Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçe Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere ö..

2

Image

İhale çetesine operasyon

Afyonkarahisar’da resmi ihalelere fesat karıştırdıkları tespit edilen organize suç örgütene yönelik yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı...

3

Image

ÇIRAYLAR CAM geleneği sürdürdü

Afyonkarahisar’da hizmet veren Çıraylar Cam Sanayi firması 4 yıldır geleneksel olarak yaptığı personel iftarını bu yıl büyük bir katılımla fabrik..

4

Image

‘Gereken çalışmalar yapılacak’

Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda mermer firmalarının bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye dökülen tavuk gübrelerinin çevreye zarar ve..

5

Image

TORF ekonomiye kazandırılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "TORF" gübresinin ekonomiye kazandırılması..

6

Image

SERMELEK iftarda buluştu

Afyonkarahisar’da Turkcell bayisi olarak hizmet veren Sermelek İletişim firması, personelleriyle iftar yemeğinde buluştu...

7

Image

HEDEF İLK 5

Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu ..

8

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

9

Image

EMNİYETİN FİLOSU GÜÇLENDİ
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustaf..

10

Image

Park Sağlık Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Özel Park Sağlık Koleji bu yıl 105 mezununu sağlık ordusuna dahil etti. Kolej bu yıl dördüncü dönem mezunlarını verdi...

11

Image

‘Doktor eksikleri giderilmeli’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’daki hastanelerdeki doktor eksiklerini..

12

Image

‘Organize yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış’

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararını almasına sebep olarak gerekçeleri açıklaması hakkında yaptığı a..

13

Image

Kaymakam İçen köyleri gezdi

Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı Örtülü ve Darıcılar köylerinde incelemede bulundu...

14

Image

Sendika başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kamu Sen’e bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti...

15

Image

7.Mahalle iftarı Şirinevler’de

Sandıklı Belediyesi Ramazan ayı mahalle iftarları kapsamında 7. mahalle iftarı, Şirinevler Mahallesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekl..

16

Image

Öğrenciler kitap kurdu oldu

Işıklar Balı Sultan İlkokulu anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul bünyesinde oluşturulan proje ekibi “Okuduğum Kitabın İçindeydim” adlı bir p..

17

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver ilkokulunda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği bi..

TURŞUSUNU MU KURACAKSIN? | Gazete3.com.tr
Image

TURŞUSUNU MU KURACAKSIN?


Geçen yıl birincisi yapılan Afyon Foto Fest ile ilgili Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce hazırlanan Almanak’ın uzunca bir süredir depoda bekletildiği öğrenildi.
  SİYASET    13.03.2019 10:55:17

2018 yılında basılan Almanak’ların Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün deposunda bekletildiğini öğrenen vatandaşlar İl Müdürü Mehmet Tanır’a tepki gösterdiler; ‘Almanak turşusu iyi olmaz Müdür Bey. O kadar masraf edilmiş, neden depoda bekletiyorsun? Dağıt da Afyon’un tanıtımı, reklamı olsun’ dediler. Basımı yapılan Almanak’ın Afyon Belediyesine bile gönderilmediği öğrenildi.

AFYON’UN KADERİ Mİ?

Kültür ve Turizm zenginliği açısından tüm Türkiye’deki İl’lerin başında gelen Afyon maalesef yeterli ölçüde tanıtılamıyor. Görevi Afyon’u tanıtmak olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün başında bu işi layıkıyla yerine getirebilecek yöneticiler olmadığı için tanıtım konusunda maalesef mecburi baypaslar yapılmak zorunda kalınıyor. Yıllardır Afyon bu konuda makus talihini bir türlü yenemiyor. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün başına konusunda uzman isimleri yerine, siyasi torpiller ile yerleştirildiği iddia edilen Müdür’ler nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor.

TURİZM VE KÜLTÜR BİLGİ İSTER

İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevine atanan kişinin en az bir kaç yabancı dili bilmesi, başında bulunduğu yörelerin tüm özelliklerini herkesten iyi bilmesi ve konusunda uzman kişi olması gerekirken, son yıllarda siyasi torpiller ile bu kadronun doldurulduğuna dikkat çeken bazı ilgililer, ‘Bu tür görevlendirmeler de siyasiler devreye girmemelidir. Onlar devreye girdikleri zaman işte böyle oluyor. İşi ehline verin düsturu maalesef işi bizim adama verine evrilmiş durumda. Afyon’un hali buna en güzel örnektir. Benim arkamda falanca Milletvekili var diyerek övünmek yerine yaptığı işi referans göstermek daha şık olanıdır’ dediler.

BARDAĞI TAŞIRAN SON OLAY

Afyon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne atandığı günden itibaren adı çeşitli skandallar ile anılan Müdür Mehmet Tanır göreve başladığı andan itibaren uygulamaları ile tepki çekmişti. Makam aracı ile Müdürlüğünün bazı üst düzey görevlilerine servis yaptırtan Müdür Tanır’ın mesleki yetersizliği nedeniyle Valiliğin İl Turizm Ofisini kurduğuna dikkat çekiliyor. Son olarak 2018 yılında yapılan 1.Frig Foto Fest Almanak’ının belirtilen miktarda basıldığı iddia edilmesine rağmen dağıtımının az miktarda yapılması soru işaretlerine neden oldu.

KAÇ ADET BASILDI, NERELERE DAĞITILDI?

Almanak’ın kaç adet basıldığının, kaç TL ye mal edildiğinin ve kaç adetinin nerelere dağıtıldığının belirsiz olduğuna dikkat çekilirken, ilgililer ‘2018 yılında basıldığı belirtilen Almanakların neden depoda bekletildiğinin ve bu konunun gündeme gelmesinin ardından parça parça bazı yerlere gönderilmesinin soruşturulması gerekir. Valilik olarak bu konunun üzerine gidilmelidir. Bu Almanak’lar Afyon’un tanıtımı için yapıldığına göre, depoda bekletilmesinin amacı nedir? Afyon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevinde bulunan kişi Afyon’un tanıtımına neden engel olmaktadır?’ dediler. Bu arada bastırılan Almanak’lardan Afyon Belediyesine bile gönderilmediği öğrenildi.>>>Gazete3

  SİYASET    13.03.2019 10:55:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER