Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

3

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

4

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

5

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

6

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

Kurumlararası işbirliği yapılacak

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu ile AKÜ kurumlararası işbirliği kapsamında görüşmeler yaptı. ..

10

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

11

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

12

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

13

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

14

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

15

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

16

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

Sağbaş ve Güler asaleten atandı | Gazete3.com.tr
Image

Sağbaş ve Güler asaleten atandıAfyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi ile Turizm Fakültesi dekanlıklarına asaleten atamalar yapıldı.
  SİYASET    19.09.2019 11:05:43


Gerçekleştirilen atamalar sonrası; Turizm Fakültesi Dekanlığı görevini vekaleten yürüten AKÜ eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın 67348 sayılı yazısı ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 16.maddesinin (a) fıkrasına göre Turizm Fakültesi Dekanlığına asaleten atandı. İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Güler ise YÖK Başkanlığı’nın 1503-59109 sayılı yazısı ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 16.maddesinin (a) fıkrasına göre İslami İlimler Fakültesi Dekanı olarak asaleten atandı.
PROF. DR. İSA SAĞBAŞ
1969 yılında Afyonkarahisar Dinar’da doğdu. 1987 yılında Maliye Bakanlığı’na bağlı İzmir Maliye Meslek Lisesi’ni bitirdi. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nde çalıştı. Kamu Ekonomisi Yönetimi alanında yüksek lisansını 1995 yılında İngiltere’de Birmingham Üniversitesi’nde yaptı. Profesör Kenneth Davey’in danışmanlığında hazırladığı doktora tezini, yine aynı üniversitede 1999 yılında tamamladı. “Yaşam Döngü Modeli Kullanılarak Vergi Politikalarının Adalet ve Etkinlik Kriterleri Açısından Analizi (2012)”, “Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli Belediyelerde Performans Endeksi Geliştirilmesi (2008)” başlıklı TÜBİTAK projelerinde ve “Afyonkarahisar İl Merkezi İçin Gini Katsayısının Ölçülmesi (2008)” başlıklı Afyon Kocatepe Üniversitesi destekli projede yürütücü olarak görev aldı. World Development Institute ve Central European University tarafından Budapeşte’de (Macaristan) ortaklaşa düzenlenen Inter Governmental Fiscal Relations and Local Financial Management (2004) ve Londra’da Institute for Fiscal Studies tarafından düzenlenen Microsimulation kurslarına katıldı. 2009-2010 yıllarında Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda danışman olarak çalıştı. 2012 Kasım – 2017 Eylül arasında Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekilliği, 2015 Temmuz -2019 Nisan arasında Rektör Yardımcılığı yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.
PROF. DR. MUSTAFA GÜLER
1969 yılında Kütahya-Hisarcık’ta doğdu. 1991 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında aynı üniversitenin İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. 2002 yılında Yardımcı Doçent (Dr. Öğr. Üyesi), 2008 yılında Osmanlı Medeniyeti ve Müesseseleri Tarihi alanında Doçent, 2014 yılında aynı alandan Profesör unvanı aldı. 1991-1995 Yılları arasın Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak çalıştı. 1995 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Osmanlı Medeniyeti ve Müesseseleri Tarihi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak atandı. Halen buradaki görevini sürdürmektedir. Çalışmalarını ağırlıklı olarak Osmanlı Devletinin Mekke-Medine-Kudüs’e olan hizmetleri, Haccın idaresi ve Osmanlı Vakıf Sistemi üzerine sürdüren Güler’in yayınlanmış 4 müstakil kitabı, çok sayıda kitap bölümü ve makalesi, yurt dışında ve yurt içinde sunulmuş tebliğleri bulunmaktadır. İyi derecede Arapça ve İngilizce bilen Mustafa Güler, evli ve üç çocuk babasıdır.>>>Gazete3


  SİYASET    19.09.2019 11:05:43

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER