Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

3

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

4

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

5

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

6

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

Kurumlararası işbirliği yapılacak

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu ile AKÜ kurumlararası işbirliği kapsamında görüşmeler yaptı. ..

10

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

11

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

12

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

13

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

14

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

15

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

16

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

Yılın Ahisi Ali İhsan Altıntaş | Gazete3.com.tr
Image

Yılın Ahisi Ali İhsan AltıntaşAfyonkarahisar’da ahilik Haftası kutlamaları kapsamında yılın ahisi seçilen Ali İhsan Altıntaş’a ahilik kaftanı giydirildi.
  SİYASET    18.09.2019 11:52:56


Afyonkarahisar’da ahilik Haftası kutlamaları kapsamında yılın ahisi seçilen Ali İhsan Altıntaş’a ahilik kaftanı giydirildi. Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (ESOB) düzenlenen törende konuşan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, şunları söyledi: “İnsanlığı daha ileriye götüren, iyi insan, üreten insan, millete faydalı olan, etrafına güven veren insan kavramını oluşturmaya yönelik olan bu ahilik kavramı mutlaka devam etmelidir. Bu anlayışı da sonuna kadar savunmalıyız. Bu anlayış Osmanlı’nın yükselmesinden tutun, 600 yıl hüküm sürmesinde etkili olan bir sistemdir ahilik.”
“YÜZYILLARDIR SÜREGELEN BİR ÖRGÜT”
Programda konuşan ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Ahiliğin yüzyıllardır süre gelen bir toplumsal örgüt olduğunu belirtti. Konak, “Ahilik teşkilatının vizyonu hep birlikte hedefe yürümek mantığına dayanır. Bu vizyon örgütü ileriye yönelten, yol gösterici bir ışıktır. Ahiler önce kendileri mükemmel olmalıdır. Önce kendine çeki düzen vermelidir ki, güvenilir olmalı, hizmet vermelidir” dedi.
“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ”
Belediye Başkan Vekili Süleyman Karakuş ise konuşmasında esnafın daha iyi şartlara gelmesi için belediye olarak her türlü desteği verdiklerini, bundan sonra da vermeye devam edeceklerini aktardı. Konuşmaların ardından yılın ahisi seçilen Ali İhsan Altıntaş’a, Ahilikten İşadamlığına geçen İsmail Ünal Turunç’a, Yılın Kalfası Hamdi Mahmut Doğru ve Yılın Çırağı Osman Yaşadı İle esnaf odaların belirlediği Yılın Ahilerine ödülleri verildi. Tören ahi pilavı ikramı ile sona erdi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    18.09.2019 11:52:56

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER