Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HER YOL AFYON’DAN GEÇECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya mitinginde yüksek hızlı tren İstasyonu’nun Zafer Havalimanı’nda olacak açıklamasının ardından Milletveki..

2

Image

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’na yoğun ilgi

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete alınan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor...

3

Image

Özkaya’dan askeri birlik müjdesi

Çay ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen ve Çay Belediye Başkan Adayı Hüseyin Atlı’ya destek isteyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali ..

4

Image

‘Afyon’u ortak akılla yöneteceğiz’

ATSO Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, belediye başkanı olması durumunda, i..

5

Image

‘Gönüllere gireceğiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek 31 Mart yerel seçimleri önces..

6

Image

“Afyon’un her yerinde ayak izimiz var”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak hafta sonu programına 5 mahalle mitingi, esnaf ziyaretleri, köy gezilerini sığdır..

7

Image

Sayıştay Başkanı’ndan ziyaret

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. ..

8

Image

‘Vatandaşların her zaman yanında olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar halkının doğumundan ölümüne ka..

9

Image

‘Sandıklı’da rekor bekliyoruz’

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Hocalar ve Sandıklı ilçelerini ziyaret etti. Yurdunuseven, Sandıklı ilçesinde reko..

10

Image

İYİ Parti Çay Belediye Başkan Adayı Dündar: ‘Bütün sorunları çözeceğiz’
Çay ilçesinde vatandaşlara seslenen İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Serdar Dündar, belediye başkanı olması durumunda, vatandaşlarla istişare haline Ça..

11

Image

‘Dinler arası savaşa fırsat verilmemeli’
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu olay, sadece Yeni Zelanda'daki bir camiye girerek insanları, ibadet eden Müslümanları şehit etme şekli..

12

Image

‘Bolvadin bizim için önemli’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Bolvadin ilçesini ziyaret etti. Yurdunuseven, Bolvadin’e çok önem verdiklerini ve ..

13

Image

‘Afyon’a muazzam yatırımlar yaptık’

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yaptıkları baraj ve göletlerle arazilerdeki verimi arttırdıklarını ifade..

14

Image

“Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Yeşilyol esnafını ziyaret etti. “Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz” diyen Ko..

15

Image

‘Desteklerinizi bekliyoruz’

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu Beraberindeki Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Gümüşk..

16

Image

‘Şeffaf ve dürüst olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı ile ürettikleri projelerle Afyonkarahisar’ı yöneteceklerini söyleyen MHP Afyonkarah..

17

Image

‘Ayrım yapmayacağım’

31 Mart seçimleri için saha çalışmaları çerçevesinde Sahipata Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan..

TURŞUSUNU MU KURACAKSIN? | Gazete3.com.tr
Image

TURŞUSUNU MU KURACAKSIN?


Geçen yıl birincisi yapılan Afyon Foto Fest ile ilgili Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünce hazırlanan Almanak’ın uzunca bir süredir depoda bekletildiği öğrenildi.
  SİYASET    13.03.2019 10:55:17

2018 yılında basılan Almanak’ların Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünün deposunda bekletildiğini öğrenen vatandaşlar İl Müdürü Mehmet Tanır’a tepki gösterdiler; ‘Almanak turşusu iyi olmaz Müdür Bey. O kadar masraf edilmiş, neden depoda bekletiyorsun? Dağıt da Afyon’un tanıtımı, reklamı olsun’ dediler. Basımı yapılan Almanak’ın Afyon Belediyesine bile gönderilmediği öğrenildi.

AFYON’UN KADERİ Mİ?

Kültür ve Turizm zenginliği açısından tüm Türkiye’deki İl’lerin başında gelen Afyon maalesef yeterli ölçüde tanıtılamıyor. Görevi Afyon’u tanıtmak olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün başında bu işi layıkıyla yerine getirebilecek yöneticiler olmadığı için tanıtım konusunda maalesef mecburi baypaslar yapılmak zorunda kalınıyor. Yıllardır Afyon bu konuda makus talihini bir türlü yenemiyor. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün başına konusunda uzman isimleri yerine, siyasi torpiller ile yerleştirildiği iddia edilen Müdür’ler nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor.

TURİZM VE KÜLTÜR BİLGİ İSTER

İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevine atanan kişinin en az bir kaç yabancı dili bilmesi, başında bulunduğu yörelerin tüm özelliklerini herkesten iyi bilmesi ve konusunda uzman kişi olması gerekirken, son yıllarda siyasi torpiller ile bu kadronun doldurulduğuna dikkat çeken bazı ilgililer, ‘Bu tür görevlendirmeler de siyasiler devreye girmemelidir. Onlar devreye girdikleri zaman işte böyle oluyor. İşi ehline verin düsturu maalesef işi bizim adama verine evrilmiş durumda. Afyon’un hali buna en güzel örnektir. Benim arkamda falanca Milletvekili var diyerek övünmek yerine yaptığı işi referans göstermek daha şık olanıdır’ dediler.

BARDAĞI TAŞIRAN SON OLAY

Afyon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne atandığı günden itibaren adı çeşitli skandallar ile anılan Müdür Mehmet Tanır göreve başladığı andan itibaren uygulamaları ile tepki çekmişti. Makam aracı ile Müdürlüğünün bazı üst düzey görevlilerine servis yaptırtan Müdür Tanır’ın mesleki yetersizliği nedeniyle Valiliğin İl Turizm Ofisini kurduğuna dikkat çekiliyor. Son olarak 2018 yılında yapılan 1.Frig Foto Fest Almanak’ının belirtilen miktarda basıldığı iddia edilmesine rağmen dağıtımının az miktarda yapılması soru işaretlerine neden oldu.

KAÇ ADET BASILDI, NERELERE DAĞITILDI?

Almanak’ın kaç adet basıldığının, kaç TL ye mal edildiğinin ve kaç adetinin nerelere dağıtıldığının belirsiz olduğuna dikkat çekilirken, ilgililer ‘2018 yılında basıldığı belirtilen Almanakların neden depoda bekletildiğinin ve bu konunun gündeme gelmesinin ardından parça parça bazı yerlere gönderilmesinin soruşturulması gerekir. Valilik olarak bu konunun üzerine gidilmelidir. Bu Almanak’lar Afyon’un tanıtımı için yapıldığına göre, depoda bekletilmesinin amacı nedir? Afyon Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevinde bulunan kişi Afyon’un tanıtımına neden engel olmaktadır?’ dediler. Bu arada bastırılan Almanak’lardan Afyon Belediyesine bile gönderilmediği öğrenildi.>>>Gazete3

  SİYASET    13.03.2019 10:55:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.03.2019
25.03.2019
25.03.2019
OZEL HABERLER