Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

2

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

3

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

4

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

5

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

6

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

7

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

8

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

9

Image

İş-Kur hizmet noktası açılacak
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim çalışmalarındaki projelerinden biri olan “Kariyer İstihdam Merkezi” projesinin ilk adımı atıldı. Emi..

10

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

11

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

12

Image

Başkan Şahin’e plaket
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’e derneğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaket..

13

Image

‘Emir Kır’ın yanındayız’
Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği (AGAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan Taytak, Belçika Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı ve Federal Mille..

14

Image

Emin Özkara istifa etti
Sosyalist Parti (PS) skandal bir karara imza atarak, Başkan Emir Kır’ı MHP ile görüştüğü iddiasıyla partiden ihraç etti. Avrupa basının da çok yankı b..

15

Image

Su kuyularında akıllı sistem
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatıyla Şuhut Merkez’de 2 tanesi boyalık,1 tanesi eski üniversite, 1 tanesi de Afyonkarahisar yolu üzerind..

16

Image

‘Birinci sorun ekonomi’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, ülkemizin birinci sorununun ekonomi olduğunu söyledi. ..

17

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği ve UNESCO’nun gastronomi olmak üz..

TÜRKİYE'NİN GELECEK HEDEFLERİ GERİYE DÜŞTÜ | Gazete3.com.tr
Image

TÜRKİYE'NİN GELECEK HEDEFLERİ GERİYE DÜŞTÜ


11.Kalkınma Planı hakkında açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Türkiye’nin gelecek hedeflerinin çok gerilediğini söyleyerek, “Türkiye’nin 2023 için hayalleri 2018 için kurduğu hedeflerin bile gerisine düştü” dedi.
  SİYASET    18.07.2019 10:45:07

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, TBMM’ye sunulan 11.Kalkınma Planı hakkında açıklamalarda bulundu. Uysal, “Dönemin Başbakanı Erdoğan Hükümetinin Cumhuriyet’in 100. yılı için belirlediği ekonomik ve sosyal hedefleri Ocak 2011’de düzenlenen “Türkiye 2023'e yürüyor, Ankara AK Parti'de Buluşuyor” programında açıklamıştı. Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen törende açıklanan ekonomi, eğitim, sağlık ve toplumsal alanlara yönelik 2023 hedeflerine göre; Türkiye’nin 2023 yılında 2 trilyon dolarlık milli gelir düzeyiyle dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında girmesi hedefleniyordu. 2023’te kişi başına düşen gelirin 25.000 dolara, ihracatın 500 milyar dolara çıkması, işsizlik ve enflasyon oranlarının ise yüzde 5 seviyesine indirilmesi hedefleri belirlenmişti. AKP’nin yakın zamana kadar “Hedef 2023” söylemi eşliğinde pazarladığı 2023 hayallerinin ne kadar abartılı olduğunu ise, ülke ekonomisinin gerçek durumunu bilenler sürekli ifade ediyordu. Ancak özellikle seçim dönemlerinde iktidarın yoğun yazılı ve görsel propaganda aygıtları eşliğinde gündeme getirdiği 2023 hedeflerinin etkili bir şekilde tanıtılması sonucunda geniş bir toplumsal destek sağlandı.
“HERKES GELECEKTEN ÜMİTLİYDİ”
Türkiye’nin gelecek hedeflerinin çok gerilediğini belirten Uysal, “Dört yılda Türkiye’nin gelecek hedefleri çok geriledi. Hâlbuki 2013 yılında 10. Kalkınma Programı açıklanırken Türkiye’de herkes gelecekten ümitliydi. Ekonomideki dengeleri bozan ise, son dört yılda hızla demokrasiden ve hukuktan uzaklaşmak, AB ile olan ilişkilerin bozulması, ekonomideki başarıyı yaratan kadroların tek tek tasfiye edilmesi oldu. Böylece Türkiye’nin 2023 için hayalleri 2018 için kurduğu hedeflerin bile gerisine düştü” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    18.07.2019 10:45:07

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.01.2020
23.01.2020
23.01.2020
OZEL HABERLER