Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u turizmin başkenti yapacağız’
Vali Gökmen Çiçek, TBMM’deki Afyonkarahisar’ın tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değeriyle ilgili olarak konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Mi..

2

Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’
Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaları..

3

Image

Üniformalarıyla nikah masasına oturdular
Çay ilçesinde görev yapan jandarma astsubay çift, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine çok sevdikleri üniformalarıyla oturdu..

4

Image

‘201 adet toplanma alanımız var’
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu (AFAD) Müdürü Mehmet Buldan, olası bir afet riskine karşı kentte 201 acil toplanma alanı, 27’de çatır-konteynır ..

5

Image

Eğitime büyük destek
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Ya..

6

Image

‘Geleceği hep beraber inşa edeceğiz’
Dinar’daki mimarlar ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesinin geleceğini hep beraber inşa edeceklerini sö..

7

Image

‘Afyon’un ismini duyurmak için gayret gösteriyoruz’
Ayazini’de inceleme yapan Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’un isminin duyurulması noktasında var güçleriyle gayret gösterdik..

8

Image

Adım atılmadık yer bırakmadı
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunarak inceleme yaptı. Vali Çiçek, kentte adım atmadık yer bırakmadı ..

9

Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak
İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Ö..

10

Image

‘Üreten kadınlarımızın yanındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Üretici kadınlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Koyuncu, ..

11

Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamal..

12

Image

İş birliği yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü..

13

Image

HAYRAN KALDILAR
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, gizemlisehirafyon gezisinin son gününü Ayazini ve Emre Gölü’ne ayırdı. 2 gün boyunca Afyo..

14

Image

Sosyal mesafe unutuldu
Şuhut ilçesinde bankalar önünde işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruklarda zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dik..

15

Image

‘Cumhur İttifakı ruhuyla hizmet ediyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve il yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresinde tekrar il başkanlığı görevine seçil..

16

Image

‘Ticari ilişkilerin gelişmesinde Afyonkarahisar öne çıkacak’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dostluk ilişkilerin..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda görüş alışverişi yaptı ..

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi | Gazete3.com.tr
Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi


Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Zafer Teknopark bünyesinde yürütülen projeler ile hayata geçirilmesinin büyük bir gelişme olduğunu ve geçmiş dönemlere nazaran proje niteliklerinde gözle görülür artışların olduğunu ifade etti
  SİYASET    24.01.2021 17:05:26

Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi (Zafer Teknopark) 2019-2020 yılı olağan genel kurul toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, UŞAK Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Gündağ, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) temsilcisi İsmet Kahraman, Afyonkarahisar Enerji ve Dehşetiler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yurter, Gürmas Gürel Makine Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürel, Artuk AVİATİON Savunma Sanayi ve Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk, Yediveren Bilişim Bilgisayar Elektronik Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Uslu ve Bilge Bilgisayar Yazılım Donanım San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Uğurluoğlu katıldı.
22 ARGE PROJESİYLE 19 FİRMA
FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
2019 ve 2020 yılı faaliyet raporları ve mali tablolarının sunumunu gerçekleştiren Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir Afyon Kampüs Teknopark alanında 8’i akademisyen ortaklı olmak üzere toplam 19 firmanın 22 AR-GE projesi ile faaliyetlerine devam ettiğini belirtti. 2019-2020 yıllarında sağlık, hayvancılık, eğitim ve bilişim teknolojileri alnında geliştirilen ürün, yazılım ve cihazların Türkiye’de ilk defa Zafer Teknopark bünyesinde yürütülen projeler ile hayata geçirilmesinin büyük bir gelişme olduğunu ve geçmiş dönemlere nazaran proje niteliklerinde gözle görülür artışların olduğunu ifade etti. Ayrıca kısa bir süre önce faaliyete başlayan Uşak OSB Teknopark’a 15 proje başvurusunun alınmasının da hem Afyon hem de Uşak’da üniversite-sanayi iş birliği ve AR-GE kültürünün gelişmesi açısından umut verici gelişmeler olarak gördüklerini söyledi ve projeler hakkında genel kurul üyelerine detaylı bilgi verdi. Genel kurul sonrası yapılan Yönetim Kurulu Toplantısıyla da Rektör Karakaş yeniden Afyon Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Toplantı kapsamında ayrıca Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir yer aldı.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    24.01.2021 17:05:26

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER