Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İl Başkanı 23 Aralık’ta belli oluyor
Merhum Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi, 23 Aralık 2018 Pazar günü Afyonkarah..

2

Image

Halkın sorunlarını bakanlara sordu
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı’na engelli öğretmenleri, Adalet Bakanı’na mübaşirleri, Tarım ve ..

3

Image

‘Büyükşehir olmak zorundayız’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Fatih Çetinkaya, Karaman Mahallesi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Afyonkarahisar’ın gelecek yıllarda bü..

4

Image

HSK Üyesi Ergen’den Başkan Çoban’a ziyaret
Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Üyesi Cafer Ergen, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a nezaket ziyaretinde bulundu...

5

Image

‘AK Parti dayanışmasını göstereceğiz’
Afyonkarahisar’ın ilçelerindeki AK Parti Belediye Başkan aday adaylarıyla buluşan Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili..

6

Image

Başkan Çoban dekanları ağırladı

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde görev yapan dekanları makamında kabul etti...

7

Image

‘Her parti kendi gücüyle yarışmalı’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında konuşan Gazeteci Ahmet Tunca, AK Parti ve MHP kurdukları ittifakın gerekçesini ülke bekası olarak gösterd..

8

Image

‘Sorunları hep beraber çözeceğiz’
İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Sahipata Durağı, Ataköy Durağı Oruçoğlu Durağı ve Özdilek Durağı'na ziyaretlerde bulundu. ..

9

Image

‘Başkanımıza teşekkür ediyoruz’
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretleri devam ediyor...

10

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

11

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

12

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

13

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

14

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

15

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

16

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

17

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

Yüksek yaşam kalitesi için aday oldum | Gazete3.com.tr
Image

Yüksek yaşam kalitesi için aday oldum


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Avukat Ömer Taşkapılı, mahalle muhtarları ve basın mensupları ile bir araya geldi. Afyonkarahisar’da ki bir restoranda aday adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Taşkapılı, ilk olarak kendisinden bahsetti ve seçilmesi halinde Afyonkarahisar halkının sorunlarına çözüm bulmak ve halka yüksek yaşam kalitesi sağlamaya çalışacaklarını belirtti.
  SİYASET    14.05.2018 09:38:25


Mehmet TABAK

“1993 YILINDA KENDİ BÜROMU AÇTIM”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ömer Taşkapılı, Afyonkarahisar’da muhtarları ve basın mensuplarıyla biraraya geldi. Toplantıda konuşan ve ilk olarak kendisinden bahseden Taşkapılı: “1969 yılında Afyonkarahisar'da doğdum. Merhum Taşkapılızade Yağcı Hacı Ömer Efendi’nin torunuyum. Babam Türk Telekom’dan emekli Hacı Kâmil Taşkapılı’nın evladı olarak bir evin 3 numaralı çocuğu olarak Marulcu mahallesinde doğdum. İlkokulu Örnekevler Mahallesinde bulunan Kocatepe İlköğretim Okulu’nda okudum. Ortaöğretimi ise Şemsettin Karahisari Ortaokulunda bitirdim. Liseyi ise memleketimize siyaset ve bürokrat anlamında değerler yetiştiren Afyon lisesinde 1986 yılında başarı ile mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte Kara Harp Okulunu kazandım. 1991 yılında Hukuk Fakültesini bitirdim. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Avrupa Ekonomik Topluluğunun Hukuk yapısı isimli lisansüstü sınavını kazandım. Diğer taraftan da memleketime gelerek o dönem sevgi ve saygıyla andığım ağabeylerim o dönemin Baro Başkanı Avukat Adil Yılmazaslan ile Avukat Nurettin Karabaçak'ın yanında Avukatlık stajını tamamladım. Avukatlık stajını yaptığım dönemde yaklaşık iki yıla yakınAfyon imam Hatip Lisesinde İngilizceÖğretmenliği yaptım. Askerlik görevimi Bartın Deniz Üs Komutanlığında yaptım. Askerlikten sonra 1993 yılında hemen kendi büromu açarak avukatlık mesleğine başladım” dedi.

“HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞA HAZIRIM”

Siyasi hayatına da değinen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Taşkapılı: “geçen dönem AK Parti Afyonkarahisar teşkilatı İl Yönetiminde yer aldım. Bu dönemde partimizin daha ileriye gitmesi için bütün gücümle çalıştım. Sultandağı ve Sinanpaşa’da ilçe Koordinatörlüğü görevinde bulundum. Memleketim olan Afyonkarahisar'ı çok seviyorum. Yaklaşık 50 yaşımdayım. 50 Yıldan buyana üniversite ve askerlik hayatım hariç kesintisiz ve vasılasız olarak memleketim olan Afyonkarahisar'da yaşamaktayım. Öncelikle dünya liderimiz ülkemizin ve tüm mazlum coğrafyasının umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemizin geçirdiği bu zorlu dönemde birlikte ayni davanın bir neferi olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu vesile ile 24 Haziran seçimlerinde AK Partiden Milletvekili aday adayı olarak hem vatan hem de doğup büyüdüğüm şehir olan Afyonkarahisar için her türlü fedakârlığa hazır olduğumu ilan etmek istedim. Bizler kadere inanan insanlarız. Nasibimizde varsa bu kutlu görev yerimizi alıp, fani olan bu dünyada hoş bir sada bırakarak ve güzel şehrimiz Afyonkarahisar'a tüm birikimlerimle katkı sağlamak istiyorum. Bu vesile ile davetimize katılan tüm muhtar ve mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“BENDE VARIM DEMEK İÇİN ADAY ADAYI OLDUM”

