Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Dinler arası savaşa fırsat verilmemeli’
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu olay, sadece Yeni Zelanda'daki bir camiye girerek insanları, ibadet eden Müslümanları şehit etme şekli..

2

Image

‘Bolvadin bizim için önemli’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Bolvadin ilçesini ziyaret etti. Yurdunuseven, Bolvadin’e çok önem verdiklerini ve ..

3

Image

‘Şeffaf ve dürüst olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı ile ürettikleri projelerle Afyonkarahisar’ı yöneteceklerini söyleyen MHP Afyonkarah..

4

Image

“Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Yeşilyol esnafını ziyaret etti. “Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz” diyen Ko..

5

Image

‘Desteklerinizi bekliyoruz’

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu Beraberindeki Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Gümüşk..

6

Image

‘Afyon’a muazzam yatırımlar yaptık’

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yaptıkları baraj ve göletlerle arazilerdeki verimi arttırdıklarını ifade..

7

Image

‘Ayrım yapmayacağım’

31 Mart seçimleri için saha çalışmaları çerçevesinde Sahipata Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan..

8

Image

‘İpi göğüsleyeceğiz’

Emirdağ’daki Nevruz kutlamaları ve partisinin programına katılmak için ilçeye gelen AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, “Başkan Adayımız Serkan..

9

Image

Müdürlerden ziyaret

SGK İl Müdürü Samet Fidan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zekai İnan, Megabirlik Medya’yı zi..

10

Image

‘Afyon’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz’

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nın açılışında konuşan eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Pa..

11

Image

‘Hatay’da 6 tane baraj var’

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da baraj olm..

12

Image

‘TIR değil paket bile gelmedi’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısında Afyon’a yedi TIR yardım geldiği yönündeki iddialara cevap veren Orman v..

13

Image

‘Afyon’a Derman Belediyeciliği gelecek’


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, vatandaşl..

14

Image

Gülmeye doyacaksınız

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonun ikinci oyunu için perdelerini açıyor...

15

Image

‘Halkla beraber destan yazacağız’

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak Kanlıca Mahallesi’nde yaptığı toplantıda, “Bana verdiğiniz emanetinizi asla çalma..

16

Image

‘Başkan Çoban büyük hizmetler yaptı’

ATSO tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna düzenlenen yemekte konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’..

17

Image

‘Afyonkarahisar ehline emanet olacak’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Sandıklı ve Kızılören ilçelerinde seçim çalışmasında bul..

Turist sayısı milyona dayandı | Gazete3.com.tr
Image

Turist sayısı milyona dayandı


Afyonkarahisar’da son iki yılda gerçekleştirilen tanıtım arakları ve kültürel çalışmaların ardından yerli ve yabancı turist sayısı bir milyona dayandı.
  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, Afyonkarahisar’ın turizm ve kültürel açıdan yıldızının parladığını söyledi. Kentte oluşturulan ortak çalışmanın Valilik, Bakanlık ve Milletvekilleriyle birlikte uyum içinde sürdürüldüğünü aktaran Tanır, gelen turist sayısına da yansıdığını belirtti. Afyonkarahisar’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yapılan en fazla atılım gösteren iller arasında yer alarak yapılan toplantıya katılım gösterdiğini söyleyen Tanır, 2019 yılının da Afyonkarahisar için parlak bir yıl olmasını beklediklerini aktardı. Afyonkarahisar genelinde 7’si merkezde 3’ü Sandıklı ilçesinde olmak üzere 10 tane 5 yıldızlı termal otel olduğunu hatırlatan Tanır, 26 bini geçen yatak kapasitesi ile her geçen gün ülke içinden ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

“BİR MİLYONU GEÇECEĞİZ”

Tanır, 2018 yılının 11 aylık döneminde geçen yılın 12 aylık dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Tanır, şunları kaydetti: “2016 yılında gelen ziyaretçi sayısı 704 bin kişi olurken, 2017 yılında bu sayı 953 bini geçti. 2018 yılının 11 aylık döneminde ise bu rakam 956 bin 990 kişi olarak kayıtlara yansıdı. Bu sayıya aralık ayındaki rakamlarda eklendiğinde bir milyon barajını geçeceğimizi umuyorum.”

OCAK AYINDA EN YÜKSEK DOLULUK ORANI YAKALANDI

Kültür ve Turizm İl Müdürü Tanır, aylara göre doluluk oranları hakkında da bilgiler verdi. Tanır, şunları dile getirdi: “Doluluk oranlarına bakıldığı zaman ocak ayında en fazla doluluk oranı yakalandığını görüyoruz. Ocak’taki doluluk oranı yüzde 72 olurken, Ağustos ayıda otellerin en fazla dolu olduğu aylardan biri oldu. Ağustos ayında otellerimiz yüzde 66 doluluk oranını yakaladı. Otellerin en az doluluk oranı olduğu aylar ise nisan, mayıs ve haziran ayları olduğu göze çarpıyor. Bu aylarda doluluk oranı yüzde 27’lerde kaldı. Bu aylar otellerin tadilat dönemi olması, ramazan ayının da bu aylarda olması doluluk oranını etkiledi diye düşünüyoruz”

EN FAZLA YABANCI ALMANYA’DAN

Afyonkarahisar’a yabancı turistlerinde büyük ilgi göstermeye başladığını söyleyen Tanır, yabancı heyetlerin Afyonkarahisar’da ağırlanmasının ve tanıtılmasının bunda etkili olduğunu bildirdi. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde güvenlik sorunlarını çözen bir ülke olarak dünya kamuoyunda görülmesinden sonra turist sayısında artış yaşandığını aktaran Tanır, bunun Afyonkarahisar’a da yansıdığını aktardı. Tanır, ilin yabancı ülkelere tanıtılması için Finlandiya’dan blogerların davet edilerek kentin tarihi ve turistik açıdan önemli yerlerinin gezdirildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’a 2018 yılının 11 aylık döneminde 20 binden fazla yabancı turist geldi. Yabancı turistler sıralamasında ilk sırada Almanya olduğu gözleniyor. Almanya’yı ise Güney Kore, KKTC, Romanya ve Irak takip ediyor.” >>> MUSTAFA BAYER


  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.03.2019
23.03.2019
23.03.2019
OZEL HABERLER