Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Yolları nakış nakış işliyoruz’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin belediye konutlarında devam ettirdiği parke taşı çalışmalarını..

2

Image

Roma döneminden eserler taşınmayı bekliyor
Şuhut ilçesinde Roma döneminden kalma tarihi sütun parçaları ve taşlar sergilenmeyi bekliyor. Koruma Kurulu tarafından bulundukları yerlerde kalmasına..

3

Image

‘Afyon kültür ve sanatla iç içe’
Afyonkarahisar Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kent Sanat Buluşması Karma Sergisi’nin açılışında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyon’un kültür ve..

4

Image

‘Şehrimizin değerini bilelim’
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Afyonkarahisar’ın saklı bir hazine olduğunu belirterek, “Şehrimizin kıymetini bile..

5

Image

‘Belediye işi ekip işidir’
Çobanlar ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Ali Altuntaş, “Belediye işi ekip işidir, gönül işidir” dedi ..

6

Image

Basketbolda 10.hafta heyecanı
ING Basketbol Süper Ligi’nin 10.haftasında bugün ve yarın toplam 8 karşılaşma oynanırken, HDI Sigorta Afyon Belediyespor, kendi evinde Frutti Extra Bu..

7

Image

Oto hırsızı güvenlik görevlisinden kaçamadı
Afyonkarahisar'da galeri önündeki otomobili düz kontak yaparak çalmaya çalışan hırsız, güvenlik görevlisiyle yaşadığı kovalamaca sonucu düşerek yarala..

8

Image

Sokağa çıkma yasağını çiğnediler cezayı yediler
Afyonkarahisar'da polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçan minibüsteki 4 kişiye, sokağa çıkma yasağını ihlalden para cezası uygulandı...

9

Image

Sahte parayla yakalandılar
Hocalar ilçesinde, kullandıkları otomobilde sahte 12 bin 650 lira çıkan iki şüpheli gözaltına alındı..

10

Image

‘Sürekli işin başında olacağız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçedeki doğal gaz hatlarının yapımının devam ettiğini, yapılan çalışmalar esnasında alt yapıya zarar verilme..

11

Image

Eber’de sular çekildi
Türkiye’nin en büyük 12. gölü olarak kabul edilen Eber Gölü’nde kuraklığa bağlı su çekilmesi ürkütücü boyutlara ulaştı. Geçmiş yıllarda balıkçı ve kam..

12

Image

Sağlık hizmetlerine destek
Nuribey Belediyesi açtığı tekstil atölyesi ile hem istihdama katkı sağladı hem de sağlık sektörüne yönelik yardım gerçekleştirdi. Bu kapsamda Nuribey ..

13

Image

Müzik dinletisi ve arşiv çalışmaları
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen sanatsal, bilimsel ve kültürel etkinlikler kapsamında müzik dinletisi ve ..

14

Image

“EMRİNİZDEYİM”
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nde şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, “..

15

Image

550 fidan toprakla buluştu
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Olimpik Yüzme Havuzu bölgesinde 550 adet dişbudak ağacı toprakla buluştu...

16

Image

“Bireysel hatalar sonucu gol yedik”
Afjet Afyonspor Teknik Direktörü Özgür Zengin, Amed Sportif Faaliyetler maçına iyi hazırlandıklarını ancak yapmak istediklerini sahaya yansıtamadıklar..

17

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
Taksi ve servis taşımacılığı yapan esnafın sorunlarını dinleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şoför esnafların her zaman yanlarında olduklarını söyl..

SEVGİ YILI PROJESİ: Ekim ayı teması; Aile İçi İletişim | Gazete3.com.tr
Image

SEVGİ YILI PROJESİ: Ekim ayı teması; Aile İçi İletişim


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sevgi Yılı Projesi kapsamında ekim ayı temasının Aile İçi İletişim olduğunu söyledi
  SİYASET    15.10.2020 10:17:32


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sevgi Yılı Projesi kapsamında açıklamalarda bulundu. Eroğlu, “Afyonkarahisar’da halkımız arasında sevgi bağlarını güçlendirmek, sevginin bütünleştirici gücünü yaymak ve hâkim kılmak, gelecek nesillere sevgi, saygı, yardımlaşma gibi erdemleri aktarmak için Valiliğimizin öncülüğünde 2020 yılı, Afyonkarahisar Sevgi Yılı olarak ilan edilmiştir. Afyonkarahisar Valiliğimizin koordinasyonunda, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum teşkilatları Sevgi Yılı Projesine dört elle sarılarak bu önemli vazifede yer almışlardır. Her ay için bir tema belirlenerek, o tema üzerinde bir ay boyunca şehir merkezi, ilçeler ve köylerde faaliyetler tertip edilmektedir. Selamı yaymak, yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek, nezaket ve tebessüm etmek gibi en temel konuların dahi unutulduğu günümüzde Sevgi Yılı Projesi son derece faydalı olmuştur” dedi.

