Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

SAYGIYLA ANDIK

Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı destanın adı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü d..

2

Image

Mahkûmlar topluma kazandırılacak

Adalet Bakanlığı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) arasında hüküm giymiş mahkûmların topluma yeniden kazandırılması hususunda protokol imzala..

3

Image

Protokol, Çanakkale Zaferi’ni kutladı
Afyonkarahisar protokolü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

4

Image

KANAL 3 10 YAŞINDA

Afyonkarahisar’da 10 yıl önce Evrendeki Yeni Yıldız sloganıyla kurulan Kanal 3 televizyonu 10. kuruluş yıl dönümünü dün düzenlenen etkinliklerle ..

5

Image

‘Çanakkale büyük bir destan’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj ya..

6

Image

Afyon’da boşanma sayısı arttı


TÜİK Türkiye genelindeki boşanmalarla ilgili 2018 verilerini kamuoyu ile paylaştı. ..

7

Image

Özdilek Çanakkale’yi anacak

Özdilek Afyonkarahisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek...

8

Image

Jandarmadan miniklere gösteri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Değerler Hareketi’ projesi kapsamında Afyonkarahisar Asım Kocabıyık Anaokulu öğrencileri İl Jandarma Kom..

9

Image

Protokol Tıp Bayramı’nı kutladı

Afyonkarahisar protokolü 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

10

Image

‘Doktorluk kutsal bir meslek’


ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. ..

11

Image

Kök hücre bağışı

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) üyeleri kök hücre bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bağış sonrasında konuşan D..

12

Image

‘Milletimizin önemli bir değeri’

Afyonkarahisar protokolü 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yılı dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

13

Image

Kadınlar her gün hatırlanmalı
Afyonkarahisar protokolü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birer mesaj yayınladı...

14

Image

‘Regaib hayırlara vesile olsun’

Afyonkarahisar protokolü Regaib Kandili dolayısıyla kutlama mesajları yayınladı...

15

Image

Yapay zekayla yeni sistem
Afyonkarahisar'da Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yüksel Yurtbay ve Egemen Bozca geliştirdikleri yazılım ve tasarımla yapay zekayı kulla..

16

Image

Hemdert Pürneşe büyük beğeni toplandı

Risus Sanat’ın sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığı “Hemdert Pürneşe” adlı tiyatro oyunu seyirciden büyük beğeni topladı...

17

Image

396 MİLYON TL

Afyonkarahisar’ın 2019 yılında yapılacak yatırımları ve aktarılan para miktarının yer aldığı 2019 yılı yatırım programı Resmi Gazete’de yayınlana..

"Bağımlılıkta Mücadelede Arttı" | Gazete3.com.tr
Image

"Bağımlılıkta Mücadelede Arttı"


Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen ve muhtarlar ile kaymakamlarında katıldığı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, geçen 5 yıla göre uyuşturucu kullanımının arttığını buna paralel olarak da uyuşturucu ile mücadelenin de arttığını söyledi.
  GÜNCEL    10.01.2019 10:47:46

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen ve muhtarlar ile kaymakamlarında katıldığı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısı gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, Kaymakamlar, emniyet ve jandarma ekipleri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

“BATI ÜLKELERİ BİLE YENİ ÖNLEMLER ALIYOR”

Vali Mustafa Tutulmaz, divan başkanlığını yaptığı toplantının açılışında yaptığı konuşmada, gelişen toplumun ve günümüzün en önemli sorunun bağımlılık olduğunu söyledi. Tutulmaz, bağımlılığın sadece uyuşturucu madde, alkol ve sigaraya olan bağımlılık olarak değerlendirilmediğini ifade ederek, internet, teknoloji ve cep telefonunun da bağımlılık unsuru olduğunu dile getirdi. Bağımlılığın belirli bir aşamadan sonra sıkıntılar yarattığını ifade eden Vali Tutulmaz, şunları kaydetti: “Bağımlılık belli bir aşamadan sonra toplumun genel asayişini ve huzuru bozmaya başlıyor. Özellikle uyuşturucu kullanımı önemli sıkıntılar dünya genelinde problem olarak karşımıza çıkıyor. Artık
bugüne kadar uyuşturucuyu önemsemeyen batı ülkelerinde bile yeni önlemler alınmaya başlıyor.”

“MÜCADELEDE ETKİN ROL ALDIK”

Geçen 5 yıl ile kıyaslama yapıldığında uyuşturucu kullanımında artış olduğunun ortaya çıktığını aktaran Tutulmaz, uyuşturucuyla mücadelede de çok ciddi artış gösterildiğini sözlerine ekledi. Emniyet güçleriyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının da uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede etkin rol aldıklarının altını çizerek, şunları söyledi: “Geldiğimiz noktada bu konunu hala ciddi bir problem olarak ortada olduğunu görüyoruz. İlimiz açısından baktığımızda geçen yıl yani 2018 yılında 383 tane uyuşturucuyla ilgili yakalama ve işlem yapılmış. Bu 2017 yılına göre yüzde 23 artış olduğunu gösteriyor. Yine geçen yıl bu konudan dolayı 673 kişi yakalandı. Bunların 137’si çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Uyuşturucu üretiminde ise yetiştirilebilir doğal uyuşturucular azalırken, kimyasal yollarla elde edilen uyuşturucuların arttığını görüyoruz.”>>>İsmail Sagun
  GÜNCEL    10.01.2019 10:47:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
OZEL HABERLER