Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’
Belediye başkanlığında işin ehli olduklarını söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı da..

2

Image

‘Trafik sorununu sona erdireceğiz’


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ilimizin trafik sorununa neşter vuracak. Zeybek, hafif raylı sistemler ile akıllı ve katlı oto..

3

Image

‘Vakti geldi’

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik içinde ortak akılla yönetim anlayışı sergileyeceklerini ifad..

4

Image

Taraftarlardan seferberlik
İkinci yarı öncesi TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey’in başkanlığında bir araya gelerek mor beyazlı takıma tam destek kararı alan Afjet Afyonspor taraft..

5

Image

Taytak’tan Ateş’e ziyaret

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Si..

6

Image

‘Her zaman desteğinizi gördük’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve beraberinki heyeti makamında kabul etti. Doğa Koruma..

7

Image

‘Seçimlere kendi adımızla katılacağız’
Demokrat Parti İl Başkanı Gürcan Şensoy, belediye başkan adaylarının belirleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, seçimlere kendi isimleriy..

8

Image

Yurdunuseven, cezaevini inceledi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti...

9

Image

‘Sıkıntılara çare olacağız’
Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da tüm kesimlerle ortak projeler yaparak, h..

10

Image

Talepler iletildi
Başkan Çoban, Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ş..

11

Image

Efelerimiz, Tokat’ta galibiyet arayacak
Efeler Voleybol Ligi’nin ikinci yarısına geçtiğimiz hafta İnegöl Belediyespor karşısında kazandığı 3-0’lık galibiyetle başlayan İkbal Afyon Belediye Y..

12

Image

Minik Muhammet yoğun bakımda
Anne karnında enfeksiyon kapan ve ilaç tedavisi yapılan 8 aylık Muhammet Akçeşme, ilaçlarının 22 gündür kullanamadığı için havale geçirerek yoğun bakı..

13

Image

‘Kenevir işinin takipçisi olacağız’
Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısında konuşan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, kenevir üretimi noktasın..

14

Image

‘Helvayı da karacağız yatırımı da yapacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyarete devam ediyor...

15

Image

‘STK’lar ihalelerde muhatap olacak’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışması programı kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde..

16

Image

Başkan Çoban’a teşekkür ziyaretleri
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretleri devam ediyor. ..

17

Image

‘Derdimiz Afyonkarahisar’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Kanlıca mahallesindeki TOKİ konut sakinleriyle bir araya geldi...

Turist sayısı milyona dayandı | Gazete3.com.tr
Image

Turist sayısı milyona dayandı


Afyonkarahisar’da son iki yılda gerçekleştirilen tanıtım arakları ve kültürel çalışmaların ardından yerli ve yabancı turist sayısı bir milyona dayandı.
  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, Afyonkarahisar’ın turizm ve kültürel açıdan yıldızının parladığını söyledi. Kentte oluşturulan ortak çalışmanın Valilik, Bakanlık ve Milletvekilleriyle birlikte uyum içinde sürdürüldüğünü aktaran Tanır, gelen turist sayısına da yansıdığını belirtti. Afyonkarahisar’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yapılan en fazla atılım gösteren iller arasında yer alarak yapılan toplantıya katılım gösterdiğini söyleyen Tanır, 2019 yılının da Afyonkarahisar için parlak bir yıl olmasını beklediklerini aktardı. Afyonkarahisar genelinde 7’si merkezde 3’ü Sandıklı ilçesinde olmak üzere 10 tane 5 yıldızlı termal otel olduğunu hatırlatan Tanır, 26 bini geçen yatak kapasitesi ile her geçen gün ülke içinden ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

“BİR MİLYONU GEÇECEĞİZ”

Tanır, 2018 yılının 11 aylık döneminde geçen yılın 12 aylık dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Tanır, şunları kaydetti: “2016 yılında gelen ziyaretçi sayısı 704 bin kişi olurken, 2017 yılında bu sayı 953 bini geçti. 2018 yılının 11 aylık döneminde ise bu rakam 956 bin 990 kişi olarak kayıtlara yansıdı. Bu sayıya aralık ayındaki rakamlarda eklendiğinde bir milyon barajını geçeceğimizi umuyorum.”

OCAK AYINDA EN YÜKSEK DOLULUK ORANI YAKALANDI

Kültür ve Turizm İl Müdürü Tanır, aylara göre doluluk oranları hakkında da bilgiler verdi. Tanır, şunları dile getirdi: “Doluluk oranlarına bakıldığı zaman ocak ayında en fazla doluluk oranı yakalandığını görüyoruz. Ocak’taki doluluk oranı yüzde 72 olurken, Ağustos ayıda otellerin en fazla dolu olduğu aylardan biri oldu. Ağustos ayında otellerimiz yüzde 66 doluluk oranını yakaladı. Otellerin en az doluluk oranı olduğu aylar ise nisan, mayıs ve haziran ayları olduğu göze çarpıyor. Bu aylarda doluluk oranı yüzde 27’lerde kaldı. Bu aylar otellerin tadilat dönemi olması, ramazan ayının da bu aylarda olması doluluk oranını etkiledi diye düşünüyoruz”

EN FAZLA YABANCI ALMANYA’DAN

Afyonkarahisar’a yabancı turistlerinde büyük ilgi göstermeye başladığını söyleyen Tanır, yabancı heyetlerin Afyonkarahisar’da ağırlanmasının ve tanıtılmasının bunda etkili olduğunu bildirdi. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde güvenlik sorunlarını çözen bir ülke olarak dünya kamuoyunda görülmesinden sonra turist sayısında artış yaşandığını aktaran Tanır, bunun Afyonkarahisar’a da yansıdığını aktardı. Tanır, ilin yabancı ülkelere tanıtılması için Finlandiya’dan blogerların davet edilerek kentin tarihi ve turistik açıdan önemli yerlerinin gezdirildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’a 2018 yılının 11 aylık döneminde 20 binden fazla yabancı turist geldi. Yabancı turistler sıralamasında ilk sırada Almanya olduğu gözleniyor. Almanya’yı ise Güney Kore, KKTC, Romanya ve Irak takip ediyor.” >>> MUSTAFA BAYER


  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER