Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Eskişehirspor'da başkan belli oldu

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un yeni Başkanı Kaan Ay oldu...

2

Image

Kömür kampanyasına destek
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, işsiz ve dar gelirli vatandaşlar için başlattıkları “Kömür Kampanyası”na Afyonkarahisar Beled..

3

Image

TALİPLİ ÇIKMADI
Afyonkarahisarlı iş adamı Ali Acar'a ait olan ve borçlardan dolayı özel bir bankanın talebi üzerine dün icradan satışa çıkarılan Alila Termal Otel’e a..

4

Image

İHH’dan gönül köprüsü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Başakşehir Şubesi tarafından Afyonkarahisar'daki Kızıldağ İlkokulu ve Ortaokulunda ö..

5

Image

Emniyet araç filosunu güçlendirdi
Emniyet Müdürlüğü'ne alınan 11 yeni araç, düzenlenen törende kurban kesilerek dualar eşliğinde teslim edildi. Törende Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tu..

6

Image

Müze’de selfie çektiler
Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Müdürlüğü çalışanları ‘Müzede Selfie Günü’ dolayısıyla Afyonkarahisar Arkeoloji Müdürlüğü’nde öz çekim yaptı. ..

7

Image

Sokak hayvanları unutulmadı
Afyonkarahisar Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (AFHAYKO) üyeleri sokak hayvanlarını unutmadı...

8

Image

Kar temizleme seferberliği
Afyonkarahisar’daki kar yağışı sonrası belediye ekipleri temizleme çalışmaları için seferber oldu. ..

9

Image

Çocuklar eğlenceye doyacak
Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, yarıyıl tatilinde birbirinden eğlenceli gösteriler ile çocuklara keyifli vakit geçirme imkanı sunacak...

10

Image

Kan bağışladılar
Afyonkarahisar Belediyesi çalışanları Afyonkarahisar Kızılay Kan Merkezi tarafından düzenlenen organizasyonda kan bağışında bulundu...

11

Image

‘Aile hekiminiz yanınızda’
İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Mustafa Ulupınar, aile hekimlerinin her zaman vatandaşların hizm..

12

Image

2019 Şehitler Takvimi yayımlandı
Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından hazırlanan "201..

13

Image

Vali Tutulmaz vatandaşları dinledi
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında 2019 yılı ocak ayı Halk Günü toplantısı gerçekleştirildi...

14

Image

Hayrettin Güzbey dernek başkanı
Afyonkarahisar Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma Derneği 16 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa oy birliği ile Hayrettin Güzbey getirildi..

15

Image

Millet Kıraathanesi açıldı
Afyonkarahisar'da Gedik Ahmet Paşa Kütüphanesi içerisinde oluşturulan "Millet Kıraathanesi" açıldı...

16

Image

‘10 Ocak dayanışma günüdür’
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Programda konuşan Gazeteci İsmail Akar, 10 Oca..

17

Image

‘Afyon’u hep beraber tanıttık’
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, gazetecilerle beraber Afyonkarahisar’ın tanıtımı için..

"Bağımlılıkta Mücadelede Arttı" | Gazete3.com.tr
Image

"Bağımlılıkta Mücadelede Arttı"


Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen ve muhtarlar ile kaymakamlarında katıldığı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, geçen 5 yıla göre uyuşturucu kullanımının arttığını buna paralel olarak da uyuşturucu ile mücadelenin de arttığını söyledi.
  GÜNCEL    10.01.2019 10:47:46

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen ve muhtarlar ile kaymakamlarında katıldığı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısı gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, Kaymakamlar, emniyet ve jandarma ekipleri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

“BATI ÜLKELERİ BİLE YENİ ÖNLEMLER ALIYOR”

Vali Mustafa Tutulmaz, divan başkanlığını yaptığı toplantının açılışında yaptığı konuşmada, gelişen toplumun ve günümüzün en önemli sorunun bağımlılık olduğunu söyledi. Tutulmaz, bağımlılığın sadece uyuşturucu madde, alkol ve sigaraya olan bağımlılık olarak değerlendirilmediğini ifade ederek, internet, teknoloji ve cep telefonunun da bağımlılık unsuru olduğunu dile getirdi. Bağımlılığın belirli bir aşamadan sonra sıkıntılar yarattığını ifade eden Vali Tutulmaz, şunları kaydetti: “Bağımlılık belli bir aşamadan sonra toplumun genel asayişini ve huzuru bozmaya başlıyor. Özellikle uyuşturucu kullanımı önemli sıkıntılar dünya genelinde problem olarak karşımıza çıkıyor. Artık
bugüne kadar uyuşturucuyu önemsemeyen batı ülkelerinde bile yeni önlemler alınmaya başlıyor.”

“MÜCADELEDE ETKİN ROL ALDIK”

Geçen 5 yıl ile kıyaslama yapıldığında uyuşturucu kullanımında artış olduğunun ortaya çıktığını aktaran Tutulmaz, uyuşturucuyla mücadelede de çok ciddi artış gösterildiğini sözlerine ekledi. Emniyet güçleriyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının da uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede etkin rol aldıklarının altını çizerek, şunları söyledi: “Geldiğimiz noktada bu konunu hala ciddi bir problem olarak ortada olduğunu görüyoruz. İlimiz açısından baktığımızda geçen yıl yani 2018 yılında 383 tane uyuşturucuyla ilgili yakalama ve işlem yapılmış. Bu 2017 yılına göre yüzde 23 artış olduğunu gösteriyor. Yine geçen yıl bu konudan dolayı 673 kişi yakalandı. Bunların 137’si çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Uyuşturucu üretiminde ise yetiştirilebilir doğal uyuşturucular azalırken, kimyasal yollarla elde edilen uyuşturucuların arttığını görüyoruz.”>>>İsmail Sagun
  GÜNCEL    10.01.2019 10:47:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER