Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Belediyeden Gençlik Konseri
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek öncülüğünde, Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında konser programlarına devam ediyor. Bu kapsa..

2

Image

İyilik Yürüyüşü
İYİ Parti İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na Çelenk koydu. Daha sonra ise Anıtpark’a kadar sür..

3

Image

CHP’lilerden 19 Mayıs kutlaması
CHP İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi

..

4

Image

‘Karaca başarısıyla bizleri gururlandırdı’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Büyükçekmece’de 7. Uluslararası Turkish Open World Cup yarışmasında düzenl..

5

Image

Markalaşma eğitimi düzenlendi
ATSO KOBİ Akademisi tarafından, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde, ATSO Me..

6

Image

Yıllık 5 milyon litre tıbbi etil alkol üretimi yapılacak
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan U..

7

Image

İhsaniyeli kadınlar Kılıçdaroğlu ile buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, İhsaniyeli kadınlarla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret e..

8

Image

Kısa Film Festivali için geri sayım
Türkiye’nin ve Anadolu’nun sanata olan ihtiyacına yönelik yeni çalışmalar hedefleyerek Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl kapıların..

9

Image

TED Koleji’nden 23 Nisan sergisi
TED Okulları öğrencileri arasında düzenlenen “102 yıl sonra 23 Nisan” konulu resim yarışmasına TED okullarından gönderilen eserlerden ve TED Afyon Kol..

10

Image

‘Afyon’un yıldızı parlayacak’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Afyonkarahisar, Büyükşehir olmaya yakın illerden biri. B..

11

Image

‘Yürekten tebrik ediyorum’
TBMM’de yapılan futbol turnuvasında başarı sağlayan Afyon takımını ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Sporun baş..

12

Image

‘Doğalgazı olmayan ilçe ve belde kalmayacak’
Afyonkarahisar’da mahalle iftarına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Afyonkarahisar’da 3 yıl içerisinde doğalgazı olmayan ilçe ve..

13

Image

‘Büyük bir enerjiyle 2023’e hazırlanıyoruz’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’deki doğal gaz çalışmaları ile ilgili önemli bir mesafe kat edildiğini belirterek, “Geçtiğimi..

14

Image

Bakan Dönmez’den Vali Çiçek’e ziyaret
Afyonkarahisar’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti...

15

Image

‘MHP gücünü milletten almıştır’
MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Önce ülkem ve milletim diyen partimiz, milli devlet, güçlü iktidar hedefinden taviz vermez, vermeyecektir. Milliyetçi ..

16

Image

AKܒden 14 takım ön elemeyi geçti
TEKNOFEST 2021’de 5 takım ile temsil edilen AKܒde öğrenci kulüp ve topluluklarının azimli çalışmaları sonuç verdi. AKܒnün çeşitli kategorilerdeki 14..

17

Image

Eber Sarısı tanıtıldı
Dünya’da sadece Eber ve Akşehir göllerinde yetişen Eber Sarısı bitkisi Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğiti..

Protokol Kesişme İyi ki Varsın Eren filmini izledi | Gazete3.com.tr
Image

Protokol Kesişme İyi ki Varsın Eren filmini izledi


Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Eren Bülbül ve onu korumaya çalışırken şehit edilen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hayat hikayesinin konu edildiği ‘Kesişme İyi ki Varsın Eren’ sinema filmini şehit ve gazi aileleriyle birlikte izledi
  SİYASET    18.01.2022 18:50:39

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, İkmal ve Garnizon Kom. Tuğg. Osman Alp, eşi Fatma Alp, Vali Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

“FİLMİ HERKES İZLEMELİ”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Karadeniz'deki çetin yaşam şartlarıyla amansızca mücadele eden çalışkan, fedakâr, sevgi yüklü insanların yaşamlarından kesitlerle beyaz perdeye yansıtıldığı filmi herkesin izlemesi gerektiğini söyledi. Başkan Zeybek, “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere İçişleri Bakanımızın ve TRT’nin büyük katkılarıyla çekilen bu filmin her karesi farklı bir anlam taşımaktadır. Vatan ve bayrak sevdasının ne kadar kutsal ve değerli olduğunu ön plana çıkartan, herkesin izlemesi ve ders alması gereken çok özel bir yapımı bizlerle buluşturan yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu kadrosunu en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

“BELKİ DE KARADENİZ’DEKİ YAPILANMAYI ÖNLEDİ”
Eren Bülbül ve Ferhat Komutanın Karadeniz’deki yapılanmayı önlediğine dikkat çeken Başkan Zeybek, “Hep biliyorduk ki doğu ve güney doğu terörün kaynağıydı. Anladılar ki orada kendilerinin bir sonun beklediğini Karadeniz Bölgesine atlayalım istediler. Karadeniz bölgesi gerçekten zor bir coğrafya. Eren ve Ferhat Komutan belki de Karadeniz’deki yapılanmaya engel oldu, öncü oldular. Ama bu millet birlik olduktan sonra üstünden gelemeyeceği bir şey yok. Böyle bir filmi hazırlayarak Türk insanına sunan TRT’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz. Milli ve manevi duygularımızı ön plana çıkaran eserleriyle göğsümüzü bir kez daha kabarttılar” dedi.

“EREN’İN KENDİSİNE DOKUNMUŞ GİBİ HİSSETTİM”
İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp ise, “Milleti millet yapan kahramanlardan birinin yaşamına şahit olduk. Film olmasına rağmen Eren’in kendisine dokunmuş gibi hissettim, çok etkilendik. Bu milletin bölünmezliği ile bütünlüğünü, askeri ile birlikteliğini gösteren canlı bir örnek. Sonucu bilmememize rağmen kurtulacağını ümit ederek izledim. Vatan için ne kadar gayretli olduğunu, 15 yaşında olmasına rağmen milletine ne kadar bağlı olduğunu gördük. Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun. İyi ki varsın Eren, Erenler ölmez her zaman var olacaktır. Emeği geçen Belediye Başkanımıza ve Valimize teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHİT AİLELERİMİZE VEFA GÖSTEREN
BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Filmi şehit yakınları ve gazilerle izlemekten büyük onur duyduğunu söyleyen Vali Gökmen Çiçek ise, “Gerçekten içimizde bir yara olan ve son yıllarda adeta Türkiye’nin her yerinde, Türk evladının içini yakan “İyi ki varsın Eren” diye marşlarımıza giren, türkülerimize giren her birimizi yürekten yakan Eren’in ve Ferhat Komutanın hayatını anlatan filmi Belediyemizin ev sahipliğinde şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte izleme fırsatı bulduk. Şu an o kadar duyguluyuz ki; ilk haberi aldığımız gün yaşadığımız ızdırabı tekrardan gördük. Filmi seyreden şehitlerimizin evlatları; babalarıyla ne kadar övünse az. Özellikle Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e çok teşekkür etmek istiyorum. Minnet borcumuz olan başımızın tacı şehitlerimizin aileleri ile birlikte bizlere bu filmi izletti. Organizasyonu yapan sosyal belediyeciliğin en önemli görüntülerini sergileyen minnet borcumuz olan Şehit Ailelerimize vefa gösteren Belediye Başkanımıza ve dernek başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    18.01.2022 18:50:39

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER