Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Türkiye nereden nereye geldi?’
Kızılören ve Hocalar Kongreleri’nde Konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2002 yılınd..

2

Image

Afyonspor sezona galibiyetle başladı: 1-0
Mor beyazlı takıma sezonun ilk maçında üç puan kazandıran tek gol, 70.dakikada Onur Ramazan Toprak’tan geldi
..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

5

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

6

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

7

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

8

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

9

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

10

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

11

Image

‘ÜYELERİMİZİN SESİ OLDUNUZ’
Hisarcıklıoğlu’dan Oda ve Borsa Başkanlarına övgü:..

12

Image

‘Sandıklı için önemli bir fırsat’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop belediyeye ait çiçek serasını ziyaret etti. Kaymakam Tortop, çiçek serasının Sandıklı için ..

13

Image

‘Teşkilata örnek oldu’
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Başkan Zeybek’in cuma günü mahalle ziyaretlerinin teşkilata büyük örnek olduğunu söyledi ..

14

Image

‘Kardeşliğimizi bozamayacaklar’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Dinar ilçesinde yaşanan olayı Türk- Kürt çatışmasına döndürmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamaya..

15

Image

Afyonspor’da Gümüşhane hazırlıkları
Pazar günü kendi evinde oynayacağı sezonun ilk maçına oldukça hırslı hazırlanan Afjet Afyonspor’un teknik patronu Serhat Gülpınar, antrenman açığını k..

16

Image

‘Afyon’un her yerinde İYİ Parti olacak’
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Afyonkarahisar’ın tüm beldelerinde teşkilat binalarını faaliyete geçireceklerini söyledi..

17

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

Vali Çiçek ve Başkan Çoban’a teşekkür | Gazete3.com.tr
Image

Vali Çiçek ve Başkan Çoban’a teşekkürTürkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, Şehit mezarlarına yapılacak düzenleme ve bakım için Vali Gökmen Çiçek ve İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti.
  SİYASET    12.08.2020 13:32:09


Dernek binasında açıklamalarda bulunan Başkan Kumartaşlı, bayrağımızın dalgalanabilmesi, ülkemizin bağımsızlığı için canlarını veren aziz şehitlerimiz için ne yapılsa az olduğunu söyledi.

KANUN VE YÖNETMELİK BAŞLANGIÇ OLDU

Şehit mezarlıklarının bakımı için kanun ve yönetmelik çıktığını hatırlatan Kumartaşlı, “Bu yönetmeliklere göre de şehitlerimizin definlerinden sonra mezarlıkları tep tip proje dâhilinde devletimizin ilgili birimleri tarafından yapılıyordu. Mezarlar yapıldıktan sonra doğal şartlardan dolayı bakıma ihtiyaç duyuluyordu. Bizler dernek olarak şehit ailelerimizle istişarelerde ya da şehit mezarı ziyaretlerimizde tespit ediyorduk. Ara ara konuyu ilgili makamlara yazıyorduk. 15 Temmuz 2016 tarihi öncesinde MSY 439 1-A şehitlik önergesiyle bu işi Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı birimler yapıyordu. 15 Temmuz’dan sonra yönetmelik değiştirilip bu görev il valiliklerine verilince şehit mezarlarının yapım onarım ve bakımları valilikler tarafından yapılmaya başlanıldı. Bizler son bir yıl içerisinde dernek olarak İl Özel İdaresi’ne onlu gruplar halinde 4-5 kez müracaat ederek şehit mezarlarımızın ilçelerdeki, kasabalardaki, köylerdeki şehit mezarlarımızın bakım onarımlarının yapılmasını hatta yıkılıp tekrar yapılmasını istemiştik. Afyonkarahisar Valiliği’nce bizim yazımıza istinaden yazılar dikkate alınarak şehit mezarları yapılmıştı” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Kumartaşlı, Vali Gökmen Çiçek’in göreve başlaması ve talimatıyla büyük bir proje yapıldığını belirterek, şunları dile getirdi:
“Türkiye de ilk defa olacak olan bir internet sitesi hazırlanıldı. Buna da köyler dâhil tüm şehitlerimizin mezarları ziyaret edilerek mezarların fotoğrafları çekildi. Mezarların koordinatları da bu siteye konuldu. Bizde elimizdeki asker ve şehit polislerimizle ilgili bilgileri, fotoğrafları Valiliğimize teslim ettik. Vazife malulü olan şehitlerimizin de bilgileri ilgili kuramlardan alınıp güzel bir site oluşturuldu. Bu çalışma Türkiye de ilktir. Belediye Başkanlığı döneminde ve İl Genel Meclisi Başkanı olarak da hiçbir zaman bizden ilgisini eksik etmeyen Burhanettin Çoban’ın da bu çalışmalarda katkısı büyüktür. Biz bu site için ve Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in açıkladığı yüz şehit mezarının yapımı için ihale açılıp 60 günlük sürede işin tamamlanması nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz.”

ÇİÇEK VE ÇOBAN’A TEŞEKKÜR

“Şehitlerimizin mezarlarının gelecek nesle aktarılması için onların ebedi istirahatgahlarının bizlere, tarihimize, şehitlerimize yakışır bir düzenleme yapılabilmesi için talimat veren Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyen Kumartaşlı, “Valimiz Afyonkarahisar’a ilk geldiği günden itibaren şehit aileleri ve gazilerle ilgilenen ‘onların sorunu benim sorunumdur’ diyerek bizlere yakışan Sayın Valimiz ve akabinde de İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’ın katkılarıyla en kısa sürede tüm şehit mezarlarımız yapılacaktır. Afyonkarahisarımız da bakıma onarıma veya yeniden yapıma ihtiyacı olan şehit mezarımız kalmayacaktır. Tekraren şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına Valimiz Gökmen Çiçek’e, İGM Başkanımız Burhanettin Çoban’a teşekkür ediyorum. Kurtuluş Savaşı’nın başladığı topraklarda yaşayan şehit ve gazilerin torunları olarak ecdada yakışır şehit mezarlarıyla onlara olan ahde vefanın gösterilecektir” ifadelerini kullandı.


  SİYASET    12.08.2020 13:32:09

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2020
21.09.2020
21.09.2020
OZEL HABERLER