Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

HER YOL AFYON’DAN GEÇECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya mitinginde yüksek hızlı tren İstasyonu’nun Zafer Havalimanı’nda olacak açıklamasının ardından Milletveki..

2

Image

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’na yoğun ilgi

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta hizmete alınan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor...

3

Image

Özkaya’dan askeri birlik müjdesi

Çay ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen ve Çay Belediye Başkan Adayı Hüseyin Atlı’ya destek isteyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali ..

4

Image

‘Afyon’u ortak akılla yöneteceğiz’

ATSO Meclis toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, belediye başkanı olması durumunda, i..

5

Image

‘Gönüllere gireceğiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek 31 Mart yerel seçimleri önces..

6

Image

“Afyon’un her yerinde ayak izimiz var”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak hafta sonu programına 5 mahalle mitingi, esnaf ziyaretleri, köy gezilerini sığdır..

7

Image

Sayıştay Başkanı’ndan ziyaret

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. ..

8

Image

‘Vatandaşların her zaman yanında olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar halkının doğumundan ölümüne ka..

9

Image

‘Sandıklı’da rekor bekliyoruz’

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Hocalar ve Sandıklı ilçelerini ziyaret etti. Yurdunuseven, Sandıklı ilçesinde reko..

10

Image

İYİ Parti Çay Belediye Başkan Adayı Dündar: ‘Bütün sorunları çözeceğiz’
Çay ilçesinde vatandaşlara seslenen İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Serdar Dündar, belediye başkanı olması durumunda, vatandaşlarla istişare haline Ça..

11

Image

‘Dinler arası savaşa fırsat verilmemeli’
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu olay, sadece Yeni Zelanda'daki bir camiye girerek insanları, ibadet eden Müslümanları şehit etme şekli..

12

Image

‘Bolvadin bizim için önemli’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Bolvadin ilçesini ziyaret etti. Yurdunuseven, Bolvadin’e çok önem verdiklerini ve ..

13

Image

‘Afyon’a muazzam yatırımlar yaptık’

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a yaptıkları baraj ve göletlerle arazilerdeki verimi arttırdıklarını ifade..

14

Image

“Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Yeşilyol esnafını ziyaret etti. “Afyonkarahisar’ın yüzünü güldüreceğiz” diyen Ko..

15

Image

‘Desteklerinizi bekliyoruz’

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu Beraberindeki Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Gümüşk..

16

Image

‘Şeffaf ve dürüst olacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışı ile ürettikleri projelerle Afyonkarahisar’ı yöneteceklerini söyleyen MHP Afyonkarah..

17

Image

‘Ayrım yapmayacağım’

31 Mart seçimleri için saha çalışmaları çerçevesinde Sahipata Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan..

Yüksek yaşam kalitesi için aday oldum | Gazete3.com.tr
Image

Yüksek yaşam kalitesi için aday oldum


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Avukat Ömer Taşkapılı, mahalle muhtarları ve basın mensupları ile bir araya geldi. Afyonkarahisar’da ki bir restoranda aday adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Taşkapılı, ilk olarak kendisinden bahsetti ve seçilmesi halinde Afyonkarahisar halkının sorunlarına çözüm bulmak ve halka yüksek yaşam kalitesi sağlamaya çalışacaklarını belirtti.
  SİYASET    14.05.2018 09:38:25