“AİLE TOPLUMUN EN
TEMEL YAPI TAŞIDIR”

Eroğlu, ekim ayının temasının Aile İçi İletişim olduğunu belirterek, “Aile bir toplumun en temel yapı taşıdır. Toplumların sağlıklı ve huzurlu olması için ailenin sağlam olması gerekmektedir. Mayası, sevgi, saygı ve muhabbet olan aile, sağlıklı ve huzurlu bir toplumu meydana getirir. Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurdu “Sizin en hayırlınız, ailesine karşı en hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım.” Esasen aile berekettir, huzurdur. Aile yuvası kurulurken “Yüce Allah’ın emriyle, Peygamberin kavliyle” denilmesi de bu bereketin ipuçlarını göstermektedir. Beşeriyet, aile çatısı altında ben olmaktan çıkıyor, biz oluyor. Herkesin bildiği basit bir tecrübe vardır. Tek kibrit çöpünü alıp kolaylıkla kırabilirsiniz ama kibrit çöplerinin sayısı arttığı zaman kırmak mümkün olmayacaktır. İşte aile tam da bu şekildedir” ifadelerine yer verdi.

“SANAL DÜNYA İNSANLARI BİRBİRİNDEN UZAKLAŞTIRIYOR”

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle insanların akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla kendilerini sanal dünyaya çok kaptırarak, insanların birbirinden uzaklaşmaya başladığını belirten Eroğlu, “Bu hem aile, hem de toplum için son derece mahzurlu bir durumdur. Teknolojiyi yerinde ve yeteri kadar kullanmakta hiçbir problem yok, hatta bu istenilen bir durumdur. Fakat kontrolden çıktığında aile müessesesinin çatlamasına zemin hazırlayacaktır. Bütün bu sebeplerden dolayı özellikle anne ve babaların evlatlarına sözlü olarak değil davranışlarıyla örnek olması son derece önemlidir. Evlatlarımıza telefonu bırak deyip, kendimiz telefonu elimizden düşürmüyorsak bunun hiçbir faydası olmayacaktır. Özellikle aile fertlerinin hep beraber olduğu anlarda belirlenen bir konu üzerinde sohbet etmek, günün belli saatlerinde birlikte kitap okumak aile içi iletişim noktasında fevkalade önemlidir. Şayet evlatlarımız bizimle iletişime geçmez ise, bu boşluğu bizim dışımızda ve kontrol edemeyeceğimiz kişi ya da alanlarla doldurmaya çalışacaktır” dedi.

“AİLEMİZE DAHA FAZLA ZAMAN AYIRMALIYIZ”

Aileye daha fazla zaman ayrılması gerektiğini ifade eden Eroğlu, “Uzmanların kaliteli zaman diye tabir ettiği, içeriği dolu dolu olan faaliyetler planlamalıyız. Aile fertleriyle birlikte fidan dikebiliriz, birlikte yürüyüş yapabiliriz. İnşallah Kovid–19 salgını geçtikten sonra veya temizlik, maske ve mesafeye dikkat ederek büyüklerimizi, yaşlılarımızı ziyaret edebiliriz. Aile fertleri, bir biriyle ne kadar fazla zaman geçirirse o derece aile içi iletişimin de artacağı kanaatindeyim. 2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı Projesi çerçevesinde Ekim ayı boyunca “Aile İçi İletişim” konusu üzerinde aktiviteler ve faaliyetler düzenlenmektedir. İl Müftülüğümüz cami ve kurslarda, öğretmelerimiz okullarda, üniversitelerimiz kısa filmler hazırlayarak aile içi iletişim konusunu gündem etmişlerdir. Afyonkarahisar’da yaktığımız sevgi meşalesi giderek büyüyecek ve bütün Türkiye’yi aydınlatacaktır” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    15.10.2020 10:17:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
01.12.2020
01.12.2020
01.12.2020
OZEL HABERLER