Hangi sebeplerden dolayı aday adayı olduğuna da değinen Ömer Taşkapılı: “Son derece önem arz eden bir seçim atmosferindeyiz. Ülkemiz her alanda büyüdükçe güçlendirmek 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için, partimizin adı olan adalet ve kalkınma yolunda Afyonkarahisar'ımıza hizmet üretmek için yola çıktım. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın gösterdiği hedefler doğrultusunda milletimizin hak ettiği yüksek yaşam kalitesini sağlamak için yola çıktım. Afyonkarahisar’ımızın sağlık, turizm, üniversite ve ticaret merkezi haline getirmek için yola çıktım. Doğduğumuz ve doyduğumuz memleketimizin insanlarına hizmet etmek, ahde vefa borcumuzu ödemek için yola çıktım. Afyonkarahisar'ımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını biliyorum. Bunların çözümünde devlet ile milletin arasında köprü vazifesi yapacağım. Çıktığımız bu kutlu yolda mazlumların sesi ve umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için yola çıktım. Gerçek dava adamlığını şiar edinip, milletime hizmet etme tecrübesinde “bende varım demek için” aday adayı oldum” diye konuştu.

“DEVLET İLE VATANDAŞ ARASINDAKİ BAĞI KOPARMAYACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Avukat Ömer Taşkapılı: “Milletvekili olduğum takdirde yapmayı çok arzu ettiğimbir takım projelerimde mevcuttur. Bunlardan en birincisi memleketimiz Afyonkarahisar'da vatandaşlarımız ile daha sağlıklı görüşebilmemiz için kendi adımıza bir büro açacağız. Ankara'da toplantılarımız olmadığı zamanlarda haftanın belli günlerinde vatandaşlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinleyeceğiz. Vatandaşlarımızın Ankara'ya kadar yormayacağız. Burada büromuz sürekli açık olup vatandaşımıza devlet ile vatandaş arasında iletişim konusunda bir köprü olacağız Ankara'ya gittiğimiz de de cep telefonu numaramızı hiçbir şekilde değiştirmeyeceğiz. Keza Afyonkarahisar'daki muhtarlar ile devamlı irtibatta olarak ilimizin hangi konularda eksikliği ya da sıkıntısı varsa o konuları meclise taşıyarak çözümü için çalışmalar yapacağım. Aylık düzenli toplantılar yapacağız. Tüm makamlar gelip geçicidir. Görevlerimiz bitince mahcup olmayacağımız birlikteliklerimiz olsun, birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz hatıralar ve eserler bırakalım inşallah. Sizler demokrasi piramidinin tabanını oluşturan bizler açısından büyük mana ifade eden kıymetli bireylersiniz. Hükümetimiz mahalli idareler Genel Müdürlüğüne bağlı Muhtarlar Daire Başkanlığı ile tüm sorunları yakından takip etmektedir. Muhtarlık Bilgi Sistemi giderek daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı. Böylelikle pek çok vatandaşımızın sorunları çözülmeye başlandı. Çünkü sizler vatandaşımıza en yakın insanlarsınız. Onların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olan sizlersiniz. Ve nitekim hükümetimiz 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak kabul edildi” diye konuştu.

“ŞİMDİDEN BİRÇOK TALEP ALMAYA BAŞLADIK”

Milletvekili olması durumunda muhtarlarla sürekli işbirliği içinde olacağını kaydeden Ömer Taşkapılı: “Sizlerin çoğuna vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için hizmet binaları yapıldı ya da yapılması proje kapsamlarına alınmaya başladı. Sizler mahalle halkının meseleleri ne kadar yakından ilgilenirseniz ve ne kadar derman olursanız milletimizde ülkesi ve devletine o derece güçlü sahip olacaktır. Muhtarlık bilindiği üzere doğrudan halk tarafından seçilerek iş başına gelerek vatandaşlarımızla devlet arasında bir köprü görevini yürüten Muhtarlık makamı önemli bir yere sahiptir. Mahallelerin ve köylerin sorunları muhtarlar aracılıkları ile devlet kurumlarına iletilmektedir. Vatandaşlarımıza en yakın yönetim kademesi olması itibariyle konu hizmetlerinin yürütülmesindeki rolü büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi “Büyük Devlet Olma Vizyonu En Başta Yerelde Başlar” bu yüzden Türkiye’nin her konuda muhtarlara her zaman ihtiyacı vardır. Sayın Muhtarlarım ve değerli misafirler genellikle altyapının iyileştirilmesi, suların sağlıklı ve düzenli akması, çevre düzenlemelerinin yapılması, doğalgaz dağıtım hattı kurulması, ulaşım imkanlarının arttırılması, sokak lambalarının düzenli yanması bunun yanında okul, sağlık ocağı, camii, park, üst geçit gibi vesaire daha pek çok talebin olduğunu biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“EL ELE VERİRSEK, ZORLUKLARI AŞARIZ”

Gerekli çalışmaların yapılacağını garanti ettiklerini de dile getiren Taşkapılı: “Bu tür ihtiyaçların ve eksikliklerin giderilmesi konusunda sizlerle birlikte çalışmalar yapacağız. Siz değerli muhtarlarımızın görüş ve fikirleri bizim hizmet anlayışımızda rol üstlenici olacaktır. Bu nedenle sizlerle birlikte elele verirsek bütün zorlukların üstesinden gelebileceğiz. Bu düşünceler 24 Haziran 2018 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi ile milletimiz ve Afyonkarahisar'ımız kazansın istiyorum. Gayet bizden takdir hemşerilerimizin ve genel merkezimizindir. Son olarak, bizim farkımız yapacağımız hizmetler olsun diyerek hepinize gönülden teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SİYASET    14.05.2018 09:38:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.12.2018
18.12.2018
18.12.2018
OZEL HABERLER