Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Ülkemizin geleceği gençlerin elinde’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kut..

2

Image

Kardeşlik İftarı
Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), Afyonkarahisar Müftülüğü, Sivil Toplum Kuruluşu Platformu ve Afyonkarahisar Gençlik Merk..

3

Image

Asker olmanın sevincini yaşadılar

Afyonkarahisar ve çevre illerde yaşayan 22 engelli vatandaş, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Temsili Askerlik’ töreniyle bir günlüğüne..

4

Image

FRİGKÜM toplantısı yapıldı

Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği (FRİGKÜM) Mayıs Ayı Birlik Meclisi Olağan toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Afyo..

5

Image

AFYON ŞAHLANACAK

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaptığı konuşmada, Afyonk..

6

Image

‘Yatırımların destekçisi olacağım’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veyse..

7

Image

Çocuk Evi’nde iftar

Vali Mustafa Tutulmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Fatih Çocuk Evi’nde kalan gençleri ziyaret ederek onlarla birlikte ..

8

Image

Türkeli Gazetesi’nden Zeybek’e ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkeli Gazetesi Sahibi Hacı Hakkı Özsoy ve beraberindeki köşe yazarlarını, muhabirleri makamında kabul etti...

9

Image

Ataköy'de iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi'nin geleneksel mahalle iftarları ,Ataköy mahallesi ile devam etti. İftara büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Belediye..

10

Image

Gönül belediyeciliği artık cepte

Afyonkarahisar Belediyesi, vatandaşların öneri, şikâyet ve taleplerini daha hızlı iletebilmeleri için WhatsApp iletişim hattı kurdu. WhatsApp il..

11

Image

Beşer yeniden başkan yardımcısı

TOSYÖV Mütevelli Heyet Olan Genel Kurulu Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği..

12

Image

‘Genç girişimciliği arttıracağız’

Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan TOBB Afyonkarah..

13

Image

‘Kalkınma için ortak hareket’

Ömer-Gecek ve Gazlıgöl Turizm Merkezleri Birlik Meclisi toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapıldı. ..

14

Image

Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Yeterlilik Belgesi Sınavı gerçekleştirildi...

15

Image

‘İscehisar daha fazla gelişecek’

İscehisar Mermerciler Derneği yönetimini makamında ağırlayan Kaymakam Ahmet Nuri Demir, birlik ve beraberlik içinde İscehisar’ı daha fazla gelişt..

16

Image

‘AFRAY’a destek olacağız’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Demiryolları Makinistleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Reşat Petek, AFRAY P..

17

Image

Turkcell Afyon’da iftar yemeği verdi

Türkiye’nin Turkcell’i sevgi, paylaşma ve bereket ayı Ramazan’da iftar organizasyonlarına bu yıl da devam ediyor. Afyonkarahisarlı vatandaşlarla ..

Turist sayısı milyona dayandı | Gazete3.com.tr
Image

Turist sayısı milyona dayandı


Afyonkarahisar’da son iki yılda gerçekleştirilen tanıtım arakları ve kültürel çalışmaların ardından yerli ve yabancı turist sayısı bir milyona dayandı.
  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Afyonkarahisar Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, Afyonkarahisar’ın turizm ve kültürel açıdan yıldızının parladığını söyledi. Kentte oluşturulan ortak çalışmanın Valilik, Bakanlık ve Milletvekilleriyle birlikte uyum içinde sürdürüldüğünü aktaran Tanır, gelen turist sayısına da yansıdığını belirtti. Afyonkarahisar’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yapılan en fazla atılım gösteren iller arasında yer alarak yapılan toplantıya katılım gösterdiğini söyleyen Tanır, 2019 yılının da Afyonkarahisar için parlak bir yıl olmasını beklediklerini aktardı. Afyonkarahisar genelinde 7’si merkezde 3’ü Sandıklı ilçesinde olmak üzere 10 tane 5 yıldızlı termal otel olduğunu hatırlatan Tanır, 26 bini geçen yatak kapasitesi ile her geçen gün ülke içinden ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

“BİR MİLYONU GEÇECEĞİZ”

Tanır, 2018 yılının 11 aylık döneminde geçen yılın 12 aylık dönemini geride bıraktıklarını ifade eden Tanır, şunları kaydetti: “2016 yılında gelen ziyaretçi sayısı 704 bin kişi olurken, 2017 yılında bu sayı 953 bini geçti. 2018 yılının 11 aylık döneminde ise bu rakam 956 bin 990 kişi olarak kayıtlara yansıdı. Bu sayıya aralık ayındaki rakamlarda eklendiğinde bir milyon barajını geçeceğimizi umuyorum.”

OCAK AYINDA EN YÜKSEK DOLULUK ORANI YAKALANDI

Kültür ve Turizm İl Müdürü Tanır, aylara göre doluluk oranları hakkında da bilgiler verdi. Tanır, şunları dile getirdi: “Doluluk oranlarına bakıldığı zaman ocak ayında en fazla doluluk oranı yakalandığını görüyoruz. Ocak’taki doluluk oranı yüzde 72 olurken, Ağustos ayıda otellerin en fazla dolu olduğu aylardan biri oldu. Ağustos ayında otellerimiz yüzde 66 doluluk oranını yakaladı. Otellerin en az doluluk oranı olduğu aylar ise nisan, mayıs ve haziran ayları olduğu göze çarpıyor. Bu aylarda doluluk oranı yüzde 27’lerde kaldı. Bu aylar otellerin tadilat dönemi olması, ramazan ayının da bu aylarda olması doluluk oranını etkiledi diye düşünüyoruz”

EN FAZLA YABANCI ALMANYA’DAN

Afyonkarahisar’a yabancı turistlerinde büyük ilgi göstermeye başladığını söyleyen Tanır, yabancı heyetlerin Afyonkarahisar’da ağırlanmasının ve tanıtılmasının bunda etkili olduğunu bildirdi. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan sayesinde güvenlik sorunlarını çözen bir ülke olarak dünya kamuoyunda görülmesinden sonra turist sayısında artış yaşandığını aktaran Tanır, bunun Afyonkarahisar’a da yansıdığını aktardı. Tanır, ilin yabancı ülkelere tanıtılması için Finlandiya’dan blogerların davet edilerek kentin tarihi ve turistik açıdan önemli yerlerinin gezdirildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar’a 2018 yılının 11 aylık döneminde 20 binden fazla yabancı turist geldi. Yabancı turistler sıralamasında ilk sırada Almanya olduğu gözleniyor. Almanya’yı ise Güney Kore, KKTC, Romanya ve Irak takip ediyor.” >>> MUSTAFA BAYER


  SİYASET    25.12.2018 10:51:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.05.2019
18.05.2019
18.05.2019
OZEL HABERLER