Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Suç işlemenin önüne geçilmeli”

Artan kadın cinayetleri nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, önleyici tedbirlerin alınması ve caydırıcı ..

2

Image

Başkanların Akören buluşması

Sinanpaşa ilçe ve belde belediye başkanları Akören Belediye Başkanı Hacı Candan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Sinanpaşa Belediye Başkanı Er..

3

Image

Atatürkçü gençler kampta buluşuyor
Büyük Taarruzun 97. Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Reşat Çiğiltepe Gençlik ve Eğitim kampı başladı...

4

Image

Pilotlar, zafer coşkusunu doruğa çıkaracak

Milli Mücadelenin kilit şehri Afyonkarahisar Büyük Taarruz ’un 97. Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri kapsam..

5

Image

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM”

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevinden Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan Tuğgeneral Özdemir Şan, “Vatansızlığ..

6

Image

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyat

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 82 yaşındaki bir hastanın kalın bağırsak, dalak ve karaciğerinde oluşan kanserli bölge kapalı sistem ameliyat..

7

Image

Meclis 2 Eylül’de toplanacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi 2 Eylül Pazartesi günü saat 18:30’da toplanacak...

8

Image

Yurdunuseven’den ziyaret turları

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı, AFSÜ Hastanesi’ni ziyaret etti ve Dünya Mot..

9

Image

İşte öğrencilerin tatil günleri

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 9 Eylül'de başlayacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl ilk kez uygulanacak ara tatillerin tar..

10

Image

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdiv..

11

Image

Yarın Büyük Taarruz’u anlatacaklar

Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri bu yıl Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez’in paneliyle renklenecek. Ülkemizin yetiştirdi..

12

Image

Kaymakam Tortop'un köy ziyaretleri

Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Örenkaya, Alamescit, Asmacık ve Menteş köylerini ziyaret etti.
..

13

Image

Adalet için Kılıçdaroğlu’na gidiyor

İzmir Menemen Belediyesinde çaycılık yaparken haksız şekilde işine son verildiğini iddia eden Bayram Akbaş, Afyonkarahisar’da mola verdi. İzmir’d..

14

Image

Genç Fenerlilerden Başkan’a ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yeni Nesil Basketbol Spor Kulübünde oynayan ve Fenerbahçe U15 takımına transfer olan Batın Fidan ve Fenerbahçe U1..

15

Image

Yükümlülerde ‘Hayır’ diyebilecek

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Sarayı'nda, haklarında denetimli serbestlik kararı bulunan 70 yükümlüye "Hayır Di..

16

Image

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başk..

17

Image

Tüketici Güven Endeksi 58,3 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen Tüketici Eğilim Anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etk..

TEK YÜREK OLDUK | Gazete3.com.tr
Image

TEK YÜREK OLDUK


Afyonkarahisar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla binlerce vatandaş Kent Meydan'ında toplanarak, hain girişimin 3.yılında tek yürek halinde demokrasi nöbeti tuttu.
  SİYASET    17.07.2019 11:34:12

Afyonkarahisar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi.15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Afyon halkı demokrasi nöbeti için tek yürek oldu.
15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü nedeniyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Afyon halkı yeni yapılan Kent Meydanı'nda demokrasi nöbeti için biraraya geldi. Etkinliğe, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü (AKÜ) Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Mehter takımının yaptıkları gösterileriyle başlayan etkinlik Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam etti. Yapılan konuşmalarda ise darbe girişimi kınanarak tekrar anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması canlı olarak meydandaki ekranlardan verilirken, alanda emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Meydanı dolduran topluluğa çeşitli ikramlarda bulunuldu. Meydanda polisin yanı sıra sağlık görevlileri, AKUT ekipleri ve belediye itfaiye ekipleri de hazır bulunduruldu.
“DÖRT YÖNLÜ BİR DARBEDİR!”
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, tarihin son 200 yılının darbelerin tarihi olarak geçtiğini söyledi. "Gerek Osmanlı'nın son 100 yılında gerekse Cumhuriyetin önemli bir kısmında darbeler her zaman gündemde olmuştur" diyen Tutulmaz, "Bugüne kadar gelen darbelerin dışında son darbe girişimi öncekilerden çok farklı bir konumdadır. 4 yönüyle öncekilerden farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun biricisi ihanettir, ikincisi direniştir, üçüncüsü büyük bir liderliktir, dördüncüsü de bu darbelerin arkasında bulunan yabancı güçlerin aleni şekilde ortaya çıkmalarıdır. Karşılarında da toplumun, milletimizin 81 milyon nüfusuyla o gün itibariyle karşısında milletimizi bulmuşlardır. Bu yönüyle dirençtir. Gerçekten Edirne'den Hakkari'ye kadar toplumumuzun her kesimi, her bölgesi bu hain darbe girişimine karşı büyük bir mücadele vermiş ve sonuçta kazanılmıştır” dedi.
“GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve o dönem Başbakan olan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz gecesi büyük bir liderlik örneği sergilediğini kaydeden Tutulmaz, “Başta Cumhurbaşkanımız ve o gün Başbakan olan Binali Yıldırım'ın başkanlığında ülkemizin her bölgesinde yöneticilerimiz büyük bir liderlik anlayışı göstermiş ve toplumumuzun başarılı olmasında önemli bir katkı sağlamışlardır. Ama en önemlisi de bugüne kadar darbeler önemli oranda dış güçlerin etkisiyle oluşmaktadır. Bizim zayıf yönümüzü kullanarak bu darbe teşebbüslerinde bulunmuşlar, ya da darbeye muvaffak olmuşlardır. Avrupa ülkelerinde Amerika'da şu anda bu FETÖ örgütü örgütlenmeye devam etmektedir. Ülkemizde büyük bir hainlik yapmışlar, o ülkelere çoğu sığınarak orada kahraman olarak kabul görmektedirler. Dolayısıyla güçlü olmak zorundayız." ifadelerini kullandı.
“15 TEMMUZ’DAN DERS ALINMALI”
Ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de yaptığı konuşmasında hain darbe girişiminde il merkezinde yaşananları anlattı. 15 Temmuz'da yaşananlardan ders alınması gerektiğine dikkati çeken Zeybek, "Tarih tekerrürden ibarettir' derler. İbret alınsa tarih, hiç tekerrür mü eder? Düşünün, 15 Temmuz'da 1960, 1980 darbelerini gören bu millet, o gün hiç gözünü kırpmadan meydanları doldurarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, ülkemize ve demokrasimize sahip çıktı. İhtilaller artık, AK Parti hükümeti ve Cumhurbaşkanımızla 15 Temmuz itibarıyla yerle yeksan oldu" dedi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    17.07.2019 11:34:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.08.2019
24.08.2019
24.08.2019
OZEL HABERLER