Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İmar barışı için başvurular başladı

İmar Barışı affının yürürlüğe girmesinin ardından Yapı Kayıt Belgesi için başvurular alınmaya başladı...

2

Image

‘Çocuğumla beraber benimde hayatım sona erdi’

İstanbul'da terör örgütü PKK tarafından 7 Haziran 2016'da Vezneciler otobüs durağı yakınlarında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait iki midibüse y..

3

Image

İhracatımız yüzde 13 arttı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın Mayıs ayı ihracatının geçen yılın Mayıs ayındaki ihrac..

4

Image

Yavru yaban keçisine Bakanlık sahip çıktı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü yaban hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor. ..

5

Image

‘İyotlu tuz kullanmayı tercih edin’

İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, iyot yetersizliğinden korunmak için iyotlu tuzların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. ..

6

Image

‘Örnek bir ülke isek bunu ATATÜRK’E BORÇLUYUZ’

Ankara’da yaşayan Afyonlularla iftarda bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ''Bugün İslam aleminde örnek bir Türkiye Cumhuri..

7

Image

‘Gerekirse Türk Lirasına tamamen döneriz’
Sinop’ta temaslarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Sinop İl Başkanlığı’ndaki ziyaretinde yaptığı açıklamada, Batı..

8

Image

Afyon Kaymaklı ramazan tatlıları kapış kapış
Afyonkarahisar'da tatlıların vazgeçilmezi manda sütünden "Afyon kaymağı" ile yapılan tatlılara ramazanda talep arttı. Kentte hizmet veren Altınay Şeke..

9

Image

Kıbrıs Gazisi Akgün son yolculuğuna uğurlandı
65 yaşında hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi İsmail Akgün İmaret Camiinde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı. ..

10

Image

‘Anlık yağışlara karşı hazırlıklı olunmalı’
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa'daki sele ilişkin, "Sel zaman zaman oluyor. Anlık yağışlar var, bunları da biz ikaz ettik hatta bu ikaz..

11

Image

Malatya’da Afyon’dakine benzer bir tesis kurulacak
Malatya'da çöpten enerji üreten Mimsan Grup, Afyon'da da benzer işlevi görecek yeni bir tesis kurmaya hazırlanıyor...

12

Image

‘Diktiğimiz fidanlar yemyeşil ormanlara dönüşecek’
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından 2011-2015 yılları arasında İzmir Ödemiş’te uygulanan erozyon kontrolü çalışmaları ..

13

Image

Türkiye’nin ilk ayı barınağı Ovakorusu
Bursa'nın Karacabey ilçesindeki Ovakorusu Ayı Barınağı, 1994'te başlatılan "Libearty-Türk Ayı Projesi" kapsamında Türkiye'nin çeşitli yerlerinden topl..

14

Image

Tatlıcıların yoğun mesaisi
Afyonkarahisar’da uzun zamandır tatlıcılık sektörü üzerinde hizmet veren firmalardan “Cansel Tatlıcılık” çalışanları, Ramazan Ayı’nın girmesi ile birl..

15

Image

E-yoklama uygulaması başladı
Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların askerlik işlemlerini daha rahat yapmaları amacıyla e-yoklama uygulamasına geçildi. ..

16

Image

Ramazan ayının gözdesi Demirhindi ve Hurma
Geleneksel Osmanlı mutfağında yaygın olarak kullanılan ve 40 çeşit baharattan yapılan demirhindi Şerbeti, Ramazan ayında sofraları süslemeye hazırlanı..

17

Image

Fırınlar denetlendi
Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı nedeniyle fırınları denetledi...

‘Anlık yağışlara karşı hazırlıklı olunmalı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Anlık yağışlara karşı hazırlıklı olunmalı’


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa'daki sele ilişkin, "Sel zaman zaman oluyor. Anlık yağışlar var, bunları da biz ikaz ettik hatta bu ikazlar bana da gelir her gün. Vatandaşlara da göndeririz. Kurumlara, valiliklere, belediyelere göndeririz. Onlar da tedbir alıyor. Sel olabiliyor fakat Allah'a şükür mal, can kaybı olmuyor." dedi.
  GÜNCEL    28.05.2018 10:27:41

Mehmet TABAK

Bir dizi programa katılmak üzere kente gelen Eroğlu, Park Afyon Alışveriş Merkezi ziyareti sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, hava durumuyla ilgili sorusu üzerine Bakan Eroğlu, Türkiye geneline bin 700 otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu kurduklarını söyledi. Bu istasyonlar sayesinde ülkenin hava durumunu anlık görebildiklerini belirten Eroğlu, ilçelere kadar tüm Türkiye'nin hava durumunu ileri teknolojiyle takip ettikleri bilgisini verdi.

“YAŞANACAK OLUMSUZLUKLARI ÖNCEDEN GÖRMEK MÜMKÜN”

Eroğlu, ülke genelinin haftalık yağış durumunu yayımladıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Ben de her hafta Twitter'dan yayımlıyorum. Yağış durumu, rüzgar durumu, her şey var. Denizlerde dalga yüksekliği, hava durumumuzda yüzde 90 isabet var ama yaz aylarında bazen ani bulut geçişleri oluyor. Bölgesel, yerel, bazen aşırı yağışlar olabiliyor. Onu da büyük ölçüde tespit ediyoruz çünkü Afyonkarahisar'da meteoroloji radarı var, Kumalar Dağı'nda. Oradan 350 kilometre mesafedeki bütün rüzgar durumu, bulut, yağış ne zaman gelecek, her şeyi radardan görmek mümkün hatta bizim bilgisayardan da bunu hemen tespit edebilirsiniz."

“HER SEMTE MODERN PAZAR YERİ YAPTIK”

Park Afyon AVM sonrasında Sahipata’da bulunan Pazar yerini de ziyaret eden Bakan Eroğlu burada esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Afyonkarahisar’da son yıllarda büyük gelişmelerin yaşandığını belirten Eroğlu, şehrin hemen hemen her mahallesinde modern semt pazarlarının yer aldığını belirtti. Bakan Eroğlu’yla sohbet eden pazarcılar ve vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

  GÜNCEL    28.05.2018 10:27:41

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.06.2018
18.06.2018
18.06.2018
OZEL HABERLER