Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u çok önemsiyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin Afyonkarahisar’ı çok önemsediğini belirterek, “Afyonkarahisar bizim için çok öneml..

2

Image

Motosikletler denetlendi

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde motosiklet kullanıcılarına yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi...

3

Image

Bu salon 7 gün 24 saat açık

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Merkez Kütüphanesinin, 7 gün 24 saat esasına göre, öğretim elamanları ve öğrencilere hizmet verecek olan okuma ..

4

Image

‘Çimentoda ihracat şampiyonuyuz’

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması dolayısıyla yayımladığı kutlam..

5

Image

Özhaseki’den, Tutulmaz ve Zeybek’e ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret..

6

Image

‘KURSUNLAR ÇOK LAZIMSA’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni parti kurmak isteyenlere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Kendileri bilirler. Yüzlerce açık ..

7

Image

Akademisyenler cübbelerini giydi

Profesör ve doçent kadrolarına atanmış olan akademisyenler için “Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi...

8

Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarması

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kaps..

9

Image

Dinar’da aşure coşkusu

Dinar Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure günü vesilesi ile Ulu Cami ve Yeni Sanayi Camisi’nde aşure dağıtıldı. ..

10

Image

Zeybek, Ahilik Kaftanı giydi

Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kapsamında esnaflara verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, Ahilik Kaftanı takdim edildi...

11

Image

Kooperatif sayısı azaldı

Türkiye’de 2019 yılı Ağustos ayında kurulan kooperatif sayısı bir önceki aya göre %14,42 oranında azaldı...

12

Image

AB projesi için ekipman alındı

Bolvadin Meslek Yüksekokulunun (MYO) proje partneri olduğu “WirelessUp!” isimli Avrupa Birliği projesi için ekipman alımı yapıldı...

13

Image

‘Çocuklarımız geleceğimizin teminatı’

Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu heyetini makamında kabul eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, çocukların geleceğimizin teminatı olduklarını söy..

14

Image

Kamp başlıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar’da Korel Termal Otel’de Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin b..

15

Image

Karakaş, bankacıları ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vakıfbank Eskişehir Bölge Müdürü Yunus Ayten ile beraberindeki heyeti makamın..

16

Image

‘Yarışı kaybeden yok olur’

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof.Dr. Veysel Eroğlu, ülkemizi ayakta tutabilmenin yolunun güçlü olmaktan geçtiğini belirterek, Biz 2023-..

17

Image

75 bin kap aşure dağıtıldı

Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretlerini Anma ve Şifalı Aşure Günü etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar’da 27 ayrı noktada 75 bin kap aş..

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz” | Gazete3.com.tr
Image

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz”Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, haftasonu kutlamaları başlayacak Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümünde devlet büyüklerini Afyonkarahisar’da görmek istediklerini ifade etti.
  SİYASET    24.08.2019 11:06:21Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısı ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetiminde gerçekleşti. Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan Merdivenci, 17. Meslek Komitesi’nden Meclis üyesi Mustafa Kocaşaban’ın evlenen oğlu İhsan Kocaşaban ve ailesine mutluluklar dileyerek sözlerine başladı.
“ZAFERE GİDEN YOLU AÇAN BÜYÜK TAARRUZ, KOCATEPE’DE BAŞLAMIŞTIR”
Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümünün coşkuyla kutlanacağını belirten Merdivenci, “Bildiğiniz üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığımız Büyük Zafer’in 97’nci yıldönümünü yaşıyoruz. Hepinizin Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Zafer Haftası, Afyonkarahisar’da diğer illere göre daha coşkulu yaşanıyor. Zafere giden yolu açan Büyük Taarruz, hemen yanı başımızda, Kocatepe’de başlamıştır. İlimiz, Kurtuluş Savaşımızda çetin mücadelelerin yaşandığı, birçok şehitliklerin bulunduğu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile Büyük Zafer’in kilidi olan bir coğrafyada yer almaktadır” diye konuştu.
“DEVLET BÜYÜKLERİMİZİ AFYON’DA GÖRMELİYİZ”
Kurtuluş Savaşı’nın 100’üncü yıldönümünde Afyonkarahisar’ın öne çıkması gerektiğini vurgulayan Merdivenci, “97’nci yıl kutlamaları çerçevesinde önemli faaliyet ve etkinliklerin gerçekleştirileceğini görüyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte, Büyük Taarruz ve Zafer’in 100’üncü yıldönümüne de kısa bir süre kalmıştır. Kurtuluş Savaşımızın 100’üncü yılına ilimizi ve bölgemizi görkemli bir şekilde hazırlamalı, devlet büyüklerimizi de burada görmeliyiz. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı. 14. ATSO Spor Oyunları hakkında da bilgi veren Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti: “29 Ağustos’ta, 14. ATSO Spor Oyunlarımız başlayacak. Geleneksel hâle getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’na katılım için son başvuru tarihi 26 Ağustos’tur. Siz değerli Meclis Üyelerimizi de hem bireysel branşlarda, hem de takım branşlarında görmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca Açılış törenimize de sizleri muhakkak bekliyoruz.”
GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Temmuz ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı. Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Temmuz ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2019-2020 Öğretim Dönemi kapsamında verilecek bursların verilme şekli, sayı ve miktarı görüşüldü. Bu gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Serteser, burs bütçesinin yüzde 25 artırılmasını, üniversiteye devam eden mevcut bursiyerlere aylık 250 lira burs verilmeye devam edilmesini, ayrıca Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde Afyon’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki başarılı 25 öğrenciye de aylık 200 lira burs verilmesini önerdi. Serteser, bu yıl bursların ATSO adına Afyon Eğitim Vakfı aracılığıyla dağıtılmasını teklif etti. Bu gündem maddesinde ATSO Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Bülent Saygı, Halit Özutku, Hüseyin Şehitoğlu, Mustafa Hancıoğlu ve Mustafa Özer söz aldı.
AEV GENEL SEKRETERİ MURAT DİKER BİLGİLER VERDİ
Gündem maddesindeki teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamanın ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker’i Meclis salonuna davet etti. Diker, Vakıf’ın çalışmaları hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu’nun Temmuz-Ağustos 2019 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Türker’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmında, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Meclis Üyeleri Mesut Tabak ve Mustafa Kocaşaban söz alarak görüş ve dileklerini aktardı. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı kapattı.>>>Gazete3

  SİYASET    24.08.2019 11:06:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2019
21.09.2019
21.09.2019
OZEL HABERLER