Mehmet TABAK

“1993 YILINDA KENDİ BÜROMU AÇTIM”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ömer Taşkapılı, Afyonkarahisar’da muhtarları ve basın mensuplarıyla biraraya geldi. Toplantıda konuşan ve ilk olarak kendisinden bahseden Taşkapılı: “1969 yılında Afyonkarahisar'da doğdum. Merhum Taşkapılızade Yağcı Hacı Ömer Efendi’nin torunuyum. Babam Türk Telekom’dan emekli Hacı Kâmil Taşkapılı’nın evladı olarak bir evin 3 numaralı çocuğu olarak Marulcu mahallesinde doğdum. İlkokulu Örnekevler Mahallesinde bulunan Kocatepe İlköğretim Okulu’nda okudum. Ortaöğretimi ise Şemsettin Karahisari Ortaokulunda bitirdim. Liseyi ise memleketimize siyaset ve bürokrat anlamında değerler yetiştiren Afyon lisesinde 1986 yılında başarı ile mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte Kara Harp Okulunu kazandım. 1991 yılında Hukuk Fakültesini bitirdim. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Avrupa Ekonomik Topluluğunun Hukuk yapısı isimli lisansüstü sınavını kazandım. Diğer taraftan da memleketime gelerek o dönem sevgi ve saygıyla andığım ağabeylerim o dönemin Baro Başkanı Avukat Adil Yılmazaslan ile Avukat Nurettin Karabaçak'ın yanında Avukatlık stajını tamamladım. Avukatlık stajını yaptığım dönemde yaklaşık iki yıla yakınAfyon imam Hatip Lisesinde İngilizceÖğretmenliği yaptım. Askerlik görevimi Bartın Deniz Üs Komutanlığında yaptım. Askerlikten sonra 1993 yılında hemen kendi büromu açarak avukatlık mesleğine başladım” dedi.

“HER TÜRLÜ FEDAKÂRLIĞA HAZIRIM”

Siyasi hayatına da değinen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Taşkapılı: “geçen dönem AK Parti Afyonkarahisar teşkilatı İl Yönetiminde yer aldım. Bu dönemde partimizin daha ileriye gitmesi için bütün gücümle çalıştım. Sultandağı ve Sinanpaşa’da ilçe Koordinatörlüğü görevinde bulundum. Memleketim olan Afyonkarahisar'ı çok seviyorum. Yaklaşık 50 yaşımdayım. 50 Yıldan buyana üniversite ve askerlik hayatım hariç kesintisiz ve vasılasız olarak memleketim olan Afyonkarahisar'da yaşamaktayım. Öncelikle dünya liderimiz ülkemizin ve tüm mazlum coğrafyasının umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemizin geçirdiği bu zorlu dönemde birlikte ayni davanın bir neferi olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Bu vesile ile 24 Haziran seçimlerinde AK Partiden Milletvekili aday adayı olarak hem vatan hem de doğup büyüdüğüm şehir olan Afyonkarahisar için her türlü fedakârlığa hazır olduğumu ilan etmek istedim. Bizler kadere inanan insanlarız. Nasibimizde varsa bu kutlu görev yerimizi alıp, fani olan bu dünyada hoş bir sada bırakarak ve güzel şehrimiz Afyonkarahisar'a tüm birikimlerimle katkı sağlamak istiyorum. Bu vesile ile davetimize katılan tüm muhtar ve mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“BENDE VARIM DEMEK İÇİN ADAY ADAYI OLDUM”

Hangi sebeplerden dolayı aday adayı olduğuna da değinen Ömer Taşkapılı: “Son derece önem arz eden bir seçim atmosferindeyiz. Ülkemiz her alanda büyüdükçe güçlendirmek 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için, partimizin adı olan adalet ve kalkınma yolunda Afyonkarahisar'ımıza hizmet üretmek için yola çıktım. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın gösterdiği hedefler doğrultusunda milletimizin hak ettiği yüksek yaşam kalitesini sağlamak için yola çıktım. Afyonkarahisar’ımızın sağlık, turizm, üniversite ve ticaret merkezi haline getirmek için yola çıktım. Doğduğumuz ve doyduğumuz memleketimizin insanlarına hizmet etmek, ahde vefa borcumuzu ödemek için yola çıktım. Afyonkarahisar'ımızın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını biliyorum. Bunların çözümünde devlet ile milletin arasında köprü vazifesi yapacağım. Çıktığımız bu kutlu yolda mazlumların sesi ve umudu olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için yola çıktım. Gerçek dava adamlığını şiar edinip, milletime hizmet etme tecrübesinde “bende varım demek için” aday adayı oldum” diye konuştu.

“DEVLET İLE VATANDAŞ ARASINDAKİ BAĞI KOPARMAYACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Avukat Ömer Taşkapılı: “Milletvekili olduğum takdirde yapmayı çok arzu ettiğimbir takım projelerimde mevcuttur. Bunlardan en birincisi memleketimiz Afyonkarahisar'da vatandaşlarımız ile daha sağlıklı görüşebilmemiz için kendi adımıza bir büro açacağız. Ankara'da toplantılarımız olmadığı zamanlarda haftanın belli günlerinde vatandaşlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinleyeceğiz. Vatandaşlarımızın Ankara'ya kadar yormayacağız. Burada büromuz sürekli açık olup vatandaşımıza devlet ile vatandaş arasında iletişim konusunda bir köprü olacağız Ankara'ya gittiğimiz de de cep telefonu numaramızı hiçbir şekilde değiştirmeyeceğiz. Keza Afyonkarahisar'daki muhtarlar ile devamlı irtibatta olarak ilimizin hangi konularda eksikliği ya da sıkıntısı varsa o konuları meclise taşıyarak çözümü için çalışmalar yapacağım. Aylık düzenli toplantılar yapacağız. Tüm makamlar gelip geçicidir. Görevlerimiz bitince mahcup olmayacağımız birlikteliklerimiz olsun, birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz hatıralar ve eserler bırakalım inşallah. Sizler demokrasi piramidinin tabanını oluşturan bizler açısından büyük mana ifade eden kıymetli bireylersiniz. Hükümetimiz mahalli idareler Genel Müdürlüğüne bağlı Muhtarlar Daire Başkanlığı ile tüm sorunları yakından takip etmektedir. Muhtarlık Bilgi Sistemi giderek daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı. Böylelikle pek çok vatandaşımızın sorunları çözülmeye başlandı. Çünkü sizler vatandaşımıza en yakın insanlarsınız. Onların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olan sizlersiniz. Ve nitekim hükümetimiz 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak kabul edildi” diye konuştu.

“ŞİMDİDEN BİRÇOK TALEP ALMAYA BAŞLADIK”

Milletvekili olması durumunda muhtarlarla sürekli işbirliği içinde olacağını kaydeden Ömer Taşkapılı: “Sizlerin çoğuna vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için hizmet binaları yapıldı ya da yapılması proje kapsamlarına alınmaya başladı. Sizler mahalle halkının meseleleri ne kadar yakından ilgilenirseniz ve ne kadar derman olursanız milletimizde ülkesi ve devletine o derece güçlü sahip olacaktır. Muhtarlık bilindiği üzere doğrudan halk tarafından seçilerek iş başına gelerek vatandaşlarımızla devlet arasında bir köprü görevini yürüten Muhtarlık makamı önemli bir yere sahiptir. Mahallelerin ve köylerin sorunları muhtarlar aracılıkları ile devlet kurumlarına iletilmektedir. Vatandaşlarımıza en yakın yönetim kademesi olması itibariyle konu hizmetlerinin yürütülmesindeki rolü büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi “Büyük Devlet Olma Vizyonu En Başta Yerelde Başlar” bu yüzden Türkiye’nin her konuda muhtarlara her zaman ihtiyacı vardır. Sayın Muhtarlarım ve değerli misafirler genellikle altyapının iyileştirilmesi, suların sağlıklı ve düzenli akması, çevre düzenlemelerinin yapılması, doğalgaz dağıtım hattı kurulması, ulaşım imkanlarının arttırılması, sokak lambalarının düzenli yanması bunun yanında okul, sağlık ocağı, camii, park, üst geçit gibi vesaire daha pek çok talebin olduğunu biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“EL ELE VERİRSEK, ZORLUKLARI AŞARIZ”

Gerekli çalışmaların yapılacağını garanti ettiklerini de dile getiren Taşkapılı: “Bu tür ihtiyaçların ve eksikliklerin giderilmesi konusunda sizlerle birlikte çalışmalar yapacağız. Siz değerli muhtarlarımızın görüş ve fikirleri bizim hizmet anlayışımızda rol üstlenici olacaktır. Bu nedenle sizlerle birlikte elele verirsek bütün zorlukların üstesinden gelebileceğiz. Bu düşünceler 24 Haziran 2018 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi ile milletimiz ve Afyonkarahisar'ımız kazansın istiyorum. Gayet bizden takdir hemşerilerimizin ve genel merkezimizindir. Son olarak, bizim farkımız yapacağımız hizmetler olsun diyerek hepinize gönülden teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

  SİYASET    14.05.2018 09:38:25

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.03.2019
25.03.2019
25.03.2019
OZEL HABERLER