da Valimiz orda sağlamış. Bu anlamda da Afyon öne çıkmış. Teşekkür ediyoruz herkese…” >>>Ferhat Yüksel

  SİYASET    21.11.2021 12:04:54

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER