Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dazkırı Halısı tescillendi
Dazkırı Belediyesi’nin girişimleri sonucu Dazkırı Halısı, Marka ve Patent Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Tescili aldı ..

2

Image

‘BAHARI BEKLİYORUZ’
Afyonkarahisar’da yapılan çalışmalar hakkında Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, bütün Afyonkarahisar’ın yatırımların tamamlanar..

3

Image

Muhtar Karaali vefat etti

Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Afyonkarahisar Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti...

4

Image

‘Taleplerin takipçisiyiz’

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covid-19 salgınının başlangıcından itibaren oda ve borsalarla sürekli irtibat haline olarak, sorunları gerek..

5

Image

KOBİ’lere erken uyarı sistemi

Ödeme güçlüğüne düşen KOBİ’lere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamak üzere başlayacak olan Erken Uyarı Sistemi projesinde son aşamaya gelind..

6

Image

İYİ Partililerden Müdür Temiz’e ziyaret

İYİ Parti Merkez İlçe heyeti, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret etti ..

7

Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıkla..

8

Image

Protokol Erenler Karakolu’nu inceledi
Erenler Karakolu İnşaatı’nı inceleyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, karakolun bölgede yaşanabilecek suçları en..

9

Image

Akin Barajı’nda sona yaklaşıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sandıklı Akin Barajı’nda sona yaklaşıldığını ifade ederek, barajdan 3 bin 300 dekar tarım arazisinin s..

10

Image

Öğretmenler Günü’ne özel indirim

PTT AŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırladığı kampanya ile kargo taşımacılığında tüm öğretmenlerin yüzünü güldürecek. Kampanya kapsamında öğ..

11

Image

500 tonluk içme suyu deposu

Sultandağı Belediyesi tarafından, 500 tonluk içme suyu deposu yapılıyor ..

12

Image

SAAT 09.05’TE HAYAT DURDU
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da anma törenleri düzenlendi. Saatler..

13

Image

‘Eşsiz bir lider’
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümünü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Gökmen Çiçek, Atatürk’ün her zaman ilham kaynağı olan eşsiz bir ..

14

Image

‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
‘Rahmet ve minnetle anıyorum’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Mustafa Kemal Atatürk’ün 82 yıl önce e..

15

Image

Ağbal Merkez Bankası başkanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCMB Başkanı Murat Uysal, görevden alındı ve bu suretle boşalan göreve Na..

16

Image

Girişimcilere fırsat penceresi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri çalışmalarını basınla paylaştı. TOBB Van Kadın Girişimciler Kurulu Baş..

17

Image

Kovid denetimi yapıldı
Afyonkarahisar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında parklar, pazar yerleri, işletmeler, toplu taşıma ve ticari araçlarda denetim y..

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Yatırımcılara kapımız her zaman açık’


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’a yatırım yapmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyledi
  GÜNCEL    14.11.2020 12:13:16


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Milliyet Gazetesi'nin “Anadolu Kaplanları” yazı dizisinde Afyonkarahisar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen röportajda Serteser, Afyonkarahisar'ın öne çıkan sektörleri, şehrin gelişimi ve yatırım potansiyeli hakkında bilgi verdi.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in değerlendirmesi şöyle:

“MERMER VE TERMALDE ÖNCܔ

“Mermer ihracatında Türkiye ihtiyacının yüzde 12’sini biz karşılıyoruz. Çoğunluğu domateste olmak üzere en fazla jeotermal kaynaklı sera bizde. 2 milyon metrekareye yakın alanda topraksız domates üretiliyor. Ülkemizin kaynağı ülkemizde kalıyor. Termal başlı başına bir kaynak. Son 10 yılda kaydettiği atak sayesinde biri açılmayı bekleyen 11 tane beş yıldızlı otelimiz var. 7 bin yataklık beş yıldızlı kapasite oluştu. Toplamda ise 25 bin yatak kapasitesi var. Mermer ve yumurta lokomotif iken, un yağ fabrikaları; toprak sanayiine ilişkin önemli bir yapılanmaya sahibiz. Şehrin tüm paydaşları var gücümüzle şehrimiz için çalışıyoruz.

“GASTRONOMİ ŞEHRİYİZ”

Afyonkarahisar, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na gastronomi dalında Türkiye’den Gaziantep ve Hatay’dan sonra seçilen üçüncü il oldu. Dünyada da bu kategoride 36 şehir var. Aynı zamanda termalle birleşen spor komplekslerimizle de ön plandayız. 2018-2019 Dünya Motokros Şampiyonası birçok dalda şehrimizde yapıldı. 650 bin metrekareye yayılan Kocatepe Spor Kompleksimiz ise yerli ve yabancı birçok takımın kamp merkezi oluyor.
TEMİZ ENERJİ İLE EKONOMİYE KATKI
Büyük çoğunluğu İl Özel İdaresi’nin olan, birçok kurumumuzun ortak olduğu Afjet şirketimiz, termal konusunda önce işler yapmaya devam ediyor. Çok büyük ilerleme sağladık. Şehirde yaklaşık 100 metrekare cinsinden 25 bin konut jeotermal ile ısınıyor. Termal otellerin tamamının ısınma ve kullanım suyunu da Afjet veriyor. Hem ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyoruz, hem de temiz enerji kullanıyoruz. Ayrıca çıkarılan bu su sarf edilmiyor; yüzde 95’i reenjekte edilerek yer altına geri veriliyor. Gazlıgöl’de Gazjet, Sandıklı’da Sanjet şirketleri ise yine bölgede benzer yapılanmaları sağlıyor.

SAĞLIK ENDÜSTRİ BÖLGESİ

Şehrimizde önemli bir yatırım alanı olarak gelecek yıllarda büyük değer oluşturacak Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi’ne de dikkat çekmek isterim. 750 bin metrekarelik alana kurulması planlanan bölge, Türkiye’de ilk olacak. Bölgenin yönetimi için inşallah Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ortaklığı ile Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi Yönetim A.Ş. kurulması çalışmaları devam ediyor.

“YATIRIMCIYA KAPILARIMIZ AÇIK”

Haritada Ankara’dan kuzeyinden güneyine bir çizgi çekersek, batıda dördüncü bölge teşvikleri sağlanan tek şehir Afyonkarahisar kalıyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde de biri yatırım yapacak ise, beşinci bölge teşviklerinden yararlanıyor. 9 OSB’miz var. Merkezdekinde büyütme çalışmaları son aşamasına geldi. Hangi sektörde yatırımcı gelmek isterse, şehrin tüm paydaşları olarak uyum halinde çalışıp, kolaylıklar sağlıyoruz. Kapılarımız yatırıma sonuna kadar açık.”>>>Gazete3

  GÜNCEL    14.11.2020 12:13:16

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER