Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

2

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

3

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

4

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

5

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

6

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

7

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

8

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

9

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

10

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

11

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

12

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

13

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

14

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

15

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

16

Image

İş-Kur hizmet noktası açılacak
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim çalışmalarındaki projelerinden biri olan “Kariyer İstihdam Merkezi” projesinin ilk adımı atıldı. Emi..

17

Image

Başkan Şahin’e plaket
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’e derneğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaket..

TEK YÜREK OLDUK | Gazete3.com.tr
Image

TEK YÜREK OLDUK


Afyonkarahisar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla binlerce vatandaş Kent Meydan'ında toplanarak, hain girişimin 3.yılında tek yürek halinde demokrasi nöbeti tuttu.
  SİYASET    17.07.2019 11:34:12

Afyonkarahisar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi.15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Afyon halkı demokrasi nöbeti için tek yürek oldu.
15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü nedeniyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyon halkı yeni yapılan Kent Meydanı'nda demokrasi nöbeti için biraraya geldi. Etkinliğe, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü (AKÜ) Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Mehter takımının yaptıkları gösterileriyle başlayan etkinlik Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Yapılan konuşmalarda ise darbe girişimi kınanarak tekrar anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması canlı olarak meydandaki ekranlardan verilirken, alanda emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Meydanı dolduran topluluğa çeşitli ikramlarda bulunuldu. Meydanda polisin yanı sıra sağlık görevlileri, AKUT ekipleri ve belediye itfaiye ekipleri de hazır bulunduruldu.
“DÖRT YÖNLÜ BİR DARBEDİR!”
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, tarihin son 200 yılının darbelerin tarihi olarak geçtiğini söyledi. "Gerek Osmanlı'nın son 100 yılında gerekse Cumhuriyetin önemli bir kısmında darbeler her zaman gündemde olmuştur" diyen Tutulmaz, "Bugüne kadar gelen darbelerin dışında son darbe girişimi öncekilerden çok farklı bir konumdadır. 4 yönüyle öncekilerden farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun biricisi ihanettir, ikincisi direniştir, üçüncüsü büyük bir liderliktir, dördüncüsü de bu darbelerin arkasında bulunan yabancı güçlerin aleni şekilde ortaya çıkmalarıdır. Karşılarında da toplumun, milletimizin 81 milyon nüfusuyla o gün itibariyle karşısında milletimizi bulmuşlardır. Bu yönüyle dirençtir. Gerçekten Edirne'den Hakkari'ye kadar toplumumuzun her kesimi, her bölgesi bu hain darbe girişimine karşı büyük bir mücadele vermiş ve sonuçta kazanılmıştır” dedi.
“GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve o dönem Başbakan olan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz gecesi büyük bir liderlik örneği sergilediğini kaydeden Tutulmaz, “Başta Cumhurbaşkanımız ve o gün Başbakan olan Binali Yıldırım'ın başkanlığında ülkemizin her bölgesinde yöneticilerimiz büyük bir liderlik anlayışı göstermiş ve toplumumuzun başarılı olmasında önemli bir katkı sağlamışlardır. Ama en önemlisi de bugüne kadar darbeler önemli oranda dış güçlerin etkisiyle oluşmaktadır. Bizim zayıf yönümüzü kullanarak bu darbe teşebbüslerinde bulunmuşlar, ya da darbeye muvaffak olmuşlardır. Avrupa ülkelerinde Amerika'da şu anda bu FETÖ örgütü örgütlenmeye devam etmektedir. Ülkemizde büyük bir hainlik yapmışlar, o ülkelere çoğu sığınarak orada kahraman olarak kabul görmektedirler. Dolayısıyla güçlü olmak zorundayız." ifadelerini kullandı.
“15 TEMMUZ’DAN DERS ALINMALI”
Ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de yaptığı konuşmasında hain darbe girişiminde il merkezinde yaşananları anlattı. 15 Temmuz'da yaşananlardan ders alınması gerektiğine dikkati çeken Zeybek, "Tarih tekerrürden ibarettir' derler. İbret alınsa tarih, hiç tekerrür mü eder? Düşünün, 15 Temmuz'da 1960, 1980 darbelerini gören bu millet, o gün hiç gözünü kırpmadan meydanları doldurarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, ülkemize ve demokrasimize sahip çıktı. İhtilaller artık, AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanımızla 15 Temmuz itibarıyla yerle yeksan oldu" dedi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    17.07.2019 11:34:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.01.2020
25.01.2020
25.01.2020
OZEL HABERLER