Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

Sen ne güzel annesin | Gazete3.com.tr
Image

Sen ne güzel annesin


Afyonkarahisar'da kendi imkanlarıyla evinde baklagillerin yanı sıra karton, gazoz kapakları ve atık malzemeleri kullanarak yaptığı eğitim materyalleriyle 6 yaşındaki otizmli oğlu Haktan'ı hayata hazırlayan ev hanımı Sultan Küçükduyur, "sen ne güzel annesin" dedirtiyor.
  SİYASET    02.04.2021 10:52:05

Harbiş Mahallesi'nde yaşayan Mehmet ve Sultan Küçükduyur çifti, iki çocuğundan biri olan Haktan'ın 2 yaşında otizmli olduğunu öğrendi. Sağlık kurumu ve rehabilitasyon merkezinden tanı raporu alan Küçükduyur ailesi, otizmli oğullarının hayata en güzel şekilde hazırlanması için 4 yıldır eğitimine ağırlık veriyor.
OĞLUNU GELECEĞE HAZIRLIYOR
Afyonkarahisar Özel Eğitim Anaokulu'na başlayan Haktan'ın annesi Sultan Küçükduyur, çocuğunun dikkat kaybını en aza indirebilmek ve el becerilerini artırabilmek için nohut, mercimek, fasulye, bulgur gibi baklagiller ile karton, gazoz kapağı gibi atık malzemelerden materyaller hazırlıyor. Anne Küçükduyur, bu materyalleri kullanarak yaptığı eğitici etkinliklerle, oğlunu geleceğe hazırlıyor. Anne Küçükduyur, baklagillerden tasarladığı materyallerle yaptıkları etkinlik çalışmasında, oğlundan gösterdiği materyalin aynısını bulmaya çalışmasını istediğini anlattı. Oğlunun da gösterdiği materyalin renk ve şekillerine bakarak, aynısını bulmaya çalıştığını ifade eden Küçükduyur, bu şekilde oğlunun dikkat kaybını en aza indirebilmeyi, dikkatini toplayabilmesini ve el becerilerini artırabilmesini amaçladığını bildirdi.
OĞLUNUN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR
Küçükduyur, "Baklagillerle birlikte bazen atık malzemeleri, gazoz kapakları ve kartonları, yıkayıp temizleyerek eğitim materyalleri tasarlıyorum. Maddi durumum elverse de vermese de kendi imkanlarımla bu etkinlik çalışmalarını yapıyorum. Bu materyallerle yaptığımız etkinlikler, oğlumun görsel dikkatini ve hafızasını geliştirmesinde faydalı oluyor." diye konuştu.
DİĞER ANNELERE DE ÖRNEK OLUYOR
Gazoz kapaklarıyla Haktan'ın renk eşleşmesi yaparak, görsel dikkatini geliştirmesine katkı sunduğunu aktaran Küçükduyur, şunları kaydetti: "Karton ve atık malzemelerle bak-yap etkinlikleriyle sıralı ve kurallı bir şekilde görsel tamamlama çalışması yapıyoruz. Konular aynı olsa da farklı materyaller tasarlayarak farklı farklı etkinlik çeşitleri türetmeye gayret gösteriyorum. Bu etkinlikler oğlum otizmli olmasına rağmen gelişimine ve eğitim hayatına büyük faydası oluyor. Evde yaptığım bu etkinlikleri, çevremdeki otizmli ailelere de anlatıyor, tavsiye ediyorum. Benzer çalışmaları yapan aileler de çocuklarındaki gelişimi gözlemliyorlar. Hatta Haktan'la yaptığımız bu çalışmaları sosyal medya hesaplarımdan da paylaşıyorum. Oradan bizleri takip edenlere de örnek olduğumuzu düşünüyorum.">>>A.A.

  SİYASET    02.04.2021 10:52:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER