Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

2

Image

Ramazan ve Atatürk konulu sergi

Evciler Kaymakamı Abdullah Yüksel, Şehit Uzman Onbaşı Atakan Birgül Çok Programlı Anadolu Lisesinin yıl sonu sergisinin açılışını gerçekleştirdi...

3

Image

Özdilek’te bayram coşkusu


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapıldı. Cumhuriyetimizin kurucusu G..

4

Image

Greenbox etkinliği yapılacak


Özdilek Afyonkarahisar’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Greenbox etkinliği yapılacak. ..

5

Image

‘Gençlere büyük görev düşüyor’


Afyonkarahisar protokolü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesajlar yayınladı...

6

Image

Ramazan etkinlikleri tam gaz

Özdilek Afyonkarahisar’da hafta sonu gerçekleşen ramazan etkinlikleri, 18–19 ve 25–26 Mayıs tarihlerinde de devam edecek. ..

7

Image

5 bin kişiye iftar yemeği

Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Belediye Başkanı Me..

8

Image

Umreciler yola çıktı

Afyonkarahisar, Dinar ve Sandıklı ilçelerinden 160 kişi umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlandı...

9

Image

Şehit Akkuş’a acı veda

Hakkâri’nin Derecik ilçesinde PKK/PYD terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan İscehisar ilçesi Çalışlar köyünden Piyade Sözleşmeli..

10

Image

Frig Vadileri Bisiklet Turu ilgi gördü
Üç gün süren etkinliklere Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilciliği ile bisiklet toplulukları da büyük destek verdi..

11

Image

Çizgi film kahramanı çocuklarla buluştu


Özdilek Afyonkarahisar Alışveriş Merkezi, sevilen çizgi film karakteri Aslan ve arkadaşlarını çocuklarla buluşturdu. İki hafta sonu boyunca ..

12

Image

‘Çocuklarımızı kurban etmeyelim’
Çocuk istismarları konusunda açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İstismara karşı hangi partiden olursak olalım lütfen tek bi..

13

Image

‘Atatürk posteri neden asılmadı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim B..

14

Image

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı
Afyonkarahisar’ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı.
..

15

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

16

Image

"Yumurta Müzesi" ilgi görüyor

Dünyanın altıncı "Yumurta ve Sanatları Müzesi"ndeki, farklı türlerden hayvanlara ait ve bir kısmı sanat eserine dönüştürülmüş yumurtalar ilgi gör..

17

Image

Düzenli’nin ruhuna mevlid okutuldu

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Barış Adem Düzenli adına mevlid progr..

"Bağımlılıkta Mücadelede Arttı" | Gazete3.com.tr
Image

"Bağımlılıkta Mücadelede Arttı"


Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen ve muhtarlar ile kaymakamlarında katıldığı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, geçen 5 yıla göre uyuşturucu kullanımının arttığını buna paralel olarak da uyuşturucu ile mücadelenin de arttığını söyledi.
  GÜNCEL    10.01.2019 10:47:46

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen ve muhtarlar ile kaymakamlarında katıldığı Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısı gerçekleştirildi. Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, Kaymakamlar, emniyet ve jandarma ekipleri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

“BATI ÜLKELERİ BİLE YENİ ÖNLEMLER ALIYOR”

Vali Mustafa Tutulmaz, divan başkanlığını yaptığı toplantının açılışında yaptığı konuşmada, gelişen toplumun ve günümüzün en önemli sorunun bağımlılık olduğunu söyledi. Tutulmaz, bağımlılığın sadece uyuşturucu madde, alkol ve sigaraya olan bağımlılık olarak değerlendirilmediğini ifade ederek, internet, teknoloji ve cep telefonunun da bağımlılık unsuru olduğunu dile getirdi. Bağımlılığın belirli bir aşamadan sonra sıkıntılar yarattığını ifade eden Vali Tutulmaz, şunları kaydetti: “Bağımlılık belli bir aşamadan sonra toplumun genel asayişini ve huzuru bozmaya başlıyor. Özellikle uyuşturucu kullanımı önemli sıkıntılar dünya genelinde problem olarak karşımıza çıkıyor. Artık
bugüne kadar uyuşturucuyu önemsemeyen batı ülkelerinde bile yeni önlemler alınmaya başlıyor.”

“MÜCADELEDE ETKİN ROL ALDIK”

Geçen 5 yıl ile kıyaslama yapıldığında uyuşturucu kullanımında artış olduğunun ortaya çıktığını aktaran Tutulmaz, uyuşturucuyla mücadelede de çok ciddi artış gösterildiğini sözlerine ekledi. Emniyet güçleriyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının da uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede etkin rol aldıklarının altını çizerek, şunları söyledi: “Geldiğimiz noktada bu konunu hala ciddi bir problem olarak ortada olduğunu görüyoruz. İlimiz açısından baktığımızda geçen yıl yani 2018 yılında 383 tane uyuşturucuyla ilgili yakalama ve işlem yapılmış. Bu 2017 yılına göre yüzde 23 artış olduğunu gösteriyor. Yine geçen yıl bu konudan dolayı 673 kişi yakalandı. Bunların 137’si çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Uyuşturucu üretiminde ise yetiştirilebilir doğal uyuşturucular azalırken, kimyasal yollarla elde edilen uyuşturucuların arttığını görüyoruz.”>>>İsmail Sagun
  GÜNCEL    10.01.2019 10:47:46

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER