Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kolaylı ailesinin acı günü

Afyonkarahisar’ın tanınmış iş adamı Ahmet Kolaylı’nın annesi Mükerreme Kolaylı vefat etti. Merhume Kolaylı, dün İmaret Camii’nde kılınan cenaze n..

2

Image

‘Haktan yana ölmek en şerefli lütuftur’

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin vefatı dolayısıyla yapılan açıklamada, “..

3

Image

Bakan Selçuk geliyor

Bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün Afyonkarahisar’a geliyor...

4

Image

‘Türkiye ve Çin yıldız ülkeler olacak’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye ve Çin’in gelecekte dünyanın yıldız ülkeleri olacağı..

5

Image

“Filistinliler Türkiye’yi hami olarak görüyor”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Cami Gençlik Topluluğu tarafından Beytü’l Makdis konulu konferansta konuşan AKÜ Cami Gençlik Topluluğu Akademik..

6

Image

Zeybek konuklarını ağırladı

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Afyonkarahisar Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Nu..

7

Image

Kızıl geyik tedavi ediliyor

Eskişehir kırsalında vatandaşlar tarafından bitkin halde bulunan kızıl geyik yavrusu Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabili..

8

Image

MYO’nun sorunları konuşuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Dinar Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) üniversite öğrencilerinin ve eğitim, öğretime ilişkin bazı sorunların görüş..

9

Image

‘Silah atılmasını engelleyeceğiz’
Afyonkarahisar Valiliği tarafından Haziran ayı Halk Günü Toplantısı düzenlendi. ..

10

Image

Afyon yeşile boyanıyor

Afyonkarahisar Belediyesi, yaz aylarının gelmesi ile birlikte yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Kentte yeni bir imaj ve çehre k..

11

Image

Başkan Çöl’den seçim ziyaretleri

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İstanbul’daki Afyonkarahisarlılarla bazı temaslarda bulundu...

12

Image

‘Unutmayacağız, unutturmayacağız’

AK Parti İl İnsan Hakları Başkanı Selcen Hıdıroğlu, Muhammed Mursi’nin zalimlerin mahkemesinde şehadete yürüdüğünü söyleyerek, yapılan zulümleri ..

13

Image

‘Hukuku ve adaleti tekrar sağlayacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, İstanbul'da bu..

14

Image

“Mısır’daki zulme dur denmeli”

Afyonkarahisar STK Platformu Sözcüsü Ahmet Ertürk, bütün dünya liderlerinin harekete geçerek, Mısır’da yaşanan bu zulme dur demeleri gerektiğini ..

15

Image

Erkekliğe ilk adımı attılar
Afyonkarahisar’ın Nuribey beldesinin tanınmış isimlerinden Fatih Çelik’in oğlu Hasan Çelik ile İbrahim Çelik’in oğlu Hasan Çelik, sünnet olarak erkekl..

16

Image

Maliye bölümünde mezuniyet coşkusu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü 41. dönem mezuniyet töreni yapıldı. ..

17

Image

Başkan Sarı’dan anlamlı ziyaret

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Babalar Günü’nde Buhurcular Huzurevi’nde yaşayan yaşlıları ziyaret etti. ..

Prof. Dr. Çankaya, söyleşiye katıldı | Gazete3.com.tr
Image

Prof. Dr. Çankaya, söyleşiye katıldıAnkara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güven Çankaya, Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 'Vizyon 2053 Stem ve İnovasyon' konulu söyleşiye katıldı.
  SİYASET    12.06.2019 10:53:27


Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güven Çankaya, Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 'Vizyon 2053 Stem ve İnovasyon' konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı. Çankaya, hızla gelişen dünyada söz sahibi olmak isteyen ülkemizin birer ferdi olarak gençlerimizin çalışmayı ve üretmeyi amaç edinmesi gerektiğinden bahsetti. Bu amaçla STEM(" Sciense, Teknology, Enginering, Mathematics" Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) temelli çalışmaların önemli olduğu, belirli aralıklarla birçok ülkede uygulanan PISA sınavlarının mantığında STEM yaklaşımın olduğunu ifade etti. Ayrıca İnovasyonun öneminden başta gelişmiş ülkeler olmak üzere birçok ülkede inovatif patent başvurularının yüksek oluşundan örnekler vererek hangi alanlara yönelinmesi gerektiğini paylaştı.
GENÇLERİN NELER YAPMASI GEREKTİĞİ HATIRLATILDI
Söyleşinin sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, “Öğrencilerimize Bilim ve Teknolojinin hangi hızla değiştiğini, bu değişimde gençlerin neler yapması gerektiğini ve ülkemizin gelişmişlik seviyesini artırmaya ne derece destek olabileceklerini hatırlatan söyleşileri için Prof. Dr. Güven Çankaya başta olmak üzere katılımcı okul müdürlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Program İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Prof. Dr. Güven Çankaya'ya plaket takdimiyle sona erdi. >>MEHMET TABAK

  SİYASET    12.06.2019 10:53:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.06.2019
19.06.2019
19.06.2019
OZEL HABERLER