Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KAYNAK BULUNDU
Hizmete girmesiyle birlikte Afyon’a önemli katkıları olacak olan YHT ile ilgili sevindirici haber geldi. AK Parti Afyon Milletvekillerinin ısrarla tak..

2

Image

Boztepe’den Başkan Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

3

Image

Araç hibe edildi
Sinanpaşa Belediyesine hizmetlerinde kullanması amacıyla bir adet araç hibe edildi. ..

4

Image

Turizm turları devam ediyor
Sandıklı ilçesinde turizm faaliyeti kapsamında ilçe turları düzenleniyor. Başkan Mustafa Çöl, tur kapsamında ilçeye gelen vatandaşlarla her fırsatta ..

5

Image

Boztepe’den Başkan Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve beraberindeki heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

6

Image

‘Ekonomi düzene sokulmalı’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Türkiye’de ekonomi düzeni sağlamak için borç-faiz-vergi-trafik cezası ekonomisinden, üretim-ist..

7

Image

Başkan Çöl, CHP’lileri ağırladı
Cumhuriyet Halk Partisi Sandıklı İlçe Başkanı Raşit Güneş ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret ederek işl..

8

Image

İstişare Kurulu toplandı
Ticaret Bakanlığı 9. İstişare Kurulu Toplantısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) ev sahipliğinde ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın başka..

9

Image

Bozkurt, Kaymakam’ı ağırladı
Bolvadin Kaymakamı ve Şuhut Kaymakam Vekili Adem Öztürk Şuhut Belediyesini ziyaret etti. ..

10

Image

‘Destek vermeye hazırız’
Belediye Başkanı Ahmet Şahin, ilk yerli kamyon fabrikasının İscehisar’da kurulması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. ..

11

Image

AK Parti’de görev değişimleri
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığında görev değişimi oldu. İl Yürütme Kurulunda ve İl Yönetiminde olan dördü görevli toplam beş kişinin görev yerle..

12

Image

Kitap Fuarı açıldı
Şuhut ilçesinde Şuhut Kitap Fuarı’nın açılışı yapıldı. ..

13

Image

‘MYO’daki bölümler güçlendirilecek’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İscehisar Meslek Yüksekokulu’ndaki bölümleri güçlendirerek, daha aktif hale getirileceğini söyledi..

14

Image

Karakaş, Özdemir’i ağırladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir’i makamında kabul etti...

15

Image

Mahalleliler taleplerini iletti
Sandıklı ilçesinde bulunan Sazak Mahallesi sakinleri, Belediye Başkanı Mustafa Çöl’le istişare ederek, mahallede yapılacak olan çalışmaları anlattılar..

16

Image

Süleyman Demir başkan oldu
Yeniden Refah Partisi İhsaniye İlçe gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçimde Süleyman Demir İlçe Başkanlığına seçildi...

17

Image

‘Sevgi Yılı Projesini önemsiyoruz’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar Valiliği tarafından başlatılan Sevgi Yılı Projesini desteklediklerini belirterek, “Öze..

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz” | Gazete3.com.tr
Image

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz”Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, haftasonu kutlamaları başlayacak Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümünde devlet büyüklerini Afyonkarahisar’da görmek istediklerini ifade etti.
  SİYASET    24.08.2019 11:06:21Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısı ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetiminde gerçekleşti. Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan Merdivenci, 17. Meslek Komitesi’nden Meclis üyesi Mustafa Kocaşaban’ın evlenen oğlu İhsan Kocaşaban ve ailesine mutluluklar dileyerek sözlerine başladı.
“ZAFERE GİDEN YOLU AÇAN BÜYÜK TAARRUZ, KOCATEPE’DE BAŞLAMIŞTIR”
Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümünün coşkuyla kutlanacağını belirten Merdivenci, “Bildiğiniz üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığımız Büyük Zafer’in 97’nci yıldönümünü yaşıyoruz. Hepinizin Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Zafer Haftası, Afyonkarahisar’da diğer illere göre daha coşkulu yaşanıyor. Zafere giden yolu açan Büyük Taarruz, hemen yanı başımızda, Kocatepe’de başlamıştır. İlimiz, Kurtuluş Savaşımızda çetin mücadelelerin yaşandığı, birçok şehitliklerin bulunduğu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile Büyük Zafer’in kilidi olan bir coğrafyada yer almaktadır” diye konuştu.
“DEVLET BÜYÜKLERİMİZİ AFYON’DA GÖRMELİYİZ”
Kurtuluş Savaşı’nın 100’üncü yıldönümünde Afyonkarahisar’ın öne çıkması gerektiğini vurgulayan Merdivenci, “97’nci yıl kutlamaları çerçevesinde önemli faaliyet ve etkinliklerin gerçekleştirileceğini görüyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte, Büyük Taarruz ve Zafer’in 100’üncü yıldönümüne de kısa bir süre kalmıştır. Kurtuluş Savaşımızın 100’üncü yılına ilimizi ve bölgemizi görkemli bir şekilde hazırlamalı, devlet büyüklerimizi de burada görmeliyiz. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı. 14. ATSO Spor Oyunları hakkında da bilgi veren Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti: “29 Ağustos’ta, 14. ATSO Spor Oyunlarımız başlayacak. Geleneksel hâle getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’na katılım için son başvuru tarihi 26 Ağustos’tur. Siz değerli Meclis Üyelerimizi de hem bireysel branşlarda, hem de takım branşlarında görmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca Açılış törenimize de sizleri muhakkak bekliyoruz.”
GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI
Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Temmuz ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı. Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Temmuz ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2019-2020 Öğretim Dönemi kapsamında verilecek bursların verilme şekli, sayı ve miktarı görüşüldü. Bu gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Serteser, burs bütçesinin yüzde 25 artırılmasını, üniversiteye devam eden mevcut bursiyerlere aylık 250 lira burs verilmeye devam edilmesini, ayrıca Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde Afyon’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki başarılı 25 öğrenciye de aylık 200 lira burs verilmesini önerdi. Serteser, bu yıl bursların ATSO adına Afyon Eğitim Vakfı aracılığıyla dağıtılmasını teklif etti. Bu gündem maddesinde ATSO Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Bülent Saygı, Halit Özutku, Hüseyin Şehitoğlu, Mustafa Hancıoğlu ve Mustafa Özer söz aldı.
AEV GENEL SEKRETERİ MURAT DİKER BİLGİLER VERDİ
Gündem maddesindeki teklif, oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamanın ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker’i Meclis salonuna davet etti. Diker, Vakıf’ın çalışmaları hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. Beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu’nun Temmuz-Ağustos 2019 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Türker’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmında, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Meclis Üyeleri Mesut Tabak ve Mustafa Kocaşaban söz alarak görüş ve dileklerini aktardı. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı kapattı.>>>Gazete3

  SİYASET    24.08.2019 11:06:21

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.02.2020
19.02.2020
19.02.2020
OZEL HABERLER