Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ETKİN PİŞMANLIĞI İSPATLAYANA TAHLİYE
FETÖ/PDY davalarında bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay’ın bozduğu karar sonrasında Antalya’da dün İstinaf Mahkemesinde görülen davada iki sanık tahli..

2

Image

AK Parti Başmakçı’ya yeni atama
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanlığı görevine Kadir Elaziz getirildi. 15 kişilik asıl, 8 kişilik yedek yeni yönetim kurulu liste taslağını hazırlayarak A..

3

Image

‘Sıkıntılara çözümlerimiz hazır’
Saadet Partisi İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Yatırım ve Kalkınma Başkanı Hamza Gümüşkanat, STK ve Halkla İlişkiler..

4

Image

‘Bir kesimin kadrolu omurgasızları’
AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, “ABD’li rahip Brunson’un alındığında ‘Bir papaz için Türkiye’..

5

Image

İşler’den Vali Tutulmaz’a ziyaret
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti...

6

Image

MHP’li İGM üyeleri Bahçeli’yi ziyaret etti
Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. ..

7

Image

Özkaya ailesinin acı günü
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın vefat eden annesi Zeynep Özkaya, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde defnedildi. ..

8

Image

‘AK Parti’nin değirmenine su taşıyorlar’
DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti’nin CHP üzerinden bir siyasi alan dizayn etme stratejisinin olduğunu savunara..

9

Image

Hamm’dan Başkan Çoban’a ziyaret
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehir Hamm Belediyesi’nden gelen heyeti makamında kabul etti. Bir dizi çalışma ve temaslarda bulunmak üzere..

10

Image

‘Türk siyasetine yeni bir soluk getirdik’
AK Parti birinci Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Seç..

11

Image

‘Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var’

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, memleketin derinden bir nefes almaya ihtiyacı olduğunu söyledi...

12

Image

‘Kent Meydanı yılbaşında tamam’
Afyonkarahisar’da ilkleri yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra Programı..

13

Image

‘Çözümü millette arıyoruz’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya’yı ziyaret eden İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye’nin içi..

14

Image

‘Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız’
AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, yönetim kurulu üyeleri ile Dinar ilçesine yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş'ı makamında ziyaret e..

15

Image

Halka en iyi hizmet etmenin derdindeyiz’
AK Parti belde başkanlarıyla bir araya gelen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, “AK Parti olarak halka daha iyi nasıl hizmet ederiz onun derdin..

16

Image

‘İscehisar’a yakışan bir hastane olacak’
Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, AK Parti İlçe Başkanı Murat Dikmen İscehisa..

17

Image

Başkan Çoban Komutan Çömez’i ağırladı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Hamza
Çömez’i makamında kabul etti. ..

Yurdunuseven, ATSO seçimlerini değerlendirdi | Gazete3.com.tr
Image

Yurdunuseven, ATSO seçimlerini değerlendirdi


“Serteser’e yeni dönemde başarılar diliyorum"
  SİYASET    12.04.2018 09:29:10

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis üyeleri seçimleri hakkında konuşan Yurdunuseven, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı olması beklenen Hüsnü Serteser’e hayırlı olsun temennisinde bulunarak, yeni dönemde başarılar diledi. Alkan KURT

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya Medya ve Tanıtım Başkanı M. Zahit Özer ve İl Yönetim Kurulu üyesi Atike Selman da katıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Yurdunuseven, “Geçtiğimiz hafta AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldık. Orada benimle birlikte ilimizde Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız ve Gençlik Kolları Başkanımız da vardı. Cumhurbaşkanımız orada üzerine basarak şunu vurguladı: ‘İsrail terör devletidir.’ Ben de bunu bir kez daha yinelemek istiyorum ‘İsrail terör devletidir” dedi.

“TERÖR DEVLETİ İSRAİL FİLİSTİNLİ
KARDEŞLERİMİZİ ŞEHİT ETTİ”

Afrin operasyonuna da değinen Yurdunuseven konuşmasında, “PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristleri etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonun 75. günündeyiz. 75 günde toplam şehit sayımız 52 oldu. Harekat kapsamında toplam 3 bin 844 terörist de etkisiz hale getirildi. Buradan şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim” ifadelerine yer verdi. Yurdunuseven, Filistinlilerin Büyük Dönüş Yürüyüşü ile ilgili de bir açıklama yaparak şöyle konuştu: “İsrail'in 30 Mart 1976'da Filistinlilere ait binlerce dönüm araziye el koymasının ardından yaşanan olayların anıldığı Toprak Gününde Büyük Dönüş Yürüyüşüne katılmak üzere sabah saatlerinde sınıra doğru harekete geçen genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek binlerce Filistinli, topraklarına bağlılıklarını ortaya koydu. Yürüyüş sırasında Gazze sınırında 17 Filistinli İsrail askerleri tarafından şehit edildi. Şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Burada görüyoruz ki İsrail bir terör devleti, başındaki Netanyahu da teröristtir.”

“ATSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI
SERTESER’E BAŞARILAR DİLİYORUM”

Yurdunuseven ATSO seçimlerinde yeniden başkan seçilen mevcut başkan Hüsnü Serteser’i de tebrik ederek şöyle konuştu: “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimi gerçekleştirildi. 33 Meslek Komitesi’nde yapılan seçimle 77 Meclis Üyesi seçimini gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Hüsnü Serteser resmi olmayan sonuçlara göre yeniden başkan seçildi. Hayırlı olsun.” Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK), 2017 yılının son çeyreğine (Ekim-Aralık) ilişkin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verilerini açıkladığını söyleyen Yurdunuseven konuşmasında, “Buna göre Türkiye, 2017 yılında yüzde 7.4 büyüdü. Ekonomistler 2017'de Türkiye ekonomisinin yüzde 7.3 büyümesini bekliyordu. Bu rakamlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ne kadar başarılı ve iyi bir ekonomik yol izlediğinin göstergesidir. Ekonomimiz emin ellerdedir. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Ekonominin bu noktada olmasının ve her yıl dünyadaki büyüme oranları kıyaslandığında çok büyük bir büyüme sergilemesi kendi kendine olmuyor. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimizin çok emeği var. Bu büyüme rakamı gece gündüz demeden yapılan çalışmaların karşılığıdır” ifadelerine yer verdi.

“ALIM GÜCÜNÜ HESAP ETMEYİ UNUTMUŞLAR”

Ekonomik veriler üzerinden eleştiride bulunanlara da cevap veren Yurdunuseven, “Bazı siyasiler çeşitli ekonomik verileri basın ile paylaşmış. Burada paylaşılan rakamlar doğrudur ama bu rakamları yazarken alım gücü hesaplamasını unutmuş ya da bilerek yazmamışlar. Yani kendi kendilerini ele vermişler.Rakam verip rakamlar üzerinden gerçek alım gücünü göstermeden eleştiri yapmak doğru bir yöntem değildir. Bugün Türkiye yüzde 7.4 oranında büyüme gerçekleştirmiş bir ülkedir.Bu da dünya sıralamasında ciddi bir seviyeye geldiğini gösterir. Burada hesaplama yaparken 2002'deki alım gücü ile 2018 yılındaki alım gücünü karşılaştırarak yapmak lazım. Aradaki fark nedir buna bakmak lazım” dedi.

“Halkımızın alım gücü arttı”

2002 yılı ile bugünü kıyaslayarak asgari ücretin alım gücü hakkında kıyaslama yapan Yurdunuseven şöyle konuştu: “Örneğin 2002 yılındaki asgari ücretle 920 tane ekmek alınırken bugün 1603 tane ekmek alınıyor. Demek ki %50’den fazla bir alım gücü artışı sağlanmış. 2002 yılında bir asgari ücretle 216 litre süt alınırken bugün 411 litre alınıyor. 2002 yılında 294 kilo un alınabilirken bugün 458 kilo un alınabiliyor.Yani yüzde yüze yakın bir alım gücünde artış söz konusu. 2002'de 74 kilo kuru fasulye alabilen bir kişi bugünün asgari ücreti ile162 kilogram alabiliyor. Burada birçok örnek verilebilir. 2002'de 69 kilo tavuk alabilen kişi bugün 107 kilo tavuk alabiliyor. Halkımızın alım gücü arttığı gibi ekonomimiz de büyüdü. Yoksa 2002'de rakam şuydu bugün bu oldu demek açıklayıcı bir tabloyu ortaya koymaz.”

“KİMSE HALKIMIZI RAKAMLARLA KANDIRMASIN”

“Eleştireceğiz diye kimse halkımızı rakamlarla kandırmasın” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Bugün bir hesaplama yaparken alım gücüne bakın en az %50 olmak üzere bugün itibarıyla alım gücü artmıştır ve artmaya da devam edecektir. Bunu övünerek söylüyorum. Bu, AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar yaptığı çalışmaların neticesidir. Kaldı ki sanki geçmiş yıllarda bu ülkede biz hep refah içinde yaşamıştık da biz mi gözden kaçırdık. Ekmeğin karne ile dağıtıldığı yer neresiydi. Oysa ülkemizde tarlalar ekiliyordu, tarımda bir aksama yoktu” ifadelerine yer verdi.

NEFES KREDİSİ ESNAFA NEFES VERECEK

Yurdunuseven son olarak hükümetin KOBİ’ler için 7,5 milyarlık ilk 6 ay ödemesiz, 18 ay vadeli nefes kredisi verdiğini söyleyerek sözlerini, “Kredi kullanımları başladı. 200 bin liraya kadar kredi verilecek. Türkiye ekonomisi günden güne büyüyor” ifadeleri ile noktaladı.
Basın toplantısı soru cevap şeklinde devam etti.

  SİYASET    12.04.2018 09:29:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.10.2018
18.10.2018
18.10.2018
OZEL HABERLER